Tribunaal te Middelburg. KRULSPELDEN Lederen Portefeuilles SHAMPOO Kolen stonden op de stoep. N. S. B. wilde baas zijn in eigen land! Het goed houden van fruit. Wat brengt de radio Het uitloopen van aardappelen. Groote sorteering PARFUMERIE COR v. BIEMEN, Centrum Gebouw voor Kraamhulp VANAF f4.50 MIDDELBURG Voor Meisjes, „Vrederust" Het diploma ziekenverpleging B. „Drogist-Sc heer mesjes" TWEE SCHRIJVERS Blondona Brunetia23 oen' El-gonda 15 cent MIDDELBURG VLISSINGEN. Tusschen de Herv. gemeenten van Leiden, Leidschendam en Vlissingen is den laatsten tijd een innig contact ontstaan. Niet al leen is er reeds door de Herv. Jeugdraden van Leidschendam en Vlissingen esn nauwe band ge legd, doordat, beide bij elkander ot> be rock waren, doch ook de kerkeraden van Leiden en Vlissin gen zijn met elkaar in verbinding getreden. Door het comité „Hulp J, L. v. d. Linde te Kattendijke. f 41.858. OUWERKERK. Zondagmiddag a.s. hoopt. „De Rijzende Kerk" van Brouwers haven alhier in de noodkerk een leekenspel op te voeren H. D, LOUWES. De heer H. D, Louwes, voor zitter van de Nederlandsche dcle- aan Vlissingen" werd een groot- gatie op de internationale confe- scheepsche actie op touw gezet om te komen tot versterking van het restauratiefonds voor de St. Ja- cobskerk. De Vlissingsche predi kanten Ds Hartjes en Ds Schoch preekten in een tweetal overvolle Leidsche kerken, op dienzelfden Zondag bespeelde de Leidsche or ganist dhr Uytterlinde het orgel in de SL Jacobskerk te Vlissin gen. GOES. Veilingsver. „Zuid-Beveland" Gisteren had in de „Prins van Oranje" alhier de Alg. vergade ring van de veilingsvereen. „Zuid- Beveland" plaats. Na opening, le zing der notulen en de behandeling der ingekomen stukken volgde het jaarverslag van den secretaris. De commissie, die de rekening 1945 '46 had nagezien bracht hierna rapport uit. De balans en de ver antwoording der ingehouden vei lingspercentages over het dienst jaar 1945'46 werden goedge keurd. Hierop volgde de benoe ming van een nieuwe controle commissie voor de rekening 1946 '47. Het bestuursvoorstel om voor 't a.s. seizoen de provisie vast te stellen op 5 voor leden en 7 voor anderen bij aanvoer en 3 voor leden en 5 veiling van monsters werd aange nomen. Na 't bepalen van de con tributie had de bestuursverkiezing plaats. Herkozen werden dhrn A. rentie van Landbouwproducten, welke gisteren te Londen begon nen is, werd tot vice-voorzitter dezer conferentie gekozen. Gevaarlijk speelgoed. De 13-jarige P. D. te Haarlem had een aluminium buisje, ver moedelijk een slagpijpje van een ^projectiel gevonden. Hij had dit voorwerp bij zich gehouden en meegenomen naar school waar hij op de speelplaats trachtte het met een schroevendraaier uit elkaar te halen. Nadat hij er reeds een hoe veelheid poeder uit verwijderd had, vond een' hevige explosie plaats. Hij werd zoodanig gewond, dat zijn rechteroog moest worden verwijderd, terwijl bovendien van zijn linkerhand de duim en twee kootjes van zijn middenvinger wprden afgeslagen. Burgerlijke Stand WISSENKERKE. Geboren: Pieter- nella, d. v. L. Karreraan en L. A. Schrier; Pieter, z. v. J. Bouterse en M. A. Westerweele; Pieter C„ z. v. A. J. Remijnse en M. H. v. d. Weele; Cornells D., z. v. D. Jille en P. J. Vermeule; Cornelia E., d. v. L. L. Koole en P. de Haze; Hu- VOOr gasten bij brecht C., z. v. A. W. Geluk en G. J Geene. Ondertrouwd: A. FiHus, 28 j. en C. P. Scherp, 25 j.A. A. de Nc/oyer, 27 j. en C. J. de Kam, 21 j. Getrouwd: M. Geene, 27 j. te Goes en W. A. Begthel, 23 j.; L. Bak- v. d. Have en M. Nij Sten. In de ker, 25 j. en T. y. Lieren, 23 j. plaats van dhrn A. de Jager en J. D. Wouterse werden resp. ge kozen dhrn J. v. Oeveren te Wol- faartsdijk en Corn. Sanderse te Lewedorp. Een belangrijk agenda punt was voorts ide voorgestelde bouw van een tweetal nieuwe pak- stations, n.l. te 's Heerenhoek en Oudelande. De kosten hiervoor zullen vermoedelijk tusschen f 10.000 en f 20.000 liggen. Met alg. st. werd het bestuur hiertoe gemachtigd. Voorts zal f6.000 uit getrokken worden voör het labo ratorium in den Proeftuin in de Wilhelminapolder en f 25.000 voor herbestrating van 't emplacement bij 't koelhuis in Goes. Nadat nog enkele punten bij de rondvraag ter sprake waren gekomen, sloot de voorz. de vergadering. KRABBEN DUKE. De collecte voor „Het Hoo- geland" heeft hier f 124,80 op gebracht. WEMELDINGE. Gisteren werd door het Archi tectenkantoor Rothuizen't Hooft uit Goes voor de gemeente We- meldinge publiek aanbesteed het bouwen van 4 arbeiderswoningen. Inschrijvers waren dhrn: C. v. Gorp te Wemeldinge: £44.444 en OUWERKERK. Geboren: Pieter- nella W., d. v. C. J. Zoeter en J. de Bruine; Willem P., z. v. S. C. de Vrieze en M. J. y. d. Linde. WAARDE. Geboren: Willemina, d. v. M. v. d. Maas en S. de Gotfau; Comelis H., z. v. A. M. Dane en F. J. Stokman; Maatje J. D., d. v. C. M. Bouteise en K. Kesselaar. Overleden: te Bergen op Zoom, C. Joppe, 54 j. THOLEN: Geboren: Jacob, z. v. M. J. FrankeDeurloo; Cornelia J., d. v. J. L. Minhemv, Dijke; Izaak J., z. y. F. A. de Kok—Visser. Getrouwd: P. A. de Korte, 26 j. en C. H. Polderman, 24 j. Overleden: H. Moeliker, 76 j. wedn. van C. Jagt; L. de Looff, 77 j., wedn. van P. v. d. Berge. DAMMEN. De uitslagen der tweede ronde van de tweekampen der Gc/essche dam club luiden als volgt: Goes—Yerseke: J. Sinke—J. Blom 11; J. Behage—P. Hoogstrate 0—2; Goes—Middelburg: L. Anderson—M. F. de Jonge 20; M. J. Jeremiasse— W. Boogaart 0-2; Goes—Kortgene: F. de Hertog—L. D. van Darome 2—0; A. Beukema—C. Hollestelle 2— 0; L. Dekker—O. Scherp 2—0; Goes Kapelle: C. de Klerk—A. Kaat 1—1; Goes—Goes: J. Mange—F. Fokke 2—0; J. Eckelenkamp—D. v. d. Kreeke 02; P. Bliek-J. Hartman 1-1; A. Remijnse—J. Fokke 11; M. Quak- kelaar—J. Stokman 20; P. Temmer man—F. Bisschop 2—0; J. van Dalen D. v. Hese 2—0. Donderdagavond wordt de laatste ronde in „De Landbouw' gespeeld. Behandeld wenden de volgende zaken Willem Marlnis-sen, landbouwer te St. Laurens, had zich begin 1941 als lid bij de N. S.B. aanugesloten, omdat de mid delen van bestaan onvoldoende waren. Hij had zich laten bepra ten en verklaarde, het aanmel dingsformulier voor de grap in gevuld te hebben. Zijn verdediger, Mr P. Adriaanse, rr, rkte op, dat het hier een „licht geval" betrof. Blaas van de Ketter ij, garnalenvisscher te Arncmuiden, had zich sinds 1940 reeds aange sloten bij de N.S.B. en zei, niet geweten te hebben, wat het was. Op de vraag van het Tribunaal, of hij ingezien had, dat hij een fout had begaan, antwoordde be schuldigde „van eiges". Johannes A. Hoof t- m a n, fabrieksarbeider te Middel burg, zou zich bij het N.A.F. aangesloten hebben en diverse vergaderingen en cabaretvoorstel lingen hebben bijgewoond. Hij ontkende persoonlijk contact te hebben gehad met Duitschers of N.S.B.-ers. Er kwamen er wel aan de deur, maar altijd als hij niet thuis was. Op een vraag, hoe het kwam, dat hij extra-kolen ontving, antwoordde besch.,'dat de kolen op de stoep stonden, toen hij thuis kwam. Om te bewijzen, dat hij tegen de N.S.B. was, haalde besch. een handgemeen aan, dat hij gehad zou hebben met zijn zoon, toen deze-in Duitschen mili tairen dienst wilde. In zijn ver weer wees besch. er verder op, dat hij meerdere malen oneenig- heid thuis had gehad en, om erger te voorkomen, zijn heil zocht bui tenshuis, zoodat hij ook eenige voorstellingen van het N.A.F. had bijgewoond. Zijn verd., Mr A. H. Kuipers, meende, dat de vrouw in dit geval de voornaamste oor zaak van al het kwaad was. Vervolgens hoorde Anthony C. H. de N oo ij e r, arts te Middelburg, een reeks beschuldi gingen tegen zich uiten, waarvan de voornaamste wel was, dat hij keuringen had verricht t.b.v. de Duitsche oorlogvoering en voor de Landwacht. In een langdurig ver hoor werd het gedrag van besch. aan een nauwgezet onderzoek on derworpen. Het Tribunaal legde een aantal get.verklaringen van dieverse geneesheeren in Middel burg voor, die de houding van besch. afkeurden. Bekl. ver klaarde zijn vriendschappelijken omgang met den N.S.B.-er Welle- man uit het feit, dat deze, zoo wel zijn directe chef als zijn pa tiënt was. De N.S.B.-groet zou hij nooit gebracht hebben; mis schien had hij wel eens z'n hand opgestoken als een gewoon ge baar om „bonjour" te zeggen. Verder begrijpt besch. niet, hoe het komt, dat geneesheeren, die langer en meer gekeurd hebben dan hij, hun practijk nog steeds ongehinderd uitoefenen. Het ver keerde van zijn werk als keurend arts heeft hij destijds niet gezien, daar hij, waar dat mogelijk was, heeft afgekeurd en zoodoende heeft trachten te voorkomen, dat arbeiders de streep overgingen. Volgens gegevens zou slechts een zesde van de door hem gekeurde personen in Duitschland zijn te werkgesteld. Mr F. W. Adriaanse noemde besch. van nature arge loos, slap, naïef, waardoor hij tot de keuring gekomen is. Terwijl verder de omgang met één N.S. B.-er niet als doorslaggevend kan worden beschouwd. Tenslotte meende Mr Adriaanse, dat het zonde zou zijn, dat alleen door een slappe houding een jong, krachtig en kundig arts voor de gemeenschap verloren zou gaan. Hij vraagt, of de lange rijd, die besch. geïnterneerd is, niet lang genoeg is geweest. Het tribunaal beveelt daarop in vrijheidstelling. Daniël Huiszoon, vis- scher te Arnemuiden, was lid van N.S.B. en N.V.D., deed dienst bij de Landwacht en deed mee aan huiszoekingen. Hij was t.b.v. de Wehrmacht werkzaam geweest en had zich in het algemeen als een ijverig fanatiek N.S.B.-er ge dragen. Besch. bekende het hem ten laste gelegde, maar verklaarde uit financ. overwegingen bij de Landwacht te zijn gegaan. Verder meende hij, dat de N.S.B. sociale verbetering zou brengen en dat het nationaal-socialisme beoogde „baas te worden in eigen land". Hoewel de verd., Mr A. H. Kui pers verklaarde, dat besch. ook in zijn oogen verkeerd had gehan deld, vroeg hij toch rekening te willen houden met de moeilijke financieele omstandigheden, waar in besch. en zijn gezin destijds hadden verkeerd. Uitspraak in alle zaken over 14 dagen. voorkomt men het uitloopen, ter wijl de kwaliteit dezelfde blijft. Dit middel in al zijn eenvoud van bereiding en toepassing, tempert de levensacriviteit zonder te doo- den. Eey speciale commissie onder zoekt de mogelijkheid van toepas sing op andere gewassen, Het merkwaardige Is. dat deze won derlijke Amerikaansche ontdek king, in Amerika vrijwel geen toepassing vindt. Vooruitgang van de koeltechniek. Omtrent de koeltechniek vertel de Ir. Straub; Fruit blijft alleen goed bij be paalde temperaturen. Voorwaarde is echter tevens een juiste ver houding van stikstof, zuurstof en koolzuur in de lucht, waarin het fruit bewaard wordt. De ervaring heeft geleerd, dat bij het bewaren van verschillende fruitsoorten, telkens een speciale samenstelling van de lucht ver- eischt-is, die voor elke soort weer anders is. De eerste eisch was dus het con- strueeren van een luchtdichte koelkast, die door geraffineerde technische hulpmiddelen, de lucht er binnen van de juiste samen stelling Icon maken en deze samen, stelling met behulp van bepaalde chemicaliën stabiliseeren ondanks den invloed, die het fruit op deze samenstelling zou kunnen hebben. Het fruit is de koelkast mag niet bevroren worden. Het moet „levend" blijven. De temperatuur mag dus vooral niet te laag wor den. (met de zgn. bevroren groen te wofdt een heel ander procédé gevormd. De groente wordt eerst „geblancheerd", d.w.z. opgekookt, en daarna bevroren en samenge perst). In de koelkast neemt het fruit zelf de zuurstof in zich op en geeft koolzuur af. Het afge geven koolzuur wordt door een of ander loog, b.v. kalkloog, ge absorbeerd, waardoor het percen tage koolzuur op peil blijft. Reeds in 1938 bezat men in En geland (Kent) dergelijke koel kasten en hierop voortbouwend hebben de Nederlandsche deskun digen voor het goedhouden van fruit, zulke resultaten bereikt, dat men zeker kan spreken van een groote principieele verbetering. Veilmgsberichteiu MIDDELBURG. Veiling van 20 Mei. Aardbeien S--8 cent per stuk en i 2,12 per kg, Spiuaxie 46—55 ct. idem ahv, 3551Sn ij biet 10-26 Sjalotten. 25—38: Postelein §5—98; Stoolsla 10 —15; khabnrber 20; Preii 35—36; An dijvie 78—81 allea per kg. j Ska I 5— 9; idem II 2—6; Bloemkool Ia 93—112; idem I 90—100idem II *58—72idem IH 35, alles per stuk; Radijs 4—3; Rammenas 1318; Bctepeen 60—64, alles per bos. GOES. Veiling van 21 Mei. Bloem kool Ia 185f106; idem 1 4776; idem n 2748; idem IH 1625; Krop sla I 4—6; idem II 2—4, alles per 100 suks; Spianzie 1141; Rhabarber 21 —24; Selderij 26; Groene Sjalotten 9.50—14; Uien 41; Stoolsla 10, alles per 100 kg.; Radijs 2—5 per 100 bos. Philips 315, Alg. Norit 340, y, d. Bergh Jurgens 243, Burhman's papier 121, Dikkens 160, Electro zuur 180, Electro motoren Dordt 155, van Gelder 132, Holl. Meelf. 165, Holl. Beton 300, Holl. Draad en Kabel 185, Kon. Ned. Zout 370, Ned. Gist en Spiritus 362, Rott. Droogdok 277, R. S. Stokvis 145, Verg. Touw 118. Werkspoor 173, Wilton Feyenoord 165, Wyers 150, Scheepvaartaand. ontmoeten aan vankelijk weinig belangstelling, Te gen het scheiden van. de markt kwam in dezen hoek wat meer $raagP waar door de noteering zich gemiddeld 5 punten, boven de advieskoersen stel den. De beleggingsmarkt was zoowel voor Nederl. als Indische staatslee- ningen eveneens zwakker van toon plm. 1 pet, lager. Gemeenteleeningcn daarentegen konden pet. in koers 6tijgen. Spaarcert. 100-11/16, groote coupu res ioiy&. Offic. Publicaties Distributiedienst Goes. Zij, wier nummer van de Tweede Distributiestamkaart eindigt op een „9" en in aanmerking komen voor een schoenenbon worden alsnog in de gelegenheid gesteld een schoenen bon in ontvangst te nemen op 25 Mei van 9—10 uur ten distributie- kantore Ravelijn 2a. Er wordt nadrukkelijk op gewezen dat aan hen, die verzuimen hun schoenenbon tijdig af te halen, na 25 Mei 1946 geen schoenenbon meer wordt verstrekt. FINANCIEELE BERICHTEN medegedeeld door Incasso-Bank N.V., Goes. Amsterdamsche Effectenbeurs. Het aantal orders waarmede de bankiers en commissionairs ter beur ze waren, gekomen was belangrijk meer dan op vorige dagen. Het Dam rak bood dan ook een meer norma len aanblik. Vraag en aanbod waren veelal in evenwicht, zoodat de ad vieskoersen weinig van de vorige noteeringen afweken. Later op den middag viel er meer aanbod te ver werken; de markt verkreeg hierdoor een gedrukt aanzien. Een bepaalde reden voor het aanbod was niet aan te wijzen. Een aantal minder cou rante fondsen konden het niet tot noteering brengen, o.a. Amst. Droog dok, Amst. Superfosfaat, Heemaf, Brocades, Kon. Tapijt en Ketjen. Bankaandeelen konden zich niet aan de zwakkere stemming onttrekken, en waren gemiddeld drie punten lager. Amsterd. Bank 126, Incasso Bank 130, Rotterd. Bank 131, Holl. Bank Unie 213. Wij laten thans eenige koersen van industrieele fondsen vql^en: Aku 134, van Berkei's patent 116, Calvé 161, Centrale suiker 249, Fokker, 226, Le- verbros 246, 6 pet. Leverbros 139$4, Donderdag 23 Mei. .HILVERSUM I (301 m.): 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.7.30 Muz. wekker; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr. pl. 8.45 Kamermuz.; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Arb. vitam.; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Lyra Trio; 11.00 Nuttig en, noo- dig; 11.10 Clarinet en piano; 11.45 Fain, ber. Indie; 12.00 Clavecirabel en violoncel; 12.30 In 't spionnetje; 12.35 Harpkwartet; 13.00 Nieuws; 13.15 Vaudeville-ork.14.00 Voor de vrouw; 14.20 Sopr. en piano; 15.00 Sterren en sterretjes; 15.20 Confetti; 16.15 De camera loopt; 17.00 Kaleidoscoop17.30 H.A.R.K.17.35 Renova-sept.18.00 Nieuws; 18.15 Gr. pl.18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 En nu naar bed; 19.05 Sportpr.19.20 Cabaret2Q,00 Nieuws 20.05 Weeroverz.20.08 Lili ICraus speelt; 20.20 Conc. geb. ork., A'dam; 22.30 Ouderen en jongeren22.40 P. Palla; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. pl.; 23.45 Gr. pl.24.00 Sluiting. HILVERSUM H (415 m.): 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Mc/rgengebed7.4 5 Gr. pl.8.00 Nieuws; 8.20 Gr. pl.9.00 Pluk d. dag; 9.30 Waterst. en Pol. ber.; 9.50 vervolg 9.00; 10.00 B.B.C.-Sym- phonie ork.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Klarinet en piano; 11.00 De Zon nebloem; 11.45 Alt en, piano; 12.15 Verzen uit St. Michielsgestel; 12.30 Lunchconc.; 13.00 Nieuws; 13.15 Lunchconc.13.45 Onze gelegenheids- en gebruiksgrafiek; 14.00 Middag- conc.14.40 Voor de vrouw; 15.00 Pro Arte-trio; 15.40 Haagsch blaaskwintet; I 16.00 Nachtvorstverw.Bijbellez. 16.45 Orgel; 17.00 Rijk overzee; 17.10 j Omr. ork.; 18.00 Alex Brailowsky, j piano; 18.15 All Round Sext.; 18.30 i Vraagstuk der kleine boeren; 18.45 vervolg 1815; 19.00 Nieuws; 19.20 Met band en plaat; 19.40 De vaart der I volkeren; 20.00 Nieuws; 20.05 R.V.D.; 20.20 N.C.R.V. ork.; 21.20 „De vroo- lijke golf"; 22.00 Nieuws; 22.15 Van O. tot W.22.30 R'damsch Strijk- lcwart.23.05 Avondconc.; 23.50 Schriftlezing'; 23.57 Sluiting. Doelmatige bestrijding. Omtrent de resultaten van ge dane onderzoekingen heeft Ir. J. Straub, secretaris van de coördi natiecommissie toegepast natuur wetenschappelijk onderzoek (T.N. O.) o.m. het volgende meegedeeld De bestrijding van het uitloopen van aardappelen in de kuilen is, dank zij de uitvinding van een Amerikaansch geleerde, thans zeer eenvoudig. Hoewel de kwaliteit der aard appelen, ondanks het uitloopen dezelfde blijft, is het gewichtsver lies zoo groot, dat het voorkomen van het uitloopen dringende eisch is. Wanneer men de aardappelen ■bij gewone kuiltemperatuur (4 tot 7 graden Celcius) bestrooit met methylester van naphtylazijnzuur, 63. AVONTUREN VAN SJAKIE EN SIENTJE SNATER, WERELDREIZIGERS. Aan de Franse grens moeten de reizigers naar het douanekantoor en worden ze stuk voor stuk streng gefouilleerd. Uit de vele en onuitputtelijke zakken van Willy Walker komen elf pakjes rook tabak, vijf pakjes lichte en drie pakjes zware shag, zeven doosjes cigarillos en honderd en twintig En gelse cigaretten, benevens een doos peukjes. Deze wereldtentoonstelling moest de Franse schatkist eigenlijk vijf honderd zeven en tachtig francs en acht en veertig centimes opbrengen, doch als Willy geneigd blijkt, een deel van zijn eereschuld in siga retten te voldoen, valt de boete aanmerkelijk mee. In de beste verstandhouding nemen .wereldreizigers en douaniers afscheid en voort gaat de tocht, Frankrijk in. Met groote vreugde on dank baarheid geven wij U hierbij ken nis van de geboorte van onzen vierden Zoon ANDRTEB. J. F. Bastiaanse. E. Bastiaansede Boer. Middelburg, 19 Mei 1946. N. Oosterschestraat 48a. Met groote blijdschap geven wy kennis van de geboorte van ons Zoontje JAK CORNELI9. J. de Hamer. M. de HamerBut. Souburg, 18 Mei 1946. N. VUssingscheweg 221. Geboren BART, zoon van J. H. van Hove. A. G. van HoveVermeer. Vlissingen, 21 Mei 1946. Singel 168. Tyd.: St. Jozephziekenhuis. 1 Zaterdag 25 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, A GESCHIERE en L. GESCHIERE— HUYSMAN, hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zy' nog lang gespaard mogen blyven is de wensch van hun dankbare Kinderen. Zoutelande, Werrendykscheweg 11. Heden werd plotseling van ons weggenomen, onzo liefheb bende on zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, dhr WilTem Roose, in den ouderdom van 65 jaar. God is den zwakken van geest genadig. Uit aller naam: W. RooseKorstanje. Middelburg, 20 Mei 1946. Noordweg 5. De begrafenis zal plaats hebben Donderdag 23 Mei a.s. Vertrek sterfhuis 2 uur nam. Liever geen bezoek. Voor de velo blyken van be langstelling by onze Zilveren Bruiloft ondervonden, betuigen wy onzen hartelyken dank. Fam. M. MoerdykBommeljé. Ovezande, B 109. HERINNERING Handelsbelang Wederopbouw Heden Woensdagavond ALG. VERGADERING Confrèriezaal, Schuttershof, Middelburg, aanvang preeies 7.30 uur. Sprekers: de heeren ABSPOEL, Directeur Stichting herbouw, en Ir GERBER, Hoofd Streekbureau HET BESTUUR. TE KOOP: een goed en vertrouwd WERKPAARD, kleur vos. Adres: P. DE BOUR- GRAAF, Hoogeweg, Wemeldinge. Eenige en algemeene kennis geving. Heden behaagde het den Heere tot Zieh te nomen, onze innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Cornelia van Schijndel, op den bloeienden leeftyd van 21 jaar. De Heere sterke ons in deze zware beproeving. Uit aller naam: Wed. J. van Sehijndel Steketee. Temeuzen, 20 Mei 1946. De begrafenis zal plaats vinden te O.- en W.-Souburg, op Donderdag 23 Mei a.s., des n.m. 2 uur, vanaf de Deckere- straat 15. Liever geen bloemen. Voor de vele blijken van be langstelling, zoowel van hier als van elders ontvangen bij ons 55- jarjg huwelijksjubileum, zeggen wy, ook namens onze kinderen, hartelijk dank. P. Hoefkens. N. HoefkensDingemanse. Middelburg, 21 Mei 1946. EVANGELISATIE Bogardzaal Middelburg. Do. Heer en Mevrouw VAK BERGEN—KES zeggen langs dezen weg hartelyk dank voor de vele bewyzen van belangstelling bij de geboorte van hun dochtertje ontvangen. Middelburg, Mei 1946. Voor do vele blijken van be langstelling by onze 40-jarige Echtvereeniging ontvangen, be tuigen wij langs dezen weg onzen hartelyken dank. G. Geerse. M. Geersede Ryke. SerooskeTke (W.), 'a Midsweg A 11. Voor de vele blyken van be langstelling, zoowel van hier als van elders ontvangen, ter gelegen heid van ons 55-jarig Huwelijks feest, zeggen wij, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, onzen hartelyken dank. M. M. Does. A P. Doesv. d. Velde. Goes, 22 Mei 1946. Westsingel 7. Voor de vele blyken van be langstelling by onze 25-jarige Echtvereeniging ontvangen, betui gen wy onzen hartelyken dank. C. Joziasse. J. JoziasseCevaal. Souburg, 20 Mei 1946. Ritthemsehe straat 106. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, zoo van hier als van elders ontvangen, bij onze 40- jarige Echtvereeniging, betuigen wy, ook namens onzo kinderen, onzen hartelyken dank. A. Heyboer. M. C. HeijboerGeuze. Middelburg, „Waldamme". Voor do zeer vele blijken van belangstelling op 8 Mei onder vonden, zeggen wy langs dezen weg allen onzen hartelyken dank. C. Corbyn. Oostkapelle, Duinweg 41. AANBESTEDING van het ophalen der faeca- liën, huis- en straatvuil, in de gemeente ARNEMUIDEN', voor den tyd van drie jaren, in gaande den 1 Juli 1946. Do voorwaarden liggen ter ge meente-secretarie ter inzage. Gezegelde inschrijvingsbiljetten in gesloten enveloppe in te leve ren op Vrijdag 14 Juni a.s., des v,m. 10 uur. TWEEDAAGSCHE CONFERENTIE, Donderdag 23 en Vrijdag 24 Mei, des middags 3 en des avonds 8 uur. „JEZUS CHRISTUS, DE OPSTANDING EN HET LEVEN". Sprekers: Ds ENTER, van Rot terdam en Ds VAN PETEGEM, van Hilversum. Ieder hartelijk welkom. CHR. GEREF. KERK GOES Woensdag 22 Mei: Ds HOOGENDOORN van Zierikzee, in de „Prins van Oranje", half 8 uur. RIJKSDIENST VOOR LANDBOUWHERSTEL, District Walcheren. Ter kennisname van belangheb benden wordt gebracht, dat bij eventueele mislukking van gras- of klavergewassen en andere ge wassen, waarby uitryden nood zakelijk wordt geacht, men zieh alvorens daartoe over te gaan, in verbinding moet stellen met den Byks-Landbouwvoorlichtings- dienst, Beliinkstr. 32, Middelburg in prijzen van 10, 12, 15 en 20 cent. KLOKSTRAAT 4, GOES. Aans-taande. Jflo-e-de-tS'/ die kraamhulp noodig hebben, kunnen zich aanmelden eiken Dinsdag tusschen 2 en 4 uur aan het OOSTSINGEL 70 GOES. TE KOOP: KRUI DEMIERSZAAK, in centrum Middelburg. Brieven no. 216, Boekhandel FANOY, N. Burg 2628, Middelburg. TE KOOP GEVRAAGD: EEN VERTROUWD WERKPAARD, geschikt om alleen te werken. Op gaaf prys en leeftijd. C. LAND MAN, Brouwershaven. By&U- KORTE DELFT 44 Het Dagelijksch Bestuur vau den Polder Walcheren zal op Donderdag 6 Juni 1946, des namiddags te twee uur, in het gebouw van den Technischen Dienst van den Polder, Abdijplein no. 4 te Middelburg, in het open baar aanbesteden Het herstellen van de duinsverdediging aan den oever van de Westwate ring tusschen de strand- palen 0 en 4. Exemplaren van het bestek zyn tegen betaling van 2.50 per stuk verkrijgbaar aan het Bureau van den Technischen Dienst des Polders. Aanwijzing ter plaatse op 3 Juni 1946, des voormiddags te 11 uur. Inlichtingen worden ver strekt vanaf 3 Juni 1946 door den Opzichter a. d. Westwatering, Boulevard Evertsen no. 44 te Vlissingen, Tel. no. 153. Middelburg, 20 Mei 1946. Het Dagelyksch Bestuur voornoemd, H. F. LANTSHEEB, Voorzitter. B. W. VAN LYNDEN, Griffier. Gevraagd EEN HUISHOUDSTER in klein gezin, 2 personen. Ach ter de Houttuinen 36, Middelburg Gevraagd één of twee nieuwe of in goeden Btaat zynde BUITENBANDEN, voor achterwiel van Transport wagen, 12%X2%. JOH. VAN. DER MAAS, Voorstraat A 2, Wissenkerke. die behoorlijk lager onderwijs hebben genoten bestaat gelegenheid om op de PSYCHIATRISCHE INRICHTING te Bergen op Zoom opgeleid te worden voor Duur der opleiding 3 Èr4 jaar. Sollicitaties aan den Geneesheer-Directeur DE BEROEMDE ZIJN ER GELUKKIG WEER!! 0.08 m.m., 60 cents per 10 stuks. VRAAG UW DROGIST EROM. Het Bureau Ruilverkaveling te Middelburg vraagt op arbeidsovereenkomst of tijdelijke schrijvers. Diploma Mulo en maehineschrijven gewenscht. De mogelijkheid bestaat bij gebleken geschiktheid tot opleiding voor Teekenaar van het Kadaster. Aanmelden na 7 uur, Heerengracht 120. Het Hoofd van het Bureau Ruilverkaveling. HtyOty KORTE DELFT 44 „Zeeuwsch Dagblad" geeft het laatste nieuws. Tabaksplanten, Komkommer-, Me loen-, Tomaat-, alle soorten Kool- planten, Afrikanen, Asters, Zin nia's, Chrysanten, dubb. Knol- beg. en Kamerplanten. Beleefd aanbevelend, M. H. DEKKER, Donderdag Markt of Kweekerg Langevielesingel 38, Middelburg. Oevraagd EEN DAGMEISJE. Zondags en Donderdagmiddag vrg. Loon ƒ10,per week met kost. Bakkery GROENOUWE, Scheldestraat 56, Vlissingen,

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3