De Uoldec Wakhem* odf* hei weck. Kiest TILANUS Electriciteits- rantsoenen. Anti Revolntionnairen H.H. AANNEMERS. Ontevredenheid onder de Walchersche melkslijters Goes krijgt een Wijkgebouw Op het gebied van de afwatering is reeds veel bereikt. - Er wordt hard gewerkt aan de oever verdediging. Burgerlijke Stand Offic. Publicaties V eilingsberichten Wat brengt de radio Geeft WAARDE aan Uw STEM No. 1 van lijst 4 Christelijk Historische Unie. Aanbesteding Vlechtwerken N. SCHONIS, In verband met het achter wege blijven van den zomertijd worden de electriciteitsrantsoe- nen met 8 kwh per periode ver hoogd- Voor die gemeenten, waar de perioden loopen over de maanden AprilMei en JuniJuli worden de rantsoe nen resp. 20 en 16 kwh per pe riode; in de gemeenten waar da perioden loopen over de maanden MeiJuni en Juli— Augustus worden zij resp. 16 en 17 (kwh. De; rantsoenen voor kookdoel- einden, zoowel voor gas als electriciteit blijven voorioopig nog ongewijzigd. Bij de tegenwoordige prijsver houdingen van de consumptiemelk, hebben de melkhandelaars op Walcheren geen bestaan meer. Het bestuur van de Walcher sche melkhandelaren heeft zich in verband hiermede op 29 April in het volgende schrijven tot den Minister van Landbouw gewend: De melkhandelaren in het Standardisatiegebied op Walche ren, hebben hedenmorgen 't voor schrift ontvangen, de consumptie- melk in te koopen tegen f 0.14 per Liter. Verkoopsprijs f 0.17 per Liter. Geven met eerbied te kennen, dat dit een onmogelijken toestand schept en verzoeken op korten tormijn bemiddeling. Toelichting. Melk inkoop f 14.p. 1W Is. Tarra 3 pet. - 0.42 f 14.42 Omzetbelasting 2 pet. v. v. verk. prijs - 0.34 f 14.76 Bedrij f sonkosten 6 pet. v. d. verk. prijs - 1.02 f 15.78 Verkoopsprijs f 17. Netto winst f 1.22 per 100 L. Tengevolge van de zeer moei lijke omstandigheden in ons ge teisterd gebied heeft een mellc- slijter hier een dagtaak aan 200 Liter per dag omzet, en dus geen bestaan. Hetwelk doende, Namens de Walchersche Melk handelaren w.g. W. POPPE, S. ABRAHAMSE. Tegen Maandagmorgen nu was met regeeringsvertegen- woordigers door het Bestuur een conferentie te Goes be legd. Kort na het aanvangs- uur kwam er uit Den Haag echter een telegram, dat men wegens pech nog niet was afgereisd, doch dat getracht werd alsnog te komen. Na 2 uur wachten ontving de commissie nogmaals een tele gram, vermeldende „Weer pech, komen niet meer". Om een zoo belangrijke midden standskwestie in Walcheren op te losse», schijnt men in Den Haag wel erg slecht van reserve-auto's te zijn voor zien. Voor kraamverzorging, Groene Kruis, wijkver- pleging, gezinszorg, enz. Het is zeker een vooruitgang, dat Goes een gebouw krijgt, van waaruit alle verplcgingswerk, kraamverzorging en daarmee samenhangenden arbeid centraal kan worden geregeld. Sedert eenigen tijd is men daartoe bezig het ruime huis van den N.S.B.-er Ko Dekker aan de Oostsingel in te richten ais z.g. „centrumge bouw", waar zullen worden on dergebracht een opleiding voor kraamverzorgsters, het magazijn v. h. Groene Kruis en de Goessche wijkverpleging. In de toekomst zullen ook enkele gezinsverzorg sters hier wonen. Zuster de Schipper van de wijk verpleging was zoo vriendelijk ons een en ander van 't werk te ver tellen en we mochten een rond gang door het huis maken om ons een indruk te vormen van wat l)ier straks komt. Vanuit de hal komt men eerst in een ruime kamer, waar een 8- tal meisjes uit alle deelen van Zeeland tot kraamverzorgsters zullen worden opgeleid. De zuige lingenarts, dokter de Haas, en dokter Doeleman zullen hier on derricht geven. De kamer is ge zellig en we twijfelen er niet aan of de meisjes zullen hier een prettige en. goede opleiding ont vangen. Het ligt in de bedoeling in onze provincie zes van derge lijke centra te vormen. O.a. ko men er ook te Middelburg, Vlis- singen, Ovezande, in Z.-Vlaande- ren en op Schouwen, aldus ver telde zuster Vernimmen ons, die we, druk beraadslagend over al lerlei inrichtingsproblemcn met dhr v. Zweeden, den congierge van het huis en diens vrouw, in een der kamers ontmoetten. Achter de leskamer voor de kraamverzorgsters is een kamer gereserveerd voor het materiaal van het Groene Kruis, dat uit de woning van de fam. Verburg aan de 's H. Hendrikskinderenstraat wordt overgebracht. Op de le verdieping wonen dan de congier ge en de wijkverpleegster, terwijl op de 2e verdieping Zr Vernim men haar kamer heeft en tevens een kamer in gereedheid gebracht wordt, waar de 2 gezinsverzorg sters zullen worden ondergebracht, die na'afloop van de cursus van de Bijz. Kerkelijke Gezingszorg hun werk in Goes zuilen begin nen. Er zal dus heel wat in het huis aan de Oostsingel worden geves tigd. Wanneer over enkele weken de officieele opening plaats heeft, zal onze stad weer een centrum van veel nuttigen arbeid rijker zijn. Nu 't water is geweken Wacht ons een nieuwe tijd Van opbouw na vernieling, Van arbeid na den strijd. De waterstand op Walcheren heeft thans weer het normale peil bereikt. Alleen in de Zuid watering zijn er nog enkele ge deelten, waar dit niet het geval is. Dat hiervoor heel wat voor bereidend werk verzet moest worden, valt licht te begrijpen. Dat echter de afwatering zoo vlug is geschied, is ze'ker niet in de laatste plaat3 te danken aan den Polder Walcheren. Di rect na het droogvallen zijn maatregelen door den Polder genomen, om de normale afwa tering zoo goed mogelijk te doen functionneeren. Heel het apparaat moest worden uitge breid. In normale tijden be stond de staf uit ongeveer 20 man, terwijl het aantal arbei ders zeer afwisselend was. Mo menteel heeft de Polder 570 menschen in dienst 1 De watergangen, sprenken en slooten verkeerden na het droogvallen in een zeer deplo- rabelen toestand. En om deze weer zoo spoedig mogelijk in orde te brengen, moesten ge heel andere maatstaven gelden dan normaal. Het ging nu ni'st om een leuninkje aan een brug en om een kuil in den weg, maar om het eiland op korten termijn zóó te maken, dat de afvoer kon functionneeren en dientengevolge de menschen weer naar hun woningen 'kon den terugkeeren. De herstellin gen moesten tot het strikt noodzakelijke en doelmatige worden beperkt. We kunnen vaststellen, dat dit voor den komenden zomer in orde is. Met een gerust hart kan een gietbui worden afgewacht, zon der dat men direct met onder- geldopen wegen moet rekenen. Er wordt natuurijk nog steeds doorgewerkt, opdat men ook het najaar en den winter rustig tegemoet kan zien. De Zuidwatering. In de Zuidwatering staan de zaken eenigszins anders. De situatie daar is ook veel ern- stiger. Daar is van vele slooten zelfs niets meer te bespeuren1 en de ravage is ook veel groo-1 ter. Men heeft hierbij één voordeel, n.l., dat men gedeel ten van het herverkavelings plan onmiddellijk kan verwer kelijken. Dit geschiedt dan op plaatsen, waar practisch niets meer van het oude is overge bleven. Er wordt hier nu met man en macht gewerkt, om zoo spoedig mogelijk het „moeras stadium" te boven te komen. Helaas is ook de rioolwater gang, die onder beheer staat van de gemeente Middelburg, nog niet in orde. De gevolgen zijn; stinkende vesten en af vloeiing van het rioolwater in het polderwater. Sluizen en pompen. De pompen bij Ritthem en Nieuwland hebben hun taak goed volbracht. Ze blijven er echter staan, zoolang de nor male loozingsmiddelen ontbre ken. Zooals men weet, is de Zuidersluis te Ritthem voor een groot gedeelte vernield. Dit is een z.g. „duikersluis", die eerst geheel ontgraven moet worden. Eerst dan kan wor den vastgesteld, of de sluis nog hersteld kan worden of moet worden vernieuwd. Ook de hulp bemalingen bij Vrouwepolder staan practisch buiten werking, maar zullen daar nog even wor den gehandhaafd. De afwate ringssluisjes bij Veere werken normaal en vooral door deze is voel water gespuid. De toestand der wegen. Do werkzaamheden aan den weg OostkapelleDomburg vermeldden wij reeds eenigen tijd geleden. Over het algemeen zijn nu alle Walchersche wegen weer behoorlijk berijdbaar, hoewel dit niet inhoudt, dat ze in .denzelfden staat verkeerea als voor de inundatie. De weg van Oostkapelle naar Oranje zon heeft nog een dringend herstel noodig en evenzoo de weg van Serooskerke naar Vrouwepolder. De verbinding tusschen Ga- pinge en Veere heeft langen tijd gejieel ontbroken. Dit was het gevolg van de geul, ont staan door het in- en uitstroo- mende .water van het gat bij Veere. Deze geul is 50 M. breed en niet minder dan 17 M. diep I Het slaan van een brug of het maken van een dam daarover heeft natuurlijk weinig zin. De Polder heeft nu den z.g. Bijen- weg in orde laten maken, die dezer dagen gereed komt. Dit was een niet-verharde weg, loopend over de boerderij „Bot jeszee". Men heeft bij dezen weg weer het voordeel, dat hij is opgenomen in het nieuwe Walchersche wegenplan en dus van blijvenden aard zal zijn. Duikers en bruggen. Een groote moeilijkheid was het weer in orde brengen der verstopte duikers en vernielde of beschadigde bruggen. Niet minder dan 65 hiervan hadden dringend een reparatie noodig. Hiermede is men thans ver ge vorderd. Heel wat bruggen moesten door andere vervangen worden. Tusschen Souburg en Ritthem is een z.g. Callender Hamilton-brug gebouwd, die door het Rij'k beschikbaar werd gesteld. Over de geerheul tus schen St. Laurens en Seroos kerke kon een groote betonplaat worden gelegd, over den tank gracht in den provincialen weg tusschen Koudekerke en Bigge- kerke werd een houten brug gebouwd en zoo werd ook bij den Groeneweg tusschen Kou dekerke en Middelburg een hulpbrug gelegd. Tenslotte i? ook in den Abeelschen Zand weg een hulpbrug gekomen. De duiker no. 24 in den weg tus schen Middelburg en Nieuw land is eveneens eenigen tijd geleden gereed gekomen. Het werk bij „De Schoone Waardin", Ongeveer een maand geleden is men hier 3an een groot werk begonnen, dat dringend noodig was. Tusschen de haven van Vlissingen en het Sloe is ge bleken, dat de zich daar bevin dende zandplaat steeds dichter den oever nadert. Dit heeft tot gevolg, dat de vaargeul steeds nauwer wordt en de stroom sterker. Reeds vanaf 1918 zijn hier doorloopend zinkingen ver richt, maar het proces gaat steeds dioor. Deskundigen zijn van oordeel, dat dit door kan gaan tot het einde zelis van deze eeuwl In 1938 was de diepte op 200 M. uit de kust nog 46 M., terwijl deze in 1945 was opgeloopen tot 54 M. Op deze diepte moet nu bezonken worden. Er moeten 24 zinkstuk- ken van 20 bij 70 cn 20 bij 80 M. worden gezonken, waarvan er thans reeds twee zijn ge plaatst. Rijshout en stortsteen zijn de ingrediënten, die voor dit karwei, dat ongeveer 2 millioen gulden 'zal kosten, noodig zijn. Oeverdediging en duinen. De duinen zoowel als de oeververdediging hebben veel geleden. De Polder heeft tij dens de bezetting zoo lang mo gelijk getracht het onderhoud gaande te houden. De laatste jaren werd het echter onmoge lijk gemaakt. Nu is men weer begonnen met de duinvoet- en strandverdediging, die moest wachten tot het strand van alle mogelijke gevaarlijke voor werpen was gezuiverd. Op het oogenblik zijn onderhanden ge deelten bij Domburg, bewesten Vlissingen en bij Zoutelande. Vooral tusschen Westkapelle en Zoutelande is veel te doen. Speciaal de duinen hebben zwaar geleden door de verde digingswerken van de Duit- schers en de gebeurtenissen tij dens de bevrijding. Daarbij komt, dat de duinbeplanting op zeer vele plaatsen is verdwe- I nen, waardoor groote en uitge- I breide verstuivingen zijn ont- staan. En vooral dat laatste is l funest. Vanuit Domburg en Zoutelande komen veel klach- l ten binnen over zandverstuivin- 1 gen, wanneer het waait en de boeren, die dicht bij de duinen hun akkers hebben, ondervin den hiervan nog meer hinder. De beste plant, om de duinen „vast te leggen", is nog altijd helmgras. Ën de Polder Wal cheren wil in dit najaar den tijd, waarin dit, werk moet ge schieden hiermede weer een aanvang maken. Nu is het zoo, dat, hoe meer er op de beplan ting geloopen wordt, hoe erger de zaak wordt. Het publiek, dat dan ook dezen zomer in de duinen mocht komen, zal nogal eens stuiten op gebieden, die door prikkeldraad e.d. zijn af gesloten. Het is zeker niet pret tig, maar het gaat in de eerste plaats om het behoud van Wal- cherens duinen. Uit het bovenstaande blijkt dus wel heel duidelijk, dat in een Korten tijd de Polder Wal cheren een massa werk heeft verzet en dat vaak onder moei lijke omstandigheden. Een woord van waardeering is voor het Polderpersoneel hier zeker op zijn plaats. NISSE. Geboren,; Albrecht J.t t. J. Kopmela en M, Geljon. Getrouwd: A. Pypelink. 28 j. te Hoek en J. Moerman, 27 j.J. M. Brouwer, 27 j. te Wemeldinge en E. J. Mol, 23 j. De geldigheid van nummer coupures. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat dg toewijzingen voor voedings- en genotmiddelen in den vervolge geldig zullen zijn: voor de taillisten van den dag van uitgifte tot en met den Zatérdag van de tweede week volgende op die der uit gifte; voor grossiers en fabrikanten van den dag van uitgifte tot en met den Zaterdag van de vierde week volgende op die der uitgifte. In af wijking van de bestaande regeling zijn de toewijzingen dus thans onmiddel lijk geldig. Op bovenstaande regeling wordt slechts een uitzondering gemaakt voor het artikel boter. Groothande laren in boter kunnen n.l. de toe wijzingen voor boter nog gedurende twee weken' nadat de geldigheidsduur voor grossiers is verstreken, bij een fabrikant inleveren. Na afloop van laatstbedoelde twee weken kunnen fabrikanten de boter toewijzingen nog gedurende één week bij de plaatse lijke distributiediensten inwisselen te gen ontvangstbewijzen. Verlenging geldigheidsduur botertoewinzingen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat dq geldigheidsduur van de toewijzingen no. 812 voor boter verlengd is t.m. 1 Juni a.s. De geldigheidsduur van de toewijzin gen no. 831 voor boter is verlengd t.m. 8 Juni a.a. MIDDELBURG. Veiling van 13 Mei. Aardbeien 510 cent per stuk; 302 per kg.Spinazie 26—33idem afw. 1331; Prei 27—32; Stoofsla 11 —18; Raapstelen 4—6; Postelein 94— 101, alles per kg.; Sla I 8—10; Sla H 5—7Bloemkool Ia 117—118idem I 105; idem H afw. 32, alle9 per st. Radijs 2.58; Rammenas 12—18, beide per bos. GOES. Veiling van 14 Mei. Kropsla I f 5.50—f 7.50idem H 2.50-5; Bloem kool IA 71—82; idem I 49—81; idem H 31—33; idem III 16—27, alles per 100 stuks; Rhabarber 23; Spinazie 8— 24; Stoofsla 10; Groene Sjalotten 11 16; Uien 34, alles per 100 kg.; Ra dijs 2,20—3.50; Rammenas 10, beide per 100 bos. KAPELLE. Veiling van 13 Mei. Spi nazie 8—13; Rhabarber 10—14, beide per ke.; Kropsla 2—5.20 per 100 stuks; Rammenas 4.10; Radijs 2.50—2.70, beide per 100 bos. FINANCIEELE BERICHTEN medegedeeld door Incasso-Bank N.V., Goes. Amsterdamsche Effectenbeurs. De bied- en katkc/ersen der aan- deelen, welke Vrijdag 10 dezer ter kennis ran het bij de beurs ge- intresseerde publiek werden gebracht heeft voor nen over het algemeen weinig aanleiding gegeven om in de een of andere richting iets te onder nemen. Dientengevolge kwamen de bankiers en commissionairs met wei nig orders ter beurze. De koopers legden een grootere gereserveerdheid aan den dag dan de verkoopers. Hier cn daar moesten gqvodige verilescn worden J Aandecïen A.K.U. b.v. werden ge* daan op 150 pet. en incasseerden daarmede een koersverlies van 37 pet. Cert. Leverbrcfs waren er niet beter aan toe en moesten ruim 20 pet. in koers prijsgeven, noteering 275 pet. Minder gevoelig was het verlies bij de Centr. Suiker n.l. 15 pet. no teering 280 pet. Aandeelen Werkspoor vormden een! uitzondering notecring 210 pet. Wij vermoeden, dat dit uit zonderlijk verloop wel aan een tech nische positie zal zijn toe te schrij ven. Aandeelen Philips kwamen goed uit de bus 369 pet. Bankaandeelen iets zwakker in de markt. Amster damsche Bank 139, Incasso Bank 143, Robaver 146 en Twentsche '150 pet. Een uitzondering vormden Holl. Bank Unie, die golden 210 pet., vorige no teering 184 pet. 3# pet. Ned. Staatsfondsen 101# pet., 3 pet. Nederland 1937 99 pet. Dq pandbrieven eveneens zwakker van toon, over het algemeen 100 pet., terwijl de Geiueenfeleeningen ook iets in reactie waren. De noteeringen gol den hiervoor 101#. Donderdag 16 Mei. HILVERSUM I (301 m.): 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.7.30 Morgenmuz.; 8.00 Nieuws; 8.15 Vlot en vroolijk; 8.45 Balletmuz.9.15 Mor genwijding; 9.3Q Arb. vitam.10.30 Voor de vrouw; 10.35 Piano; 11.00 Nuttig en noodig;' 1L10 Orgel en bariton; 11.45 Krijgsgev.; 12.00 Fran- sche chansons; 12.20 Metro-Sax kwint.; 12.30 In 't spionnetje; 12.35 Ens. Geza Kiss; 13.00 Nieuws; 13.15 Vaudeville-ork.14.00 Meisjes in Tur kije; 14.20 Kwintetspelers; 15.00 Ster ren en sterretjes; 15.20 Confetti; 17.00 Kaleidoscoop17.30 Dans^rk.18.00 Nieuws; 18.15 Weeroverz.38.18 Gr. pl.18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 En nu naar bed; 19.05 Sportpr.19.20 Gars de Paris; 20.00 Nieuws; 20.05 Partij v. d. Vrijheid; 20.25 Conc. geb. ork.; 22.30 Ouderen en' jongeren; 22.40 23.00 Nieuws23.15 Dansork. 23.45 Zuidel. avondld.J 24.0Q Sluiting. HILVERSUM H (415 m.); 7.00 Nieuwes; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Morgengebed; 7.45 Gr. pl.8.00 Nieuws; 8.20 Gr. pl,; 9.00 Pluk d. dag; 9.30 Waterst. en Pol. ber.; 9.50 vervolg 9.00; 10.00 Franck-muz.10.15 Morgendienst; 10.45 Cello; 11.00 Zon nebloem; 11.45 Piano-recit.12.15 Voordr.12.30 Lunchconc.13.00 Nieuws; 13.15 Contin. kwint.'; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Stafmuz. corps A'damsche Politie; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Gr. pl.15.15 Sopr., fluit, blokfluit en piano; 16.00 Nacht- vorstverw.Bijbellezing; 16.45 Gew. muz.17.00 Rijk overzee; 17.10 Or gel; 17.30 Ned. helpt Indië; 17.35 Rhapsodie sext.; 18.30 Chr, Nat. Vak verbond; 18.45 Matrozenkoor19.00 Nieuws; 19.20 Met band en plaat; 19.30 Kath. Volkspartij; 19.50 vervolg 19.20; 20.00 Nieuws; 20.05 R. V.D.; 20.20 N.C.R.V.-ork.20.45 Rede H. W. Tilanus; 21.05 Conc.; 21.30 Rede J. Schouten21.50 Conc.22.00 Nieuws; 22.15 Vaart der volken; 22.35 Kamermuz. spelers; 23.15 Rhapsod. espagnole; 23.50 Schriftlez.23.57 Sluiting. 59, AVONTUREN VAN SJAKIE EN SIENTJE SNATER, WERELDREIZIGERS, 's Avonds te half twaalf stoppen voor het ge meentehuis van Rupelmonde twee auto's. Uit ieder daalt een geweldig hoge piet met tientallen me- daljes en ridderkruisen en met rinkelende sleep sabels. Parket uit Brussel, snauwt Jimmy tot den onthutsten Lampepit, wreed uit zijn eerste slaap gerukt. Komen de beide parachutisten halen. Moeten morgen verschijnen voor het Bij zonder Gerechtshof. Geval van spiormage. Colla boratie met de Intelligence Service van Sem Slob ber a Pantalon dans la Terre d' Eau, Leonard Lampepit heeft al zesmaal gesalueerd en hij gaat onverwijld de maarschalken voor naar zijn arres tanten. De Heere verblijdde ons met de voorspoedige geboorte van on« Dochtertje en Zusje, JOHANNA. J. Joziasse. C. JoziasseJoosse. Nelly. Benny. Middelburg, 12 Mei 1946. Molenwater 21. HARRY KAMPHUIS en NEL OVAA hebben, de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Woensdag 29 Mei 1946, des namiddags om half vier. Kerkelijke inzegening in de Geref. Kerk om vier uur, door den WelEerw. Zeergel. Heer Dr Oussoren. Oost-Sonburg, Kanaalstraat 57. Vlissingschestraat 17. Receptie van 7—8 uur, Muziek- lokaal Burchtstraat. Toekomstig adresKanaalstraat 57, Oost-Souburg. Voor de vele blijken van be langstelling bij onze 25-jarige Echtvereeniging ontvangen, be tuigen wij onzen hartelljken dank. A. Maljaars. E.» P. MaljaarsKwekkeboom. Grjpskerke, Zuiderhoeve. Voor de talrijke blijken van belangstelling, zoo van hier als van elders ondervonden, bij onze 35-jarige huwelijksherdenking, zeggen wij hartelijk dank. J. Aarnoutse. M. AarnoutseReijnierse. Aardenburg, 11 Mei 1946. Voor de vele blijken van be langstelling op 8 Mei ondervon den, zeg ik bij deze Familie en Vrienden hartelijk dank. P. Houterman. Bt.-Lvirsns, Noordweg B 155c. i 1886 20 Mei 1946 J i Met grooten dank aan God hopen J PIETER BOMMEL JÉ I j en t MARIA BOMMELJÉ— l KARELSE, j hun 60-jarig huwelijksfeest te j vieren. f Gelegenheid tot gelukwen-1 j sehen 's middags van 35 uur «in de Consistorie der Vrije I Evang. Gemeente. f J Hun liefhebbende Kinderen, i Behuwd- en Kleinkinderen i en Achterkleinkind. t i Goes, Westsingel 29. Langs dezen weg betuig ik mijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, die ik mocht ondervinden op mijn 70sten Geboortedag. Joh. Koeman. Waarde, 13 Mei 1946. Voor de vele blijken van be langstelling en de bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van mijn geliefd Klein zoontje en Neefje, PIETER DEKKER, betuigen wij onzen hartelljken dank. Wed. P. Dekker. Aagtekerke, 9 Mei 1946. Voor de vele blijken van deel neming, tgdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde Eehtgenoote, Moeder en Dochter, MARIA NEELTJE VERSLUYS betuigen wij onzen hartelljken dank. A. Spruyt. Veere, Zanddijk B 52. D.V. Donderdagavond hoopt in „De Prins van Oranje" te Goes op te treden: Ds G. A. ZIJDERVELD, Chr. Geref. predikant te Zwijndrecht. Aanvang 7.30 uur. Voor de vele blijken van Be langstelling bij de herdenking van onze 30-jarige Echtvereeni ging, zoowel van hier als van elders ondervonden, betuigen wij onzen haTtelijken dank. M. Kaljouw. J. Kaljouwv. d. Broeke. Grijpakerke, Mei 1946. Grijpskerkschestraatweg A 19. Voor Uw hartelijk medeleven, ons betoond na het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, JOHANNA SIEREVELD, Wed. Van den heer A. de Ridder, betuigen wj met dezen onzen op rechten dank. Tevens zeggen wj Zr v. d. Slikke dank voor de liefderijke behandeling en verpleging tjjdens haar ziekte aan haar bewezen. Namens de familie: J. Poppe. Vlissingen, Mei 1946. Verl. Hobeinstraat 270. GEREFORMEERDE KERK SINT-LAURENS. UITGELOOT zijn de obligaties No. 68, 90, 112, 128 en 140. Uitbetaling van het nominaal be drag, vermeerderd met de inte rest van 1 Maart 1946 tot en met 31 Mei 1946, kan vanaf 1 Juni a.s. verkregen worden Bij den Boekhouder der Kerk, Blanwedjk 23, Middelburg. DE COMMISSIE VAN VAN BEHEER. SEROOSKERKE (W.) VERGADERING van de IJsvereen. „Nooit Gedacht", op Maandag 20 Mei 1946, Vergaderlokaal, half acht. HET BESTUUR, EVANGELISATIE Bogardzaal Middelburg, Donderdagavond 8 uur. Spreker: Ds WERGES van Wemeldinge. Komt U ook eens luisteren? Assurantievereeniging „Helpt Elkander" te Serooskerke (W.) LEDENVERGADERING te houden op Maandag 20 Mei 1946, des n.m. 2 uur, in het Café „De Vriendschap", Markt te Mid delburg. HET BESTUUR. TE KOOP: FLINKE PARTIJ BOEKEN h 0,25 per boek. Verder hebben wij nog ruimen voorraad, zoowel in 2e handsch als nieuwe Boe ken, Kinderleesboekjes, Leg- puzzles en Leesplankjes. Colportagc-Boekhandel, Giststraat 18, Middelburg. Ze beginnen weer te komen de mooie HOUTBRANDTEKSTEN. Komt U spoedig eens zien, want de voorraad is nog zeer beperkt. Colportage-Boekhandel, Giststraat 18, Middelburg. Druk Oostcrbaan Le Cointre N.V., Goe». of gelijkgezinden, die niet zelf ter stembus kunnen gaan wegens invaliditeit of ziekte, kunnen worden afgehaald per auto. Wilt even Uw adres opgeven op het secretariaat der A.R. Kiesvereenigiftg, Scheldestraat 70 of op den dag der stemming op ons bureau, Kasteelstraat 75, waar ook alle inlichtingen zijn te bekomen. HET BESTUUR. Kon. Ver. „Oost en West", Afd. Middelburg. Zaterdag 25 Mei 1946, te 20 uur, in de Schuttershofzaal te Middelburg INDISCHE KUNSTAVOND door het KRONTJONGGEZELSCHAP „ANGIN Tl MOER". Muziek, zang en dans uit Indo nesië. Kaartverkoop h ƒ2,bj de Boek handelaren Fa VAN BENTHEM JUTTING, Fa HILDERNISSE, W. DE JONG, F. FANOY en Fa SANDIJCK, vanaf 13 Mei a.s. WIE RUILT mijn Auto-binnen band, maat 450X21, als nieuw, voor Manchesterbroek of Jas, grooto maat? J. SCHRIER, Kerk- weg B 105, Waarde. PACHTEN OP WALCHEREN. Zij, die grond pachten op Wal cheren, in het gebied ten Westen van het Kanaal door Walcheren of in de Zuid-Watering, worden verzocht hun pachten op te geven met vermelding van verpachter, gemeente, sectie en nummer van de perceelen, aan de plaatselijke Commissie van hun woonplaats vóór 26 MEI a.s. Zjj, die hun pachtgronden reeds opgaven bij de sehaderegistratie, uitgaande van den Dienst Land- bouwherstel, behoeven deze pach ten thans niet te doen registreeren. De opgave wordt verzocht om de belangen van de pachters te kennen bjj de herverkaveling van Walcheren. Het hoofd van het Bureau Ruilverkaveling te Middelburg, p/a Ravelijn 5 te Goes. Mevrouw VAN DER WERFF, Heerengracht 120, Middelburg, vraagt EEN DIENSTBODE voor heele of halve dagen of EEN WERKSTER. Voor direct gevraagd een flinke BAKKERSBEDIENDE OF EEN BROODBEZORGER. Bakkerj GROENOUWE, Schelde straat 56, Vlissingen. TE KOOP: Stalmest en Werkbroek, kl. maat, Jongenspak, leeftijd 12 jaar. W. KOPPEJAN, Molenweg 15, Zou telande. TE KOOP GEVRAAGD: ROMANS, TIJDSCHRIFTEN EN STUDIEBOEKEN (kapotte, vuil uitziende en school boeken worden niet gekocht). Colportage-Boekhandel, Giststraat 18, Middelburg. Het Bestuur van het Water schap „De Breede Watering be westen Yeraeke" zal op Vrijdag 24 Mei a.s., trachten aan te besteden: 1. a. het delven van water gangen en wegslooten, het onderhouden van de wegen en bijkomen de werken in 3 per ceelen; b. het delven van water gangen en wegslooten, het onderhouden van de wegen en bijkomen de werken in 10 per ceelen; 2, het zuiveren van de water afvoerkanalen in 39 per ceelen. Insehrjvingsbiljetten moeten uiterlijk 23 Mei a.s. worden in gediend ten kantore van den Ont vanger-Griffier. Inlichtingen te bekomen bij den Waterbouwkun dig-Ambtenaar op 21 Mei a.s., tusschen 9 en 11 uur. Bestekken vanaf 17 Mei a.s., bedoeld ondeT a en b, h 50 cent, de andere gratis te bekomen op werkdagen tusschen 9 en 12 uur, ten kantore Groote Markt 3. Goes, 10 Mei 1946. Voor het uitvoeren van voor gewapend beton: Singelstraat 12, Middelburg. STAAT TER DEKKING: BESTE GOEDGEKEURDE STIER. G. GEERTSE Grijpskerke.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3