Het bezoek van Churchill De Bevrijdingsfeesten. Canadeesche herdenkings plechtigheid. De strijd tegen mond. en klauwzeer. Geschonden rechtsbesef. In Nederland worden de collaborateurs berechtin Indië worden ze geëerd. Spelen met de t revolutie. Churchill komt ons land be doeken In verband hiermede bevat „Je Maiijtiendrai" een artikel •waaraan het volgende is ont leend „Wat Churchill's bezoek aan Nederland voor ons allen tot een gebeurtenis maakt, die ver uitgaat boven. een. betuiging van beleefdheid, is de diepge voelde dankbaarheid voor „het zweet, het bloed en de tranen" die onze Britsche bondgenooten in de jaren van de diepste be proeving ook voor ons land en volk hebben geofferd. Wanneer wij de Britsche oor logsinspanning symboliseeren in den persoon van Winston Churchill, dan is dat niet alleen omdat hij de man was, die als Prime Minister van 10 Downing Street het karakter van de Britsche politiek bepaalde. Meer dan deze formeele bevoegdheid maakte de wijze waarop hij zich van zijn haast bovenmen- schelijke taak kweet, de inspi ratie van zijn persoonlijkheid, de durf van zijn visie en de kracht van zijn woord hem naast onze Landsvrouwe tot het vertrouwde symbool waar naar ons volk in tijden van de diepste ellende uitzag. Zijn woorden uit graniet gehouwen waren bakens in zee„Gelooft 1 Hoopt 1 De bevrijding zal ko men!" Op den lOden Mei 1940 aan vaardde Churchill de leiding van het Engelsche kabinet. Zijn programma Was kort en krach tig. „Ik heb niets aan te bieden dan bloed, inspanning en zweet. Mijn politiek is oorlog voeren, op zee, te land en in de lucht met alle macht waarover wij beschikken, met alle kracht, die God ons geeft. Mijn doel is de overwinning. Overwinning, hoe lang en hoe hard de weg erheen ook moge zijn." Het gevaar van een invasie bedreigde het trotsche Albion. Hij versaagde niet„Wij zullen op de stran den vechten, wij zullen op de landingsplaatsen vechten, wij zullen op de velden en in de straten vechten, wij zullen vechten tusschen de heuvels. Wij zullen ons nooit overge ven" Maar altijd was er ook, reed's iri die eerste donkere maanden, de diepe overtuiging, die moed insprak: „Wij zijn er zeker van, dat tenslotte alles terecht zal komen". Want in het diepst van zijn hart wist Hij, dat, de strijd, die Engeland Voerde» gerechtvaardigd was „OazB handen mogen bezig zijn, onze gewetens zijn rus tig". Voor die handen vroeg hij Slechts de wapens, die de be zemstelen Waarmee de Tom mies exerceerden, vervangen moesten: „Give us the tools and we will finish the job". De Wapens kwamen. Eigen inspan ning en de hulp van Churchill's onvergefelijker» wapenbroeder Roosevelt brachten een mach tigen stroom van vliegtuigen, tanks, schepen en munitie ia beweging. Het was „een oorlog der on bekende strijders", aan het front en in de werkplaats. Te zamen vergaarden zij onsterfe lijke roem voor het Britsche Gemeenebest, Wat Churchill in Juni 1940, op het oogenblik, dat het Britsche Rijk door de Fransche capitulatie alleen kwam te staan in den strijd, aan zijn landgenooten voorhield is waarheid geworden, hun na zaten zullen van hen kunnen zeggen: „Dit was hun schoon ste uurl" Hoe hebben wij in Nederland den strijd van onze bondgenoo ten, die ook de onze was, mee geleefd 1 De ups en downs in hun verrichtingen bepaalden mede onze hoop en onze teleurstel ling. Niet als politicus, niet als strateeg, maar als de man, wiens woord ons moed insprak, wiens daden ons inspireerden, wiens vertrouwen ook ons deed volhouden in den strijd tegen den vijand, begroeten wij Chur chill en met hem het Engelsche volk Zondagmiddag heeft op het Canadeesche soldatenkerkhof, 5 k.m. ten Oosten van Bergea-op- Zoom, de herdenking plaats ge had van het feit, dat een jaar geleden de Duitsche strijd krachten in Nederland aan het Canadeesche leger hun oapitu- latie aanboden. De ongeveer 1000 Canadeesche graven wa ren door de bevolking onder bloemen bedolven De Neder- landsche regeering was verte genwoordigd door de ministers van Royen, Meynen en Lief- tinck. Op de begraafplaats was vrijwel het geheete diploma tieke corps aanwezig en vele hooge geallieerde officieren na men aan de herdenking deel. Om 3 uur kwam Prins Bern- hard op het kerkhof, waar hij door den Canadeeschen gezant, den heer P. Dupuy, werd ont vangen. Hij inspecteerde ver- Volgens da Canadeesche eere- wacht, die voor dit doel uit Londen was overgekomen. Na dat op het kerkhof korte gods dienstoefeningen waren gehou den en tal van kransen, o.a. door Prins Bernhard, aan den voet van het gedenkteeke» ge- legd, hield de Canadeesche ga- zant een toespraak tot de na bestaanden en de kameraden dergenen, die op dit kerkhof liggen begraven. Tenslotte sprak minister Mey nen namens de Nederlandsche regeering en het Nederlandsche volk$ Over, enRïla weken zal een tweede zending» bestaande uit voedingsmiddelen en textiel, naar Indië gaan. Repatrieerenden op weg naar Nederland» De afdeeling pers en publid- tiet van den dienst der repa- trieering deelt mede, dat het motorschip „Boissevain" op 4 Mei l.l, uit Tandjong Friok is vertrokken sn-et 1899 repatriee renden aan boord, Het schip wordt 9 Mei in Colombo ver wacht. Eervol ontslag Mr N. C. Couvee» Bij K.B. is aan Mer. N. C. Couvee op zijn verzoek, met in gang van 1 Mei. 1946, eervol ont slag verleend als raadadviseur bij het ministerie van Verkeer en Energie, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen be langrijke diensten. EXTREMISTISCHE ACTIE OP BORNEO. De Nederiandsch-Indische voorlichtingsdienst heeft bekend gemaakt, dat gedurende gerui- men tijd infiltratie van extre misten heeft plaats gehad in Zuid-West-Borneo. Extremis ten, die met prauwen van Java zijn gekomen,, hebben zich ge voegd bij 10Ö extremisten, die in dit gebied opereeren. Er ko men voortdurend Indonesische vaartuigen met extremisten aan boord aan. Eenige weken geleden zijn, tijdens een luchtverkenning, 25 grooto schepen ten westen van Pelaihari waargenomen, welke iö noordelijk» richting voerea». Verder zijn er in de monding van de rivier de Barito nog 5 twee-masters ontdekt. Het Nederl.-IndisCha leger is met zuiverings-acties tegen de concentraties der extremisten begonnen. Sedert 1937 worden op het staatsveeartsenijkundig onder zoekingsinstituut te Amster dam proefnemingen verricht met de bereiding van een vac cin tegen het mond- en klauw zeer, welke proeven in 1942 zoover waren gevorderd, dat de eerste entingen op vrij grootc schaal in Friesland in de prac- tijk konden worden toegepast. De resultaten waren van dien aard, dat in de volgende jaren de entingen op grooter schaal werden uitgevoerd met hetzelfde goede gevolg. Thans is de si tuatie zoo, dat de aanvraag tot enting grooter is dan de pro ductie-capaciteit van het insti tuut. Om voor de toekomst de mo gelijkheid te scheppen, den ge- heelen Nederlandschen veesta pel tegen het mond- en klauw zeer te immuniseeren, zijn plannen in voorbereiding het instituut zoodanig uit te brei den, dat voor dit doel voldoen de vaccin kan worden bereid. Twee minuten stilte. Een aan grijpend moent was het, toen in het geheele land twee minuten stilte in acht werd genomen. Het verkeer stond stil, het lawaai ver stomde, ieder bleef staan. Neder land herdacht zijn gevallenen en zijn bevrijding. Hier ligt een taak van het geheele volk. De grootc advies-commissie der illegaliteit heeft een mani fest doen uitgaan waaraas het volgende is ontleend: De Duitscher heeft niet al leen ons rechtsgebouw gesloopt, maar meer nog het rechtsbesef der burgers geschonden. Het is dan ook, niet genoeg wanneer allerlei instanties trachten dit rechtsgebouw weer op te trek ken. Het is veeleer noodzakelijk, dat iedere burger van Neder land in zichzelve aankweekt en versterkt het ook in hem ge schonden besef en begrip voor orde, recht en waarheid, op welker eerbiediging elke sa menleving behoort te zijn ge grondvest. Slechts door ieders persoon lijke inspanning kan dit voor de Nederlandsche samenleving worden bereikt. Dit is niet de zaak van de overheid, noch de taak der illeqaliteit, noch van welk deel van het volk ook. Het is de plicht van het ge heele Nederlandsche volk. Aldus kan bereikt worden en moet bereikt worden het ideaal van dat nieuwe Nederland, dat Neerland's beste zonen voor oogen heeft gestaan, toen zij in de loopen staarden van de ge weren van hun belagers. J, Huizinga, t In den ouderdam van 70 jaar is te Amersfoort overleden de heer J. Huizinga, oud-burge meester van Axel en van Ter- neuzen. Hr. Ms. flottieljeleider „Tromp" is na een afwezigheid van zeven jaren in het vaderland teruggekeerd. Bij de aankomst in IJmuiden waren talloozen ter begroeting aanwezig. Een roofoverval. In den nacht van Zondag op Maandag drongen drie gemas kerde mannen binnen in de slaapkamer van den heer J. Dekkers, kassier van de boe renleenbank te Meerlerhout onder de gemeente Mierlo. Onder bedreiging met revol vers en stenguns wisten de ban dieten den sleutel van de brand kast te bemachtigen, waarna zij met een bedrag van ongeveer f10000 en een aantal spaarcerti- ficaten verdwenen. De prijzen van autobanden en van smeerolie. Van bevoegde zijde verne men wij, dat de prijzen, van ge- importeerde autobanden aan zienlijk verlaagd zijn De ver laging bedraagt voor buiten banden ongeveer 25 35 van den prijs, die in 1945 bere kend werd, terwijl de binnen banden met 25 45 in prijs dalen. Het vorig jaar was de prijs voor de verschillende soorten smeerolie ongeveer 160 van dien van voor den oorlog. Al spoedig na de bevrijding werd echter een nieuwe prijsregeling ontworpen, die op den eersten dag van 1946 in werking trad. Daardoor kon weer een aan zienlijke verlaging tot stand worden gebracht, zoodat de prijzen op het oogenblik ge middeld nog 36 hooger zijn dan die van voor den oorlog. EERSTE NEDERLAND. SCHE GIFT IN INDIE AANGEKOMEN» De stichting „Nederland helpt Indië" heeft een telegram uit Batavia ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat de „Kota Gedeh" Zondagavond in Priok is binnengeloopen. Na aanleg in de tweede bin nenhaven werden de vertegen woordigers van „Nederland helpt Indië" en tal van belang stellenden aan boord ontvangen en werd de vlag „Nederland helpt Indië", waaronder het schip had gevaren, als symbool van Neerlands medeleven met het geteisterde Indië overhan digd. Met deze vaart is de eerste lijnverbinding in normalen dienst tot stand gekomen. Zooals bekend, vervoerde het schip een groote lading voe- dings- en versterkende midde len voor de Indische bevolking, bijeengebracht uit gelden van het Nederlandsohe volk. Overzicht van het imposante spel van de bezetting on der bevrijding, dat in het Olympische stadion te Amsterdam werd opgevoerd. Gisteren werd het debat over de Indische kwestie voortgezet. De heer B a j e 11 o (R.K.), toonde zich teleurgesteld over de Regeeringsverklaring. Hij wees er op, dat thans in Indië de macht wordt uitgeoefend door gewapen de benden en dat de Indische dele gatie op Schiphol met opgeheven vuisten werd begroet. Hij was van oordeel, dat Dr van Mook niet op den gosden weg is en dat aan het al te persoonlijke regime een einde behoort te wor den gemaakt, Er moet een grens zijn welke een souvereine staat niet laat overschrijden en die grens ligt daar waar de souvereine rechten in het gedrang komen. De heer Schouten (A.R.) betoogde dat het beleid der regee ring is gericht geweest op een ontzien van revolutionnairen. Voorts weès hij er op, dat degenen die in de Japansche kampen hebben gezeten tot de conclusie moesten komen, dat er met hen niet meer gerekend werd. Het moet de regeering ernstig aangerekend worden, dat zij niet heeft tegengesproken het bericht in „Het Dagblad" te Batavia, dat de beide Kamers hun goedkeuring zouden hebben gehecht aan de voorstellen, welke Dr van Mook aan Sjahrir had overhandigd. De regeering had de Staten- Generaal bovendien over de voor stellen moeten inlichten. Dat is het minste, dat verlangd kan wor den. Spr. kan zich niet vereenigen met de constructie, volgens welke de republiek, welke van Japansche makelij is, erkend wordt. Zulk een erkenning houdt in de ont binding van het koninkrijk. Het is onmogelijk de republiek los te maken van Japansche in vloeden, noch is zij los te maken van het verzet tegen het Neder landsche gezag. Wij zijn, aldus spr. tenvolle be reid mede te werken aan een be leid, dat gericht is op bespoedi ging van het verleenen van zelf standigheid met uiteindelijk doel volledige autonomie in inwendige aangelegenheden binnen het ko ninkrijk. Het Kabinet moét z.i. geen stap verder zetten op den weg, welken het nu heeft ingeslagen en dat ver langen is te redelijker, daar over eenige dagen de verkiezingen plaats hebben. Dat Kabinet moet voorkomen, dat het gaat regeeren in een tijd, dat het er wellicht niet meer zal zijn. De heer G o e d h a r t (P. v. d. A.) betoogde dat het rapport der commissie niet objectief is. Hij merkte o.m. op, dat de ont wikkelde Javaan zich er over er gert, dat de oude figuren en niet alleen die van de Brisbane-groep weer op de stoelen kwamen, en een luxieus leven tentoon spreid den. Da parlementaire commissie doet de republiek geen recht we dervaren bij haar bespreking van den toestand op Java. De gruwelen, welke in het rap port genoemd zijn, zijn verschrik kelijk, maar het optreden van Am. bonneezen op Nederlandsch gezag dient ook gesignaleerd. Er moet een einde komen aan de ontvoeringen en aan het ver blijf in kampen in Indonesië. Van hieruit moge dit tot Sjahrir en de zijnen gezegd worden. De heer M e y e r i n g (A.R.) betoogde dat ten opzichte van In dië van een weinig democratisch beleid beleid blijk wordt gegeven. De raad van Ned. Indië func- tionneert niet meer, een nieuwe raad is niet gevormd, de Volks raad is weggevallen. Alle tegen wicht tegen een autocratisch be wind is weggevallen en daarvan heeft Dr van Mook, die alleen regeert, gebruik gemaakt om al leen te overleggen met represen tanten van de republiek. Dit is ondemocratisch en spr. wenscht de democratie ook voor de Javaansche bevolking be schermd te zien. Het partijwezen heet vrij te zijn. Er is echter op Java geen andere mogelijkheid om in leven- te blijven dan door aanhanger te zijn van de republiek. Zoo er ooit een fascisti sche staat geweest is met totalitairen inslag, dan is dit de republiek, Ondanks het feit, dat de re geering van dit alles kennis draagt, onderhandelt zij met Sjahrir en maakt gemeene zaak met de republiek. Dit beteekent, dat zij naar de revolutie overloopt. Spr. vraagt zich af, welk ver trouwen kunnen wij nog in deze regeering stellen? Hij wenscht haar op haar heilloozen weg geen stap te volgen. De heer Korthals (Lib.) gaf te kennen dat bij vele contacten, welke de parlementaire commissie gemaakt heeft niets gebleken is van onrust. De commissie heeft geconsta teerd, dat een persoonlijk gouver nement in Indië regeert. Dat heeft ons geleid in de moeilijkheden waarin we ons thans bevinden. Spr. had een verklaring als welke de regeering heeft afgelegd, niet durven verwachten. Een Ka binet, dat vrijwel demissionair is, had niet zoo ver mogen gaan. De heer P a 1 a r (P. v. d. A.) zeide van oordeel te zijn, dat de commissie getuigt van te weinig begrip van den toestand in Indo nesië. Zij heeft zich blijkbaar uit sluitend bezig gehouden met het verzamelen van gegevens tegen de Indonesische republiek en tegen het optreden van den Minister. Hij betoogde voorts, dat als de Nederlandsche strijdkrachten in botsing komen met de troepen van de republiek, het Koninkrijk aan een zijden draadje hangt. De heer T i 1 a n u s (C.H.) had aanvankelijk liever gezwegen, omdat hij uit de mededeelingen in seniorenconvent, in comité-gene raal en in het openhaar wist, dat de regeering het moeilijk had. Maar hij meent nu vrijmoediger te kunnen zijn door wat er door het rapport bekend is geworden. Het is ontstellend. De Brisbane-regeering heeft de oud-geïnterneerden eenvoudig ter zijde geschoven. Mefi heeft geen rekening gehouden met de geval lenen in de illegaliteit en de ge- interneerden. In dit verband her innerde spr. aan het terugzenden van geïnterneerden naar kampen, onder medewerking der eigen re geering. In Nederland worden col laborateur* berecht, zoo wvTJlgöe 6pr„ ft» ftröïB gaat men er mee onderhandelen. Hij gaf voorts te kennen, dat de democratie verre te zoeken is. Heeft de Nederlandsche regeering wel voldoende aandrang op de Britsche regeering uitgeoefend. Het is toch niet juist, dat op Sumatra de Japanners nog gewa pend rond loopen. Nederland zal zelf zoo spoedig mogelijk weer in Indië moet kunnen optreden. Er kan in Indië snaar één sou- verein zijn, Daarom: hoe eerder hoe beter dient de geallieerde sou- vereiniteit te verdwijnen. De suggestie van Dr van Mook ia 'een wapenstilstand te sluiten. Daartegen waarschuwde spreker, omdat een wapenstilstand slechts met een souvereiaen 6taat gesloten kan worden. Door een dergelijke wapenstil stand te sluiten erkent men de re publiek. De heer Tjarda van Starken- borgh heeft, z.i. een juister kijk gehad daa de regeering-Schermer- horn. De heer de Groot (Comm.) ziet deze revolutie als een der zeer groote ontwikkeling in de wereld geschiedenis. De heer Van Kempen (Lib.) herinnerde er aan, dat Dr van Mook zeer ver gaande voorstellen aan Sjah rir heeft gedaan» die zelfs losscheuring van indië uit het Koninkrijk in de toe komst mogelijk zouden ma ken. Voorts zijn er tegen voorstellen door Sjahrir ge daan en er werd op St. Hu- bertus over gemarchandeerd, 'en dat alles zonder de volks vertegenwoordiging er in te kennen. In verband met het rappe.t be toogde bij o.a., dat de Japansche interneermgskampen erger ge weest zijn dan de Duitsche. Hij wijst er op, dat de vrouwen zich ware heldinnen hebben getoond. Wanneer de plannen die in de kampen gemaakt waren, uitge voerd zouden zijD, zouden rust en orde in Indië spoedig hersteld zijn geweest. Ten aanzien van de stumperds, die zich nog in de kampen be vinden, verklaart spr. met belang stelling af te wachten, of de re geering den fatsoensplicht om hen te bevrijden snel zal nakomen. De heer van Poll (R.K.) merkte op, dat de heer Goedhart de laatste jaren niet in Indië ia weest. Hij heeft zich dus blijk baar bediend van een souffleur. Spr. zou hem willen adviseeren een beteren uit te zoeken. Hij diende een motie in waarin met allen aandraag verzocht werd I de besprekingen» in Indië voort te- zetten. In deze motie werd naar voren gebracht ook besprekingen met j vertegenwoordigers van de buiten- gewesten te voeren en intus- scken voor die gewesten al dade lijk met kracht naar de vorming van autonome organen te streven. Bij de vormbepaling van de autonomie behoeft eenigerlei repu- blikeinsche vorm voor het inwen dig bestel van het autonome ge- In het te Batavia verschij nende orgaan „Het Dagblad" wordt er de Regeering een ver wijt van gemaakt, dat zij niet anders gedaan heeft dan wij ken voor de revolutie. „Alle Nederlanders in Indië" aldus het blad, „zijn bereid om op gemeenschappelijke gronden van gedachten te wisselen over een politiek voorstel, van wel ken aard dan ook, mits zulks geschiedt in een zuivere sfeer en met vrije uitwisseling van gedachten en niet onder den druk van of de bedreiging met geweld. Geen enkela Nederlander zal ooit toestemmen in een politieke regeling, die is af geperst door het richten van een pistool een Japansch pistool op het hart Er is geen bezwaar tegen de republiek ia het algemeen, maar wel tegen deze repu bliek, in het bijzonder tegen de wijze, waarop zij is ontstaan en thans aan ons is opgedron gen. Ten besluite zegt het blad, dat „de wortel van al het kwaad de politieke en geeste lijke verwantschap is tusschen de dragers van het gezag-Loge- mann, van Mook en van der Plas eenerzijds en de dragers van de republiek-Soekarno en Sjahrir anderzijdsDo verklaring van Logemann is daarom ook slechts een logi sche consequentie van zijn principes en politieke theoriëa. Het is de tragedie van de ge schiedenis, dat bijna altijd als een rijk ia moeilijkheden ver- èeert, mannen als hij en van Mook tot de regeering worden geroepen". ZONDAGS-ONRUST. Voor den interlandwedstrijd Holland—België op a.s. Zon dag In het Olympisch Sta dion te Amsterdam zullen door de Nederl. Spoorwegen in het geheel 15 extra-trei nen worden ingelast. biedsdeel of van een zijner onder deden, mits gezuiverd van Japan sche invloeden, niet bij voorbaat uitgesloten te worden. Evenwel dient bij de voortzet ting der besprekingen allereerst overeenstemming te worden ver kregen over een schema tot snelle en stelselmatige invrijheidstelling van de thans nog in interneerings- kampen vastgehouden Nederland»- sche onderdanen, en dat deze in vrijheidstelling voltooid moet zijn vóór dat nieuwe besprekingen over andere puntaa kunnen wor den gevoerd. Verder werd nog het woord ge voerd door de heeren Stokvis (P. v. A A.) die zich achter de regeering plaatste, de heer Joe- k e s (P. v. d. A.) die waarschuw de tegen het gebruiken van ge weld en de heer Wagenaar (Comm.) die het optreden van de revolutionaire element®» ver dedigde. Het Prinselijk Paar en de prinsesjes Irene en Beatrix woonden het herdenkingsspel in het Olympisch stadion ter gelegenheid van de herdenking van onze bevrijding bij. Overal wapperende vlaggen, vroolQke muziek en blijde menschen. KRUININGEN. Zaterdag begon het bevrijdings feest om 11 u. met 1 min. stilte en om 12 u. werden allerwege de vlaggen geheschen. De optocht die om half twee begon, was voor velen een groote verrassing. Om 3 u. had een tractatie plaats van de schoolkinderen, terwijl intus- schen het hardloopen begon vanaf de Snellemarkt. De volksspelen van 46 u. trokken groote belangstelling. Van 77.30 u. gaven „E. M. M." en de zangvereen. „Crescendo" 'n concert op de tent. Wanneer zal de jeugd eens leeren, dat men hierbij stilte dient te betrachten? Burgemeester Vogelaar reikte daarna o.m. de volgende prijzen uit: le pr. Buurt „Harmonie"; 2e pr. Buurt Bouwplan; 3e pr. Vlakebrug; 4e pr. Buurt „Ons Genoegen"5e pr. Buurt De I-Croon;"6e pr. Buurt Nijverheid; 7e pr. Markt; 8e pr. Walcheren droog; 9e pr. Roodkapje; 10e pr. Canadeezen. Hardloopen 5 K.M.le pr. H. Witte; 2 M. v. d. Parel3. Jacob Bauer; 4. W. de Bel; 5. A. de Bel; 6. J. v. d. Parel. Mastklimmen: le pr. A. Rik- kers; 2. L. Eckhardt; 3. A. Ger- ritse; 4. Joh. Bauer. Tobbetje steken: le2 pr. D. Meyer; 2. P. Wondergem; 3. A. de Back; 4. M. Stroosnijder. Sprietloopenle pr. D. Nieu- wenhuize; 2. H. Dek; 3. J. Maat; 4. H. v. Noorden. Stoelendans dames: 1. Kake- beekeNieuwenhuize; 2. M. Wondergemvan Boven; 3. T. Dieleman; 4. L. Hoogesteger; idem heeren; 1. A. Blok, 2. N. Hoogstrate Zakkenloopen dames1. J. HoogstrateHollestelle2. Leai Merrienboer; 3. M. BlokDek 4. M. de Bel; idem heeren: 1. A. Rikkers; 2, P. Bauer; 3. N. Hoogstrate; 4. M. Stroosnijder. Bij de fakkeloptocht die om 9 uur begon was het een juichende menigte, die de muziek volgde. Om 10 uur had een filmvoorstel ling op de markt plaats. Vooral de oorlogsfilm had aller aandacht. Met een slotwoord van bur gom. J

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 2