KRUIMELTJES Wat brengt da radio i Schulte en Thieme PANSPONSEN Tandarts HAGE, JAN v. CLEEMPUT, AANBESTEDING. Het 'was een waardige herdenking van het bevrijdingsfeit. BORSSELE. Zaterdagmiddag had hier van 121.30 u. een dankdienst plaats, waarin Ds O. G. Bunjes voor ging. De verdere dag werd door- gebracht met muziek, zang en volksspelen. KRUININGEN. Vrijdag had alhier de dooden- herdcnking plaats. Om half 8 vertrokken van de markt onder klokgelui en begel. door den een- tonigen roffel op omfloerste trom mels, het gemeentebestuur qn de verschillende corporaties paar het kerkhof. Voor de gevallenen werd hier door Ds Mortier, Ned. Herv. pre dikant, een korte liturgie gehou-, den waarop de zangvereenigingen met begeleiding van E.M.M. een koraal zongen. Daarna werden 2 min. stilte betracht, waarop het Engelsche volkslied en het Wil helmus werden gespeeld. Vervol gens werden bloemen gelegd pp do graven. Na aflopp'had in de Ned. Herv. Kerk een herden kingsdienst plaats, waarin Ds Koolstra en Ds Mortier voorgin gen en medewerking door het Herv. zangkoor werd verleend. OOSTDUK. De herdenking van de bevrij ding werd ook hier feestelijk her dacht. Zaterdagmiddag was er ringrijden op de fiets, terwijl er 's avonds een feestavond georga niseerd was, waaraan medewerk ten de Chr. Gem. zangvereen- „Oostdijk", o.l.v. dhr J. Hart- hoorn Mzn. Voorts waren er vele samenspraken en voordrachten, die zeer werden gewaardeerd. Met het Wilhelmus werd ge sloten, O* EN Wv-SOUBURG. Alhier werd Vrijdagavond tea stillen omgang gehouden, waaraan door honderden inwoners werd deelgenomen. Er werden bloemen gelegd op de graven der beide Franschcn en de graven van hen, die vielen in den strijd tegen het Duitsche geweld. Na afloop hier van vond er een herdenkingsdienst plaats in de Geref. Kerk waar als sprekers optraden Dr A. H. Ous- soren en Ds F. H. Breukelman, terwijl de Chr. Zangver. „Soli Deo Gloria" enkele liederen ten gehoore bracht. Zaterdagmiddag om 1 uur werd door klokgelui het sein gegeven om de vlaggen uit te steken, terwijl van 3 tot 6 uur de feestelijke herdenking van de bevrijding plaats vond, deze be gon met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus, waarna het programma verder werd afge werkt. Achtereenvolgens traden op het Souburgsche Mannenkoor, het Kinderkoor, de kinderen van de Souburgsche Turnvereeniging en de Chr. Zangvcreeniging „Soli Deo Gloria", alles afgewisseld door muziek van de muziekver. Na afloop hiervan had een vlag- genoptocht plaats. 'i Avonds om 8 uur werd het programma verder voortgezet met muziek, turnen door dames en heeren en volksdansen door de A.J.C. Daarna had een fakkel optocht plaats. Het vreugdevuur, dat op de Loskade ontstoken zou worden, is i.v.m. den sterken wind niet doorgegaan. Om 11 uur sloot burgemeester Stemerding met een kort slotwoord de feestelijkheden. KAMPERLAND. Door de Oranjevereen. was op 3 Mei een wijdingsavond georgani seerd in de Ned. Herv. Kerk.. Ds P. Six Dijkstra, Herv. pred. en Ds H. Scholing, Geref. pred. wezen in een korte toespraak op Se beteekenis en den ernst van de moeilijke jaren die achter ons lig gen. De Zangver. „Soli Deo Gloria" o.l.v. dhr M. de Mol bracht en kele nrs ten ghoore, terwijl dhr E. Sleeboom enkele verzetsgedich ten voordroeg. Aan het eind wer den de gevallenen herdacht. Zaterdagmiddag om 1 uur be gonnen de bevrijdingsfeesten met een toespraak van den voorz, der Oranjever,, dhr. I. Ligthardt Schenk. Na een kort concert door „Ons Genoegen" vond op den rijk gepavoisoerden Veerweg de ring- rijderij met tilbury's plaats. - Hierna amuseerde zich de schooljeugd met verschillende spelen. Later verzamelde het publiek zich rond de muziektent, waarbij een programma van volksliederen met medewerking van de Muziek- vereen, werd afgewerkt. Met een concert en fakkelop tocht werd het feest besloten. 1 THOLEN. Herdenking der gevallenen. Onder groote -"belangstelling had Vrijdagavond alhier een eenvoudige doch waardige her denking plaats van hen, dje als slachtoffer vielen in den oorlog. Om 7.45 u. n.m. stond bij de begraafplaats ,de stoet opge steld. Voorafgegaan door tam boers met omfloerste trom ver trok men naar de markt onder plechtig klokgelui. Na het spelen van „Wilt he den nu treden" en Ps 68, hield de burgemeester een uitvoerige rede, waarin hij de gebeurte nissen der laatste jaren weer in herinnering bracht. Provineienieuws MIDDELBURG. Zondagmorgen omstreeks kalf elf, is brand uitgebroken in een groote klamp stroo aan de Los kade, opgeslagen naast de garage van den Rijkswaterstaat. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, heeft het vuur met drie stra len kunnen blusschen. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft uitgewezen, dat het 6-j. jongetje O. V. des morgens in de omgeving een doosje lucifers ge vonden heeft, een ervan had aan gestoken en daarna in het stroo geworpen. De helft van de klamp en een hoevéelheid hout van den Rijkswaterstaat is verloren gegaan. GOES. Op het op 2 Mei gehouden Con gres .van den Ned. Bond van Kleinhandelaren in Groente en Fruit werd onze stadgenoot, dhr O. Oele, gekozen als Üd van het hoofdbestuur. BORSSELE!. Onze dorpsgenoote, mej. M. v. Westen, slaagde te Amsterdam voor het examen practisch kerk- orgelspel. VEERE. De Groene Kruiscollecta voor de T.B.C.-best rij ding heeft hier ruim ƒ88,opgebracht. In de week van 29 April tot 4 Mei werd alhier 4558 kg eousumptievisch aangevoerd. OOSTKAPELLEj - Zaterdagmiddag speelden en kele jongens met munitie in een der bunkers in de duinen. Door het aansteken van het kruit geraakten de 14-j. J. B. en de 13-j. V. in brand. Met vele brandwonden zijn beiden opgenomen in het ziekenhuis te Middelburg. Kerk en School Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Beesd, R. C. H. Verhoef te Muiderberg; te Sluis kil, G. van Moorsel te Engelen; te Naaldwijk, G. Scheper te Leek; te Biezelinge, F. L. v. 't Hooft te IJzendijko, Aangenomen naar Rotterdam, Feijenoord; J. v. d. Velden te Weesp, Bedankt voor Vlaardingen, J. v. d. Velden te Weesp; voor Kou- dum, H. Roest te Ransdorp. Geref. Kerken. Beroepen .te Middelburg, H. Veldkamp, geest. verz. „Sonne- vanck" te Harderwijkte Lemmer, M. den Boer te Oudeschoot; te Klundert, R. de VrLs te Alblas- serdam. Geref. Kerken (Axt. 81 K.O.) Tweetal te Bunschoten, A. B. Roukema te Berkum en M. J. Goris te Emmer Erfscheidenveen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Enschedé H. Toorman te De Krim. Vrije Evang. Gemeenten. Beroepen te Goes, P. J. Mietes te Apeldoorn. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Hilversum, J. G. Bahnmüller te Bodegraven, die bedankte voor Middelburg Vlissingen. Bevestiging en intrede. Zondag'werd Ds Greving, ge komen van Dirkshorn, in de Geref. Kerk te Zierikzee bevestigd door Da Veenstra van Colynsplaat, die tot tekst had 1 Cor. 1557 en 58. Des namiddags deed Ds Grevink zijn intrede, handelend over 1 Oor. 22, als de boodschap des Evangelies die alomvattend is, louterend en saambindend. Namans den Kerkeraad en de gemeente werd de nieuwe leeraar toegesproken door den heer Gor ter, door Ds Voomeveld van Haamstede namens de classis Zie rikzee en door Ds v. d. Poel na mens den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente. Da P. M. Veldhuizen te Monster, beroepen predikant by de Geref. Kerk te Arnemuiden, hoopt op 2 Juni zijn intrede te doen. Bevestiger zal zyn Ds H. Scholing van Kamperland. Zondagavond nam Ds O. G. Bunjes afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Borssele. Tot tekst had hy gekozen Mattk. 14: 24 en 25. Na den dienst sprak dhr J. v. Liere namens de kerk voogdij en notabelen en ouderling Joh. Veerhoek namens kerkeraad en gemeente. Den scheidenden lee raar werd staande toegezongen Psalm 1214. Amerikaansche oorlogs- graven in Nederland. Er zijn in, Nederland drie oor logskerkhoven door de Ameri kaansche strijdmachten ingericht. Het grootste is dat te Margraten, waar 16.406 Amerikaansche mili tairen begraven liggen, 1.026 van de Geallieerde medestrijders en 3.054 dooden van den vijand. To taal zijn diis 20.486 gesneuvelden op dit kerkhof ter ruste gelegd. De andere twee kerkhoven zijn kleinerMolenhoek met 795 Amerikaansche, 41 Geallieerde en 120 vijandelijke gesneuvelden en Son met 416 Amerikaansche, 48 Geallieerde en 232 van den vijand. Hutp voor Hedel. In het zwaar geteisterde Maas dorp Hedel, dat geadopteerd werd door Alphen a. d. Rijn had Don derdag een bijzondere plechtigheid plaats. Autoriteiten uit Alphen a. d. Rijn, Boskoop en Hedel waren hier bijeengekomen ter gelegen heid van een' boomaanplant door de Hedelsche schooljeugd. Bos koop en Aiphen a. d. Rijn hebben n.l. 7 8000 planten, heesters en boomen ter waarde van f 10.000 gratis aan Hedel geschonken ter verfraaiing van het nooddorp. Rubber-zolen zijn thans ook vrij. Met ingang van heden is than3 ook de handel in uit rubberplaten gesneden hakken, alsmede die in rubberplaat en rubberzolen, vrij gegeven. Dit houdt in, dat het publiek voor het doen repareeren van schoeisel met rubber zolen en rubber hakken, in welken vorm ook, geen bonnen meer behoeft in te leveren. Dé schoenhersteller dient uit sluitend voor reparatie met leder, de reeds door het C.D.K. voor schoenreparatie-doeleinden aange wezen of nog aan te wijzen bon nen, te eischen. Hij is .echter ge rechtigd voor reparatiewede, dat bij verschijning van deze publi catie reeds in bewerking was ge geven en dat daarna wordt afge leverd, het voorgeschreven aantal bonnen in ontvangst te nemen, on geacht of de onderhavige repa ratie met rubber, dan wel met leder is geschied. De staking in de Rotterdamscho haven. Naar aanleiding van de Zon dag door de E.V.C. te Rotter dam gehouden stemming over het conflict in de haven, waarbij met 2119 van de 2507 stemmen besloten is tot voortzetting van de staking der havenarbeiders, merkt de voorzitter van de Scheepvaartvereeniging Zuid, de heer van Wageningen, op, dat uit deze cijfers Blijkt, dat het grootste gedeelte der ha venarbeiders niet aan de stem ming heeft deelgenomen. Het totaal aantal havenarbeiders, losse en vaste tezamen, be draagt n.L bijna 5500. Volgens een bericht uit Washington zou Zwitserland hebben aangeboden 60 millioeu dollar van de 150 millioen dol lar aan- Duitsche activa, welke door de Duitschers zijn over gebracht, aan de geallieerden af te staan. De Italiaansche regeering zal de tijdens den oorlog geroofde kunstschatten, welke zich nog op Italiaansch gebied bevinden, aan de rechthebbende landen teruggeven. Door een klokkengieterij te Bochenem zijn reeds een 300 fonkelnieuwe kerkklokken voor gebruik in Duitsche kerkgebou wen afgeleverd. Bij een boschbrand in Sude- tenland, tengevolge van de ont ploffing van een grooten voor raad Duitsche ammunitie, zijn 10 personen om het leven ge komen en 30 gewond. De brand woedde in de buurt van There- siënstadt. Men denkt aan sa botage van Duitsche zijde. Van de 14 beschuldigden in het proces te Neüengamme zijn 11 ter dood en 3 tot dwangar beid veroordeeld. Arabieren hebben in Jeruza lem gedemonstreerd en daarbij Engelsche troepen met steenen bekogeld. De Britten schoten in de lucht en hebben de me nigte verspreid. De nieuwe commandant van de Amerikaansche bezettings zone heeft een verbod voor Atnerikaansche soldaten uitge vaardigd om zich met Duitsche vrouwen gearmd in het open baar te vertoonen. Het eerste vliegtuig van den vliegdienst StockholmNice via Amsterdam en Genève is te Nice aangekomen. De dienst zal dagelijks onderhouden wor den. Ingez. Stukken Da eierenverdeeling te Vlissingen. De Diaconie der Chr. Geref. Gemeente deelt mole, dat zij in zake de verdeeling der eieren is uitgegaan van de richtlijnen haar verstrekt en dat zij zich in dezen volkomen verantwoord acht ten aanzien van hen die door haar be middeling eieren ontvingen. Naar haar meening is bij de verdeeling een organisatorische fout gemaakt. Namens bovengenoemde diaconie: J. MEIJER. e De Diaconie der Evang. Luth. Gemeente deelt mede, dat zij in zake de verdeeling der eieren is uitgegaan van de richtlijnen, die haar waren verstrekt en dat zij zich volkomen verantwoord acht ten aanzien van hen, die in haar gemeente eieren kregen toebe deeld. Naar haar meening is bij de verdeeling een organisatorische fout gemaakt. TRIBUNAAL TE GOES. Donderdagmorgen stond het eerst terecht Joannes Hagthoorn, koopman te 's H. Arendskerke, die lid was geweest van de N.S.B., het Ec. Front en den Ned. Volksdienst, verder bloldeider en collectant voor W.H.N. en colporteur met „Vova". Besch. gaf tóe, -dat hij lid werd tijdens den oorlog, maar ontkende, dat hij in ge sprekken, speciaal in de bar bierszaak, propaganda voor het Duitsche beginsel maakte. De reeds 76-jarige werd ver dedigd door mr F. W. Adriaan- se, die meende, dat zijn cliënt met het reeds ondergane jaar intern, voldoende is gestraft. Den landbouwer Jacob Klompe uit 's H. Arends kerke werd ten laste gelegd, dat hij boerenleider was ge weest en door het verstrekken van „Ausweise" steun aan den vijand_ verleende. Bovendien had hij de leiding bij het palen zetten te Lewedorp. Besch. gaf toe aanvankelijk een tijdlang lid der N.S.B. te zijn geweest. Later had hij ingezien, dat'dit niet juist was. Mr Vlaming merkte op, dat besch. toch later vrijw. boeren leider 'werd. Het was weer mr- F. W. Adriaanse, die er op wees, dat de toenmalige Commissaris der Provincie zelf de boeren op wekte lid te worden van den Landstand en dat velen dit toen hebban gedaan. De volgende zaak was die tegen Willem Kareis e, fruitlcweeker te Schore, die volgens de dagvaarding symp. lid was geweest, verder boeren leider en pl.v.v. lid van den Landelijken Raad voor de Fruitteelt van den Landstand, terwijl hij ook „Ausweise" ver strekte. Het bleek, dat W. voor den oorlog Vrijz.-Dem. was en zich ook nu nog volko men democraat voelde. Hij gaf toe gefaald te hebben. Hij is boerenleider geworden, mee- nende daardoor in het belang der boeren te kunnen werken. Ook voor dezen besch. riep mr F. W. Adriaanse de clemen tie van het tribunaal in. Tenslotte stond nog terecht Frans van der Have te Goes, die reeds in 1936 lid werd van de N.S.B. en dit eeni- gen tijd bleef. Besch. bekende het ten laste gelegde. Offic. Publicaties. Distributiedlenst Vlissingen. Na-uitreiking bonkaarten levens middelen 5e en 6e periode en nieuwe brandstoffenkaarten T 606 voor het stookseizoeni 1946-M7 zal plaats vin den -op: 8 Mei de letters A t.m. K, 9 Mei L t.m. Z., ten kantore Brou- wenaaretraat 4, Vlissingen. Met na druk' wordt er op gewezen dat een ieder op zijn aangewezen letter dient te verschijnen en dat verdere na-uit reiking slechts zal plaats vinden na dat de eerste bonnen geldig zijn ver klaard. Na 10 Mei zullen bovendien voorloopig geen' brandstoffenkaarten Uitreiking van Schoenenbonnen. Uitrcikng van Schoenenbonnen. De uitreiking vaq schoenenbonnen vindt plaats aan personen, met een stam kaartnummer eindigend op 9, wier familienaam, aanvangt met: A t.m. C op 9 Mei; D tm. G op 10 Mei; H t.m. K op 11 Mei; L tm. T op 13 Mei; U t.m. Z op 14 Mei. Schoenenbonnen kunnen slgchta uitgereikt worden aan personen, die sinds 1 Jan. 1945 geen schoenenbon voor gewone schoenen hebben ont vangen, werkschoenen uitgezonderd. Rechthebbenden boven de 15 j. moe ten persoonlijk met hun tweede dis tributiestamkaart v.erschijnen of moe ten een ander schriftelijk machtigen. Voor personen beneden 15 jaar moet één der ouders verschijnen. Medege bracht moeten worden de 2e Distrib. istamkaart en nieuw inlcgveL Aanplant Boomgaarden op Walcheren. In verband met de mogelijkheid van herverkaveling dient een ieder die een boomgaard aan wil planten hiervan ten spoedigste opgave te doen aan den Rijkstuinbouwconsulent, Ravelyn 8 te Goes. Bij deze opgave dient vermeld te worden: 1. Ligging van het perceel (ge meente, weg, al of niet bij dfl wo ning). 2. Kadasternummef. 3. Oppervlakte. De aanvrager krijgt hierop zoo Bpoedig mogelijk bericht of zijn per ceel voor verkaveling -in aanmerking komt of niet. Na deze opgave wordt de grond bemonsterd op zoutgehalte. Aangezien het gewenscht is, dat de nieuw aan te planten bedrijven aan de hoogste eischen voldoen is vastgesteld, dat het plantschema ter goedkeuring aan den Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst wordt overgelegd. De indiening van het plantschema kan geschieden in Goes en bij den Hoofd-assistent M. Wattel, Londen- scho Kade 27 te Middelburg. Desgewenscht wordt bij het op stellen van het plantschema voor lichting verleend, waartoe men zich tot dezelfde adressen kan wenden. Dlstributledienst Goes. Vaste Brandstoffen. ,De B-, C- en D-groot- en klein verbruikers, die in het vorig seizoen een toewijzing brandstoffen,,, hebben ontvangen, alsmede gevallen van nieuwe vestiging uit deze groepen, dienen vóór 10 Mei een aanvraag formulier MD 393-05 ten Distributie- kantore af te halen. Deze formulieren moeten zoo spoedig mogelijk doch uiterlijk 15 Mei 1946 bij de Brandstof- fencommissie, Zaagmolenstraat 8 te Goes wordén ingeleverd. Burgerlijke Stand WESTKAPELLE. Ondertrouwd: I. Huibregtse, 37 j. en C. P. Soeters, 21 j.C. Maljaars; 27 j. en M. Ver hage,. 28 j. Getrouwd: L. Koole, 26 j. en S. Huibregtse, 24 J. 'Faasse, 45 j. en N. 'Mindérhoud, 27 j. Geboren: Pieter, z. v. W. Hui bregtse en C. Huibregtse; Pieter, z. v. A. Lievense en) J. Verhage; Jakob, A., z. v. K. Boogaard en J. Roelse; Suzanna, d. v. J. Cijsouw en L. v. Vaardegemj Pieter, z. v. J. Touten- hoofd en J. Pcene. Overleden: Willem, 11 m., jc. v. J. de Visser en M. Verhage. DOMBURG. Geboren: Alida, d. r. J. W. Zeilmaker en E. Dekker; Jo hannes P., z. v. P. Mindérhoud en M. K. Dekker;; Jacoba M., d. v. J. Maas en P. Vreeke; Jacob, z. v. J. Provoost en J. Wisse; Frans, z. v. M. Passenier en B. A. Uresch. Overleden: Jac. Vreke, 75 j., man van Joh. Geertse. Getrouwd: A. Bosselaar, 26 en C. de Buck, £3 j. Woensdag 8 MfiL HILVERSUM I (301 m.): 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Ont- bytmuz.8.00 Nieuws; 8.20 Gr. pi,; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gr. pk; 10,00 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 10,35 Musette-opa.10.45 Con- tiaubedr.11.00 G.G.-cabaret; 11.30 Ouvertures; 11.45 Krijgsgev.12.00 Contin. Kwint.; 12.30 Kalender; 12.35 Dansork.13.00 Nieuws; 13.15 Kou, Mil, Kapelj 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Sopr. en piano; 14.45 Mando- line-conc.15.00 Voor de jeugd; 17.00 Bened. Silberman; 17.30 Ned. Volks herstel; 17.35 Ramblers; 18.00 Nieuws; 18.15 „Hooger onderwijs in de oud heid"; 18.30 Ned. Strydkr.19.00 Or gel; 13.15 U.V.V.-flitsen; 19.30 Leziing; 20.00 Nieuws; 20.05 Protest. Unie; 20.25 Operette-progr.j 21.10 Hoorspel; 21.50 Gesprek v. d. week; 22.00 Ree. O.rk,22.40 Zangphj 22.45 J. Willemse „Waarom ik als Katholiek socialist ben"; 23.00 Nieuws; 23.15 Eddy Wa- lis; 23.45 Gr. pl._; 24.0Q- Sluiting. HILVERSUM H (415 m.>: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Bek Canto; 7.45 Woord v. d. dag; 8.00 Nieuws; 8.20 Morgenconc.; 9.15 Zie- kenbez.; 9.3Q WatersL en Pol. ber.,; 9.50 Gr. pk; 10.30 Morgendienst; 11.00 Clavecimbel; 11.15 Viöolrecifc12.0Q Marinierskapel; 13.00 Nieuws; 13.20 Postillons; 14.00 Pianorecit.14.80 „Chrysanten,": 14.50 Bloemen in de muz,15.00 Ned. muz. door Fransche kunstenaars; 15.30 Strijkkwartetten v. Mozart16.00 Nachtvorstverwach ting; Marschmuz.; 16.15 Kinderkoor; 16.45 Voor jongens en meisjes; 17.30 Celesta-ens.17.50 Piano en orgel; 18.10 vervolg 17.30; 18.30 Rijk overzee; 18.45 Phiih. ork. v. New-York; 19.00 Nieuws; 19.20 Met band en plaat; 19.50 Viool; 20.00 Nieuws; 20.05 Ora torium „Judas Maccabaeus", Handel; 23.30 Avoudconc.; 23.50 Schriftlcz.; 23.57 Sluiting. F1NANCIEELE BERICHTEN medegedeeld door Incasso-Bonk N.V„ Goes. Amsterdam schq Effectenbeurs. De staatsfondsenmarkt was meer en deels lager. 4 pet. Ned. 1940 II ex 103; leening 1940 H cum 103-1/16; ook 4 pet. Ned. 1941 waren aangebo den, het verlies bedroeg )6 pet.4 pet. Ned. 1940 Ie 103)4; 3 pet, Ned. 1937 hooger 103)4, evenals de 3-3Yx pet. leening 1938 met 103&; 3 pet. Ncd. 1936 verbeterde-met 54 pet. tot 103)4; 3 pet. Grootbockoblig. 10&4; 2Vj pet. N.W.S. 91J4. Indië le en 2c lecning prijshoudend, genoteerd werd 10V/i. Voor 3Vi pet. Amsterdam bestond eenige vraag 104^6; V/x pet. Rotter dam daarentegen was ipts lager 103)4. V/x pet. AKU was gezocht, waar door de noteering het tot 105Yx kon brengen. Ook y/x pet. Limb, steen kool op 105l/x iets vaster. 5 pet. Oblig. Bank v. Onr. Zaken lagen beter in dp markt, de koers winst bedroeg pen Vx pet., noteering WA G.B. V/x pet. Leverszeep verbeterd© met )4 pet. tot 106)4. y/x pet. Indische spoor 74)4. Voor y/z pet. Dglispoor bestond eenige be langstelling, de noteering stelde zich op 91)4. 5 pet. Cheribon goed prijs houdend 42)4- Hyp. bank onverdeeld; Bataafsche steeg tot 103, Haarl. tot 103)4, Zeeuw- sche verbeterde tot 103 G.B., Zuider 103. De overige soorten ieta gemak kelijker. Spaarcert. wederom 101)6. Zooals bekend zou het herstel van den beurshandel plaats vinden op 10 Mei a.s. Het schijnt, dat er nog eenige technische moeilijkheden te overwinnen zijn, waardoor het niet uitgesloten io, dat dg uitgebreiden beurshandel eerst eenige dagen na 10 Mei een aanvang zal nemen. V.n.L levert de hervatting van den handel in Amerik. waarden eenige moeiliik- heid op. Het bijzondere van dezen handel ligt daarin, dat hij tevens dienstbaar moet worden gemaakt aan versterking van onze deviezenpositie. V eilingsberichten MIDDELBURG. Veilins van 3 Mei 1946. Spianzie 16—24 cent; idem afw. 8-16; Postelein 74-80; Prei 25-85; Rhabarber 37—40; Stoofsla 4—18; Sel derij 11—12, alles per kg.; Sla I 7—8; Sla H 2.5—5; Bloemkool I 60-66; idem II 4549; idem III 32, alles per stuk; Radijs 1—6; Selderij 4—8; Pie terselie 2—3, alleB per bos. GOES. Veiling van 6 Mfif.Bloem kool IA f 100120; idem I 89-91; idem JU 60—69; idem Hl 21—47; Krop sla f 6-7.50; idem H 4-4.50, alle» per 100 stuksSpinazia* 815Stoof sla 10—12; Prei 30; Sjalotten 20; Rha barber 13—17, alles per 100 kg.; Ra dijs 2.50; Rammenas 17, beide per 100 bos. Verheugd en Gods dankbaar geven wij H kennis van de voor spoedige geboorte van onzen Zoon JACOB PIETEB, J. P. y. d. Moere. M. v. d. Moerevan Dyke. Corrie, Leo, Kerkwerro, B Hel M. Heden verblijdde ons de Heere toet de geboorte van onzen Zoon en Broertje, ABRAHAM. P. Vingerling. D. VingerlingQuaak. Barend. Gilles. - Elsje. Souburg, 3 Mei 1948, Bermweg 5. JOSEPH TROT en NEELTJE JOOSSH Hoped D.V. 15 Mei 1940 in het huwelijk te treden. Huwelijksvoltrekking te 2 tiur. Kerkelijke bevestiging in de Ned. Herv. Kerk te Arnemuiden om half drie, door den Weleerw. Heer Ds H. K. van Wingerden te Delft. Glasgow, 69 Raeberrystr., Arnemuiden, Markt A 24, 2 Mei 1940. Toekomstig adres: 50 Mountstreet Glasgow (N.W.) Schotland. CHR. GEREF. KERK, THOLEN. Woensdagavond 8 Mei, om 7.30 u.: Ds VAN LEEUWEN te Ermelo. VERLOREN: Bruine Koffer met kleeding, uit auto, tusschen Middelburg en Goes. Tegen belooning terug te bezorgen. Zeer gedupeerd. A. v. d. MUNNTK, Bomvrijekazerne VRssingen. J Zoo de Heere wil en zij f leven, hopen onze geliefde 1 f Ouders, Behuwd- en Groot- t ouders, 1 LMAAS 5 J en I M. E. MAAS—BACK, op 11 Mei a.s. hun 40-jarige t EchtvereOniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard J mogen blijven is de wensch J van hun J dankbare Kinderen, Be- J huwd- en Kleinkinderen, f KoudekeTke, Mei 1946. Gelegenheid tot felieiteeren f Molenweg B 473, Koudekerke. j Vrijdag 10 Mei a.s. hopen j onze geUefde Ouders, Behuwd- f en Grootouders, 0. MATTHIJSSE en t E. MATTHIJSSE—JANSE hun 45-jarige Eehtvereeniging J I te herdenken. 1 Dat zij nog lang gespaard f mogen blyven is de wensch f f van hun f i dankbare Kinderen, Be- huwd- en Kleinkinderen, f Nisse, 6 Mei 1946. J m ■w pw v* m -WW' w." Zoo de Heere wil hopen op J Zondag 12 Mei a.s. onze go- J Uefde Ouders, 5 J K. HOEK VAN DÏJKE j t en t P. HOEK VAN DIJKE— J VAN LIERE, f hun 25-jarige Eehtvereeniging J te herdenken. J Dat ze nog lang gespaard j mogen blyven is de wensch van J t hun dankbare Kinderen. f Goes, 7 Mei 1946. J LScheldestraat 71. j D.V. Dinsdagavond hoopt in „De Prins van Oranje" te Goes op te treden: Ds H. VISSER, Chr. Geref. predi kant te Rotterdam. Aanvang 7.30 uur. VERLOREN: Dames-Polshorloge met Doublé Schakelarmband. gaande van Arnemuiden naar Sou burg. Tegen belooning terug te bezorgen: Bermweg 7, Souburg. Teruggekeerd uit myn evacua- tieverblijf, hoop ik op 10 Mei a.s. mijn zaak in Kruidenierswaren en Manufacturen weer te HEROPENEN. Wederom beveel ik my beleefd aan by de inwoners van Oost- kapelle. A. MELSE, Molenweg 12. ANTI-REVOLUTIONAIRE KIESVEREENIGING te Vlissingen. OPENBARE VERGADERING op Donderdag 9 Mei a.s., des avonds 8 uur, in het Jeugd- gebouw der Gereformeerde Kerk, Dr Ottestraat. Spreker: de Heer C. SMEENK, Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Onderwerp „Voor de Volksvrijheden". DROGISTERIJ in het Huis met de Roode Pilaren, kan weer leveren: 39 cent. Aangifte van leerlingen voor de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs C. en J. Ouders, voogden en anderen, belast met de verzorging van kinderen, voor wie na do zomer- vacantie voor hét eerst plaatsing op bovenvermelde scholen wordt verlangd, worden uitgenoodigd van dat verlangen vóór 15 JuH 1946 aangifte te doen by het hoofd der school, waar toelating wordt verlangd: Hoofd van school O is de heer F. A. ROSENDAAL, Molenwater 67 Hoofd van school J is de heer P. VAN BOON, Meidoornlaan 14. Kinderen, die geboren zyn op of na 1 October 1940 zullen nog niet tot de scholen kunnen wor den toegelaten. Middelburg, 2 Mei 1946. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, A. J. VAN DER WEEL, wnd. Burgemeester. J. PH. KOENE, Secretaris. Gymnasium te Middelburg, Latijnsche Schoolstraat 10. Groene Kruis - Middelburg, Gortstraat 63. Do aangifte van candidaten voor het toelatingsexamen is open gesteld tot 1 Juni. Formulieren voor het invullen van de vereisch- te gegevens zyn verkrijgbaar aan het schoolgebouw of worden op aanvraag toegezonden. De datnm van het examen zal nader per advertentie worden bekend ge maakt. Voor mondelinge inlich tingen is de waarnemend Rector Donderdags 34 u. te spreken. De Waarnemend Rector, Dr H. W. FORTGENS. GOES. Woensdag 8 en Donderdag 9 Mei GEEN SPREEKUUR. Den leden wordt verzocht hnn CONTRIBUTIE TE KOMEN BETALEN vódr 1 Juni 1946 voor hen, die geen adresverandering hebben opgegeven. HET BESTUUR. N.V. Walchersche Fruitteelt Maatschappij, Nieuw- en St.-Joosland. Ondergeteekende, M. H. BRAAT te Nienw- en St.-Joosland maakt hierdoor bekend, dat hy met in gang van 1 Mei is afgetreden als directeur der N.V. Walchersche Fruitteelt Maatschappij. Door deu mede-directeur L. P. J. BRAAT te Amsterdam, is met de technische leiding van het be drijf belast de heer L. B. H. v. d. SLIKKE, Frederikspólder B 300 te Wolphaartsdijk. M. H. BRAAT. REGENJASSEN en MANTELS IJl Laten wij voor U vervaardigen, wanneer U inlevert 2 lakens. 0 Vlotte modellen I Spoedige levertijd I Gravenstraat 67 - Middelburg. Coöp. Roomboterfabriek- „Het Hart", Wemeldinge. UITGELOOT van de 3 Obligatieleening No. 11. Rente inbaar vanaf heden ten kantore. Hét Bestuur der Waterkeering van de Calanriteuze Polders On rust, Jacoba en AnnA-Friso, zal op Vrijdag 24 Mei 1946, des namiddags te 2 uur, in Hotel „De Kroon" te Wissenkerke, onder, nadere goedkeuring aanbesteden Het vervangen van het versleten rijsbeslag door glooiing van zuilenbasalt en glooiing v van trap- betonblokken op het wa terbeloop tusschen de dijkpalen 2 en 5 van den calamiteuzén Onrust polder. De besteding geschiedt volgens par. 2 der A.B. Het bestek ligt ter inzage ten kantore van den secretaris-ont vanger en is bij dezen tegen be taling van ƒ1.port voor toezending) per exemplaar, van 10 Mei 1946 af verkrijgbaar. Aanwyzing der werken op.Don- derdag 10 Mei en op Maan dag 20 Mei 1946, telkens des nar middags te 2 uur. Samenkomst by d.p. 3 van den Cal. Onrustpolder. Buitendien geschiedt geen aan wijzing. Do nota- van inlichtingen ligt van 20 Mei 1946 ter inzage ten kantore van den secretaris-ont vanger. JPissenkerke, 0 Mei 1946. Het Bestuur voornoemd, J. L KARELSE, Voorzitter. N. D. v. d. HEIJDE, Secretaris-Ontvanger. Mevrouw MOL, Patynweg 2, Goes vraagt een NET DIENSTMEISJE voor dag of dag en nacht. Werk ster aanwezig. Woonhuis gedeel telik in eigen gebruik. Prins Willem school Oranjeschool. Inschrijving van leerlingen. Het Bestuur der Ver. tot be vordering van Chr. Onderwys te Vlissingen deelt aan belangheb bende Ouders mede, dat gelegen heid gegeven wordt tot aangifte van leerlingen voor den cursus, aanvangende 1 Sept. a.s., op WOENSDAG 15 MEI en DON DERDAG 16 MEI e.k.,- 's avonds van 7.308.30 uur. De aangifte dient te geschieden: Voor de PRINS WILLEM- SCHOOL (hoofd de heer W. van Soelen), in het wykgebouw der Diaconie van de Ned. Herv. Gem. (Spuistr. 17)voor de ORANJE- SCHOOL (hoofd de heer G. J. van Goudoever) in het gebouw der Geref. school, Kasteelstraat. Het Bestuur voornoemd, Ds J. S. HARTJES, Voorzitten. A, VAN DIJK, Secretaris. TE KOOP GEVRAAGD: Klein Handwagentje of Evacuatiewagen en eenige Melkbussen, inh. 5, 10 on 30 Liter. Brieven letters M. B., Bureau „Zeeuwsch Dagblad" te Vlissingen. Laat Uw voeten aan huis verzorgen door: P. H. A. ROOVERS, Gedipl. Voetkundige, Lange Delft 31, Tel. 2236, MIDDELBURG. Pedicure Orthopeadie Massage Hoogfrequentie. Bejaard echtpaar, G.G., zonder kinderen, zoekt SAMENWONING, liefst in Z.-Beveland. Cond. nader overeen te komen. Brieven no. 25 Boekhandel VAN DER PEYL, Kruiningen.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3