UJ&cdh et te weinig, thee gedeenUen? I H EN N EQUIN Christelijke U.L.0. School, Goes H.H. Landbouwers. Fa.W vanderWeele VERTEGENWOORDIGER, Kerk en School Ned. Hery. Kerk. Beroepen te Roermond, J. L. Mager te Maasbracht; te Sprang, E. R. Damato te Staveniaae; te Woerden, J. W. van Bamevcld te Vriezenveon. Aangenomen naar Buurse, W. P. J. Ooatinga te Ooatemieland; naar Suameer, J. M. de Vries te Harick; naar Vorden, J. H. Strasser te WesterhaaT. Bedankt voor IJaselmuiden, G. M. v. Dieren te Hei- en Boeicop.' Geref. Kerken. Aangenomen naar Bennekom, J. D. Raa te Klundert; naar Vlaardingen, H. Zandbergen te Stadskanaal. Bedankt voor Ulrum, Dr H. B. Viosser te Noordwyk; voor Bunschoten-Spakenburg, J. D. Raa te Klundert; voor Dussen, J, y. Eerbeek te Sehettena, Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Zeist, P. de Smit te Utrecht; te Oud-Bejjerland, H. W. Eerland te Dokkum; te Zaan dam (2e maal), W. Hcerma te Rotterdam. Geref. Gemeenten. Beroepen te Kampen, Chr. v. d. Woestyne te Ridderkerk. Geref. predikanten bijeen. Voor het eerst sedert enkele jaren vergaderde de „Vereeniging van Predikanten van de Geref. Kerken in Nederland" weer en wel ta Utrecht. De voorzitter, Prof. Dr E. W. Grosheide, herdacht in zyn ope ningswoord de door den dood aan deze Vereeniging ontvallen predi kanten, waarbij hy in 't byzonder den naam van Da Frans Kramer van Beverwijk noemde, die jaren lang het peningmeestersehap van de Vereeniging waarnam. Tot penningmeester werd geko zen Ds D. Scheele van Assen en tot bestuurslid Dr R. Schippers van Rotterdam. D« C. J. Sikkel van Amsterdam-Zuid refereerde over „Da vermaning in de predi king". In de avondvergadering hield Prof. Dr K. Dijk eon causerie over zijn ervaringen in do gijze ling. UN1EVERGADERINQ. Onder voorzitterschap van prof. dr K. Dijk kwam de Unie „Een School met den Bijbel'' Dinsdag te Utrecht in 67ste jaarvergadering bijeen. In zijn openingsrede gewaag de de voorzitter van het „won der dat de Unie in stand was gebleven", niettegenstaande de bezettende macht zich vooral tegen de scholen had gekeerd. Met dankbaarheid, aldus spr., willen wij hillde brengen aan de mannen en vrouwen, die den verzetsstrijd hebben gevoerd en wel in 't bijzonder aan mr J. J. Hangelbroek, secretaris van de Unie, dr G. P. van It- terzon en den heer Van Raaltc. Komende op de vragen van den dag zeide prof. Dijk, dat de aangekondigde onderwijsver-, nieuwing door de Unie tot op zekere hoogte gewaardeerd kon worden. Zij juicht het toe wan neer de intellectueele overla ding van de Lagere School ver. dwijnt. Maar overigens zijn die vernieuwingsplannen vaag en onzeker. De vernieuwing be hoort trouwens uit eigen kring te komen. Daarna sprak prof. Dijk over de huidige oppositie tegen het Christelijk onderwijs. Het zijn oude klanken, maar de aanval is nu zooveel gevaarlijker, om dat mannen, die eigenlijk schouder aan schouder met ons behoorden te staan de school met den Bijbei van separatisme beschuldigen. In dat verband prees" spr. de houding van dr Van Itter-zon c.s., die met de brochure „De handschoen op genomen" dien aanval waardig weerstond. Het ondergrondsch school verzet wordt thans boven- grondsch, aldus prof. Dijk. De Unie blaast verzamelen voor allen, die de vrije school met den Bijbel wenschen te behou den! Mr Hangelbroek deed de me- dedeeüng, dat er thans 896 lo cale comité's zijn. Hiervan hebben er 273 de Uniecollecte gehouden. De opbrengst was f 108.291,26, een bedrag bijna f 42.000 hooger dan de- voorlaat ste inzameling. Bij de bestuursverkiezing werd dr G. P. Itterzon bij ac clamatie herkozen. In de va cature mr J. Algera koos men mr Okma te Leeuwarden en in de vacature-W. 't Hooft, ds P. J. F. van Voorst Vader uit Middelburg. In de middagvergadering hield dr J. Schoneveld, Ned. Herv. predikant te 's Graven- hage, een rede over „De Anti these". 3e Klokkenberg 100 jaar. In Mei zullen honderden man nen en vrouwen, werkzaam bij het Christelijk onderwijs, naar Nijmegen trekken om daar het Eeuwfeest te vieren van hun Alma Matêr. Maar niet alleen voor hen mag dit Eeuwfeest een dag van blij herdenken zijn. Allen, wier liefde ligt bij het Christelij on derwijs behooren met deze Klokkenbergers verblijd te zijn. Ds IClokkenberg immers is de eerste vrije Christelijke school in ons Vaderland. Van hier is advies gegeven aan andere scholen, die het voorbeeld van Nijmegen wilden navolgen en ook komen tot onderwijsinrich tingen, waar Christus gediend wordt. In Nijmegen zijn de eerste voorgevechten geleverd van de haast 80-jarige worste ling om het kind, waarvan wij en onze kinderen nog dagelijks de vruchten plukken. De Klokkenberg, bestaande uit een lagere school, een U.L.O. en een kweekschool voor onderwijzers, is de stich ting van Mr J. J. L. van der Brugghen, de man van de On derwijswet 1857. Zij is ontstaan in den kring van het Réveil en draagt tot op zekere hoogte daar nog het stempel van. Te midden der andere kweekscho len heeft zij steeds een aparte plaats ingenomen. Meer dan 1000 leerlingen heeft de kweekschool op den Klok kenberg in deze eeuw afgele verd, Zij is een bolwerk gewor den van 't Prot. Chr. onderwijs. Onder haar leerlingen zijn na men die ons veel te zeggen hebben. Dr G. Bolkestein b.v„ de minister van Onderwijs in het laatste kabinet-De Geer en de Gerbrandy-kabinetten; P. Oosterlee, jarenlang Directeur van de kweekschool, bekend door zijn geschriften, een onzer bekwaamste Christelijke paeda- gogen; zijn dochter A. Oosterlee, gouvernante van H.K.H. Prinses Juliana; zijn zoon Ary Oosterlee, Directeur- Generaal van het Departement 'van O., K. en W.; Mr A. B. Roosjen, het Antirevolutionaire Tweede Kamerlid; C. Kley- wegt, inspecteur van de Onder wijzersopleiding, een van de kopstukken van de N.V.B.K van Dijk, directeur van de N. C. R. V. en vele anderen. Ook in den jougsten school strijd onder de Duitsche be zetting heeft de Klokkenberg pal, gestaan voor de vrijheid van het Christelijk onderwijs. Zij was in dezen strijd ten voorbeeld voor vele andere scholen en haar principieele houding heeft veel waardeering en navolging gewekt. Straks zal in Nijmegen God gedankt worden voor alles, wat Hij in deze 100 jaar in de Klok kenberg aan ons Christelijk onderwijs en aan cms volk ge schonken heeft. C- HET GE-I NUN DEERDE GEBIED VAN WEST-VLAAN DEREN. Anders dan bij ons. „De Nieuwe Standaard" merkt op, dat, in tegenstelling met Ne derland en Frankrijk, de Belgi sche regeering niets doet om het landbouwherstel te bevorderen. 20.000 ha. werden onder water gezet, waarvan de helft van het zeewater te lijden heeft gehad. Het blad is van oordeel, dat door tussdhenkomst der regeering de overstroomde gebieden in kor ten tijd opnieuw vruchtbaar kun nen worden gemaakt. In het tegenovergestelde geval zal het land een verlies lijden van 250 millioen fr. per jaar. ROOKEN VAN V1SCH. In opdracht van klein handelaren verboden. Het komt herhaalde malen voor, dat kleinhandelaren de visch, welke zij in verschen toe stand van hun leverancier of af slag hebben betrokken, laten roo- ken, teneinde een hoogeren prijs voor het gerookte product te ma ken. Deze toestand wordt nog in de hand gewerkt, doordat voor gerookte visch geen maximum prijzen zijn vastgesteld. Op deze wijze worden, zonder dat hier voor eenige noodzaak bestaat, groote hoeveelheden versche visch aan de markt onttrokken. Teneinde aan dezen ongewensch- ten toestand paal en perk te stel len, heeft het Bedrijfschap voor visscherijproducten bepaald, dat rookers geen visch mogen rooken in opdracht van kleinhandelaren. nieuw, waarin met gestegen loo- nen on onderhoudskosten rekening is gehouden. De nieuwe tarieven 'liggen, al naar de gemeenteklasse waarvoor zij gelden, 25 tot 30 pet. hooger. In een plattelandsgemeen te bijvoorbeeld kost een paard en wagen met voerman 1.05 per uur, in steden boven de 100.000 inwoners zal men er ƒ2,60 voor moeten betalen. Een aantal meisjes, die in een spoed cursus van 5 maanden door het Ned. Roode Kruis zijn opgeleid als hulpver pleegster en die deel uitmaken van een aantal van 240, die in de komende maan den naar Indonesië zullen vertrekken om de geïnterneerden in de kampen te verzorgen, is met een „skymaster" van Schiphol vertrokken. VAN SCHNELLBOOT TOT NUMMERPLAAT. In Denemarken is thans het autoverkeer weer vrijgegeven. Alle auto's moeten echter van nieuwe nummerplaten voorzien worden maar hierin schjült een groote moeilijkheid. Men heeft namelijk niet genoeg materiaal om deze uit emaille te vervaardigen. Na lang zoeken is men echter tot een oplossing gekomen. Na den terugtocht der Duitsehers uit Denemarken bleef oen groot aantal Schnellbooto in do havons achter, die door de geal lieerden aan de Denen als „oorlogsbuit" ter beschik king werden gesteld. Men ia nu begonnen deze schepen af te breken en in de afgeloopen 14 dagen heeft men hiernit niet minder dan 20.000 nummerplaten voor auto's vervaardigd. Vele duizenden zullen volgen- Het Reichswald staat in brand. Vanaf de Groesbeeksche heuvelen, by Nijmegen, heeft men, zooals reeds ge meld, groote branden in het Duitsche Reichswald waargenomen. De verschil lende brandhaarden, die een uitgestrektheid van en kele kilometers hebben, be vinden zich voornamelijk in het gedeelte tusschen Kleef en Hasselt. Door den regen is het vuur eenigs- zins verminderd. Volgens inlichtingen zyn enkele hectaren van het bosch af gebrand en de schade aan hout zou zeer groot zyn. huur zonder pension) huurt, dan wel een boot met slaapaccomo- datie d. behalve zijn normale woning, een buitenhuis (je) of een schip heeft, waarin hij de zomermaan den doorbrengt. Ten gerieve van de groepen a en b worden alle ter zake dienen de bijzonderheden door de A-N. W. B. gepubliceerd. Baldadige jeugd. Dinsdagmiddag liep mevrouw de L. te Rotterdam, met haar baby in een kinderwagen, te wan delen. In de Veerlaan gekomen viel er plotseling een voorwerp in haar wagen, dat ontplofte en den wagen totaal vernielde. Het hind kwam er echter wonder boven wonder zonder letsel af. Nader onderzoek wees uit, dat bet voor- Werp een zelfgemaakte bom was geweest, waarmede een 14-jarige jongen aan het gooien was ge gaan. Zijn vriendje, de 15-jarige F. C. uit de Veerlaan, had het projectiel vervaardigd. V eilingsberichten GOES. Veiling van 24 April. Spi nazie f 23—f 26Witlof U 3139; ld. p.er 100 kg,; Bloemkool I 119; Idem per ;00 kg.; Bloemkool I 119; Idem m 49; Kropsla 6.S0, alles per 100 stuks; Radijs 17 per 100 bos; Violen- planten 5.50; Miadeüefplanten, 5,50. beide per 109 6tuks; Narcissen 5.5Ö —10 per 100 bos. Burgerlijke Stand. KRUIMELTJES GEVAARLIJK SPEELGOED. Drie jongens, resp. oud 9, 10 en 11 jaar op het vliegveld te Peest (Dr.), speelden met een bus, waarin zich vermoedelijk cellu loid bevond. Nadat de bus was stukgegooid, hielden zij een bran dende lucifer bij den inhoud, met het gevolg, dat een groote steek vlam ontstond; de kinderen be kwamen brandwonden aan gezicht en handen. Zij zijn naar het zie kenhuis te Groningen overge bracht en aldaar opgenomen. Nog dagelijks komen dergelijke onge vallen met explosieve stoffen, of verspreid liggende munitie Voor. Het is plicht van ouders en op voeders om er op toe te zien, dat de jeugd zich niet met dergelijke gevaarlijke voorwerpen bezig houdt. In de thee-afdeeling van het Koloniaal Instituut te Amsterdam, ■bevindt zich in een der vitrines een eeuwenoud geschrift. Hierin wordt de lof van de thee uit Indië op deze wijze bezongen „T h e e zuivert het grove bloed vedrijft de zware droomen verlicht de hersenen van zware dampen, verdrijft duizelingen, is goed voor waterzucht, zuivert verbrande humeuren, en hitte der lever, verdrijft slaap, cöurageert het herte, en versterkt de oefeninge van de schuldige goedwilligheyt Als men dit uit het Chineesch vertaalde loflied op de thee leest en men ziet naar de wereld om zich heen, dan moet men wel tot de conclusie komen, dat er nog veel te weinig thee wordt gedronken, ■hier en in Indonesië 1 Keuring Lichting 1946. De Minister van Oorlog heeft bekend gemaakt, dat de keuring voor den dienstplicht voor de lichting 1946 zal beginnen op 6 Mei a.s. Het onderzoek zal twee volle dagen in beslag nemen. Provincienieuws HUURPRIJZEN VAN PAARD Efo WAGEN. Het van 1943 dateerende voor schrift, waarin de huurtarieven voor paard en wagen waren ge regeld, is vervangen door een Bondsdag Chr. Geref. Jeugd. Op den tweeden Paaschdag kwamen de jeugdvereenigingen der ölir. Geref. Kerk uit Zeeland na 3 jaren bijeen te Biezelinge. Het openingswoord van den alg. adjunct Jonker stond in het teeken der dankbaarheid. Het jaarverslag van den Secr. beweeg, dat ondanks het verlies van oude, trouwe krachten, het Zeeuwsche Verband enthousiast blijft door werken. Tot voorzitter werd geko zen Ds Slofstra uit Vlissingen. In de morgenvergadering refe reerde Ds Ravenswaay uit Zaam- slag over: „Roeping der Christen- jeugd in een eeuw van verwar ring". 's Middags sprak de nieuw- gekozen voorzitter over „De Doo- persche richting". Een zeer vlotte bespreking volgde hierop. Het programma werd verder opgeluis terd door declamatie en koorzang van het Cto. Geref. Evangelisa tie-koor uit Vlissingen. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Door het Rijksbureau voor aardolieproducten wordt petrole um voor kookdoeleinden beschik baar gesteld voor een vacantie- ganger die: a. er met een tent, caravan of boot op uittrekt en des avonds zijn bivak opslaat op een of ander kampeerterrein b. van een exploitant van spe ciaal daarvoor bestemde zomer- of kampeerhuisjes (bungalows) voor korteren of langeren tijd een vacantieverblijf huurt; c. voor een zekere periode een woning of een perceels-gedeelte met keuken (gemeubileerde ver Ons land zal 1.555 bruto ton nen aan handelsschepen ont vangen als vergoeding voor de opgekropen oorlogsschade aan schepen. Het totaal aantal te verdeelen brutotonnen is 23.608. Wij krijgen dus 6.59 procent. De Fransche ambassadeur in Canada heeft generaal Crerar, den voormaügen bevelhebber van het eerste Canadeesche le ger in Europa, het comman deurskruis van het Legioen van Eer overhandigd. Britsche troepenafdeelingen, bestaande uit 1300 man Britsch- Indische en 700 man Britsche troepen, zijn te Kure aangeko men. Hierdoor is het aantal troepen van het Britsche ge- meenbest'' in Japan tot 22.500 aangegroeid. Marcel Paul, de Fransche mi nister van industrieele produc tie, die uit Warschau te Parijs teruggekeerd is, heeft bekend gemaakt, dat Polen beloofd heeft met_ ingang van begin Mei Frankrijk kolen te leveren. Drie vertegenwoordigers der Engelsche vrouwenvereenigin- gen gaan eind van deze week naar Nederland om toe te zien op de distributie van ongeveer 500.000 kleedingstukken, in En geland en Wales bijeengeza meld. 50.000 Palestijnsche regee- ringsambtenaren, die acht da gen gestaakt hebben, zijn weer aan het werk gegaan. Namen van Agenten van het „Zeeuwsch Dagblad" op Schouwen en Duiveland. Brouwershaven: L. v. d. Linde, A 91. Bruinisse: J. Padmos, Kerk plein A 41. Burgh: L. J. Kenters, Wisse- wekken. Ellemeet: D. de Graaf, Dorp. Haamstede: B. W. Hoornweg, Dapperweg.t Nieuwerkerk: F. v. Bloois. Renesse: M. C. Geluk, Hoge» zoom. Scharendijke: J. Megank, Ei kerzee. ZierikzeeL. M. Hillebrand, Minnebroerstraat. Zonnemaire: Jac. v. Splunter, B 15. Bij wien abonnementen en advertenties worden aange nomen. Hoofdagent: K. Berrevoets, St. Dominiusstraat, Zierikzee. WISSENKERKE. Geboren: Janna W. L., d. v. M. U de Voa en H. L de Jong; Leen,dert P., z. v.a M, J. de Vos en N. J. Baremaa; Cornelia M., d. v. M. Lc/uweree en M. C. Sturm. Overledenjj Adriaan, 8 m., v. M. A. Bakker enj J. Kramer; L. Koets, 73 j., echtg. van W. A. Vroonland; P. da Vlieger, 60 j.; C. Maris, 7i J. echtg. v. J. Leendertse. Getrouwd: A. Pyszny, 25 j. te Knü- row (Polen) en E. G. Karstanje, 21 j.; J. Tange, 3Q j. te Souburg en J, Lu Filius, 31 j.; J, M. Bouterse, 34 j. te Colijnsplaat eni E. v. Gouds waard, 34 i. Offic. Publicaties. Distributiedionat Gom. Wcrkkleeding. Zij," die dringend behoefte hebben aan werkkleeding en volgens de thans geldende voorschriften hiervoor in aanmerking komen, kunnen aanvra gen indienen, mits een bereidverkla ring van een winkelier kan worden overgelegd. Distributiedienst Vlissingen. Ia afwijking van den thans geslo ten termijn voor hët aanvragen van sp.ecialq punten voor textielgoederea kunnen tot nader bericht ala uitzon dering wel speciale punten voor werkkleeding worden aangevraagd, wanneer betrokkenen een bereidver klaring van een winkelier kunnen overleggen. De verstrekking van spe ciale punten en vergunningen ten behoeve van a.s. moeders moeten evenwel tot pad.er order gestopt blü- ven. Uitreiking Schoenenbonnenu Uitreiking schoenenbonnen aan per sonen, wier stamkaartnuinmer eindigt op een 3 zal in Souburg plaats heb ben op: 26, 27, 29 cn 30 April op het agentschap, Kanaalstraat 60. Medegebracht moet worden de 2e distr. stamkaart, terwijl alleen in aanmerking komen personen, dio sinds 1 Jan. 1945 geen schoenenbon hfebben ontvanigenl Dit geldt ,ook voor degenen die als oorlogsgetrof fenen, een schoenenbon hebben ont vangen. Zeep voor slagers. Voor de 4e, 5e en 6e periode 1946 zal aan niet zelfslachtende slagers en hun personeel 1 rantsoen huishoudzeep wegen® vuilen arbeid worden ver strekt. Aanvraagformulieren MD 223- 273 kunnen worden afgehaald ten kan tore Bröuwenaarstiaat 4, loket 15, en bij de agentschappen. De uitreiking moet plaats hebben gehad vóór 27 April, zoodat aanvraagformulieren vóór dien datum mofiten worden ia- gediend. Rubberlaarzen. Het C.D.K. deelt mede, dat in den vervolge ook door onderstaande per sonen aanvragen voor rubberlaarzen kunnen worden ingediend: bagger - lieden, landmeetkundig personeel, schelpenvisschers, schippers (vervoer van mest), slfiepbootdekpersoneel en zeelieden. Voorts kunnen, thans ook de vol gende bedrijven aanvragen voor rub berlaarzen indienen: asphaltfabricken, bruggenbouw ('arbeidero werkzaam aan fundcering), galvanisccrinrichtin- gen, handel in- en vervoer van mest en broeimest, houtvlotters, kunst- mestfabrieken, rijswqrkers (werkzaam aan beschoeiingen, dijken cn,z.), echeepssloopcrijen, 6Chelpkalkbrandera, steenhouwers, steenzetters (werkzaam aan beschoeiingen enz.), vlasrotfirijea en zandzuigbedrijven. Polder- enj waterschapsbesturen moeten zich wenden tot het secreta riaat voor de Unie van Waterschap®- bonden te Delft. Loondorschers en' loonsprociers moe ten zich wenden tot dc vakgregp loondorscberij te Amsterdam. Distributiedienst Zierikzee. Na-ui treUdnff Scboonjcnbonnen. De na-uitreiking van schoenenbon- nen ann personen, die na 1 )an. '45 geen bon hebben ontvangen cn als laatste cijfer een 3 op hun stamkaart hebben, zal plaats vinden to Zierik zee (distributiekantoor) op 26 April van 9—12 uur. Na-uitreiking toesiagkaarten. Deze zal plaats vinden te Zierikzee („Concordia") op 25 April van 9—12 u. Stamkaarten meebrengen. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen, na een lijden van slecht» enkele weken, ons innig geliefd Zoontje en Broertje, Willem, in den aanvalligen leeftyd van 11 maanden en 17 dagen. Zijn diepbedroefde Ouders en Broertje, Jac. de Visser. M. de VisserVerhage. Jan. W-estkapelle, 23 April 1946. Heden overleed na een kort stondig lijden, ons innig ge liefd Dochtertje en Zusje, Elizabeth Johanna, op den jeugdigen leeftijjd van bijna 7 weken. De Heere doe ons in Zyn wil berusten. L. Adriaanse. L. AdriaanseSturm. Bies. Pietje. Bietje. Oostkapelle, 22 April 1946. Bij mijn terugkeer in Walche- Ten, MeUskerke B 50, aan mijn familie en bekenden een hartelijk weerzien. W. Louws. Voot de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van o^zen Vader, Be huwd-, Groot- en Overgrootvader, onzen hartelyken dank. Fam. Boudeling. Anna-Jacobapolder, April 1946. TE KOOP OF IN RUIL: Motor oSarolea 500 c.c., Lichte Motor 98 c.c., Electr. Wasch- machine, JSTieuwè Stofzuiger, Eiken Buffet. Ganzepoortstraat 15, Gods. Zondag 28 April hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en j Grootouders/ J A. OOSTERKERK i en J E. M. OOSTERKERK— t 8AMPON, hun Zilveren Bruiloft te her- denken. Goes: t G. E. RemynOosterkerk. D. Remyn. J Piet. N.O.I.: 1 a/b Hr. Ms. Poela Weh, A. J. Oosterkerk. Op 29 April a.s. hopen onze geliefde Ouders, A. MAUAABS en E. P. MALJAARS— KWEKKEBOOM, hun 25-jarige Eehtvereeniging te herdenken. Dat ze nog lang gespaard t mogen blijven is de wensch J van kun J dankbare Kinderen. Grypskerke, B 102. I „Zuiderhoeve". P. TIHROE en A. K TILROE—DE MUNCK zeggen hiermede dank voor de vele blyken van belangstelling bij hun 25-jarig huwelyk ondervonden. Goes, 24 April 1946. OOGARTS, GOES. Vrijdag 26 en Zaterdag 27 April: GEEN SPREEKUUR Het Bestuur noodigt ouders, oud-leerlingen en voorts allo be langstellenden in het Chr. onder- wyo uit tot het bywonen der VERGADERING, op 1 Mei a.s., des namiddags om half twee, in de zaal van den heer Kryger, aan de Beestenmarkt, ter herdenking van het 25- jarig bestaan der school. Spreker is: Dr G. P. VAN ITTERZON, Ned. Herv. Predikant te 's-Gravenhage, met het actueels onderwerp: Het Ch^. Onderwijs in de Branding. HET BESTUUR. EVANGELISATIE SAMENKOMST Zaterdag 27 April, 8 uur, Nieuwe Kerk, Wilheiminastr. te Vlissingen. Medewerking van het Koor en Kinderkoor. Spreker: Ds HINDEIKS: „Wat is dat de Dood?" Toegang en plaatsen vrij. Deuren open half acht. EEN FLINK MEISJE gevraagd bij H. SCHIPPER te Maarsen. 10,per week, niet beneden 18 jaar. Te bevragen by A. BUIJS, A 91, St.-Laurens. Gevraagd in Tandartsgezin te Schiedam, MEISJE voor dag en nacht. Goed loon. Brieven onder No. A 960, Bureau van dit blad te Goes. Coöp. Boerenleenbank ArnemuidenNieuw- en Sint-Joosland. Inlevering van Spaar- en Reke- ning-Courantboekjes ter bijschrij ving van rente en contröle op 29 en 30 April a.s. te Arnemuiden en op 1 Mei, des n.m. van 2 5.30 uut te N.- en St.-Joosland (café „De Roode Leeuw"). Kwi- tantie's van gedeponeerde gelden medebrengen. HET BESTUUR. Alle soorten LANDBOUWTOUW. RAAMKOORD NAAIGARENS METSELDRAAD, enz., enz. Verzending door geheel Zeeland. Beleefd aanbevelend, Klokstraat 13 Goes. Op boerdery uur loopen van Den Haag, wordt Dl ENSTBODE gevraagd. Hoog loon. Brieven: Tasmanstraat 172, Den Haag. Het Bureau van den TUCHT RECHTER voor de Prijzen te MIDDELBURG vraagt voor spoe dige Indiensttreding een mani. ADMINISTRATIEVE KRACHT. Sollicitanten kunnen zich mel den by Mr J. D. VINK, Bou- aansche Kade 23, Middelburg. Gevraagd voor terstond of later: EEN NETTE DIENSTBODE voor dag of dag en nacht. Voor groote beurten werkster aanwezig. Zich te melden 's avonds na 7 uur by Mevr. NUMANS, Patynweg 22, Goes. Teruggekeerd uit den militairen dienst, deelt ondergeteekende het geachte publiek van GOES mede, dat hy zijn Schildersbedrijf vanaf heden weer zal voortzetten en beveelt zich als voorheen aan voor alle voorkomende Schilder- en Behangwerken. J. J. VERHAGE, Schildersbedrijf, Zonnebloemstraat 33 - Goes. Gemeente Vlissingen. Burgemeester en Wethouders van VLISSINGEN roepen sollicitan ten op voor de betrekking van KLERK 2e KLASSE TER GEMEENTE-SECRETARIE op de Afdeeling Algemeene Zaken. Kennis van de decimale registra tuur strekt tot aanbeveling. Salaris: ongehuwden beneden 21 jaar: ƒ1375—ƒ2125; ongehuwden boven 21 jaar: ƒ1495—ƒ2245; gehuwden boven 21 jaar: ƒ1800 2365, met 12 éénjaarljjksche verhoogingen. Aanstelling boven minimum-jaar wedde niet uitgesloten. Gezegelde sollicitaties aan den Burgemeester binnen 14 dagen na het verschynen van dit blad. SCHRIJFMACHINE. WIE RUILT miin prima Schrijfmachine tegen prima Motorrijwiel of Auto- Buitenbanden 550600—16? C. VAN BOVEN Jr., Krabbendijke Telefoon 59. Abonnementen en Adver- tentiën worden aangenomen door onze plaatselijke agen ten en vertegenwoordigers. De Vereeniging tot Werkverschaffing aan Hulpbehoevende Blin den te Amsterdam heeft in haar afdeeling Propaganda en Collec te voot de bewerking van het Zuiden en Zuid-Oosten van het land, terstond plaats voor een bekwamen en actieven tegen behoorlijk salaris, kosten-vergoeding en provisie. Vereischten: Prot. Chr. beginselen, behoorlyke ontwikkeling en be schaving, redelyke werfkracht. Standplaats by voorkeur in de na- byheid van het te bewerken terrein. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen, met name inzake Gods dienst, leeftyd, gezinsomstandigheden en levensloop te richten aan den Directeur van bovengenoemde Vereeniging, Plantage Midden- laan 64, Amsterdam-O. VERLOREN te Oostkapelle: VULPENHOUDER. Tegen goede bolooning terng te bezorgen Postkantoor te Oost kapelle. VERLOKEN vanaf Dijkwel tot Jonge Boomgaards, Kapelle: EEN GOUDEN RING met inschrift. Beleefd wordt den vinder veTzocht deze gedachtenis terug te bezor gen bij J. OELE, B 31, Wemel- dinge. Gevraagd een NETTE HUISHOUDSTER (N. H. of G. K.) bij bejaard echtpaar, waarvan de vrouw we gens opeiatie niet in staat is de huishouding te doen. JOH. VAN SLEEDREGT, Steenb. weg B 23, Dinteloord (N.-Br.) Op fabriekskantoor te Vlissin gen worden gevraagd MEISJES voor eenvoudig administratief werk. Zij, die kunnen typen, ge nieten de voorkeur. Brieven met vermelding van leeftyd, genoten opleiding, event, diploma's, enz., te richten onder No. 150 aan het Bureau van dit blad te Vlissingen TE KOOP: EEN FLINKE WERKMANSWONING MET TUIN, staande onder Middelburg. Br. No. 824, Bureau van dit blad te Middelburg. Gemeente Biggekerke. Burgemeester en Wethouders van BIGGEKERKE roepen sollicitan ten op naar de betrekking van AMBTENAAR TER SECRETARIE dier gemeente, op een salaris van ƒ1200,per jaar. Gezegelde sollicitatiestukken wor den ingewacht véér 1 Mei 1940. Gevraagd hiETTE HUISHOUDSTER bij man met twee kinderen. J. HOLLEBRANDSE, Molenweg 23, Kloetinge. TE KOOP: Veerwagen op Colling Patent assen, Melkontroomer, Afsteker, Jukken met touwen. A. ROOSE, Dorpstraat 16, Oostkapelle. Mevrouw VAN DISSEL—CAMMENGA, Kleine Kade 47 te Goes, vraagt voor spoedige indiensttreding EEN MEISJE voor halve dagen of voor dag en nacht.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3