DE BILT ZEGT» De Hccrc is waarlijk cpgcslaan Lucas 24 34m. Het Internationale Gerechtshof. 4, Vlissingen als Marinebasis. Voergraan voor den veestapel. HeezieM*t$> sociale. vevzekecUiyef*. Gasbedrijf Goes. Laatste berichten. Provincienieuws Paaschzondag regen? Vandaag koude ochtend, doch overdag zonnig weer. Te gen hedenavond opkomende toenemende bewolking, die tij dens eersten Paaschdag eenige lichte regen zal brengen. ZEEUWSCH DAGBLAD 2e JAARGANG No. 320 PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Zaterdag 20 April 1946 Abonn.prijs ƒ3.30 p. kw. Hoofdkantoor: Goes, Tel. 2438, Giro 274289, Bijkantoren te VHssingen, Middelburg en Temeuzen. Advertentieprijs 12% cent per m.m. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zondag: Zon op 5.32 m, on der 19.47 u. Maan op 1.00 m, onder 7.58 u. L.K. 24 ApriL Hoog water te Vlissingen Zondag 21 April: 4.42 u. 1.85 m., 17.04 u. 1.69 m. „Indien Christus niet is op gewekt" zegt de Apostel „zoo is onze prediking ij del hol, zonder inhoud en ij del, hol, zonder inhoud is ook uw gelooi." klaar als Christus wél op gewekt is, wat dan? Laat snij enkele gevolgen mogen noemen. Vóór Zijn sterven was onze Heiland drie jaren lang het land doorgetrokken en had als Gods groote Profeet het volk onderwezen en geleerd. En tel kens weer had Hij gesproken van Zijn sterven. Maar als Hij van Zijn sterven sprak, sprak Hij óók altijd van Zijn opstan ding. die er op volgen zou. Denk b.v. aan die verheven woorden uit Joh. 10: „Ik ben de goede Herder; de goede Herder stelt Zijn leven voor de schapen; Ik leg mijn leven af voor de schapen.... Ik leg mijn leven af, opdat Ik het we derom neme. Niemand neemt het van Mij, maar Ik leg het van Mijzelven af. Ik heb macht het af te leggen, en heb macht het wederom te nemen. Dit ge bod heb Ik van Mijnen Vader ontvangen. Als wij op Golgotha staan, moeten wij dan niet denken, dat de groote Profeet zich ver gist heeft? Zien wij daar niet, hoe de menschen het leven van Hem nemen? Als Hij niet opstaat, dan heeft Hij Zijn woord niet gehouden. Eu als Hij Zich hierin vergist heeft, wel, dan heeft Hij zich mis schien ook wel in andere din gen vergist. Dan was Hij een droomer met prachtige idealen, maar onbekwaam om ze ten uitvoer te brengen. Dan stort het gansche gebouw van Zijn onderwijs ineen. God zij geprezen 1 Hij i s op gestaan. Hij heeft woord ge houden en „Zijn leven weder om genomen". De opstanding zet het zegel der waarheid op al Zijn onderwijs. De opstan ding maakt Hem tot mijn on feilbare:! Profeet en L e e f a a r. Hij is ook onze eenige Hoogepriester. Hij gaf Zichzelven ten offer om onze zonde te verzoenen en onze schuld te betalen. Als Hij niet is opgestaan, dan moet ik zeggen: het was een heerlijk plan, maar Hij heeft het niet ten uitvoer kun nen brengen; niet Hij heeft de zonde, maar de zonde heeft Hèm overmeesterd. Maar als Hij is opgestaan, dan mag ik zeggen, dat Hij de zonde heeft overwonnen en haar macht ge broken; in Zijn 'sterven heeft Hij de zonde weggedragen. Be laden met onze zonde is Hij in den dood gegaan; als God Hem opwekt uit de dooden, dan zegt Hij daarmee, dat Hij het offer van dezen Hoogepries ter heeft aangenomen, dat de volle losprijs is betaald, de kwijtbrief afgegeven. „God spreekt van Zijn genade- troon 'k Berust in 't offer van Mijn [Zoon; Hij leeft en gij zult leven". De Opstanding laat ons óók Jezus Christus als Koning zien. Tot aan de Opstanding was Zijn koninklijke heerlijkheid veelal verborgen, al gaf Hij ook nu en dan blijken van Zijn koninklijke macht. Hij was een Koning in bedelaars gewaad. Dat Hij uit Gods heerlijk heid was gekomen, was voor dien niet aan Hem te zien. Maar de Opstanding doet ons Hem zien als de groote Koning, aan Wien alles onderwor pen is. Zijn vijanden, de menschen, staan machteloos. Al hun boos- heid heeft Hem niet kunnen vernietigen, maar alleen Zijn heerlijkneid kunnen vergroo- ten. De duivel is overwonnen en moet tandenknarsend zijn prooi loslaten. De dood, de tot nog toe on overwinnelijke, voor wiens macht ieder menschenkind had moeten buigen, heeft zijn meerdere gevonden. Op den Paaschmorgen zien wij Jezus als Koning, d.w.z. als Een, die alles kan; de groote Overwinnaar van zonde, dui vel en dood. Ja, nóg meer: Paschen brengt het goddelijk geheim van Jezus aan het licht: dat Hij is de Zoon van God. Als een vertrapt en verschopt menschenkind schijnt Hij Zijn leven te eindigen en iri het graf te worden weggeborgen. Tot de Paaschmorgen aan breekt en onthult, wie Hij is, èn gedurende Zijn gansche le ven geweest is: mensch als wij, maar ook Zoon van God. Zoo als Paulus het zegt; „D'c krachtiglijk be wezen is de Zoon van God te zijn door de opstanding uit de dooden". Wij zien ook in ónze dagen de geweldige macht van de zonde en van den duivel. Geven ook nu, na den oorlog, niet macht en geweld den toon aan? Verscheuren niet haat en twee dracht menschen en volkeren? Worden Gods geboden niet met voeten getreden? Echt werken des duivels. Is de duivel niet machtiger dan God? Is het Christendom niet bezig het te verliezen in de wereld? Laat ons het vasthouden te midden van alles, wat ons be nauwt en vrees aanjaagt; Christus is Overwinnaar, Over winnaar over alles, wat ons menschen plaagt, verschrikt, verontrust. Dan zijn we niet meer be vreesd, hoe donker het er in de wereld en voor Christus' Kerk ook moge uitzien. Dan gaat de blijdschap ons hart vervullen, nu wij het we ten mogen: aan God is het laatste woord, niet aan de machten dezer wereld 1 Chris tus is Koning, die regeert over de wereld en over Zijn Kerk 1 Maar dan moeten wij het écht geloov.en, met ons gansche hart. Is er bij ons niet alleen een aannemen van een feit, dat we al lang weten, maar is er bij ons iets van die blijdschap, die triomf, zoodat het aan ons te zien is, dat wij het wérkelijk gelooven? Gelooven wij het met ons hééle hart, dan komt ook midden in onze droefheid, onze zorgen en moeiten de groote blijdschap, die ons doet jube len: „De Heere is wdarlijk opgestaan I" Halleluja 1 VAN VOORST VADER. werkingssfeer er van zijn ko men te vallen, moeten, bij ziekte zeer groote kosten voor medische hulp maken, die zij practisch niet kunnen dragen. Immers, de stijging der loonen representeert allerminst een welstandsvermee)rdering. Inte gendeel, juist bij de hoogere loonen is de loonstijging ten achter gebleven bij de stijging van de kosten van het levens onderhoud. Gaarne zou men vernemen, welke de in de memorie van toelichting wel vermelde, doch niet omschreven bezwaren zijn, die van medische zijde tegen de loongrensverhooging, ook in het Ziekenfondsbesluit, bestaan. Donderdag officieel geopend. De algemeene vergadering van den Volkenbond heeft in zijn Donderdag gehouden slot zitting het Permanente Hof van Internationale Justitie ont bonden. Daarvoor is nu in de plaats gekomen het Internationale Gerechtshof, dat Donderdag in het Vredespaleis te 's Graven- hage zijn eerste zitting heeft gehouden. Bij deze plechtigheid waren behalve tal van hooge autori teiten uit binnen- en buitenland mede aanwezig H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bern- hard. Verklaring van Minister de BooIJ. Op de vragen van den heer Mes betreffende terugtrekking van de Marine uit Vilssingen, antwoordde de heer de Booy, minister van Marine: Op 't oogenblik bestaat een groot tekort aan marineperso neel voor het bemannen van naar Nederl.-Indië uit te zen den schepen en voor het op peil houden van de bemanningen der schepen in Ned.-Indië, van welke bemanningen een belang rijk gedeelte zoo spoedig mo gelijk moet. thuisvaren, aange zien zij reeds lang van hun ge zin gescheiden zijn of voor de mobilisatie in aannjerking ko- mej, In verband met het voorgaan de is de uiterste beperking in het gebruik van personeel der Kon. Marine in Nederland ge boden en kunnen detachemen ten als die in Vlissingen, welke noch voor de defensie, noch voor de instandhouding der vloot, noch voor oefeningen van het personeel op het oogenblik van belang zijn, niet .in stand gehouden worden. Het ligt in de bedoeling min stens één oorlogsschip op de Westerschelde gestationneerd te houden, zoodat het niet juist is om te zeggen, dat de Marine uit Vlissingen wordt terugge trokken, aangezien dit schip, naar verwacht mag worden, vaak in Vlissingen zal binnen- loopen. De vraag, waar marinebases in Nederland moeten worden gevestigd, is in studie. In ver band hiermede is het niet mo- geijk thans een antwoord op de vraag te geven. Op het oogenblik is te Vlis singen niets aanwezig, dat in stand zou moeten worden ge houden, ten einde een even- tueele latere vestiging mogelijk te maken. Te Vlissingen, werd bij de Kon. Mij. „De Schelde" het eerste schip na de bevrijding te water gelaten. Het is de vrachtboot Nr. 253 van 3000 ton, een der drie booten welke in 1943 door den bezetter op stapel werden gezet, om voor militaire doeleinden gebruikt te worden. De vooruitzichten zijn niet gunstig. De tekorten aan granen ma ken de vooruitzichten voor het verstrekken van voergranen aan den veestapel niet gunstig. Gelukkig breekt de zomer aan en het rundvee komt spoedig in de wei. Voor deze groep behoeft men zich dus geen di recte zorgen te maken. De be schikbare hoeveelheid rundvee koeken maken het bovendien mogelijk voor het melkvee en droogstaande en drachtige koeien nog een kleine hoeveel heid voedsel te verstrekken. Minder rooskleurig is de si tuatie voor de varkens en kip pen. Voor varkens zijn de nor men in de laatste perioden reeds drastisch gewijzigd, doordat in het algemeen alleen de bedrij ven kleiner dan 7 H.A. voeder krij ger toegewezen. De toewijzing voor pluimvee vindt op de ge bruikelijke wijze doorgang. Met het oog op de krappe voedselpositie staat het echter nog niet vast of het totale kwantum, dat tot September voor het pluimvee werd begroot, in derdaad wel kan worden toegewe zen. Zeker is het, dat in geen geval op een verhooging der rantsoenen kan worden gerekend. DE BEZETTING VAN DUITSCHLAND, In zijn memorie van ant woord, zegt de minister van Oorlog, dat aanvankelijk het voornemen was de le divisie in het najaar 1946 te bestem men voor de bezetting van een aan Nederland toe te wijzen bezettingszone in Duitschland. Nu deze divisie echter voor Nederl-Indië is bestemd, is de vraag, of desondanks troepen kunnen worden afgezonderd om deel te nemen aan de be zetting van Duitschland, op nieuw in studie genomen. Inmiddels heeft de regee ring zich het recht om aan de bezetting van Duitsch land deel te nemen voorbe houden, zoodat, zoodra de troepen tier beschikking zijn, aan dit voornemen uitvoe ring kan worden gegeven. Door de Kamer met instemming begroet! Aan het Voor!. Verslag van ter aangevoerde gronden wer- de Tweede Kamer betreffende het wetsontwerp wijziging In validiteitswet, Ongevallenwet enz. is het volgende ontleend: Algemeen werden de voorge stelde wijzigingen met instem ming ontvangen. Voor bepaalde groepen van werknemers is de totstandkoming dezer verande ringen hoogst urgent. Vrij algemeen was men het er over eens, dat er geen klem mende redenen zijn om de voorgestelde verhooging van de loongrens niet toepasselijk te verklaren op het Ziekenfond den niet houdbaar geacht, De verhooging van de loon grens is noodig geworden door de stijging der kosten van le vensonderhoud. Moeilijk valt vol te houden, dat door deze verhooging een categorie arbei ders binnen den kring der ver zekerden wordt gebracht, die, wat haar samenstelling betreft, sterk zou afwijken van de ca tegorieën der tot dusver ver plicht verzekerden. Zeer velen, die vroeger on der dit besluit ressorteerden, doch die thans door de alge. senbesluit. De door den minis- meene loonstijgingen buiten de De Spaansche kwestie in den Veiligheidsraad. Het Franco-regime een gevaar voor den vrede. Scherpe Poolsche aan klacht. In de Woensdag gehouden vergadering van den Veligheids- raad heeft de Poolsche gedele geerde dr Lange de Spaanscne kwestie aan de orde gesteld. Hij verklaarde, dat de Franco-regeering tegen den wil van het Spaansche volk door de gewapende strijdkrachten van de As-mogendheden aan de macht werd gebracht; dat het Franco-regime geheel en al ge handeld heeft als de gehoor zame dienaar van de meesters waaraan het zijn ontstaan dankt; dat het alles gedaan heeft wat mogelijk was om de overwinning van de As-mo- 'gendheden te bevorderen eri dat het nog altijd dient als een centrum van Nazi-propaganda. Hij verklaarde verder, dat er zes uraniummijnert in Spanje zijn en dat projecten op het gebied van de atoom-energie op het oogenbilk worden uitge voerd. Er worden wapenen ge maakt naar blauwdrukken, die uit Duitschland gesmokkeld werden. Het tegenwoordige Spanje is een gevaar voor den internatio nalen vrede en de veiligheid. Er zijn, aldus Dr Lange, fabrieken in Spanje, die ka nonnen in massaproductie maken, zoowel als een soort brennwapen, 30-tons tanks, 16-inch kanonnen en pantser materiaal. Een fabriek te Barcelona heeft de geheele optische installatie voor drie slagschepen gemaakt. Dr Lange legde tenslotte een resolutie voor, waarin de Vei ligheidsraad alle leden van de Vereen. Naties oproept, om de diplomatieke relaties met Spanje onmiddellijk te verbre ken. Dit voorstel werd krachtig gesteund door de Fransche en de Mexicaansche gedelegeer den. De Nederlandsche gedelegeer de, mr Van Kleffens zeide op grond van het voorgelegde be wijsmateriaal niet té kunnen zeggen, dat er voldoende aan wijzingen zijn voor de uit spraak, dat het regiem van Franco den internationalen vrede en de veiligheid in gevaar brengt. Ik heb, zoo verklaarde hij, hoegenaamd geen sympathie voor een regiem, dat, zooals dat van Franco aan de macht kwam, geholpen en gesteund door het fascistische Italië en het nazistische Duitschland, een regiem, dat gedurende den oorlog samengezworen heeft met de doodsvijanden van het Nederlandsche volk. Ofschoon het regiem van Franco een sto rende factor in de wereld was, zag hij echter geen geldige re den voor den raad om meer te doen dan de zaak te bespreken. Zoolang het regiem niet wer kelijk den internationalen vrede en de veiligheid verstoord, moet de vraag of dit regiem moet worden gecontinueerd bij uitsluiting bij het Spaansche volk berusten. RECHTSHERSTEL AMBTENAREN. De heer Burger heeft aan den Minister van Binnenl. Za ken gevraagd of hij bereid is de Kamer in te lichten omtrent de tenuitvoerlegging zijner toe zegging, reeds op 22 Januari 1946 in de vergadering der Tweede Kamer gedaan, betref fende het rechtsherstel van tij dens de bezetting ontslagen ambtenaren. MET STEN-GUNS OP DE REEËNJACHT. Op het landgoed „De Veluwe" onder Ede werd geconstateerd, dat enkele personen, voorzien van stenguns, zich in het jacht veld bevonden. Het doel waren de zich op het landgoed bevin dende reeën, waarop de jacht echter gesloten is, terwijl ab solute .rust in de bosschen ge boden is, omdat in dezen tijd de sierlijke kalfjes ter wereld komen. Jachtopzieners en politiebe ambten trokken een cordon om de stroopers. Tot hun niet ge ringe verbazing stonden zij plotseling oog in oog met een officier van het Nederland sche leger, die met enkele man schappen op jacht was. VERZORGING OORLOGS SLACHTOFFERS. Hulp voor zwaargetroffen gemeenten. De kosten voor de verzor-', ging van oorlogsslachtoffers zijn voor 1946 in totaal ge raamd op f 100.677.4CO. Over de jaren 1944, 1945 en 1946 zal aan de gemeenten, die in het bijzonder te lijden had den van oorlogshandelingen, inundaties en/of evacuaties, waardoor d« opbrengst der grondbelasting' en personeele belasting is teruggeloopen, een suppletie worden verstrekt. Voor 1946 wordt voorloopig 'n bedrag van f 10.000.000 vol doende geacht. BEZWAREN TEGEN DEBLOKKEERINGS- BESCHIKING. Onverwijlde intrekking gevraagd. Het H. B. van de Broederschap van Notarissen heeft aan den mi nister van Financiën een telegram gezonden, waarin de aandacht .wordt gevestigd op ernstige be zwaren en gevolgen van de 8ste aanvullingsbeschikking deblokkee ring 1945. Beschikking, aldus het telegram overschrijdt bevoegdheid bij machtigingsbesluit geld'saneering verleend is in strijd met uitdrukkelijke toezegging dat vrij geldi vrij zal blijven vernietigt hoop op spoedig eco nomisch herstel; belet gebruikelijke steeds als meest solied beschouwde belegging in roerend goed en hypotheken;; verhindert afwikkeling boedels en tallooze andere verhoudingen; werkt rechtsonzekerheid in de hand. Het H. B. overtuigd in overeen stemming met het gevoelen van het overgroote deel van het Ne derlandsche volk te handelen ver zoekt dringend, bedoelde besdhik- king onverwijld in te trekken. stuur werd tevens verzocht landelijk deze onthouding van medewerking te organiseeren. Wanneer dit zou geweigerd worden, zullen andere midde len worden beraamd om tot het doel te geraken. WEER EEN NIEUWE DIENST. Met al maar meer ambtenaren. Aan de toelichting tot de be grooting voor Binnenlandsche Zaken pntleenen wij, dat f 50.000 wordt aagevraagd we gens uitbreidng van enkele-af- deelingen en de oprichting van een rijkspersoneelsdienst. Deze zai o.a. worden beiast met de leiding en de registratie van het burgerlijk rijkspersoneel, de registratie van de eischen, welke aan dit personeel behoo- ren te worden gesteld en het brengen van de meest geschik- ten op de juiste plaatsen. Geallieerde solidariteit. De eens zoo geroemde soli dariteit tusschen de geallieer den wordt den laatsten tijd meermalen in twijfel getrok ken. Dat deze echter nog wel de gelijk bestaat moge blijken uit het feit, dat Amerikaansche schepen 500.000 ton graan uit de Oekraïnsche haven Odessa naar Frankrijk hebben ver scheept. VOORBEELDIGE ONDERWIJZERS. Waarom nog altijd zooveel beperking? Er is in Goes en omgeving een algemeene roep om uitbrei ding van de gaslevering. Ge vraagd wordt waarom in an dere plaatsen wel den gehee- len dag gas wordt gegeven en hier niet. Op deze vragen antwoordt de directie van het' Gasbedrijf: Er zijn verschillende facto ren, die hierbij een rol spelen. We noemen de voornaamste. Goes heeft een zeer uitgestrekt verzorgingsgebied, hetgeen o.a. groote eischen stelt aan de ovencapaciteit. Tijdens den oorlog was er geen mogelijk heid deze te vernieuwen en zelfs nu nog is vuurvast mate riaal noemenswaard niet lever baar, Mede door de evacuatie van Walcheren zijn er door het steeds groeiend aantal gasver- bruikers enorme eischen aan deze ovens gesteld. De directie heeft goede hoop in den loop van dit jaar de moeilijkheden onder de knie te hebben. Dezerzijds wordt graag toegestemd, dat een heele dag gas voor het publiek gemakke lijk is, maar hiertegenover staat, dat men dan ook veel ge makkelijker over zijn tax gaat. Het nu gevolgde systeem biedt het voordeel, dat men de verbruikers tegen zich zelf be schermt. Afsluitingen zijn onder deze omstandigheden nog maar spo radisch voorgekomen, terwijl bij gaslevering gedurende den geheelen dag, de verleiding tot overschrijding natuurlijk grooter is. Zooals de nu gepu bliceerde gas-uren laten zien, wordt er alles gedaan om aan de behoeften van het publiek tegemoet te komen. Van den kant van het Gasbedrijf zal ge tracht worden, indien maar eenigszins mogelijk, gedurende; de aangewezen uren, gas te le veren, waarbij door het publiek niet vergeten mag worden, dat het gas in die uren niet onbeperkt verbruikt mag worden, alsof de rantsoe neering over boord gezet is. Ook de directie zal het uur loven, dat weer meer gas en kan het zijn, den geheelen dag, gas kan worden gegeven. Met ingang van 23 April a.s. heeft de gaslevering plaats: Op werkdagen: van 7 tot 8; van 11 tot 12.30 en van 6 tot 7 uur. Zondags: van 7.45 tot 8.15; van 11 tot 13 en van 6 tot 7 uur. Het is wel vriendelijk van de directie om de verbruikers te gen zichzelf te beschermen. Toch wordt deze zorg door ve len niet op prijs gesteld, voor al niet door hen, die in verband met samenwoning 's avonds den maaltijd moeten gebruiken. TEXTIELPUNTEN BLIJVEN GELDIG. Eenige weken geleden werd medegedeeld, dat de door de diitributiediensten uitgereikte punten voor den aankoop van textielgooderen per 80 April a.i. ongeldig zouden worden verklaard. In tegenstelling tot dit be richt kan thans worden be kend gemaakt, dat de vooruit zichten voor de textielvoorzio- ning, althans op iets lango ren termen, gunstiger zijn ge worden, en dat op grond van deze omstandigheid besloten is, de in omloop zijnde spe ciale punten ook na 30 April a.s. geldig te doen zijn. Tevens wordt medegedeeld, dat dc nog niet gebruikte pun ten van de textiel- en leder- kaart eveneens na 30 April geldig zullen zijn. Charlotte KBhler In de Scheldo- hal een voordrachtavond, welke i.v.m. de korte voorbereiding niet zoo heel druk was bezocht. Hoe wel tooneel en zaal voor dit genre avonden alle sfeer missen, heeft de kunstenares dit tekort ruim schoots vergoed. De voordracht „Pension Rustig" werd op uit nemende wjjze gedeclameerd. Char lotte KBhler verstaat de kunst haar typen volmaakt uit te beel den. De voorz., dhr J. L. Ver hagen, dankte haar voor d«a mooion avond. GOES. De Ned. Mij voor Tuinbouw- en Plantkunde, afd. Goes, verga/- derde onder voorz.schap van dhr K. Goudswaard. De dahlia-wedstrijd belooft dezen zomer een succes te worden, De seer. bracht verslag uit van de te Amsterdam gehouden ver gadering van voorz. en secr. van de Mij. Getracht zal worden a.s. zomer een excursie te houden. Een uitgebreide collectie planten- materiaal was aanwezig. De voor zitter vertoonde nog een uitgebrei de serie lichtbeelden en gaf daar bij toelichtingen. Als gmvolg van *M tusschen dt dasbladen getroffen regeling, ter verzekering van een billijke tapierverdeeling, verschijnt ons olad, uit hoofde van zijn formaat, vandaag Isa een ontvang ven 4 pagina's. Weigeren medewerking op nationale feestdagen. De afd. Waalwijk-Heusden van den R.K.O.B. heeft een motie gericht aan het diocesane hoofdbestuur, waarin de afd. besloot geen medewerking te verleenen aan feesten en/of kinderfeesten op 4 Mei a.s., daar de onderwijzers nog steeds in zwaren financieelen nood verkeeren. Aon het hoofdbe Bondsdag N.J.V. Het Ned. Jongelingsverbond hoopt op Tweeden Paaschdag in de St. Jacobskerk te Vlissin gen zijn paarlijkschen Bonds dag te houden. De morgenver gadering begint om 10 uur. Be halve de behandeling van het huishoudelijk gedeelte treedt dan dhr J. C. Gordeau, bonds- secretaris, op met het onder werp: „In de schaduwen van heden". Voorts is er muziek van de tamboers- en pijpers- corpsen uit Middelburg, Goes en Biezelinge. Na afloop gaan de deelnemers in groepen naar den Nolledljk. In de middag bijeenkomst voert de Goessche C.J.M.V. het leekenspel „Over winnaar" van M. C. Fallentin op. Des avonds biedt de afd. Vlissingen een groote „Instuif'- avond aan. Voor de extra-trein, die dien dag rijdt, verwijzen wij nogmaals naar de adv. in ons nr. van Woensdag. VLISSINGEN,^ Charlotte Köhler. Voor de Stichting „Nienw Wal cheren" gaf Donderdagavond Belgisch overheidspersoneel dreigt met staking. Het hoofdbestuur van de Bel gische Algem. Centrale van het personeel in Overheidsdienst heeft een motie aangenomen, waarin 't voorstel van den eersten-minister om een milliard te besteden aan de herziening der loonschalen, verworpen wordt. Op 25 April zullen groote ge westelijke manifestaties op touw' worden gezet. Indien deze mani festaties niet tot afdoende uit slagen leiden, behoudt de alge meene centrale zich het recht voor over te gaan tot een beperkt stop- noods het werk in den overheids dienst totaal worden neergelegd, zetten van den arbeid en zal des- Verbinding Schiphol— New-York. Vrijdag landde op Schiphol kersversch uit Amerika de tweede Dc 4 type 1009, welke de K.L.M. zal gebruiken in haar dienst op New York. Commandant was Evert van Dijk. Het toestel draagt in sierlijke letters den naam „Flying Dutch man" Communistische eischen. De Communistische partijen van Nederland en Engeland hebben een volgenden oproep gericht tot het Britsche en Nederlandsche volk om met kracht en beslistheid van hun regeeringen te eischen, dat de Indonesische republiek, vol ledig wordt erkend en dat haar -souvereiniteit over geheel het grondgebied van het voormalige Nederl. Indië wordt geëerbiedigd. Voorts om de onmiddellijke te rugtrekking van de Britsche en Nederlandsche troepen uit Indo nesië te eischen, alsmede de stop zetting van alle verdere militaire voorbereidingen en troepentrans porten. Het Prinselijk gezin. Prinses Juliana en. Prins Bern- hard hebben hedenavond tezamen een avondkerkdienst bijgewoond te Baam. Prinses Irene en Prin ses Beatrix hebben waterpokken gekregen. Debarkeering „Kota Agoeng". Gisteren had te Amsterdam de debarkeering plaats van repatri- eerenden uit Indonesië van - de „Kota Agoeng". De aankomst was door d« mist «en dag ver traagd.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 1