De toestand ie Indië. SPANNINGEN in den Veiligheidsraad. Ministerieele beloften. Het Belgisch Kabinet. Moeilijkheden met den oogst in de Wlerlngermeer. Voorloopig voor 3 jaar. Kosten voor 1946 geraamd op plm. 4 ton. Het tweede Russische voorstel verworpen. Qromyko weigert verdere medewerking. Zekerheidstelling voor belasting. De ontwikkeling prijspolitiek Drie millioen in de zinkput. Vergoeding auto. vordering M.G. DE BILT ZEGTt Voorjaarsweer. In den ochtend bier en daar tijdelijk mist. Overdag zonae- «chyn. Geen regen. Wind over wegend tusscken K. en O.; in bet N. des lands meest zwak, in het Z. matig. Onder de ministers die hun kracht zoeken in praten en in het doen van inooie beloften, neemt minister Vos een eerste plaats in. Talrijk zijn de toezeggingen door hem in de laatste maan den gedaan. Maar even talrijk zijn geweest de teleurstellin gen, toen bleek, dat de mooie beloften niet vervuld werden, Het ergste is echter, dat de schuld daarvan dan, geheel ten onrechte, op anderen wordt af geschoven. Zoo werd kort geleden op hoogen toon verklaard, dat er thans per maand 50.000 heeren- costuums worden vervaardigd en dat, als de winkeliers geldige textielpunten niet honoreeren, dat meer een kwestie is van niet willen. De winke liers hebben textiel genoeg om hun klanten te gerieven. Van alle kanten is hiertegen door de betrokken winkeliers geprotesteerd. Zoo o.a. door een te Goes gehouden vergadering van „Textielbelangen", die aan de Vakgroep het volgende protest deed toekomen: „Wij verwonderen ons zeer, dat een regeerings-persoon, te gen beter weten in een derge lijke voorlichting kan geven. Inderdaad zal het publiek tij dens de huidige schaarschte dergelijke uitspraken maar al te graag aanvaarden. Het gait echter niet op, ten koste van bonafide winkeliers een goedkoop propaganda-suc- ces te behalen. De regeerings-voorlichting in pers en radio is er op gericht het publiek lekker te maken, op de manier van „zie je wel, er is en er komt genoeg". En nu komt de klap op de vuur pijl, met de uitspraak van den heer minister: „Er is genoeg, maar de winkeliers willen niet". Er is op de regeerings-voor lichting, van verschillende zij den reeds zooveel critiek uitge oefend, dat hoewel de minister volgens zijn zeggen graag nog meer gezonde critiek wil, wij hiervan afzien. Wanneer de minister beweert, dat het ontbreken van artike len de schuld is van de winke liers en de juiste oorzaken ver zwijgt vragen wij ons af wat kwade trouw; en halve waar heid is." Zoo wordt het publiek mis leid. Maar zoo wordt tevens het vertrouwen in de Overheid ondermijnd. De beloften-regen van Mi nister Vos en zijn collega's zal wel niet los staan van de ko mende verkiezingen. Ons volk moet in den waan worden ge bracht, dat we met de Partij van den Arbeid regelrecht het beloofde land binnenvaren. Veel beloven en weinig ge ven.... Het moge voor de kie zers een aansporing zijn om de boodige voorzichtigheid te be trachten. ZEEUWSCH DAGBLAD 1e JAARGANG No, 302 PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Vrijdag 29 Maart 1946 Abonn.prjjs 3.30 p. kw. Hoofdkantoor: Goes, Tel. 2438, Giro 274289, Bijkantoren te Vlissingen, Middelburg en Terneuzen. Advertentieprijs 12% cent per m.m. De Kabinets-formateur De Schrijver is in zooverre ge slaagd, dat thans aan Van Acker opdracht tot Kabinets formatie kon worden verleend. Verwacht wordt, dat een Ka binet gevormd zal worden steunende op de vier partijen. Moge het een krachtig Ka binet zijn. Volgens Van Acker wordt er sedert de Kamerontbinding niet meer geregeerd. Het land, zei hij, wordt zelfs niet meer be stuurd, met al de nadeelige ge volgen daarvan. Zoo is b.v. de steenkoolproductie niet onbe langrijk teruggeloopen. DREIGT ER HONGERSNOOD? De Belgische Kabinetsforma teur, Van Acker, heeft als zijn meening uitgesproken, dat het met de voedselpositie wel mee valt. Het broodrantsoen is wel op 400 gr. teruggebracht tengevol ge van de slechte berichten uit het buitenland, maa:, zoo zeide hij, ik geloof niet wat men ver telt over een slechten oogst en hongersnood. Ik ben veeleer van meening, dat het hier een speculatie betreft. Sabotage door „bevoegde" instanties. De moeilijkheden bij den we deropbouw van de Wieringer- meer blijken grooter te zijn dan men aanvankelijk veron derstelde. Het is nu einde Maart zaaitijd doch het is zeer de vraag of men er in zal kunnen slagen tijdig het land in cul tuur te brengen. Het verzoek van den minister van landbouw en voedselvoorziening om te trachten in 1946 een oogst te krijgen is niet te vergeefsch geweest. Men vreest echter, dat het niet mogelijk zal zijn er aan te voldoen. Alle huizen zijn (behalve langs den West- en Noord rand) vernield door wind en golven. De schuren zijn meest wrakken, waarvan alleen het dak nog gedeeltelijk aanwezig is. .Vrijwel alle geboomte is dood. Waterleiding, electrische kabels en telefoon zijn groo- tendeels onbruikbaar zonder herstel. De bewoners zijn geëvacueerd rondom den polder, sommigen heel ver van hun bedrijf af, tot 40 k.m. toe. Er is slechts één noodwoning gebouwd en enkele arbeiders vinden onderdak in behouden gebleven schuren langs den rand. Vierhonderd landbou wers met de benoodigde arbei ders moeten evenwei dagelijks heen en weer reizen naar den polder. De landbouwers, die nog zoo gelukkig zijn, dat zij de be schikking hebben over een mo torvoertuig, kunnen zich daar mee wel wat redden en hebben dan ook allen een rijvergunning aangevraagd. Door den dienst wederopbouw Wieringermeer is hieraan alle medewerking ver leend. Jammer genoeg blijkt ech ter, dat men bij de bevoegde instanties de urgentie voor deze vergunningen, met het oog op het in cultuur bren gen van deze 18000 H.A. vruchtbaar land, niet goed inziet. Het duurt weken en weken eer ze verstrekt wor den. Zeer velen wachten al een paar maanden en moeten nu de zeer groote afstanden dagelijks nog fietsen op vaak slechte banden. Het zal onder de gegeven moeilijke omstandigheden in elk geval een krachttoer wor den het zaad op tijd in de aarde te hebben. KRUIMELTJES In Washington is de arrestatie bekend gemaakt van den Sovjet marineofficier Redine, beschul digd van spinonnage te Portland in Oregon. De Amerikaansche afgevaar digde Fuller heeft voorgesteld den graanexport te verbieden naar landen, die er jenever uit stoken, terwijl elders menschen honger lijden. Haoc een nationaal u/di/aacisplan. Bij de Tweede Kamer is in gediend een ontwerp van „wet tot voorbereiding van de vast stelling van een nationaal wel vaartsplan. Het eerst noodige bij het her stel is aldus de mem. van toel, dat talrijke overheids instanties, die op het economi sche leven een invloed van be- teekenis uitoefenen, in haar ar beid gecoördineerd te werk gaan. Er moet systematische leiding zijn. Een middel daartoe is het Werken Volgens een centraal plan, gebaseerd op ramingen vin de productie- en afzetmo gelijkheden. Het regeeringtbeleid zal in groote lijnen moeten worden uitgestippeld, voorloopig voor een periode van 3 Jaar voor enkele onderdeden, als Nadat de sub-commissie, die was benoemd om een bemidde lende rol te. spelen, Woensdag verklaard had, dat haar pogin gen mislukt waren, werd het Russische voorstel om de be handeling van de Perzische kwestie tot 10 April uit te stel len, met 9 tegen 2 stemmen ver worpen. Na deze beslissing ver klaarde de Russische afge vaardigde niet langer aan de besprekingen te kunnen deei- nmen, waarop hij de verga dering verliet. Uit de daarna gevoerde be sprekingen bleek, dat in tegen stelling met wat van Russische zijde was beweerd, Rusland en Perzië niet tot overeen stemming waren gekomen. De Perzische ambassadeur deelde vervolgens den inhoud der Russische voorstellen mede. De Russen stelden de oprich ting van een gemeenschappe lijke pet roleummaat schappij, waarin de Sowjet-Unie 51, Per zië 49 aandeelen zou hebben, voor, Verder wcnschten zij, dat Russische troepen voor onbe- paalden tijd in sommige deelen van Perzië zouden blijven. En tenslotte moest Perzië de auto nomie van Azerbeidzjan erken nen. Naar Reuter uit gezaghebben de bron te New Yonk ver neemt, zal de Britsche delegatie bij den Veiligheidsraad er 'op aandringen, dat behalve de Russische troepen ook de Rus sische wapenen, en andere oor logsuitrustingen uit Perzië zul len worden verwijderd. Intusschen vindt volgens een verklaring van Perzische zijde, het terugtrekken van de Rus sische troepen regelmatig voort gang. In de gisteren gehouden bij eenkomst werd de Perzische kwestie niet besproken. De Russische vertegenwoordiger Gromyko was nu weer aan wezig. ZONNESTRALEN PRODUCTIEF GEMAAKT. Door middel van een „zonne- maehine", waarmede in een jamfabriek' proeven werden genomen, heeft men in Rusland met goed gevolg van zonne stralen gebruik weten te maken. De zonnestralen werden door een spiegel van 33 voet in doorsnede geconcentreerd en aangewend om een met water gevulden ketel te verhitten, teneinde stroom te verkrijgen. De uitvinder is dr Malero, een Spaansch ingenieur, die vele jaren in Rusland bezig is geweest aan het vraagstuk om de zonne-energie practisch toe te passen. een program voor woning bouw, voor langeren tijd terwijl aan de hand van dit plan telkens voor een perio de van een Jaar een meer gedetailleerd overzicht dient te worden opgesteld. In verband daarmee is noodig een centraal planbureau en de verdere noodzakelijke appara tuur: centrale plancommissie, raad van advies voor het na tionaal welvaartsplan en werk- commissies. De taak van het centraal planbureau en de bij behoorende commissies beperkt zich tot advies aan de regee ring omtrent het economisch regeeringsbeleid. De kosten voor 1946 zijn ge raamd oppersoneelsuitgaven f 289.414, materieele uitgaven i 63.775, reis- en verblijfkosten en onvoorzien f 35,000. m Generaal Barada, een vroegere Japansche legerleider op Java, zal naar Singapore worden over gebracht om berecht te worden wegens moord op drie Australi sche vliegers. Te Sjanghai en Nanking zijn Chineesche militaire tribunalen voor de berechting van oorlogs misdadigers ingesteld. Herbert Hoover heeft te Ge- nève besprekingen gevoerd over eventueele intensiveering van de hulpactie door het Roode Kruis in centraal Europa. De adjunct-directeur van de strafgevangenis Ite Sch,evenin- gen, die gearresteerd was i.v.m. kleedingdiefstallen, is weer op vrije voeten gesteld, daar niet is gebleken, dat hij zich aan eenig strafbaar feit heeft schuldig gemaakt. De Portugeesche regeering heeft den Spaanschen troon pretendent Don Juan een per manente verblijfsvergunning verleend. Don Juan is van plan zijn huis in Zwitserland te sluiten. Prof. Picard heéït het voor nemen een nieuwe tocht naar de stratosfeer te ondernemen. Hij hoopt een hoogte van 32 K.M. te zullen bereiken. Admiraal Chester Nimitz heeft medegedeeld, dat het 58ste eskader van de Amerikaansche vloot, een der sterkste eenheden, ontbonden wordt. Te Triëst zijn groote demon straties gehouden door aan hangers van Italië en die van J oego-Slavië, waarbij zich bot singen hebben voorgedaan. De export van gladiolen- knollen naar Frankrijk staat op de agenda van de Neder- landsche handelsdelegatie, die deze week naar Parijs is ver trokken. Te Moskou zal dit jaar voor het eerst kauwgom worden ge fabriceerd. De vervaardiging van 1500 soorten snoep staat op het programma. De nieuwe tarieven voor het goederenvervoer van de Nederl. spoorwegen zullen met ingang van 1 April a.s. van kracht worden. Houtvesterij. In de oud-burgemeestèrawo ning aan den Halsterschenweg i die volgens het blad niet anders Aankomst Nederlandsche troepen. Te Batavia en op Lombok zijn Nederlandsche troepen ge land. Op Lombok was de ontvangst van de zijde der bevolking bui tengewoon hartelijk. De troe pen werden met enthousiasme begroet. De op het eiland aan wezige Japanners boden geen tegenstand. Het Russische blad de „Iz- vestia" heeft geen goed woord voor de door de Nederlandsche regeering gedane voorstellen, HET NEDERL. LEGER. De heer Ruys de Beeren- brouck stelde de volgende vra- J;en aan den minister van Oor- og: Is het waar, dat de minister aan den Engelschcn luitenant- generaal Martin heeft ver klaard: „Het Nederlandsche le ger zal niet alleen een ver. kleinde copie zijn van het En- gclsclie, maar het zal de En- gelsche taal bezigen?" Indien deze vraag bevestigend moet worden beantwoord, wil da minister dan medetieelen, wat hij met deze uitlating, in het bijzonder t.a.v. het bezigen van de Engelsche taal heeft bedoeld? Is de minister niet van mee ning, dat een principieele be slissing op dit gebied bij voor keur niet dient te worden ge nomen zonder instemming van de Volksvertegenwoordiging? te Bergen op Zoom zal worden gevestigd een bureau van een houtvesterij van het Staats- boschbeheer, omvattende Zee land en het Markiezaat.. Aan het hoofd hiervan »taat ir Se- pers. Het ligt in de- bedoeling de woning zoo spoedig mogelijk te betrekken. beoogen, dan het versterken van de Nederlandsche overheer- sching. Met ophef wordt ge waagd van den heroïschen vrij heidsstrijd der bevolking en haar bereidheid het leven op het spel te zetten voor een. de mocratisch onafhankelijk Indo nesië, In de congreszaal te Neurenberg, waar de Nazi's de viering van hun „overwinning" voorbereidden, worden de leden van de eens zoo sterke Wehrmacht gedemobiliseerd. Voldoening aanslagen met inschrijvingen Grootboek 1946. Door een beslissing van den minister van Financiën is het in bijzondere gevallen mogelijk geworden een inschrijving in het Grootboek 1946 te gebrui ken ter voldoening van een op gelegde verplichte zekerheid stelling. Het is n.l. gebleken, dat be lastingschuldigen, die een aan slag hebben ontvangen tot verplichte zekerheidstelling, hieraan niet kunnen voldoen, omdat zij hun beschikbare middelen hebben aangewend om een inschrijving in 't Grootboek 1946 ite nemen. In een dergelijk geval dient de aan geslagene den ont vanger aannemelijk te maken, dat* hij niet op andere wijze den aanslag kan voldoen dan door gebruik te maken van zijn in schrijving in het Grootboek 1946. De aaandacht wordt er op ge vestigd, dat een zekerheidstelling vooralsnog uitslui tend kan worden afgeschreven van de Grootboekreke ning, die ten name van den aangesla gene staat; het is voorloopig niet mogelijk de Groot boekinschrijving van een ander dan den aangeslagene voor dit doel aan te wenden. Op» en ondergang van Zon en Maan. Zaterdag: Zon op 6.21 n., on der 19.08 u. Maan op 6.62 u., onder 16.28 u. N.M. 2 April. Hoog water te Vlissingen Zaterdag 80 Maart: 0.02 u. 1.34 m., 12.31 u. 1.65 m. van da Meer artikelen tegen lagere prijzen. Naar Prof. Brouwer, de dir.- gen. van de Prijzen, in een ra diopraatje meedeelde, zal de straffe prijspolitiek gehand haafd moeten worden en op sommige punten zelfs 'ver scherpt. De b r o o d p r ij s, zoo zeide hij, zal niet verhoogd worden. Andere prijzen zullen omlaag gaan, al zal daar waarschijn lijk een zekere verhooging van den v 1 e e s c h p r ij s, die zwaar gesubsidieerd wordt, te genover moeten* staan. Op kor ten termijn zullen de visch- p r ij z e n opnieuw naar be neden moeten. De huren zullen in de naaste toekomst niet worden verhoogd. Textiel, schoenen, meube len en huishoudelijke artike len van alle mogelijke soort, zullen binnenkort in iets ruimere mate beschikbaar komen. Talrijke prljscalculatles en handelsmarges zijn, waar dit mogelijk wat, gedrukt. Bijv. wat textielgoederen betreft. Dit zal de prijzen van ja ponnen, mantels en oostuums niet onbelangrijk naar be neden brengen. Voor den schoenen- handel is een verdere verlaging niet uitgesloten. Na overleg met de meubel industrie zijn vier ty pen van ameublementen ont worpen, die tegen belangrijk lagere prijzen dan tot dusver aan de markt zullen komen. De beloften klinken niet kwaad, maar we hebben nu langzamerhand wel geleerd, daaraan niet te veel waarde te hechten. Laatste berichten. DE „TJISADANE" KOMT 1 APRIL AAN. D« dienst der Repatriëe- ;„sj csslt mede, dat het m.s. „Tjisadane" 1 April a.s. te Amsterdam verwacht wordt. ZEG HET MET BLOEMEN. Een bedrag van meer dan een millioen is bijeenge bracht door het comité „Bloe men, tolk van onze dankbaar heid". In een 50-tal parken in de Ver. Staten, Engeland, Ca nada, Zweden en Denemarken zijn daarvoor 1% millioen fraaie bloembollen geplant. Zwitserland en Rusland komen nog aan de beurt. Nederlandsche evacué's in Singapore. 7000 Nederlandsche vluchtelin gen, mannen, vrouwen en kinde ren, die op het oogenblik in Sin gapore verblijven, zullen den 15- den April uit deze stad geëvacu eerd worden. 1500 vluchtelingen zullen naar Nederland vertrekken. Zwitsersehe schoolbanken. Op 5 en 8 Maart j.l. kwamen te Maastricht 3 wagons uit Zwitserland aan, geladen met in totaal 352 Zwitsersehe schoolbanken voor Nederland sche scholen. Distributie-fraude te Boxtel. Ambtenaren van den C.C.D. hebben een belangrijke fraude ontdekt op het distributiekan toor te Boxtel. Niet minder dan 10 distributie-ambtenaren werden reeds ingesloten. Een der ambtenaren had liefst 30 le vensmiddelenkaarten te zijner beschikking. Het onderzoek duurt voort. Vorig jaar werd het Regee- rings-Directoraat Motorvoertui gen ingesteld. Dit R.D.M., dat tot taak had om alle voertuigen in ons land te registreeren, zou ook voor herverdeeling van de perso nenauto's en motorrijwielen zor gen. Van vele kanten kwam ern stig verzet tegen de manier van werken, toen de registratie was begonnen en vorderingen volgden. Velen, die in de oorlogsjaren hun auto of motor met levensge vaar uit handen van de Duitschers hadden weten te houden, lieten hun eigendom opnieuw duiken op gevaar af om er nimmer meer iets aan te hebben. Spoediger dan iemand heeft kunnen verwachten is thans alle gevaar geweken, want wij ver nemen, thans, zegt het „Vrije Volk", dat alle registratie-bewij zen zijn vervallen. Bij aanhoudin gen mogen ambtenaren van de rijksverkeerinspectie of van de politie niet meer naar het bezit van een registratiebewijs vragen. Alle geld, uitgegeven door het R.D.M. men spreekt van drie millioen gul den is dus nutteloos ge weest. Veel arbeid is er on- noodig verricht, veel onaan genaamheden zijn er veroor zaakt en veel geld is er weg gesmeten. Provincienieuws Het onderwijs in Zeeuwsch-Vl.aanderen. Op verzoek van den min. van Onderwijs brengt een aantal onderwij s-autoriïfften een be zoek aan Z.-Vlaanderen ten einde daar een onderzoek in te stellen naar den toestand van het onderwijs. Het gezelschap bestaat uit de de heeren dr Ph. J. Idenburg, dir.-generaal van het onderwijs, Chr. Kok, chef afd. V.H.M.O., dr J. H. Wesselingh, chef afd. L.O., A. P. D. Meeter, chef afd N.O., dr W. van den Ent, inspecteur M.O., ir L. T. H. H. Hesselfelt, inspecteur N.O., P. van Has, hoofdinspecteur L.O., C. Kuiper, inspecteur L,Q. te Goes, den bouwk. insp. W. Witteveen en den heer Leen- houts, insp. L.O. te Middel burg, Geschorst. Bij besluit van den commis saris der Koningin is M. Ga- keer, hoofd van den vleesch- keuringsdienst in den kring Ovezande, als zoodanig ge schorst op grond der bepalin gen*'van het zuiveringsbesluit. VLISSINGEN. Sluiting Maritieme Tentoonstelling. Woensdagavond werd de Maritieme Tentoonstelling door den Voorz. van het Werkcomi té, dhr W. Poppe, gesloten. Voor deze gelegenheid hadden zich talrijke burgerlijke en mi litaire autoriteiten verzameld. Dhr Poppe constateerde, dat de tentoonstelling een groot succes geweest is. Ruim 8500 bezoekers hebben het geëxpo seerde bezichtigd, de collecte voor het comité „Onze Marine" heeft f 750 opgebracht en er is voor ongeveer f 500 verkocht. Dank werd gebracht aan allen, die zich voor het welslagen der tentoonstelling hadden beijverd, inzonderheid aan dhrn Ange- nent Jr en De Neef. Met den wensch, dat ook deze expositie moge bijdragen tot het richten der belangstelling van heel ons volk op onze Kon. Marine, op de koopvaardij, het loodswezen, de visscherij en het Reddingswezen, besloot de voorz. zijn toespraak. Met medewerking van de Mij. tot Nut van 't Algemeen dep. Vlissingen werd Woensdag ook hier de kleurenfilm „Kleur en Glorie onzer Tropen" ver toond. Des middags draaide deze in „Alhambra" voor H.B.S.- en U.L.O.-scholieren, des avonds voor een groot aan tal bezoekers in de Nieuwe Kerk. Dhr W. H. v. Aller heette in het bijzonder welkom burgemeester Kolff en de ver tegenwoordigers van de Stoom vaart Mij. „Nederland". Toen de gramofoonversterker aan het slot het Wilhelmus inzette stonden allen op, doch niemand zong meel Schamen de Vli». singers lied? zich voor ons volks- De ware Godsdienstigheid. Maandag werd de serie door de KA georganiseerde avon den tot geestelijken opbouw be sloten met een rede van den oud-Vlissinger, kapt. V. Nie- kerk, die sprak over den toe stand, zooals hij die gedurende een aantal jaren te Vlissingen had meegemaakt en zijn erva ringen in het hedendaagsche Rotterdam. Het R.K. dames koor en -zangkoor, o.Lv. dhr A Theunis, zorgde voor de muzi kale omlijsting. „Vlissingen moet er boven op; Leiden helpt volop". Onder dit devies heeft Leiden onze getroffen gemeente op overweldigende wijze geholpen. We denken aan de groote schenkingen, aan de kinderuit zendingen, enz. Ook Leidschen- dam heeft zijn deel bijgedra gen, in de vorm van glas. De Vlissingsche H.A.R.K. wil beide gemeenten nu een geschenk namens de bevolking van de Scheldestad aanbieden. De aard van deze geschenken zal afhan gen van hetgeen door de Vlis singsche burgerij hiervoor bij een wordt gebracht. Dat ieder zijn plicht versta en zijn dank baarheid toonel MIDDELBURG. De Ver. tot Ontwikkeling en Ontspanning van het P.Z.E.M.- personeel belegde t.g.v. haar 15-j. bestaan een ontspanningsavond in de Schouwburg. Na het openings woord van den voorz., dhr C. Hoek, werd een gevarieerd pro gramma afgewerkt, bestaande uit het optreden van een goochelaar, goede accordeonmuziek en een één-acter. De politie heeft Dinsdag middag proc.-verbaal opgemaakt tegen M. B. te Veere wegens het onafgedekt vervoeren van vleesch. Woensdagavond gaf de Turn-vereen. „Wilhelmina" haar uitvoering. In het openingswoord heette de voorz. den wnd, burgemeester en zijn echtgenoote welkom en wees erop, dat dit de eerste uitvoering na de bevrijding was. Hij her dacht de turnmakkers, die ge- (Zic vtrrelg pagina 2.) Een ieder, van wien door hefc militair gezag een motorvoertuig is gevorderd of gehuurd en die hiervoor nog geen vergoeding heeft ontvangen, -wordt verzocht dit schriftelijk op te geven aan het Afwikkelingsbureau M.G. (afd. Motorvoertuigen), Dr Kui perstraat 10, 's-Gravenhage. Hierbij moeten worden vermeld het merk, bouwjaar, motornum mer en chassisnummer van het betrokken motorvoertuig, tevens moet een nauwkeurig afschrift van het vorderingsbewiga worden overgelegd. De opgave kan achterwege blij ven, indien men van het afwik kelingsbureau of van de voorma lige sectie motortransport M.G. bericht heeft ontvangen, dat de claim reeds in. behandeling is ge nomen. Persoonlijke aanmelding, welke slechts vertragend kan werken, gelieve men onder alle omstandig heden achterwege te laten. In eigendom gevorderde motorvoer tuigen kunnen onder geen beding aan de vroegere eigenaars worden teruggegeven. HULPACTIE „SCHELDEMONDEN". Ontvangst te 's-Gravenhage. Gistermiddag zijn op het Bin nenhof te 's-Gravenhage ongeveer 450 Zeeuwen in kleederdracht, die Zaterdag a.s. een collecte zullen houden ten bate van het herstel der geteisterde zeeuwsche ge bieden, verwelkomd. Om even vieren arriveerde een colonne van 11 militaire vracht auto's vol met Zeeuwen. Ter ont vangst waren aanwezig verschil lende plaatselijke autoriteiten en het Hulpcomité „Scheldemonden". Het Westkappels dameskoor zong het Zeeuwsche volkslied, gevolgd door het Wilhelmus, hierop volgde een driewerf hoera voor de Koningin. Petroleum voor kookdoeleinden. Het C.D.K. deelt mede, dat zij, die in het bezit zijn van een pe- troleumkaart voor kookdoelein den of verlichting, gedurende de maand April vier liter petroleum kunnen koopen op de bonnen 29 t.m. 32 der kaart UA 510. De bonnen 29 en 31 der kaart UB 510, de bonnen 68 der kaart UC 510 en de bonnen 123 der kaart UD 510.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 1