De volksgezondheid op Walcheren in gevaar. These en anti-these \zet": f'"tatJzrn leder late zich inenten! De Veiligheidsraad Perzische kwestie. Uti ontwaakte- zwaacd. Regeeringsvertegenwoordiger bij Lever Brothers eri Unilever. WEINIG NIEUWS UII IIDIL I DE BILT ZEGT* Nog eenige regenbuien. Aanvankelijk vrij krachtige Westelijke vnnd met afwisse lende bewolking en plaatse lijke regenbuien, later afne mend buiïg mot naar Z.-W. kriMpando wind. ZEEUWSCH DAGBLAD 1e JAARGANG No. 297 PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Zaterdag 23 Maart 1946 Abonu.prijs ƒ3.30 p. hw. - Hoofdkuutoor: Goes, Tel. 2438, Oiro 274289, Bijkantoren te Vlissingen, Middelburg en Terneuzcn. Advertentieprijs 12% cent por m.m. Op. ati onuurgang van Zon en Maan. Zondag: Zon op 6.35 u., onder 18.58 u. Maan op 1.18 u."on der 9.29 u. L.K, op 25 Mrt. Hoog water te Vlissingen 5.47 u. 1.72 m, 18.10 u. 1.53 m. ain het gezag grenzen zijn ge- i steld en ook aan de onderda- Wij hebben er onlangs op ge- nen ouder het bestel Gods, ze- wezen, dat het er bij het po- kere vrijheden zijn geschonken, gen om te komen tot herstel Wie buigt voor het goddelijk gëzag, zal opkomen voor de heiligheid van het huwelijk, als een goddelijke instelling, de basis voor het gezinsleven, waaruit het Christelijk leven opkomt, dat doof heel de maat schappij zijn weg moet vinden. en vernieuwing, maar niet om gaat eetiige verbetering te brengen in den boven bouw, maar dat het in de eerste en voornaamste plaats gaat om de grondslagen van ons ons volksleven, om de handhaving en de bevestiging **0 7-al opkomen voor de vrij* van de Christelijke beginselen. h<ud van de kerk en van het Wanneer wij spreken over deonderwijs, en hij zal zich kee- grondsiagen, dan denlken we ren, tegen alle onrecht ook op aan den aanhef van de Aposto- sociaal gebied, tegen de onder- lische geloofsbelijdenis„Ik ge-1 mijnirtg van het zedelijk leven, loof in God den Vader, den Al machtige, Schepper des Hemels en der aarde. En in Jezus Christus zijnen eeniggeboren Zoon, onzen Heere", aan WiJn gegeven is alle macht in den hemel en op de aarde. God de Heere is als de Schep per van alles wat bestaat, de opperste Souverein, de bron van alle gezag onder de menschen. Maar de mcnsch is van zijn Schepper afgeweken. Tegenover de these, zooals die is uitge drukt in de geloofsbelijdenis, heeft hij gesteld de anti-the,se: dat de mensch in zichzelf sou verein is, autonoom, eigen heer en meester. De zonde is in de wereld ge komen; de zonde van ongeloof en revolutie, en met de zonde was er ook de dood en het ver derf en de verwording over de geheele linie. Maar er is ook de genade. Jezus Christus, de Zoon van God, heeft zichzelvett 'verne derd door. g-hoorzaam te wor den tot den dood des kruises, waarom God de Heere Hem den Naam heeft gegeven, die boven allen naam is opdat alle knie zich voor Hem buigen zou. Hij heeft van God ontvan gen kracht en macht en heer lijkheid; een zoo hooge, de gan- sche wereld beheerschende po sitie, dat alle schepselen Hem onderworpen zijn. Van deze door God zelf ge proclameerde souvereiniteit is niets buitengesloten. Dat is van groote beteekems ooik voor het leven van dezen tijd. Daar is de gezagskwestie. Wie instemt met de belijdenis, dat alle gezag van God afdaalt, zal ook in staat zijn op te ko men voor handhaving van het gezag. Wie dat 'niet 'erkent, kan óók pogen het gezag hoog te houden; maar in den grond der zaak is, dat dan toch niet anders dan eerbied vragen voor de macht en voor hen, die de macht in handen hebben. Tegelijkertijd kan ook het pleit worden gevoerd voor de rechten en de vrijheden der acht het gewenscht om met het oog op den internationa len toestand de 15 Mei a.s. afloopende Dienstplichtwet met een jaar te verlengen. Woensdag is te Haarlem een 4-jarig kind al spelende te wa ter geraakt en verdronken. de bevordering van de publieke oneerbaarheid, die in onzen tijd een zoo noodlottigen invloed uitoefent. Wie zoo de dingen ziet zal sterk staan in den strijd tegen hen, die de autoriteit van den dictator hooger stellen dan de autoriteit van Gods Woord en zal zich ook niet van streek la ten breng n door heele en halve „democraten", die meer of min der consequent de volkssouve- reiniteit prediken en het ver-1 meende belang stellen het beginsel. De tijd waarin wij leven is uiterst verward. Wie daarbij in de eerste plaats let op de omstandighe den en niet op de beginselen, zal onherroepelijk den koers kwijt raken. Maar wie zich niet tevreden stelt men den s c h ij n, maar vraagt naar het wezen, wie terug gaat van de vrucht naar den wortel, die zal bij alle ver warring, koers houden en rustig en welbewust meewerken tot de bevordering van het belang van land en volk. De politieke toestand In België. Haastige spoed was ditmaal niet goed. Twee socialistische Kamerleden in België hebben heel wat op hun geweten. Toen het debat over de regee- ringsverklaring van het Kabinet- Spaak in vollen gang was, ver lieten zij de Kamerzitting, om. den trein naar Ilbik te halen. De heeren hadden blijkbaar haast. Maar die haastige spoed had tengevolge, dat de voorgestelde motie van vertrouwen niet werd aangenomen daar de stemmen staakten. Met het gevolg, dat het Kabinet zijn ontslag aanbood. Hot bureau van de Socialis- boven I tische partij heeft zijn ontstcm- j ming niet onder stoelen of banken gestoken en als zijn verwachting uitgesproken, „dat die maatregelen zullen worden getroffen, die ge boden zijn." Er zal voor de haastige, volks vertegenwoordigers Demoitellc en van Belle wel niets anders op zit ten dan hun zetels ter beschikking te stellen. De Socialistische partij heeft zich verder aangeboden om een Kabinet te vormen, mits de Libe ralen, die zich nu afzijdig hielden en de Communisten bereid zijn een tegemoetkomende houding aan te nemen. DE RUSSEN EN HET LEGER DES HEILS. In een persconferentie te Amster dam heeft de generaal van het Leger des Hcils, G. L. Carpenter meegedeeld, dat hoewel de Rus sen in het door hen bezette Duit- sche gebied ^len werkzaamheden van het Leger des Heils niets in den weg hebben gelegd, zij de wederoprichting van het Leger des Hcils in de door hen bezette Balkan-landen ten strengste heb ben verboden. Naar de meening van den gene raal wensqht de Sovjet-Unie in deze landen geen organisatie, van welke richting dan ook, die door haar internationale strekking slechts naar behooren kan functi- oneeren, wanneer daartoe regel matig contact wordt onderhouden met de organisaties in de overige landen der wereld, „Ik betreur dit ten zeerste", zoo zei de generaal, „en ik kan deze opvatting over democratie niet deelen." In verband met het kleine formaat van ons blad hebben wij van de auto riteiten vergunning om vandaag met een dubbel nummer uit te komen Wachters op de wegen. Met ingang van 1 April zal de /..N.W.B. een zgn. Wegenwacht in dienst stellen, Zoo'n wegen wachter is een jongeman, gekleed in een blauwe battle-dress of in een khaki-uniform, die op alle groote wegen zal gaan patrouil leeren. Naast de service-stations, dia voor den oorlog langs onze wegen gebouwd werden, komt nu dus de rijden**s service. Op allerlei manie ren zal Hé wegen wachter de wegge bruikers van nut kunnen zijn. Door hun inlichtirfgen te verstrekken, die voor hen van belang zijn. En door hen te hel pen, als zij pech hebben. Verder voert hij een kleine hoe veelheid benzine en olie met zich mede, zoodat men niet meer gesleept be hoeft te worden naar dë dichtstbij zijnde garage als het reservoir eensklaps leeg blijkt te zijn. Ten slotte heeft hij nog een E.H.B.O.- uitrusting bij zich en kan hij bij eventu- Het m.s. „Boissevain" is uit Amsterdam vertrokken met het eerste transport eele ongelukken de van 800 hier te lande opgeleide mariniers naar Indië. eerste hulp bieden. Wij hebben den strijd tegen de ^ee gewonnen. Maar het water heeft slib en puin, stinkende mod derpoelen en losgeslagen mest vaalten als evenzoovele besmet tingshaarden achtergelaten. Mil- lioenen bacteriën, die een groot gevaar voor de gezondheid vor men, zijn achtergebleven en tieren welig. Ratten, muizen en straks vliegen en muggen, dragen het hunne tot dit gevaar bij. Nu vele ■werklieden van buiten Zeeland hier aan den opbouw komen wer ken, wordt het gevaar sterk ver groot, want zij kunnen de bacillen van de zoo gevreesde ziekten als diphtherie, typhus en paratyphus met zich meedragen tijdens hun verlof. Wanneer niet wordt inge grepen, bestaat de ernstige moge lijkheid, dat dezen.zomer, vooral als 'het een warme zomer wordt, op Walcheren ernstige epidemieën zullen uitbreken. Verschrikkelijke woning toestanden. De meeste evacué's zijn nu op Walcheren teruggekeerd en zij wonen weer op hun oude dorpen of boerderijen. Maar hoe hebben zij deze teruggevonden Vaak zwaar beschadigd en al hebben zij dan onderdak, de hygiënische toestanden zijn dikwijls nog er barmelijk. In Westkapelle leven nog vele gezinnen in bunkers, waarin geen zonnestraal kan door dringen. In kleine arbeiderswo ningen op Westkapelle en Dom burg huizen soms nog 3 of 4 ge zinnen. Aan rioleering en water leiding wordt hard gewerkt, doch het spreekt vanzelf, dat dit alles niet in een handomdraai weer in orde kan zijn. 1 x Wij kunnen dit gevaar voor onze volksgezondheid niet afwen den. Eerste eisch daartoe is, dat allen de grootste zorg besteden aan de reinheid van het lichaam en ook, voor zoover dat mogelijk is, aan hunne huizen. Inenting een drin gende eisch! En dan is er een ander, zeer belangrijk ding, n.l., dat ieder, ook al voelt hij zich kerngezond, zich laat inenten. Wij hebben allen hierin een taak tegenover onzen naaste en de gemeenschap. Wij zijn er van overtuigd, dat de overheid eerbied moet hebben voor gewetensbezwaren harer onder danen, dóch slechts, wanneer het principiëele bezwaren zijn. Het is helaas een feit, dat door velen het geweten wordt gebruikt als een middel om te ontkomen aan voor den betrokkene minder gewenschte dingen. Voor allen, die geengodsdienstige bezwaren laten gelden is het nu de plicht zich te doen inenten, opdat de groep van niet-gevaccineerden zoo klein mogelijk worde. De nieuwe vaccinatie- stoffen zijn onschuldig. Vaccinatie is dus dringend noo- dig. In Westkapelle zijn dan laat- sten tijd weer enkele gevallen van diphtherie gesignaleerd. De be: woners van Domburg zijn wat huiverig geworden van inenting, omdat vorig jaar bij de vaccinatie tegen typhus- en paratyphus een De bekende Friends Relief Ser vice verleent bij -deze actie haar volle medewerking. Zij stelt haar auto's voor dit doel gratis beschik baar. Ieder, die, doordat hij of zij veraf woont of om andere rede nen, niet zei I naar de plaats van de vaccinatie kan gaan, wordt kosteloos daarheen vervoerd. Daartoe moet de naam en het vol ledig adres worden opgegeven aan de Frierfds Relief Service, Seis- singel 6 te Middelburg, met een duidelijke omschrijving van plaats, datum en uur, waaop het ver voer wordt gewenscht. en de Aan den wensch van Rusland om in verband met de Perzi sche kwestie de bijeenkomst van den Veiligheidsraad 16 da gen uit te stellen, wordt, geen gevolg gegeven. Besloten is, dat de Raad a.s. Maandag zal bijeenkomen. President Truman verklaarde in een persconferentie, dathij -• - geen nieuwe bijeenkomst van hevige reactie^ontstaan, die zich de |jGroote Drie>. overweegt. o.a. uitte in abcessen op armen en jjun" taajc beenen.Dit lag echter niet aan de Vereenigde inenting, dochaan de bijzondere samenstelling van het praeparaat. De vaccinatiestoffen, die thans gebruikt worden, zijn absoluut on schuldig en van zoodanige kwali teit, dat de reactie veel minder hevig zal zijn. Bij inenting tegen typhus en paratyphus kan de immuniteit ge steld worden (na een drietal injec ties) op ongeveer acht maanden. Na inenting tegen diphtherie zal (bij her-inenting na ongeveer een jaar) dit ongeveer drie jaren duren. Binnenkort overal weer inenting mogelijk. Zeer binnenkort zal opnieuw op alle dorpen en in de steden de mo gelijkheid tot vaccinatie tegên ty phus cn paratyphus worden open gesteld. Op Westkapelle eveneens tegen diphtherie. Laat niemand het nu ontzien, zich te laten inen ten, want er staat een volksbelang van de eerste orde op het spel. Voorwaarde tot herstel van Ne derland is niet in het minst een goede volksgezondheid. moet nu door de Naties overgeno men worden, aldus de president der Ver. Staten. In Washington heeft men den indruk naar Reuter meldt dat Frankrijk; het Russische verzoek om uitstel steunt. Frankrijk zou de situatie wil len vermijden', dat het gedwon gen zou worden met de meer derheid van den veiligheidsraad tegen Rusland te stemmen. De Raad zal nu a.s. Maandag zelf moeten beslissen of het Perzische protest tegen Rus land onmiddellijk zal worden behandeld, of dat aan den wensch van de Sovjet-regeering zal worden voldaan. In verband hiermede is niet zonder be.teekenis, dat de Per zische premier een boodschap heeft ontvangen van Stalin, door den nieuwen Sovjet-am bassadeur te Teheran overhan digd. VOOR DEN ZONDAG „Zwaard, ontwaak tegen mijn herder, en tegen den man, die mijn metgesel is, spreekt de Heere der heirscharen." Dat waard heeft dus ge slapen, Het is er aldoor gc- ivecst, maar heeft gesluimerd in de schede, tot het moment waarop het nu dan eindelijk het bevel ontvangt om wakker te worden en ssijn slag te slaan. Dat bevel komt van den lieerc der heirscharen self. De Heere self is hier in oorlogsuitrus ting. Hij roept sijn swaard op, en de punt van dat swaard richt sich opJa, op wienf Niet op een vijand, maar tegen een vriend. Niet op de schapen, maar op den herder, op Gods eigen herder, op Gods ver-, trouwde metgesel. Dat swaard is het swaard van Gods wrekende gerechtig heid, Lang heeft het gerust. Het scheen alsof de Heere ver geten had Zijn recht en Zijn straf,De sonde nam toe, De mcnschheid liet God steeds meer in 't vergeetboek raken. God sweeg. Maar ineens, dikr is het. Een commando een roep tot het sivaard, en dan is het wakker, en het slaat toe. IVaar slaat het toet Toen Christus op weg was naar Golgotha, toen heeft Hij dat bevel ge hoord. Hij sag hoe God ont waakte, Hij sag het flikkeren van het staal, en het kwam regelrecht op Hem af. Neen, niet op de soldaten, en niet op Pilatus,en niet op Judas, en niet op de schapen, maar dat swaard soekt Hém, den Her der, En dat sijn de lijdensweken, waarin Gods swaard Gods Zoon verbrijselt. Zach. IS 7. Maar als dat dan ook ge beurd is dan gaat hel swaard de schede weer in. Niet omdat- het ndg niet slaan mag, maar omdat het at geslagen heeft. Het heeft sijn plicht gedaan. Daarom is het nu weggebor gen. Heere, ik dank U dat het nóóit, nóóit meer ontwaken sal tegen de schapen, omdat liet eens hun Herder teisterde. Ik dank U dat het swaard »il slapen kan voor eeuwig. Dat de vrede van Lucas 2 er is, Laat de engelen mi singen: Eere xij God En gij en ik er bij Want er is géén ver doemenis meervoor de genen die in Christus Jesus sijn. VI. J. HINDRIKS. PERZIfi EN RUSLAND. De Perzische minister-president heeft in een radiotoespraak ver klaard, dat, ondanks de weder- zijdsche gevoelens van vriend schap, Perzië er nog niet in ge slaagd was alle misverstand met de Sovjet-Unie uit den weg te werken, doch dat hij, uitgaande van den goeden wil van Stalin en van de vriendschap, welke de twee volken verbond, hoopte, op basis van duurzame vriendschap goede betrekkingen tusschen de twee landen tot stand te kunnen brengen. FILIAAL VAN PHILIPS IN DEN ACHTERHOEK? Naar verluidt zijn momenteel onderhandelingen gaande tus schen de directie der Philips- fabrieken te Eindhoven en het gemeentebestuur van Groenio over de stichting van een filiaal aldaar. Het is vrijwel zeker, dat een Philipsfabriek in den Achterhoek zal worden ge sticht. Deze zou aan 400 man werk verschaffen. De Britsche nieuwsdienst in Duitschland meldt, dat een vrouwelijke politiemacht voor het Rijnland in het leven ge roepen zal worden, voorname lijk ter. bestrijding van de mis dadige jeugd. Arabische kringen nemen een afwijzende houding t.o. den eisch van de Amerikaansche le den van de Palestijnsche com missie tot onmiddellijke immi gratie van 100.000 Joden in Pa lestina. Drie Fransche schepen zijn uit Marseille naar de Zwarte Zee vertrokken teneinde Rus sisch graan naar Franlkrijk te brengen. Wegens de moeilijkheden met' de voedselvoorziening wordt de toestand in Hamburg steeds kritieker. Er zijn oproe rige aanplakbiljetten waarge nomen. President Truman verklaarde aan de pers, dat de voedselsi tuatie nog geen terugkeer tot een distributiesysteem in de Vereen. Sa ten rechtvaardigt. 132, 30 Nov. 139, 31 Dec. 140, 31 Jan. 1946 145 en 28 Febr. 150. II De Regeeringsvoorlichtingsdienst deelt mede: In verband met de onregelmatigheden bij de Uni lever Verkoop Centrale beraamt de Regeering maat regelen om een meer direct toezicht te kunnen uit oefenen op die bedrijven, die in het kader van de distributieregeling voor de voedselvoorziening van ons land van vitaal belang zijn. Zij heeft met instemming van den Raad van Bestuur van Lever Brothers en Unilever N.V. besloten, in af wachting van een meer algemeene regeling van deze materie, reeds thans bij de Nederlandsche bedrijven van Lever Brothers en Unilever N.V. een regeerings vertegenwoordiger aan te stellen. Deze regeeringsvertegenwoordiger krijgt tot taak de Regeering in staat te stellen zich een volledig inzicht in de goederenbeweging in die bedrijven te verschaffen. In hoeverre overheidsorganen in de uitvoering van 'hun taak tekort zijn geschoten, wordt op het oogen- blik grondig onderzocht. De Regeering zal niet aar zelen ook daar zoo noodig. krachtig in te grijpen. Kleermakers weigeren „cadeaux" te verwerken. Hoe de zwarte handel wordt bevorderd. De katholieke bond van kleer makerspatroons heeft besloten te weigeren de lappen stof te ver werken die in zoo ruime mate dóór de textielfabrieken en allerlei instanties aan het personeel wor den cadeau gedaan. Door de fa brieken worden deze dwaze en overdreven schenkingen gedaan om hun personeel toch maar te kunnen behouden. Te Amsterdam zijn uit het Vereenigd Cargadoorskantoor aan de Handelskade 960 krui ken jenever en 2400 flesschen likeur van de fa. Bols gestolen, methode wel de juiste is, af- 'De Bulgaarsche regeering gezien ervan of het recht heeft haar ontslag bij het par- vaardig is in dezen tijd be- lement ingediend. Deze regee- paalde bevolkinsgroepen zoo ring is niet door Engeland en te bevoordeelen, dat deze de Ver. Staten erkend. overmatig met goederen wor den volgestopt. De zwarte handel in textielproduc ten vindt daar zijn oorspro'ng. Zooals blijkt uit de resultaten kun nen de fabrieken zelve niet enthousiast zijn over deze me thode maar de een kan het voor den ander niet meer la ten en zij overbieden elkander. Zelfs wordt er hier en daar open lijk mee geadver teerd. Hier is ingrijpen d. ingend noodig. Maar de regeering laat de dingen op zijn beloop en on danks alle oogen en ooren wordt zoo de Op 2 Maart j.l. landden 3400 man der Kon. Ned. Marine onder leiding van kapt. zwarte handel open ter Zee Tetenburg op Bali, een d«sr schoonste eilanden van den archipel. lijk aangemoedigd. Omtrent de Russische onder zeebooten, die voor de Zuidkust van Java zouden zijn waarge nomen, zijn nog steeds geen officieele berichten, ontvangen. Een republikeinschen zegs man gaf als zijn meening te kennen, dat het Japansche bo dems geweest kunnen zijn, die bij de capitulatie in de haven van Tjilatjap zijn achtergelaten en nu door de Indonesische ma rine kunnen zijn overgenomen. Omtrent de te voeren onder handelingen is niets naders be kend, dan dat ze nu reeds Men betwijfelt het of deze eenige malen zijn uitgesteld. POLITIEKE GEVANGENEN. Dit jaar 3040.000 naar huis Ten opzichte van de berechting der politieke gevangenen, heb ben thans de officieren-fiscaal opdracht gekregen, overleg te plegen met de kampcomman danten, teneinde de lichte ge vallen er uit te halen en deze het eerst te behandelen. Het ligt in de bedoeling, in den loop van dit jaar een zeer groot aantal geïnterneerden men spreekt van 30 a 40.000 in de maatschappij terug te brengen. De kleine kampen zullen geleidelijk worden opge heven; slechts een aantal groote kampen zal blijven be staan. Sterke stijging van het loonpeil. Het loonpeil in de industrie is volgens het C.B.S. thans ander half maal zoo hoog als voor den oorlog. De indexcijfers van loonen vol gens loonregelingen in 24 takken van nijverheid waarbij 10 Mei 1940 100, luiden als volgt: 3u April 1945 109, 31 Mei 109, 30 Juni 129, 31 Juli 131, Aug./Opt. Opletten is de boodschap. Officieel werd medegedeeld, dat in Nederland, doch hoofdza kelijk te Amsterdam, sedert ecnigen tijd enkele valsche bankbiljetten van f 10 aan de circulatie werden onttrokken. De kenmerken van dit falsifi- caat zijn de navolgende: Algemeene indruk: bij eenige .oplettendheid is namaak ge makkelijk te herkennen. Voorzijde: de lila druk is be langrijk'waziger en onscherper dan bij de echte biljetten. Het papier is eenigszins grauwer van kleur. De woorden ,,De Ne derlandsche Bank" staan op de vierkante gekleurde blokken, terwijl op de echte biljetten deze woorden er bijna drie mi- limeter boven staan. De cirkel boven de pijlenbundel van de Nederl. Leeuw loopt door het woord „verdrijven" van den omringenden tekst, bij de echte niet. Achterzijde: de letters van de strafbepaling zijn zeer sterk geschonden en ten deele onlees baar. De cijfers van het num mer zijn er met Oost-Indische inkt opgeteeklertd. Het publiek wordt aangeraden bij het ontvangen van bankbil jetten hieraan de noodige aan dacht te schenken en zoodra een valsch bankbiljet ontvan gen ivordt, daarvan zoo spoe dig mogelijk kennis te geven aan de politie. Twee voormalige Duitsche kringleiders zijn door de militaire rechtbank van Dachau wegens moord op e enAmerikaansch pi loot 'ter dood veroordeeld. Sedert 15 Juni 1945 is bijna 1 millioên ton levensmiddelen voor de Duitsche bevolking in de Brit sche zóne ingevoerd. Te Sjanghai zijn 300 leeraren en employes van de Chineesche middelbare scholen in staking ge gaan. Zij eischen salarisverhoo- ging. Mexico zal het initiatief ne men tot het houden van een plech tige herdenking van den dood van wijlen president Roosevelt in ge heel Amerika op 13 April aan staande. Laatste berichten. Het eerste kievietsei. Naar wij vernemen, is het eer ste kievietsei, gevonden door J. Roozeboom te Epe; aan H. M. de Koningin aangeboden. CREDIET VAN 200 MILLIOEN DOLLAR. Minister Lieftinck heeft te Washington verklaard, dat de Export- en Importbank be reid is aan Nederland een tusschentijdsch crediet te verleenen tot een bedrag van 2Q0 millioen dollar. De voor waarden zullen nader wor den békend gemaakt. Het onderzeeboot-mysterie. Uit Batavia wordt gemeld: Het geheimzinnig verhaal over de onderzeebooten is nu een „vergis sing" gebleken. Van officieuze zijde wordt be kend gemaakt, dat het bericht waarschijnlijk een ongegrond ge rucht is. Toch stelt het geallieerd hoofdkwartier in Batavia een officieel onderzoek in naar deze canard. Verlaging broodrantsoen. De Minister van Voedselvoor ziening heeft giBtoren in een radiorede medegedeeld, dat met ingang van 31 Maart het brood rantsoen van 2800 gram per week op 2400 gram zal worden terug gebracht. De rantsoenen voor dé kindergroepen en zwnren arbeid blyven onaangetast.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 1