De toestand in Indië. Distributie van Klompen. DE KOLEN VOORZIEN ING IN GEVAAR, KRUIMELTJES Verhooging van vleeschprijzen. Men verwacht in Februari DB BILT ZEGT Iets minder zacht. Nog vrjj krachtige wind"uït Zuid-Westelijke richting, wis selende bewolking mot aanvan kelijk hier en daar nog een enkele bui. Matige tempera- tuur. ZEEUWSCH DAGBLAD 1e JAARGANG No. 255 PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Abonn.prijs ƒ3.30 p. kw. Hoofdkantoor: Goes, Tel. 2438, Giro 274289, Bijkantoren te Vlissingen, Middelburg en Terneuzen. Zaterdag 2 Februari 1946 Advertentieprijs 12% cent per m.m. De gedurende de bezetting ge koesterde hoop, dat het na den oorlog zou ikomen tot de stich ting van één groote Protest. Christelijke Volkspartij, of al thans tot een federatieve sa menwerking van de rechtsche partijen, schijnt niet in vervul ling te gaan. De buitengewone deputaten- vergadering van de A.R. partij, die de vorige week werd ge houden, heeft blijk gegeven, in deze richting te wille gaan. Met alge tneene stemmen werd het vol gende voorstel aangei omen „De Anti-Revolutionnaire Partij op 23 Jan. 1940 in Depu- tatenvergadering bijeen, spreekt als haar overtuiging'uit a. dat allen, die den Christus naar de Schriften als hun Heet en Koning belijdt.a, op staat kundig geb.'ed behooren samen te werken, zooveel mogelijk in één organisatie; b. dat deze eisch te sterker spreekt nu in het maatschappe lijk leven tervormingen moe ten worden tot stand gebracht, die het Nederlandsche volk on der Hooger Zegen zullen hel pen zich na de desorganiseeren- de bezettingsperiode moreel en maatschappelijk te herstellen en een toestand te doen intre den, waarin aan de sociale ge rechtigheid zooveel als dit In een zondige wereld mogslijk is, wordt voldaan; c. dat» naast de krachten, die in het vrije maatschappelijke leven werkzaam zijn, hier ook een belangrijke taak ligt voor de Overheid en dat bij het Licht van Gods Openbaring, tot wering eenerzij ds van maatschappelijk onrecht en an derzijds van staatsalmacht, de juiste gTenzen van gezag en vrijheid, van overheidsmacht en burgerrecht moeten worden getrokken betreurt, dat uit de samen- sprekingen van de vertegen woordigers der Christelijk-His- torische Unie en der Anti-Re volutionnaire Partij gebleken :s, dat vereeniging der beide par tijen voorshands op overwe gende bezwaren van de zijde der Unie stuit en dat onder de gegeven omstandigheden met een federatieve samenwerking moet worden volstaan; verzoekt het Centraal Comité alsnog in nader overleg te tre den met de Christelijk-Histori- sche Unie, teneinde na te gaan, op welke wijze een federatieve samenwerking kan worden be vorderd." De Christelijk-Historische Unie heeft zich over dit vraag stuk nog niet 'uitgesproken, maar wel i gebleken, dat de Unie tegen fusie overwegende bezwaren heeft en dat een sterke groep zelfs van federa tieve samenwerking niet wil weten. De Staatk. Geref. partij (het is ons niet bekend of met deze groep officieele onderhandelin gen zijn gevoerd) staat op het zelfde standpunt. Dat is wel gebleken uit wat de heer Kodde in een te Donj- burg gehouden vergadering meedeelde. Hier zijn princi- pieele verschillen, maar hier is ook misverstand in het spel. Wanneer b.v. gezegd wordt, dat volgens A.R. opvatting de Overheid zou staan in de z.g. neutrale zóne, dat de Overheid niet gebonden zou- zijn aan Gods Woord, dan is dat zeker niet juist. Natuurlijk zijn er min of meer diepgaande verschillen. En de eenheid wordt zeker niet ge diend door die verschillen te verdoezelen. Maar wanneer men let op de practijk, dan ontkomt men toch niet aan den indruk, dat wat de rechtsche partijen ge- scheiden houdt, vaak meer een kwestie is van „sfeer" en van „nuanceering" dan van prin cipe. Én dar komt vanzelf de vraag op, of die verschillen nu waar lijk zóc groot zijn, dat federa tieve samenwerking, om van fusie maar niet te spreken, daarop zou moeten afstuiten. De toestand in Indië. Een nieuwe Indonesische organisatie. Na een gehouden persconferen tie, is door een persagentschap meegedeeld, dat Sir Archibald Clark Kerr verklaard zou hebben, dat de mogelijkheid groot was, dat Nederl. Indië onder voogdij schap van de U.N.O, gesteld zou worden. Thans wordt gemeld, dat dit onjuist is. Sir Archibald zou op een vraag of Indië uiteindelijk zou worden toegelaten tot de U.N.O. geantwoord hebben dit niet te weten en dat in dit geval het initiatief vermoedelijk van het Moederland zal uitgaan. Belangrijk nieuws uit Indië is er overigens niet, In B a t a v i a is het vrij rustig. Het doorzoeken van kampongs gaat nog steeds voort, doch zon der belangrijke resultaten Bandoeng zelf is rustig, maar in de omgeving doen zich hier en daar nog kleine schermut selingen voor. Berichten uit Batavia maken melding van een nieuwe Indonesi sche organisatie. Volgens het blad „Merdeka" hebben zich 141 Indonesische ver- eenigingen en organisaties bij el kaar aangesloten tot een „Volks front", met een „minimum- arbeidsprogram", Dit program vraagt o.a. het in stellen van een „volksleger" over eenkomstig de wenschen van het volk, het ontwapenen der Japan- neezen en het belartgrijkste opvordering en voortzetting van de exploitatie der cultures en in dustrieën, welke aan den v ij - and behooren. Naar gemeld wordt zijn ver schillende van deze organisaties tevens in het republikeinsche werkcomité vertegenwoordigd. Een nieuw symptoom van wat er in republikeinsche kringen broeit. 'ns in verband met deze actie ter. behoeve van het ge- Lr-slevfla. Penningmeester C.N.V. overieden. Tengevolge van een aiuto- ongeval is overleden Willem de Jong, die sinds 1 Maart 1935 penningmeester van het Chr. Nationaal Vakverbond was. De Jopg nam reeds op jeugdigen leeftijd actief deel aan het werk der Chr. vakbeweging, zoodat hij op 1 Nov. 1921 als bezoldigd secretaris in dienst tratl bij den Bond van Chr. Politic-ambte naren. Op 28 Dcc. 1934 werd hij door een buitengewone alge. meene vergadering van het C.N.V. tot opvolger van wtj- len J. S. Ruppert gekozen. De Jong heeft voor het C.N.V I zeer belangrijk werk gedaan, ;n het bijzonder voor het fonds i ter bestrijding van de tubercu lose „Draagt Elkanders Las ten". Daarnaast behartigde hij i de belangen van het vacant: I oord te Putten en beheerde hij de verschillende fondsen. Notariaat. Bij K.B. is aan N. J. Hoef- lake, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van notaris te Haarlem. De D.U.W. verdwijnt. In de vergadering van de afdL Holland-Brabant van den C.B. T.B, deelde de voorzitter mede, dat de moeilijkheden, die ontstaan zijn door de onttrekking van ar beidskrachten uit de vrije bedrij ven door den D.U.W. zijn opge lost. Deze dienst zal, vóór de voor jaarswerkzaamheden plaats vin den, worden stopgezet. 4n verband met het kleine formaat van ons blad hebben wij van de auto riteiten vergunning om éénmaal in de week, des Zaterdags, met een dub bel nummer te verschijnen De Italiaansch- Oostenrijksche kwestie. Er zijn mededeelingen gedaan over de stappen, welke Oostenrijk bereid is te doen ter tegemoet koming aan de Italiaansche be zwaren tegen terugkeer van Zuid- Tirol bij Oostenrijk, en waarom trent in een nota aan de bezet tende machten inlichtingen zijn verstrekt. In de nota wordt voorgesteld, dat de Italiaansche electriciteits- inStallaties, tusschen de twee oor logsperioden in Zuid-T.irol ge bouwd, in een extra-territorialen status in Italiaansche handen zou den blijven en dat alle bouw van waterwerken dooreen Oosten- rijksch-Italiaansche maatschappij zou worden uitgevoerd. Verder wil Oostenrijk aan Italië te Weenen of Linz vrij haven-faciliteiten toestaan voor den handel met het Donaubekken. De in het eventueel bij Oosten rijk terugkeerende gebied wonen de Italianen zouden mogen kie zen tusschen Oostenrijksche na tionaliteit met volle minderheids rechten en Italiaansche nationali teit met waarborging van vrij waring vobr discriminatie. De moord op Dolfuss. Winter, een Oostenrijksche Nazi, die deel zou hebben geno men aan den moordi op den Oos- tenrijkschen Bondskanselier Dol fuss, en die daarvoor de „Bloed- orde" van Hitier ontvangen heeft, is ondekt onder Duitsche krijgs gevangenen in Noorwegen. Win ter heeft bekend inderdaad medt- plichtig te zijn geweest. In verband met de omstan digheid, dat de consumenten prijs voor vleesch en vleeseh- rraren nog gebaseerd is op berekeningen van het jaar 1940 en verschillende kosteu- faktoren niet onbelangrijk ztfn gestegen, heeft de Minister van Landbouw bepaald, dat deze prijzen mot ingang'van 4 Fe bruari a.s. tot nadere voor ziening eenigszins kunnen wor den verhoogd. Een overzicht van de prijzen, welke van dezen datum af zullen gelden, wordt in een officieele publicatie gegeven. DE VOEDSELVOOR ZIENING. Bij beschikking van den mi nister van Landbouw enz., 's met ingang van 1 Febr. be noemd tot plaatsvervangend di recteur-generaal van de voed selvoorziening ir J. S. Heyser te Zwolle, voorheen provin ciaal voedselcommissaris voor Overijssel en secretaris der Overijsselsche Landbouwmaat- schappij. LUCHTD1ENST TWENTE—AMSTERDAM. De belangstelling voor de luchtverbinding TwenteAm sterdam is zoo groot, dat op nieuw tot een uitbreiding is overgegaan. Met ingang van 1 Februari zijn er drie machines gaan vlie gen, waardoor het mogelijk is om op één dag een retour vlucht naar Amsterdam (of Den Haag) te maken. OPENING „GEZINSWEEK" Heden Zaterdag om 19.15 uur over Hilversum I. spreekt mej. mr M. Tjeenk Willink, secretaresse-generaal van „Volksherstel' voor „Ra dio Nederland" over den opzet en organisatie der gezinsweek. Woensdag 6 Februari om 22.15 uur komt mevr. L. Spel bergStokmans voor de micro foon van „Radio Nederland', Uit Londen wordt gemeld, dat Maarschalk Montgomery is be noemd tot chef van den Britschen generalen staf. Minister Èchermerhorn ver klaarde in de Tweede Kamer, dat op brieven uit Indië geen censuur wordt uitgeoefend, De Amerikaansche minister van Binnenl. Zaken heeft mee gedeeld, dat door de kolencom- missie van de Ver. Staten een nieuw programma voor kolen- verschepingen naar Europa wordt opgesteld. -< Uit de bestuursfuncties der Duitsche spoorwegen zullen on geveer 2000 Nazi's verwijderd worden. 05 STAKING RIJ DE HOOGOVENS. De directie van de Kon. Nederl. hoogovens heeft de ovenmannen van de walserij, die eenigen tijd geleden wegens het niet inwilligen van een ver zoek om loonsverhooging in staking zijn gegaan, gesom meerd het werk te hervatten. De betrokkenen hebben dit geweigerd, waardoor hun dienstverband als geëindigd wordt beschouwd. De bedrijfsunie van de me. taalinduatrie heeft het op.treden van de Eenheidsvakcentrale, die de leiding van deze staking heeft, ten zeerste afgekeurd. Provincienieuws. Avond- en nachtrecepten. Vanaf heden tot 9 Febr. zijn de volgende apotheken geopend: te Vlissingen: fa. van Ocken- burg, Badhuisstraat; te. Middel burg: fa. v. <1 Gardete Goes: fa. Laport, De minister van Handel en Nijverheid heeft een klompen- distributiebeschikking uitge vaardigd, welke dezer dagen met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1946 in werking is ge treden. Daarbij wordt een voor het geheele land geldende dis tributieregeling voor klompen ingevoerd. De door burgemeesters gege ven voorschriften inzake dis tributie van klompen hebben met ingang van bovengenoem- d'en datum haar geldigheid ver loren. Met ingang van dien da tum zal het in ontvangst ne men van klompen door het pu bliek uitsluitend zijn toegestaan tegen afgifte van bonnen, wel ke door de distributiediensten kunnen worden uitgereikt. Kleinhandelaren in klompen zijn verplicht aan den kooper een repu af 'e geven, vermel dende het aa ïtal en de soort der gekochte klampen, waarvoor bonnen werden ingeleverd. Het in ontvangst nemen van. klom pen door kleinhandelaren in ldompen is met ingang van 1 Januari 1946 niet meer geoor loofd dan na inlevering van bo venbedoelde door hen ontvan gen bonnen. hulp uit het buitenland. Op verzoek van het Ned. Roode Kruis aan de „American Relief for Holland" wo.dt thans de ver zending van gratis voedsel naar Nederland stopgezet. In plaats daarvan zal Amerika nu meer kleeding en schoeisel inzamelen voor ons geteisterd land. Denemarken gaat intusschen door met het sturen van extra levensmiddelen. Deze week is weer een prachtige gift ontvangen. Aan alle inwoners van het ge troffen gebied in Zeeland boven de 4 jaar wordt n.i. gratis be schikbaar gesteld M pond room boter of margarine. De extra bonkaarten A. B. en C. in W.-Z.-Vlaanderen, .Walche ren, Sch. en Duivelapd, Tholen en St Philipsland zullen, dus ge honoreerd worden. Denkt U ook eens aan het Roode Kruis. Of bent U al lid? VLISSINGEN. Conferentie met de school hoofden. Engelsche jeugd wil, correspondeeren. De 28e Jan. had ten gemeen tehuize een conferentie plaats van den Weth. v. Onderwijs met de schoolhoofden. Op deze vergadering kwam ter sprake het verlangen van de Engelsche jeugd van Rugby, Bromley en Falmouth om te corresponded- De productie in Limburg sterk ge daald. v|c Geringe aanvoer uit Duitschland en Amerika. In een gehouden persconferen tie heeft de directeur van het Rijkskolenbureau er op gewezen, dat de kolenproductie in de Ned. kolenmijnen gedurende de laatste weken dusdanig is gedaald, dat er reden is tot ernstige onge rustheid. Bedroeg de productie per werkdag gedurende de maand November 1945 gemiddeld 24.459 ton, in December werd gemiddeld een hoeveelheid van 24.037 ton gedolven. Van 1 Januari tot en met 26 Januari j.l. daalde de opbrengst tot gemiddeld 23.813 ton per dag, hetgeen slechts 55 van de produc tie van het jaar 1938 be draagt. De daling in de kolenproduc tie gaf den minister van Verkeer en Energie, Ir. T. S. G. J. M. v. Schaik, aanleiding vorige week over den regionalen radio-zender Limburg een ernstig woord tot de mijnwerkers te richten. Op vele plaatsen, aldus de mi nister is de kolenaanvoer zoo onvoldoende, dat op de geldig verklaarde bonnen geen kolen kunnen worden geleverd. Niet al leen zijn er /ziekenhuizen, die geen I kolen meer hebben, maar vele menschen hebben thuis geen ver- warnul vertrek. Deze noodtoe- stand, aldus de heer van Schaik, had voorkomen kunnen worden, indien de hoeveelheid kolen, waar- op redelijker wijze gerekend had mogen worden, inderdaad ter be- schikking van de distributie was gekomen. De verminderde opbrengst heeft eahter ook nog tot gevolg, dat i het herstel van de industrie in Nederland zeer ernstig wordt ge remd dit geldt vooral voor de textielindustrie. Deze gang van zaken is, aldus de minister, des te meer teleur stellend, omdat aan de mijnwer kers voorkeur werd' gegeven bij de verstrekking van goederen, als gevolg van de overweging, dat daardoor een ruimere en spoedi ger voorziening met kolen voor het heele Nederlandsche volk mogelijk zou worden. Wanneer de mijnwerkers de redelijke ver wachtingen van de rest der Ne derlanders teleurstellen, kunnen zij moeilijk verwachten, dat hun landgenooten bereid zullen blijven, Minister v. Schaik spreekt van een noodtoestand. Ziekenhuizen zonder kolen. Huizen onverwarmd. aan hen de goederen af te staan, die zij even dringend noodig heb ben, en waarop zij evenveel recht ais de mijnwerkiers kunnen lateij, gelden. Dat de productie in de Neder landsche mijnen sterk te wenschen overlaat, blijkt uit een vergelij king met België en Frankrijk. In België bedraagt de gemiddelde j dagproductie thans ongeveer 75 a 80 procent van de productie in het jaar 1938. In Frankrijk zelfs j circa 100 procent. Bij een juiste vergelijking mag men evenwel i niet uit het oog verliezen, dat in de voornoemde landen Duitsche krijgsgevangenen in de mijnen te werk zijn gesteld. Op het oogen- blik is in Nederland 110 procent van de voor-oorlogsche bezetting aanwezig; in België 114 pet en in Frankrijk 133 pet. De oorzaak van de daling der kolenproductie in Limburg is te wijten aan verschillende factoren. In ieder geval staat vast, dat de arbeiders niet die prestaties leve ren, die redelijkerwijze van hen kan worden verwacht. De moeilijkheden in de Neder- j landsche steenkolenvoorziening zijn vooral een gevolg van het feit, dat de aanvoer van steenko len uit Duitschland en Amerika beneden de verwachtingen zijn gebleven. De aanvoer van steenkolen en bruinkoolbriketten uit Duitschland bedroeg in December 'jl. 88.000 ton, terwijl een hoeveelheid toe gezegd was van 112.000 ton, een tekort derhalve van 24.000 ton. De aanvoer uit Amerika bedroeg in December en Januari 198.400 ton, terwijl toegezegd was te le veren een hoeveelheid van 304.000 ton, zoodat een tekort is .ontstaan van 105.600 ton. Het totale tekort in den aan voer uit het buitenland bedraagt derhalve 3h twee maanden tijds bijna 130.000 ton. Zoolang de productie uit Limburg niet belangrijk stijgt, zal er op een groot tekort aan geschikte huis brandkolen gerekend moeten worden, aangezien de invoer van goede huisbrandkolen practisch onmogelijk is. Een niet te onderschatten in vloed van de hoeveelheid ter be schikking staande kolen gaat te vens uit van den noodzakelijken Nederlandschen kolenexport. Zon-1 der kolen kunnen wij uit Zweden j niet het onmisbare mijnhout krij gen, zonder kolen kunnen wij geen glas uit België geleverd j krijgen. De heer Wemmers deel- de verder nog mede, dat in het nieüwe distrijjutiejaar geen klantenbinding-meer zal bestaan. Wel ligt het in de bedoeling een voorinleveringsbon bekend te maken, maar de consument zal vrij zijn in zijn keuze van den j kolenleverancier. Gedurende den komenden zomer zal de consu ment de helft van de kolen, die zullen worden verstrekt, kunnen inslaan. Daarmede zal het klan tenbindingssysteem, dat door de Duitschers werd ingevoerd, tot het verleden behooren. INDIENING R'JKSBEGROTING AANGIFTEBILJETTEN WEDERINVOERING BURG BEST. B'J OS I WEEDS KAMER. INKOMSTENBELASTING IN AM. ZONE IN DUITSLAND ren inet de Vlissingsche jeugd. Hetzelfde animo leeft bij de jeugd, te Leiden, waar uit den aard der zaak meer kinderen aan zullen kunnen deelnemen. Alle hoofden zegden hun volle medewerking toe voor wat be treft de leerlingen, die daarvoor in aanmerking komen (5e en 6e klasse). Verder bracht de Weth. de lestijden op de lagere scholen ter sprake. Hij wilde m.i.v. 4 Febr. overgaan tot splitsing der lestijden 's morgens en 's mid dags. Deze regeling vond alge- meene instemming, zoodat hier door per week nog slechts één uur minder les gegeven wordt dan in normale omstandighe den. GOES. Zooalsr- bekend, zijn door den Generaal als nieuwe leiders van het Leger des Heils in Neder land aangesteld Lt. Commissio ner en Mevr. Charles Durman. De nieuwe commandant hoopt nu, in verband met een Zeeuwsch tournee, op 25 Febr. a.s. ook Goes te bezoeken. HOEDEKENSKERKE. Opnieuw bezoek uit Enschedé Dinsdag arriveerden hier voor de tweede maal groote vracht auto's met diverse goederen uit Enschedé. Het Enschedee- sche H.A.R.K.-comité was met een 25-tal dames en heer en vertegenwoordigd. 's Avonds had er een gemeenschappelijke I maaltijd plaats ter inleiding van een bijeenkomst o.l.v. wnd. burgemeester Vogelaar. Behalve deze voerden ook pastoor Si- monse van Kwadendamme en ds Hulsbergen het woord. De avond werd verder gevuld met muziek, zang, declamatie, too- neel, enz. door medewerkenden uit Hoedekenskerke, Kwaden damme, Baarland en Enschede. Het was een gezellige avond. De voorz. van het Enschedee- j sche H.A.R.K,-comité sprak j nog een kort woord, waarna met het Wilhelmus werd ge sloten. YERSEKE. De eerste oesters zijn naar Engeland verzondea Momenteel zijn er 1M millioen stuks besteld. Men verwacht, dat dit kwantum nog verdubbeld zal worden. VROUWEPOLDER. De Vereen. Vreemdelingenver keer kwam na 5 jaar weer in jaarvergadering bijeen. Er werd een nieuw bestuur gekozen, waar van dhr J. A. But voorz. is. Veel is tengevolge van den oor log verloren gegaan. O.a. kwam ook ter sprake, dat er momenteel geen enkel middel van vervoer is, waardoor onze ge meente zeer gehandicapt wordt. WESTKAPELLE. Woensdagmiddag reed bij het verrichten van werkzaamheden op den dijk een bulldozer op een tankmijn. De Engelsche bestuurder liep slechts een lichte hoofdwond op. De bulldozer werd licht bescha digd. GRIJPSKERKE. Woensdag had hier de her oprichtingsvergadering van de Korfbalvereen. R. O. H. D. A. plaats. Na opening door den oud-secr., dhr T. J. Walhout, werden in het bestuur gekozen J. Vreeke, voorz.; W. de Wolf, secr. en mej. M. Davidse, pen- ningm. Als aanvoerders van het 12-tal werden gekozen dhrn W. Meijer en H. GrootNib- belink. Aanvankelijk werden 16 jongelui lid. Men tracht zoo spoedig mogelijk een zaal en een veld ter besehitoking te krijgen. KOUDEKERKE. Donderdagmiddag had) de bij zetting plaats in het familiegraf op de oude algemeene begraaf plaats van het1 stoffelijk over schot van Mevrouw Gerlach van Sint Joosland. Er bestond voor deze plechtigheid groote be langstelling. Het woord werd gevoerd door burgemeester J. L. Dregmans en Ds JT. Kroon, terwijl de lijk dienst in het sterfhuis gehou den werd door Ds R. ten Kate te Dordrecht, vroeger te Kou- dekerke. De sprekers wezen al- j le'n op het vele goede, dat de gemeente Koudekerke heeit mogen genieten van de overle dene. Voor ieders wel en wee had zij ten allen tijde groote belangstelling en bij alle mo gelijke gebeurtenissen leefde zij intens mee. Geen wonder, dat zij zooveel vrienden heeft ge maakt en het is wel zeker, dat haar gemis zeer zal worden ge voeld. Het voorbeeld, dat Mevr. Gerlach in haar zoo echt chris- telijken levenswandel gegeven heeft, moge velen tot navolging nopen. Op- t: (.«etrganj» var. 7or en Mean Zondag: Zen op 8.20 c., onder 17.30 u. Maan op 9.25 u., on der 18.59 u. EJE. op 9 Febr. Hoog water te Vlissingen Zondag 3 Februari: 2.44 u, 3.95 m.; 35.13 u. 2.08 m, DOMBURG. Een badhuis. Er zal ^ier door dhr J. Geertse een volksbadhuis wor. den geopend, zoodra de benoo- digde kolen zullen zijn aange voerd. Het badhuis zal douche cellen hebben met warm en •koud water. Er is centrale ver warming. De aan- en afvoer van het water, zoomede de ver lichting zijn keurig in orde. Mannelijke bezoekers hebben gelegenheid om zich gedurende het wachten te scheren, Donderdagavond is ter her innering aan den bsten verjaar dag van Prinses Beatrix door vier schoolkinderen een plataan geplant. Hierdoor is het door een jongen heethoofd veroor zaakte verlies van den in Jan. 1937 geplanten Julianaboom her steld. De burgem., Jhr Ir H. L. Boogaert, sprak een herden kingswoord, terwijl de gebeur tenis verder met zang en mu ziek werd opgeluisterd. Op- en ondergang van Zon en Maan. Maandag: Zon op 8,18 u., on der 17.52 u. Maan op 9.48 u., onder 20.19 u. Hoog water te Vlissingen. Maandag 4 Febr.; 3.21 u., 2.03 M.; 15.49 u„ 2.14 -M. Burgerlijke Stand. GOES, Ondertrouwd: C. E, v. Schoonacker, 24 j. te IJzendijke en M. J. Coppoolse 24 j.J. Louisse, 30 j, en S, C. Duvekot, 21 j.; J. J. Eversen, 26 j. en J. A. Molewijk, 22 j,; J. Heijnsdijk 29 j. en J. H. Kole, 24 j. te Kloe- tinge; C. A. Picke, sgill, 27 j. te Houhgton, le spring, en D. Cor- stanje, 19 j.; J. C. Fossen, 25 j. en I. J. Noordhoek, 28 j. Getrouwd: A. I. Bak, 31 j. en P. Vinke, 29 j.; E. v. d. Zee, 56 j. en A. v. d. Kooij, 51 j.; T. Bakker, 28 j. en F. G. A. v. Nirmvegen, 26 j. Geboren: Frans A. z.v. I, Reij- erse en J, Hoogesteger; Johan B., z.v. M. Kuiper en E. Weug; Hendrik, z.v. H. Weertman en J. P. Jopse; Adriaan A., z.v. J. M. Westdijk en J. de Nooijer; Ro bert, z.v. F. W. Roosdorp en A. G. Hölzel; Johannes, z.v. J. v. d. Weele en P. Heijnsdijk; Laurus J. R., z.v. L. Beeke en N. Roo- denburg te Wolfaartsdijk; Mari- nus W., z.v. J.'Eversen en C. de Wijze; Pieter A., z.v. J, P. de Meester en M. v. d. ReepeAdri ans E. B., d.v. B. Smolders en A. de Jager; Marianne M. J. d.v. J. F. Pauli en M C BoefCornelia H„ d.v. A. v. d. Lijke en H. T. M. Kriek; Marinus, z.v. M. Koole en K, Prangenberg; Dig- nus, z.v. J. A. Zandee en J. J. v. 't Veer; Eugène H. F. z.v. J. H. J. Plouvier en F. M. ten Hacken; Maatje J., d.v. C. J. v. Maelsaeke en L. F. v. Eijzeren te 's-Heer Arendskerke; Helena K. P. d.v. J. Kole en J. J. J, Meijaard te Kloetinge; Christiaan A en Cor nells J., z.v. C. Fennet en A. G. Sierhuis; Piet, z.v. P. Cornelisse en W. C. Wissel; Hendricus, z.v. A. Outermans en M. Maas. Overleden: A. de Jong, 55 j. te 's-Gravenhage, echtg. v. j. de Haas; P. L. Cijsouw, 2 d. te Kruiningen; L. H. Moerman, 1 m. te KloetingeJ. M. v. 't West- ende, 27 j. te Heinkenszand, echtg, v. L. Geus; M. de Rijcke, 75 j„ wed. v. J. de Buck; H. J. Lange- velde, 1 d. te KrabbendijkeE. Acriaar.se. 69 j. te Noordgouwe echtg. v. J. v. d. Berge; P. M. v. Haarst, 78 j.; G. Stulen, 76 j. wed. v. w. G. v. Harteveldt; J. Nonnekes, 78 j.; G. Pennings, 65 j., wed. v. M. Stokman.; M. C. Baarends, 7 mnrt; S. de Visser, 53 j. te Hoedekenskerke, echtg, v. C. VersehuurejJ. M. Rijnberg, 8 m. te Kerkwerve; C. v. Maris, 63 j., echtg. v. C. v. Liere; G. P. Schouwenaar, 20 d. te Krui ningen. Laatste berichten. Geldigheidsduur van brand- stoffenbonnen. In verband met de regolmatige plaats vindende na-uitreiking van brandstoffenkaarten ten behoeve van nieuwe gezinnen en om h'en, die door omstandigheden de bon nen 47 en 48 niet binnen een voorgeschreven termijn bij hun leverancier hebben kunnen inle veren, daartoe alsnog in staat te stellen, is besloten deze bonnen tot een nader bekend te maken tijdstip opnieuw geldig te verkla ren. Verder blijft ook bon 46 noq tot nader aankondiging geldin. De vroenere verleng de geldigheidsduur van de bonnen 43, 44-en 45 eindigt op -f Febr. a.s. Nieuwe textielpunten nog niet geldig. Naar men ons meedeelt is het bericht, als zouden de textiel punten 15 t.m. 25 per 1 Febr. geldig worden, onjuist. Het ligt wel in de bedoeling ze bin nenkort geldig te verkla ren. x - I

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 1