Ons land In den oorlog. KABOUTERS De wapens neergelegd. Seys-lnquart Rijkscommissaris van het bezette Nederlandsche pbied* OVER ANTITHESE-POLITIEK. r Geref, Kerk. COLIJNSPLAAT11 leeidienet, 7 d» Dorit. SOUBURG: 7 ds Th. H. van Andel; VLIS- SINGEN9 en 2,30 ds G. Smeenk, Nieuwe Kerk. Geref. Gemeenten. MIDDELBURG: 9.30, 2 en 6 leesdienstj ARNEMUIDEN: 9.30, 2 en 6 leeadienst. Doopsgez. Gem. MIDDELBURG: 10,IS mej. dr A. H. A. Bakker. Op- en ondergang van de Zon. Maandag 7 Mei: Zon op 6.09, onder 21.19 u. PROVINCIENIEUWS. GOES. De collecte ten bate van de t.b.c.- bestrijding heeft hier ruim f 3800 opgebracht. Na verblijdende radiomededeeling jjan Vrij dagavond, dat Nederland bevrijd was, gin gen in de stad bijna direct de vlaggen uit en gekleurde lichtkogels de lucht in, om uiting te geven aan hetgeen allen bezielde. Troepjes jongelui trokken zingend langs de straten en binnenshuis werd met hetgeen lang was bewaard, de feestvreugde verhoogd bij gezelligen kout en het ophalen van tref fende gebeurtenissen die ons zullen bijblijven. Natuurlijk gaan de gedachten uit naar allen die langer dan hier gezucht hebben onder den hiel van den niets ontzienden verdruk ker. Voor hen is thans ook het uur der be vrijding geslagen. Wie nog in het bezit was van de radio luisterde naar de aloude „Vale rius Gedenkklank" en naar de opwekkende klanken die uit den luidspreker kwamen. Hedenmorgen om 9 uur werd op de Groote Markt door de schoolgaande jeugd een aantal Vaderlandsehe liederen gezongen, waar bij „Hosanna" medewerking verleende. GOES. „De Stem" gaf de volgende aardige herinnering Vuulte op de Marktl 'n Klein souvenir uit de dagen der ver drukking. Twee jaar geleden had de Beweging weder om eens een van haar groote dagen te Goes. Zooiets als een jubeltij van de W.A. Al wat uniform droeg bij de heeren en da mes stond Zaterdagsmiddags opgesteld op de Groote Markt voor het stadhuis. De W.A. maakte carré en aller-opperst-stormban-groe- pen-aanvoerder Ko Dekker stapte als 'n haan van 'n stooter langs zijn dapperen. De bonzen stonden opgesteld op het stad huisbordes, waar de hoogst-aller-opperst enz. der W.A., kameraad Zondervan, een Ger- maansche speech afstak. Overigens kon men een speld hooren vallen. Plotseling stapte met een ratelend vuilnis- kruiwagentje, zooals hij dat iederen Zater dagmiddag gewoon was te doen, een man van de gemeente-reiniging uit „de ingewanden" van het gemeentehuis te voorschijn. Bij 'n papiertje hield hij halt, pikte het op en ratelde voort naar een volgend stukje on gerechtigheid, nabij het politie-bureau. Alsof er niets aan de hand was, wilde de man, die zijn onnoozelste gezicht aangetrokken had, zijn kruistocht voortzetten, toen de Gemach tigde van den Leider, de groote Jan Dekker, stikvol gouden versierselen en een beroerte van boosheid nabij, op den plechtigheidver stoorder toeholde. Hoe krijg je dat in je kop? siste de Ge machtigde ziedend. Nog onnoozeler kijkend dan voor dien, antwoordde de aangesprokene: „Er is toch zooveel vuulte op de Markt!" Bedaard pakte hij daarop de berries beet en ratelde naar het stadhuis terug. Iets om nooit te vergeten! Reünie Oud-Gijzelaars. MIDDELBURG. De Zeeuwsche oud-gijze laars van Haren en St. Michielsgestel hiel den op 4 Mei in de „Gouden Ton" een reünie om hun gevangenneming op dien datum in 1942 te herdenken, onder leiding van Mr F. W. Adriaanse. Tijdens het samenzijn kwam het geweldige bericht van de geheele bevrijding van ons land. Met de vlag voorop en met Oranje ge tooid trok men op naar den Militairen Com missaris van Zeeland om in hem de Regeering geluk te wenschen en hem te verzoeken de doorzending van een huidetelegram aan Hare Majesteit de Koningin. Een groote menigte schaarde zich achter hen en zoo trok men in geestdriftige stem ming naar de woning van Overste Slot. Mr Adriaanse voerde hier het woord. Binnenskamers bracht Overste Slot een dronk uit op de Koningin en Haar Huis en op den wederopbouw van Zeeland. Toen ging het naar den Commissaris der Koningin die evenwel buiten de provincie vertoeft. De samenkomst werd tenslotte voortgezet. Allerlei herinneringen werden door verschil lende sprekers en in onderlinge gesprekken opgehaald. In zeer opgewekte en dankbare stemming ging men tenslotte uiteen. MIDDELBURG. Het bericht van de capi tulatie werd hier met groote geestdrift be groet. Vooral de jeugd toonde zich zeer en thousiast. Naar wij vernemen zullen Maandag alle scholen gesloten zijn. De per advertentie aangekondigde ver gadering van de centrales Middelburg en Vlissingen der A.-R. partij is toegankelijk voor alle partijleden. VLISSINGEN. Propagandaverga- dering Geref. Jeugdcentrale. Wie j.l. Donderdag den propaganda-avond van de Geref. Jeugdcentrale bezocht, heeft een goe den indruk gekregen van het werk der Geref. Jeugdvereenigingen hier ter stede. Er werd voor elck wat wils geboden door toespraken, inleidingen, zang, muziek en wedstrijden. De bijeenkomst werd gehouden in het Geref. Jeugdgebouw aan de Dr Ottestraat. De leiding berustte bij den heer S. Prins, die na de ge bruikelijke opening constateerde, dat de tot deze vergadering genoodigde rechercheurs De Bad en v, d Jagt, die in 1940 controle hielden op de „politieke betrouwbaarheid" der Geref. Jeugdbeweging, ditmaal niet waren verschenen. De voorzitter memoreerde, dat het Geref. jeugdwerk 10 Juli 1942 door den bezetter werd verboden. Door Bijbelkringen en kerkelijke medewerking is deze zegenrijke arbeid toch Op 10 Mei 1940, 's morgens am 3 uur, begon de verraderlijke aanval. Op 10 Mei 1940 werden we vroeg in den morgen opgeschrikt door het volgende verbijs terende bericht: „Het Algemeen Hoofdkwartier deelde ons hedenochtend om S.15 het volgende mede: Van drie uur af hctben Duitsche troepen de grens overschreden. Vliegaanvallen zijn gepro beerd op enkele vliegvelden. Weermacht en afweer zijn paraat bevonden. Inundaties vol trekken zich volgens plan. Voor zoover be kend zijn tenminste 6 Duitsche vliegtuigen neergehaald. De Regeering vertrekt naar Engeland. Na enkele dagen van spanning volgde deze verontrustende tijding: De Regeering heeft zich naar elders begeven, om zich onder de tegenwoordige omstandig heden volle vrijheid van handelen te verzeke ren. Ik doe in dezen moeilijken tijd ter beroep op u allen, om de eensgezindheid te bewaren, noodig voor het bevorderen van orde en rust achter het front en van discipline en vastbe radenheid in het front. De Generaal, opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, belast met het militair gezag in het in staat van beleg verklaard gebied, H. G. WINKELMAN. De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht sprak tot het Nederlandsche Volk. Op den vijfden dag van den oorlog was het Nederlandsche leger genoodzaakt den strijd te staken. Generaal Winkelman deed daarvan mededee- ling in de volgende radio-rede: Nederlanders, Ik heb er pry's op gesteld, TT persoonlijk een toelichting te geven bij het hoogst ernstige besluit, dat U reeds hedenavond hebt gehoord door de Nederlandsche radio. Wij hebben de wapens moeten neerleggen, omdat het niet anders kon. Allen waren vastbesloten, ons vaderland te verdedigen tot het uiterste. Wel nu ik, die als opperbevelhebber van Land- en Zeemacht alle berichten ontving, ik wist met volstrekte zekerheid, dat dit uiterste vandaag was bereikt. Onze soldaten hebben gestreden met een moed, die onvergetelijk zal blijven. Maar de strijd was te ongeluk. Onze troqpen stonden tegenover technische middelen, waar tegen de grootste .menschelyke moed niet is opgewassen. Bij duizenden zyn zij gevallen voor de vrijheid van Nederland. De luchtstrijdkrachten, waarover wij thans nog beschikken, zyn zóó minimaal, dat zij onze troepen nagenoeg niet meer bij de operation konden steunen. Tegenover de Duitsche over macht in de lucht hadden ook onze andere afweermiddelen, zooals de luchtdoelartillerie, slechts een beperkte uitwerking, hoe dapper en bekwaam de luchtdoelbatterijen haar taak ook vervulden. Zoo stonden onze troepen bloot aan de vernietigende bombardementen van het Duit sche hiehtwapen. En niet alleen zij. Onder de burgerbevolking, onder vrouwen en kinderen, maakte de lucht oorlog tallooze slachtoffers. In ons dichtbevolk te land, met zijn vele steden, kan bij lucht bombardementen moeilijk worden onderschei den tussehen militaire en niet-militaire objec ten. Botterdam, dat vanmiddag door de Duit sche luchtmacht werd gebombardeerd, heeft het droevig lot van den totalen oorlog ondergaan. Utrecht en andere groote bevolkingscentra zou den binnen zeer korten tijd dit lot met Botter dam deelen. Vrijwel geheel aangewezen op eigen kracht, waren wjj niet in staat, ons land, onze burger bevolking, voor dit geweld te behoeden. Het waren deze harde feiten,, die mij noopten, mijn hoogst ernstig besluit te nemen: wij hebben den strijd gestaakt. Ik kan mij ten volle in denken, dat dit besluit voor vele Nederlanders schokkend is. Laten zij allen echter beseffen, dat ik op dit oogenblik de Nederlandsche Begeering hier te lande vertegenwoordig en dat ik derhalve niet alleen gerechtigd, doch ook verplicht was, te besluiten, zooals het be lang van het Nederlandsche volk in deze om standigheden voorschrijft. Het staat voor mij onomstootelyk vast, dat dit belang medebrengt, dat de volstrekt on gelijke strijd moet worden gestaakt, opdat nog niet meer onschuldige slachtoffers vallen. Wie mijn verantwoordelijkheid kan peilen, beseft, hoe zwaar mij dit besluit moet zijn gevallen. Het kon echter niet anders luiden. Nederlanders 1 Hebt ondanks dezen zwaren tegenslag, vertrouwen in de onverwoestbare krachten en tradities van ons volk. Wij heb ben deze beproeving van een korten, doeh hevigen oorlog moeten odorstaan. Wij zullen het nieuwe lot, dat ons voorloopig beschoren is, met denzelfden moed en vastberadenheid dragen, als waarmee wij den strijd voor onze zelfstandigheid hebben gevoerd. Hebt daar om, ik herhaal het nogmaals,- vertrouwen in de toekomst. Doch vooral: toont dit vertrouwen door de rust en de orde te bewaren, welke wij zoo dringend behoeven om ons geschokte land weder op te bouwen. Laten wij ons thans richten ou dezen eersten plicht, welken het vaderland ons oplegt. Leve Hare Majesteit de Koningin I Leve het Vaderland 1 In Zeeland werd nog enkela dagen vol gehouden. Maar op 17 Mei was ook hier het pleit be slecht. voortgezet. De spreker heeft ook eenige woor den gewijd aan de nagedachtenis van de jeugd leidster Gré Harinck, die kort na de bevrij ding door den dood werd weggerukt. De heer C. van Alten is administrateur van de Jeugd centrale geworden, waardoor coördinatie met de kerkelijke administratie werd bereikt. De actie om begunstigers loopt naar wensch. Reeds f 320 kon aan het fonds worden toege voegd. De verschillende jeugdvereenigingen hebben haar boeken in een centrale bibliotheek ondergebracht. De heer Prins wekte alle jon geren op tot deelneming aan het jeugdwerk. De heer W. Sinke, geëvacueerd uit Seroos- kerke, refereerde hierna over het werk der jongelingsvereenigingen met het onderwerp: „Wij hebben jullie noodig I" Op deze inlei ding volgde een levendige bespreking, waarin vooral de behoefte aan het ontspanningselement van gedachten werd gewisseld. Het overige deel van den avond werd gevuld met zang van leden der meisjesvereeniging, orgelsoli van Gerard Feij en een vragenwed- strijd onder leiding van mej, S. Vader. Er werden ook nog eenige voordrachten ten beste gegeven. Alles bijeen was het een mooie, bij zonder geslaagde avond. Ds G. Smeenk heeft een opwekkend slot woord gesproken. 'sHEER HENDRIKSKINDEREN. Tot kerkvoogd werd gekozen de heer C. Corstanje in de plaats van P. van Schaik. Deze heeft het ambt van kerkfoogd ruim 35 jaar lang bekleed, na eerst 5 jaar notabel te zijn ge weest. KERK EN SCHOOL. MIDDELBURG. Beide ochtenddiensten in de Oostkerk (9 uur en 10.30 uur) zullen mor gen dankdiensten zijn. In beide diensten gaan de Herv. predikanten gemeenschappelijk voor. Ds C. J. Laarman, t Op de verliestlijst van Den Haag van het Roode Kruis komt voor de naam van Ds C. J. Laarman, Ned. Herv. pred. te Den Haag. Hij arbeidde te Eindhoven, Mussel- kanaal, Huizum en Velp en werd in 1940 jeugdpredikant te Den Haag. Dr S. O. Los. f Blijkens bij de familie ontvangen bericht is omstreeks November 1944 tengevolge van een ongeval te Den Haag in den ouderdom van 73 jaar overleden, Dr S. O. Los, era. pred. van de Geref. Kerk Den Haag-Oost. Dr Los diende de Kerken te Zalik, De Lier, Hilversum, Pretoria en Den Haag-Oost. Van 1914 tot 1920 was hij hoogleeraar aan de Theol. School te Potchefstroom. Ds N. J. A. van Exel. t In het najaar 1944 is in den leeftijd van 38 jaar overleden Ds N. J. A. van Exel, pred. bij de Geref. Kerk te Oosterbeek. De over ledene diende daarvoor de Kerke» te Strijen en Beekbergen. Prof. Dr H. H. Kuyper. f Te Groningen, waar hij geëvacueerd was, is 80 jaar oud, overleden Prof. Dr H. H. Kuyper, oud-hoogleeraar aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. Op 1 Febr. 1891 werd hij by de Geref. Kerk te Baarn bevestigd. NAGEKOMEN ADVERTENTIES Heden ontvingen wjj het droevige bericht, dat te Er- melo is overleden, den 21 Oct. '44, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, de heer Jan Slimmen, in den ouderdom van 86 jaar. Zijn diepbedroefde Kin deren, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. 'a-H. Arendskerke, 3 Mei '45 Heden ontvingen wjj uit Groningen het bericht, dat op 2 Januari, in een con centratiekamp bij Hamburg overleden is, onze broer en Johannes Valeton, Theologisch Student, op den leeftjjd van 22 jaar. Hjj is gestorven ten ge volge van zjjn werk voor den opbouw na den oorlog. J. J. P. Valeton. Ohr. ValetonKampman. Vrouwepoldor, 2 Moi 1945. Herv. Pastorie. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Middelburg, vraagt MANNELIJK JONGSTE BEDIENDE, leeftjjd ongeveer 16 jaar. Sehrifteljjke of mondelinge sol licitaties. GEREF. SCHOLEN Gravenstr. en Heerengracht Middelburg. Aangifte van Leerlinge.!* die vóór 1 October a.s. 6 jaar zjjn, voor den cursus, die met September begint, kan plaats hebben vóór 1 Juli bjj hot Hoofd der School. Voor school Gra venstraat bjj den Heer B. H. LAVOOIJ, Gortstraat 32. Voor school Heerengracht bjj den Heer I. van Noppen, Molen water 21. Aan doze scholen wordt ook opgeleid voor toe latingsexamen Gymnasium, B.H. B.S., Handelsschool en Am. bachtsschooL HET BESTXTUB. Daarna diende hij de Kerk van Leeuwarden, waar hem in 1899 in verband met zijn benoe ming tot hoogleeraar emeritaat werd ver leend. Prof. Kuyper, die jarenlang hoofd redacteur was van „De Heraut" nam in het kerkelijk leven een vooraanstaande plaats in. 1 Eind Mei J940 werd Pr Arthur Seiss- Inquart, die zich reeds vroeger verdienste lijk had gemaakt door Oostenrijk iti Duit sche handen te spelen, uit dankbaarheid voor dit verraad, door Hitier tot Rijkscommissaris van ons land benoemd. Seyss-Inquart had al dadelijk de onbe schaamdheid zijn ambt te aanvaarden, met het uitspreken van een rede in de Ridder zaal. Aan die rede, waaraan later in de pers niet meer mocht worden herinnerd, zijn de volgende passages ontleend: „Wij Duitjichers, die door dit land gaan met een blik, welke gescherpt is door het begrip voor de waarden van de banden des bloeds en de ontbinding des bloeds in een volk, verheugen ons over de Nederlandsche menschen. Wij verheugen ons over de kin deren, wij wenschen, dat de jongeren hier moedige, krachtige en energieke mannen en de meisjes gelukkige moeders in groote ge zinnen zullen worden. Wij gevoelen ons he den steeds en in alle omstandigheden verant woordelijk voor het goede bloed, want bloed verplicht ook over uiterlijke feiten en ont brekend begrip heen." „Wij komen niet hier om een volkskarak ter in het nauw te brengen en te vernielen en om aan een land de vrijheid te ontnemen. Wij kennen de ware vrijheidsoorlogen van dit land, welke eens tegen den geloofsdwang en tegen Habsburg werden uitgevochten." „Wij willen dit land en zijn bevolking noch imperialistisch in het nauw drijven, noch aan dit land en zijn volik onze politieke over tuiging opdringen. Wij willen ons in ons op treden alleen laten leiden door de noodzake lijkheid van den huidigetj bij zonderen toe stand." Wij weten allen wat er van deze mooie woorden is terecht gekomen. D» bevolking werd op all* manieren in het nauw gedreven, geen middel werd onbeproefd gelaten om het de Nat. Sociallttiiche politieke overtuiging op te dringen; geen middel ook om ons volk van zijn levenskracht ea zijn geestkracht te herooven. Maar hot barbaarscha metheden daarbij ook werden toegepast, de overnroote meer derheid van ons volk ie onder alk omstandig heden trouw gebleven, vaak zelfs tot in den dood. MEDISSEIHK VOOÏT HONGEREND NEDERLAND Op verzoek van do Nederlandsche regeering maakt Professor John Beattie, vnp het Ko ninklijk College van Chirurgen, deel uit van de commissie van advies van de Nederlandsche missie by de BH A EP. Deze missie dient de Nederlandsche regee ring van advies over maatregelen, die voor de leniging van den hongersnood in Noordelijk Nederland noodzakelijk zyn. Professor Beattie is belast met het toezicht op laboratorium en scheikundig onderzoek en is gekozen, omdat hij in het laboratorium van het college behan delingswijzen voor ernstige gevallen van onder voeding ontwikkeld en beproefd heeft. Met hem zyn leden van het technisch per soneel van het college naar Nederland gegaan, om Nederlandsch personeel in de werkwijze voor de leniging van den hongersnood te onder richten. (A-A.) OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Abonnementen en adverterrtiën voor dit blad worden aangenomen door alle plaatselijke agenten. slaan. Zijn niet steeds grootere groepen van ons volk, mede door de les der laatste jaren, gaan beamen, dat het evangelie zeer veel en in decisieve mate te maken heeft met de grondslagen van ons samenleven? Wij mogen op deze te verwachten ontwik keling niet vooruitgrijpen, maar meenen dat hier een reëele mogelijkheid van groot for maat ligt voor een waarlijke vernieuwing, wij zwijgen hier over het kerkelijke leven van het Nederlandsche staatkundig leven. Im mers oude tegenstellingen komen geheel an ders te liggen. Tegenover het onbevrijde Nederland is eigenlijk iedere discussie praematuur. Niet alleen omdat de bevrijding voorloopig onze geheele activiteit moet eischen, maar ook omdat iedere meeningsvorming slechts tot stand kan komen samen met hen boven de rivieren, met wie het ons tesamen aangaat. Voorts is het gevaar niet denkbeeldig, dat, door het ontbreken van belangrijke stem men in het Nederlandsche concert, discussie's misschien zonder dat men het wil, gevangen blijven in formuleeringen ontleend aan te genstellingen in ons vroegere staatkundig le ven, die een anderen inhoud of een geheel andere plaats hebben gekregen. In geval van geestelijke gevaren is strijd daartegen geboden. Deze gevaren te signa- leeren is allereerst de taak der Kerk. Teeke nen deze gevaren zich ook af op het politieke veld, dan zullen de vertegenwoordigende lichamen in hun staatkundig beleid rekening houden met de stem der Kerk, welke dus als het ware de functie van geweten der natie vervult. Hier naar te luisteren ligt in den lijn van de christelijke signatuur van het Nederlandsche volk. Niet is aan te nemen dat de Nederlandsche Hervormde Kerk zal willen staan achter hen, die een antithese-politiek willen blijven voor staan, die weliswaar veel zegen, maar ook veel onnoodige en onjuiste verdeeldheid heeft gebracht. Naar aanleiding van een discussie betref fende antithese-politiek tussehen „Trouw" en „Je Maintiendrai" schreven onlangs Dr W. H. Beekenkamp, Jhr Mr Schorer, Vice-Voorz, en Mr A. P. Stufkens, secr. afd. Middelburg C.-H. Unie in laatstgenoemd blad o.m. het volgende Wanneer na de bevrijding van het geheele vaderland de Nederlandsche Hervormde Kerk in Generale Synode (voor het eerst sedert 1619) zal zijn bijeen gekomen, zal deze een geheel nieuwe periode in het leven der Kerk inluiden, ook voor wat betreft haar verhou ding tot het maatschappelijk en staatkundig leven. Was het voorheen zoo, dat de Kerk zich omtrent de grondslagen der samenleving al leen incidenteel en toevallig uitsprak in de afzonderlijke prediking, doch als geheele Kerk nimmer sprak, reeds in de bezettingsjaren werd het zoo dat de Kerk telkens weer in kanselboodschap en herderlijk schrijven pal stond tegen de geestelijke gevaren in de ideologie van den vijand, en zóó zal het zijn dat de Kerk als één geheel haar stem zal doen hooren wanneer zich tendenzen afteeke- nen welke gevaar opleveren voor het door dringen van het licht van het evangelie tot de basiswaarden ook van het openbare leven, zoowel maatschappelijk als staatkun dig. Deze gebeurtenis zal niet nalaten een ster ken weerslag te hebben op het politieke le ven, met name op de confessioneele politiek, welke laatste op zijn minst genomen hier door een sterk veranderde functie zal heb ben: Immers impliceert een dergelijike ont wikkeling, dat de Kerk zich terugtrekt uit de door haar eigen passiviteit veroorzaakte vervlechting van haar eigen taak in die der politieke (confessioneele) partijen, Zij treedt dan terug achter en boven de partijen, en laat haar eigen geluid op haar eigen plaats in het Nederlandsche volksleven hooren. En de partijen zulten dit geluid niet in den wind ADVERTENTIËN Hedon bereikte ons het droevig bericht, dat half Maart in Alkmaar is over leden, onze geliefde Zoon en Brooder Adriaari Kant, in den ouderdom van 32 jaar, nadat half Februari zijn geliefde Vrouw, onze Schoondochter en Zuster Adriana Kant van Broekhoven, hem werd ontnomen, in den ouderdom van 29 jaar. Zy lieten ons achter hun geliefd dochtertje Sjaantje. Uit aller naam: E. KantBraam. Biezelinge, 3 Mei 1945. Heden overleed, zacht en kalm, ons innig geliefd Dochtertje en Zusjo Johanna Paauwe, in den leeftijd van 7 maan den en 11 dagen. Haar diepbedroefde Ouders en Zusje, H. Paauwe, E. PaauweVan Dalen. Jannetje. Driewegen, 3 Mei 1945. TE KOOP: EEN GOED BEKLANTE BROOD- EN BANKETBAKKERIJ te Middelburg. Brioven onder no. 202, Bockhan del FANOY, N. Burg 26—28, Middelburg. Heden ontsliep in Zyn Heer en Heiland, in hot Ziokenhuis te Sluiskil, onze geliefde Schoonzoon en Zwager Marinus Mattheiis Verschelling, in den leeftijd van 41 jaar. J. Manneke. P. J. MannekeBopkhout. J. J. Verhage. J. Vorliage—Manneke. Goes, Zonnebloemstraat 33. Voor de zeer vele en harte lijke blijken van deelneming, ons betoond na het overlijden van ons innig geliefd Dochter tje en Zusje PIETERNELLA LEENDEBINA MARTINA, betuigen wy onzen hartelyken donk. Namens do familie: G. J. HoekTheunisse. Poortvliet, Mei 1945. HEINKENSZAND. Het Bestuur der Chr. Nat. School te Heinkenszand vraagt een ONDERWIJZER(ES). Artikel 56, tweode lid L.O.-wet. Brieven z. sp. m. aan het Hoofd dor school O. WE8TVEER, Oinra's pad, Heinkennzand. Zondag 6 Mei, Gasthuis- kerk, Middelburg, 10 uur: Prof. WISSE, Gedachtenis rede bij de capitulatie. Druk Qostorbaan Le Cointre N.V., Goes. Vermist JONGE HERDER, luisterend naar den naam Heintje. Kentoekenssmalle, donkere kop, Blappo ooren, don kere rug, rest beige. Tegen goede bolooning terug te be zorgen. Mevr. KAXEBEEKE, Tulpstraat 80, Goes. Coöp. Roomboterfabriek „Het Hart", Wemeldinge. Uitgeloot van de 3% Oblig. Leening 1943: no. 6. Rente betaalbaar vanaf heden ten kantore der fabriek. tot 20 woorden 0.60 elk woord meer 5 ot. by vooruitbetaling - TE KOOP OF IN RUIL: een Platte Bakwagon op vee- ren. P. BOONE, Korte Delft 35, Middelburg. WIE RUILT een z.g.a.n. Koukonkachel voor Haard of Haardkookkachel! P. BOONE, Korte Delft 35, Middelburg. WIE RUILT myn lage Schoontjes, m. 25, voor Meis jesjurk, leeftijd 12 jaar? DE TROIJE, Singelstraat 43, Mid delburg. TE KOOP: eon mooie La- konacho Rok 4-0. A. MAL- JAARS, L. Noordstraat 61, Middelburg. WIE RUILT mijn Kinder jasje mot langen broek en muts voor Theo- en Handdoeken? Paul Krugerstraat 65, Vlis singen,

Zeeuwsch Dagblad | 1945 | | pagina 2