KABOUTERS 2452. Bekwame Broodbakkers In vrijheid. Een jongeman die op 13 Januari j.l. bij een razzia te Rotterdam gepakt werd om naar Duitachiand te worden yervoerd vertelde om enkele bijzonderheden. De gevangenen wer den eerst naar liet Stadion gebracht en van- daar naar de., trein waar ze in een veewagen weiden opgesloten; alleen het st'roo dat bij het vervoer van vee gebruikt werd, ontbrak. Voedsel werd niet verstrekt. Een jongen die door honger gedreven brood van een ander had weggenomen, werd zonder meer dood geschoten. 's Avonds kwart voor 11 vertrok de trein uit Rotterdam, maar het duurde tot 12 uur den volgenden dag eer Oldenzaal be reikt werd. Hier lag een groote hoeveelheid sheeuw en dit gaf een drietal moed, om voor ze de grens óver gingen, zich te verwijderen. Zij lieten zich uit den in beweging zijnden trein rollen en hadden 't geluk dat ze zonder dat de bewakende soldaten hét bemerkten, veilig op den grond terecht kwammen. On derduiken was toen het parool. En nu sloeg ook voor hen het uur der vrijheid. Wapenen des doods gemaakt door de stervenden. De gruwelijke geschiedenis van Nordhausen. Wapenen des doods gemaakt door de ster venden, dat is de gruwelijke geschiedenis van Nordhausen, dat onlangs veroverd werd en waar V-wapens gemaakt werden. Volgens ooggetuige-berichten in de Londensche bla den werden 250.000 gevangenen door de Duit- schers gedwongen zoo lang raketprojectielen te maken tot zij er dood bij neer vielen. Toen Amerikaansche soldaten Nordhausen binnenrukten langs de groote vliegtuigfabrie ken, waar onderdeelen van vliegende bommen gemaakt werden, verwachtten zij op gewa- penden tegenstand te stuiten. Zij vonden slechts honderden uitgehongerde en sterven de slavenarbeiders, die door Duitsche gevan- genenbewaarders in den steek waren gelaten, toen de Amerikanen de stad binnenrukten. Velen waren reeds dood. De levenden en de dooden lagen bijeen. Op sommige bedden lagen er drie en er was ook ruimte voor een vierde, zoo mager waren de slachtoffers. Verleden jaar zijn er in Nordhausen 9000 gestorven. Dit jaar zal het totaal hooier zijn, zei de dokter, die met de zorg voor de gevangenen belast was. Zij hadden moeten werken tot zij eronder bezweken. Wanneer- slagen en folteringen niet meer baatten, wer den zij naar het „ziekenhuis" gestuurd, maar er waren geen medicamenten. De Amerikaansche generaal had spoedig een besluit genomen. De leidende burgers van Nordhausen' kregen bevel de dooden te be graven. Hij koos een begraafplaats op den heuvel buiten de „doodsfabriek", waar de sla ven verhongerd waren. De deuren werden af gebroken, om als draagbaren te dienen en de lijken werden door advocaten, .doiktoren en winkeliers naar de begraafplaats gedragen. De fabriek van Nordhausen ligt drie kil^me-' ter ver in de heuvels aan den voet van het Harzgebergte. De constructie van de fabriek vorderde negentien maanden en volgens over levenden zijn 20.000 arbeiders erbij gestorven. KERK EN SCHOOL» Noodkreet der Synodale Commissie. Voedsel in bezet gebied strekt tot 1 Mei a.s. Door den president van de Synodale Ur gentiecommissie der Ned. Herv. Kerk is een schrijven gericht aan den Aartsbisschop van Canterbury, waarin gewezen wordt op den noodtoestand die in het bezette westelijke deel des lands bestaat. Nu Oost-Nederland bevrijd is en vandaar geen voedsel meer kan worden verstrekt aan het-westelijk deel des lands, is hier nog slechts een voorraad aan wezig tot 1 Mei a.s., mits iedere inwoner niet méér dan 600 gram brood en 1 kg. aardappe len per week per .hoofd ikrijgt. Wij zijn dank baar voor de hulp, die van geallieerde zijde reeds verleend is, maar de vr.ees bekruipt ons voor de toekomst, dat afdoende hulp ,te laat komt. In het schrijven wordt dan gezegd, dat het niet aan de Urgentiecommissie is te beoordee- len wat er gedaan zou kunnen worden om afdoende hulp te verleenen; wij weten wel dat God machtig is om menschenharten te bewe gen alles te doen wat mogelijk is om het erg ste te voorkomen. In dat geloof leggen wij de kwestie aan Uwe Hoogwaardige Excel lentie voor. (Herr. Ned.) De rechten van het Bijzonder Onderwijs, historisch bezien. De Grondwet van 18U6 spreekt voor het eerst over het onderwijs maar alleen over het openbaar, onderwijs. Uit blijft zoo in de con stituties van L814, 1815 en 1840. Zoodoende koijden de liberale overheden in de gemeen ten, de provinciën en het rijk met dc wet in de hand het bijzonder onderwijs onderdruk ken; hier ligt dan ook de aanvang van den schoolstrijd, daar de Christenouders m hun geweten gedwongen waren krachtens de doopbelofte te eischen; bijbclsch onderwijs voor hun kinderen. In de Grondwet van 1848 wordt voor het eerst gewag gemaakt van het Bijzondér Onderwijs. In art. 194 Avordt n.l. o.a. gezegd: „Het geven van onderwijs is vrij, behoudens het toezicht der overheid en bovendien behoudens het onderzoek naar de bekwaamheid en de zedelijkheid van den on derwijzer", doch het openbaar onderwijs is regel, het bijz. aanvullend. ln 1889 werd de mogelijkheid van subsidie van het bijzonder onderwijs geopend in de L.O.-wet van Mackay na de Grondwetswijzi ging van 1887. la 1917 kwam de volledige gelijkstelling van openbaar en bijzonder lager onderwjjs tot stand bij de bepaling van art. 195 der Grond wet: „De eischen van deugdelijkheid, aan het geheel of ten declc uit de openbare kas te bekostigen onderwijs te stellen, wordt door de wet geregeld, met inachtneming, voor zoo ver het bijzonder onderwijs betreft, van de vrijheid van richting. Bij die regeling wordt met name de vrijheid van het bijzonder onderwijs, betreffende de keuze der leermiddelen en de aanstelling der onderwijzers, geëerbiedigd. Het bijzonder, algemeen vormend lager on derwijs, dat aan de bij de wet te stellen voor waarden voldoet, wordt haar dezelfde maat staf als het openbaar onderwijs, uit de open bare kas bekostigd." De latere Grondwetswijzigingen na 1917 brachten geen veranderingen in de bepalin gen aangaande het onderwijs. Conclusie: Alleen de besturen der bijzon dere scholen benoemen, schorsen en ontslaan hun onderwijzers, zonder dat een instantie buiten dc schootvereeniging daarop rechtens ■eeuigen invloed mag uitoefenen, ook een overheids- of semi-ovcrheidscommlssie niet (ln casu een zuiveringscommissie, die niet door dc besturenorganisaties zelve ingesteld of toegelaten is), H. C. VAN DONK. Secr. Tijd. Onderwijsraad. Afsluiting stookseizoen 1944-'45. (L 6.) Het Centraal Distributiekantoor voor hét bevrijde gebied te Vught maakt het volgende bekend Door de distributiedieifsten zullen er in het tijdvak van 22 April tot en met 5 Mei geen brandstoffenbonnen of toewijzingen worden uitgereikt. De tot 22 April uitgereikte rantsoenbonnen en toewijzingen moeten door de verbruikers uiterlijk 24 April 1945 bij den handel zijn in geleverd. Na 24 April mogen de handelaren geen thans geldige rantsoenbonnen, huis brand- en industrietoe wij zingen meer in ont vangst nemen. De handelaren moeten deze rantsoenbon nen en toewijzingen bij den distributiedienst inwisselen vóór 28 April 1945. Hiervoor zal op 25, 26 en 27 April dagelijks gelegenheid bestaan. Na 27 April zullen de distributiediensten geen gelegenheid meer geven tot inwisseling van deze rantsoenbonnen en toewijzingen. Alle nog in het bezit van den handel zijnde, thans geldige aanvullingstoewijzingen moeten uiterlijk 50 April 1945 bij de Brandstoffen- Commissie zijn ingeleverd. Na 50 April zullen de Brandstoffen-Com missies geen aanvullingstoewijzingen meer accepteeren, welke zijn afgegeven vóór 1 Mei 1945 en gedateerd zijn vóór 1 September 1945. Op 1 Mei mag de handel dus geen enkele thans geldige rantsoenbon of toe wijzing meer in zijn bezit hebben. Alle in dit stookseizoen geldig verklaarde bonnen van de kaarten T 405, U 405, W 406 en de noodkaarten zijn per 1 April 1945 on geldig. De thans geldige rantsoenbonnen, huisbrand- en industrietotwijzingen zijn met ingang van 25 April 1945 ongeldig. Alle thans geldige aanvullingstoewijzingen, gedateerd vóór 1 September 1945, zijn met ingang van 1 Mei 1945 ongeldig. Het publiek wordt er nadruk- k e 1 ij ik op gewezen, dat zij de kookkaarten niet mogen vernie tigen. Dit geldt dus voor de. noodkookkaar- ten, de kaarten U 405, en de petroleumkaar- ten. Deze moeten allen zorgvuldig worden bewaard. Afleveringsverbod. (L 7.) IN HET TIJDVAK VAN 29 APRIL TOT 6 MEI 1945, IS HET AAN ALLE HANDELAREN EN SLIJTERS IN VASTE BRANDSTOFFEN VERBODEN VASTE BRANDSTOFFEN AF TE LEVEREN OF TE DOEN AFLEVEREN. Op de bevroren bonnen 29 tot en met 32 van de huisbrandkaart T 405 mogen geen af leveringen meer plaats vinden. De op 29 April 1945 nog af te leveren hoe veelheden op reeds ingenomen bonnen B.V. 41, 34 en 35 van de huisbrandkaart T 405, rantsoenbonnen en toewijzingen, kunnen na 6 Mei nog aan de verbruikers worden afge leverd. Na 6 Mei zullen er door de distributie- diensten geheel nieuwe rantsoenbonnen en toewijzingen in omloop worden ge bracht. BURGERLIJKE STAND. Van 1118 ApriL VLISSINGEN. Geboren: Lucie, d. v. J. W. Hofman en G. C. Potvlieger; Willem H., z. v. H. J. Jens en D. H. Bechtold; Wupke, d. v. W. J. Embregts en C. J. Krijger; Wil lem, z. v. J. Jacobi en N. A. Otte. OndertrouwdW. F. Keur, 30 j. en M. de Vries, 27 j.; D. J. Huijbens, 25 j. en S. Ar Moerland, 22 j. Getrouwdj. F. de Coninck, 23 j. en P. Geschiere, 22 j.P. B. Bos, 57 j. en E. Ma rijs, 55 j.; P. J. Speijer, 25 j. en J. C. Arde- wijn, 23 j.; M. J. Pieters, 22 j. en W. I. Folker, 19 j. Overleden: J. Sturm, 56 j., man V. M. Jas- perse; A. P. Kieboom, 3 mnd.A. de Lange, 45 j., m. v. F. A. Trimpe; S, Forrester. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. HET TEKORT AAW PLAKZEGELS. De Directeur der Registratie en Domeinen te Middelburg maakt bekend, dat sedert eeni- gen tijd zoowel aan de kantoren der Registra tie als aan dc postinrlchtingen wederom vol doende plakzegcls van f 0,10 verkrijgbaar zijn. Zij, die tengevolge van het bestaan hebben" de tekort aan plakzegcls van f 0,10 in het be zit zijn gekomen van ten onrechte niet ge zegelde stukken, worden tot 20 Mei 1945 in de gelegenheid gesteld het op deze stukken ver schuldigde zegelrecht zonder betaling van- pf aansprakelijkheid voor- boete alsnog te Voldoen aan een der registratiekantoren in zijn directie, onder gelijktijdige aanbieding aldaar van bedoelde stukken. Indien na 20 Mei 1945 ten onrechte onge- 'zegeld gebleven stukken worden aangetrof fen zal op dc gewone wijze tot vervolging worden overgegaan. Prijs sinaasappelen. (No, 115A.) In aansluiting op het bericht betreffende Sinaasappelen (No. 115), diene dat de consumentenprijs f 0.60 per 500 gram be draagt. Breigaren voor kinderen. De Directeur van den Distributiedienst te Goes, maakt bckund, dat voor elk kind, geboren na 1 Mei 1Ö43 twee knotten breigaren be schikbaar worden gesteld. Op Donderdag 26 April a.s. kunnen wqrdcn geholpen gezinnen, waarvan de geslachtsnaam aanvangt met A t/m M en op Vrijdag 27 April d.a.v. dc letters N t/m Z. Dc hiertoe strekkende vergunningen kunnen worden afgehaald in de afdeellng „textiel", Lange Kerkstraat 11 van 912 uur en van 13.30—15 uur. Alle stamkaarten van de kinderen, die in aanmerking komen, moeten worden medege nomen, Walcheren. Petroleum kookdoeleinden, De bonnen 1, 2, 3, 4, 5, van de petrolëum- kaart voor kookdoeleinden „Walcheren", voor zien van dc kringnummers 223-228, zijn t/m 15 Mei 1945 aangewezen voor het koopen van 1 rts. (2 Liter) pertrolcuin per bon. Alle reeds eerder bekend gemaakte bónnen voor petroleum zijn uitsluitend geldig t/m 30 April 1945, Na dezen datum kunnen de bonnen bij ten hande laar niet meer worden Ingeleverd. Hulspantoffcle. De Distributiekring Middelburg maakt be kend, dat voer kinderen beneden 15 jat f, huisvrouwen en manr.u-, boven dc 60 jaar ge legenheid is om een bon -,oor huispar.toffels aan te vragen. Zij welke in aanmerking wenschen te ko men, kunnen een aanvraagformulier afhalen op het Distributiekantoor Zwidsingel, Lokaal 4, loket 3, op Dinsdag 24 April. Puin en huisvuil. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- gen vestigen er de aandacht op, dat het ver boden is puin enz. van en uit beschadigde ge bouwen op de wegen en straten te storten, J doch dat d:t puin door belanghebbenden ge- bracht moet worden op een der door hun college aangewezen plaatsen; dat deze plaat sen zijn aangeduid door een bord, waarop is vermeld: „Stortplaats voor puin, niet voor huisvuilnis"; en dat een lijst, vermeldende deze plaatsen, ter inzage ligt ten kantore I van gémeentewerken, Bellamypark 19; dat I evenwel deze plaatsen niet bestemd zijn voor het deponeeren van huisvuil e.d., doch dat dit huisvuil in ketels of bakken gedaan moet worden, welke ketels of bakken 2 maal per week op het trottoir moeten worden ge plaatst; dringen er bij de bewoners ten sterk ste op aan hierbij hun volle medewerking te verleenen, opdat nu het warme jaargetijde nadert een vliegen- en rattenplaag voor komen worde, welke hef uitbreken van epi demische ziekten tot gevolg zou kunnen heb ben. Toont Uw burgerzin en werkt allen mede. Schadeloosstelling bloem- en meelagenten. Bloem- en meelagenten, die gedurende de bezettingsjaren een schadeloosstelling ontvin gen, welke voorts niet uitgekeerd kon wor den door de fabrieken, die zich benoorden de groote rivieren bevinden, dienen zióh voor het eventueel verkrijgen hiervan te wenden aan het Aan- en Verkoopbureau van Akkerbouw producten afd. Zeeland te Goes. Door betrokkenen dienen allereerst de sou ches van de ontvangsten uit dezen hoofde over de maanden Juni, Juli en Augustus 1944 te worden overgelegd. Prijzen boerenboter. Het Hoofd van het Bedrijfschap voor Zui vel afd. Zeeland vestigt'er de aandacht van de betrokkenen op, dat de Zuivelverordening 1942 (zuivelproducten) aangeeft dal de boe- renboterprijzen als volgt zijn vastgesteld: Bij verkoop aan den consument f 2,40 per kg. bij verkoop aan detaillisten franco huis detail list f 2.20 per kg.bij verkoop aan handelaren niet detaillisten f2,10 per kg. Het berekenen van andere prijzen is niet toegestaan. Men stelt "zich in dat geval bloot aan gerechtelijke vervolging. Bonnen Huispantoffels. De leider van den distributiedienst Wissen- kerke maakt bekend, dat een beperkt aantal huispantoffels mogen worden uitgereiktdat aanvragen hiervoor uiterlijk Zaterdag, 21 April op den distributiedienst te Geersdijk of op de plaatselijke correspondentschappen moeten worden ingediend. In aanmerking komen uitsluitend: 1. kinderen van I tot en met 14 jaar; 2. dienstboden; 3. mannen en huitvrouwen boven de 60 jaar. De leider: M. A. L. HUBRJjlGTSE. Vergoeding Centrale Dorschplaatsen. Zij die in het seizoen 1944'45 terreinen beschikbaar hebben gesteld voor het centraal dorschen en meenen in aanmerking te komen voor een vergoeding, dienen dit schriftelijk aan te vragen aan ons kantoor, afd. Dor schen. Hun aanvragen moeten bevatten alle namen en adressen van de personen die op hun terrein hun producten hebben aange voerd, alsmede welke oppervlakte voor elk van hen aldaar gedorscht werd. Deze aanvragen moeten uiterlijk 1 Jitei a.s. bij ons zijn ingediend. De P.V.C. voor Zeeland. IJzer en staal. (N. 22.) Het Rijksbureau voor Ijzer en Staal en het Rijksbureau voor Non-Ferro Metalen te Tilburg, maken bekend, dat in gaande 1 Mei a.s. de distributie van ijzer, staal en non-ferro metalen aan sraedpn, lood gieters, fitters en koperslagers zal worden overgedragen aan hetCentraal Bureau voor Metalen Verwerkende Ambachten, Hintha merstraat 101, Den Bosch. N. 23. De geldigheidsduur van alle vergun ningen tot het bewerken, verwerken, koopen of afleveren van ijzer en staal en non-ferro metalen, welke door bovengenoemde Rijks- burcaux of hun bijkantoren/contingenthou ders zijn uitgegeven in de periode van 1 De cember 1944 tot 30 April 1945, is verlengd tot 31 Mei 1945. (N. 24.) Zij, die hun bedrijf of beroep ma ken van de productie van of den handel in non-ferro metalen, zijn verplicht aan ieder, die een momenteel geldige vergunning of toe wijzing moeten worden verkocht, voorzoover zij deze in voorraad hebben, op verzoek te verkoopen en af te leveren. Waarschuwing' tegen het rollen (blok ken) van met zout water geïnundeerde gronden. In de voorschriften voor de behandeling van met zout water geïnundeerde gronden, is uit drukkelijk gewaarschuwd tegen het rollen (blokken) en sleepen van deze gronden. Het is gewenscht, dat de akker zoo ruw mogelijk blijft liggen. Doet men dit niet, dan is na de eerste regenbui dc/ grond weef één vlakke dichtgeslagen plaat', Verschillende landbouwers zijn ondanks deze voorschriften overgegaan tot rollen, on getwijfeld daartoe aangezet door de abnor maal droge omstandigheden. Ondanks deze droogte moet met den meesten nadruk tegen 't rollen (blokken) en sleejren worden gewaar schuwd. Gronden, die na regenbuien zijn dichtgeslagen dienen zoo spoedig mogelijk na voldoend opdrogen wederom licht te wor den open gemaakt, Na het zaaiklaar maken van den giond, dient deze'direct te worden ingezaaid, daar men an ders het gevaar loopt, dat deze open grond wederom dichtslaat en opnieuw zaaiklaar moet worden gemaakt. Overname gezonde uien. Het Algemeen Commissariaat voor de Voedselvoorziening, Afd. Groenten en Fruit, maakt bekend, dat met ingang van 18 April 1945 alle gezonde uien, welke zich nog bij de telers bevinden, worden overgenomen door het „Centraal Bureau voor Groenten en Fruit" te Tilburg. Uitbetaling vindt slechts plaats aap de telers, welke vóór 24 April 1945 aan de i veilingen opgave hebben verstrekt van de nog bij hen aanwezige partijtn gezonde uien' en indien deze opgave gecontroleerd is door de veilingen en ambtenaren van den C.C.D. of het U.C.B. Dc teler» zijp vefpücHt speciaal met het oog op d», nog te bevrijden gebieden de uien zoolang mogelijk in goede conditie tc bewaren en op aanwijzing van het „Centraal Bureau voor Groenten en Fruit" af te leveren. De uien,' welke nog op aanwijzing van het „Centraal Bureau voor Groenten en Fruit" worden verlad.cn, worden- direct via de vei lingen betaald. De afrekening van de partijen waarvan het zal blijken, dat geen afvoer meer mogelijk is, zal na afloop van het seizoen plaats vinden. Afd. Tuinbouw A. C. V. (No. 102 A) Het A. C. V. afd. Tuinbouw (incl. -A.C.V. afd. Groente en Fruit en het Centraal Bureau van Groente en Fruit) is overgebracht van Heuvelstraat 52 naar Lange Schijfstraat 48. De onderafdeelingen van A.C.V.-afd. Tuin bouw, genaamd Sierteeltproducten en Tuin- bouwzaden blijven tot nader aankondiging gevestigd te Oisterwïjk, Burgemeester Can- terslaan D 251 E. Rijksbureau voor Hout. (U.3.) Het Rijksbureau voor Hout, Rechte- straat 50, Eindhoven, brengt ter kennis, dat tot Gedelegeerde voor dit Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen is benoemd de heer B. O. E. Ca.ioy, „Groot Casino", Sluiskil. Voor alle zaken, dit Rijksbureau en zijn secties betreffende, kunnen belanghebbenden in Zeeuwsch-Vlaanderen zich wenden tot de zen Gedelegeerde. (U 5.) Het Rijksbureau voor jTout, Roehte- slraat 50, Eindhoven, maakt bekend, dat te zijnen kantore special» zittingsdagen zullen worden gchnude:: en wel; Maandag .oor de klompenindustrie i Dinsdag voor mijnhout» aangelegenheden; Woensdag voor de etrot- serie- en wugenbouwbednjven. Suikerbietenzaad. (No., 110.) De Afdeeling Zaalzaad maakt bekend, dat een boeveelheid suilen bictenzaad is geïmporteerd, welke ruim voldoende is om aan de'vraag te voldoen. Telers, die nog zaad noodig hebben, die nen zich terstond in verbinding te stellet! met hun leveranciers, die op korten termijp zullen worden bevoorraad. Vragenrubriek. Vraag 6; Gaarne vernam ik wanneer een bon za! worden aangewezen voor scheermes jes, scheerzeep en thee? Is het mogelijk, dat, t inplaats 'van koffie, de e.k. periode thee be schikbaar wordt gesteld? K. te M. Antwoord: Betreffende distributie van scheermesjes cn scheerzeep is nog niets be kend. Thee is niet voorhanden en kan dus ook niet in de plaats van koffie worden verstrekt. Vraag 7De laatste 'dagen is het brood weer veel minder van kwaliteit gewotdeu. Is dat nu noodig? Z. te K AntwoordDoor de slechte kolenpositie konden partijen tarwe, die normaal door de drogerijen zouden zijn gegaan, deze behan deling niet ondergaan. Zoo nu en dan zal het daarom voorkomen, dat een gedeelte van dqze tarwe in het broodmeel is vermalen, wat de kwaliteit van het brood ongunstig beïnvloedt. De P.V.C. voor Zeeland. In Jezus ontslapen onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder en Zuster Elisabeth Jane YawkingsFreeman, Eclitgenoote van H. J. C. v. d. Woestijne, in den leeftijd van ruim 73 jaar. Middelburg: H. J. 0. v. d. Woestjjne. Leeuwarden A. E. v. d. Woestijne. D. v. d. Woestijne De Kara en Kinderen. Zeist: P. C. v. d. Woestijne. Haarlem A. M. Freeman. N. Freeman. Middelburg, 19 April 1045. Bogard3traat 14. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE ONDERLINGE HAGELVERZEKERI NG-MAATSCHAPPi J, Groot Hertoginnelaan 1, 's-Gravenhage. V er 1 o o f 4 SUUS BOSSCHAABT en JAN v. d. BERfJE. Tijdelijk Varkensmarkt2, Vlasmark 55. Middelburg, 24 April 1945. Aan Heeren Agenten, Na pverieg met de Commissie voor,het Schadeverzekerings- wezep zijn zaaivêrdeelmgsformulieren verkrijgbaar, onder op gave van de namen der Verzekerden, volledigo adressen en polishummers bjj het 'Hoofdagentschap A. S. VROON ZONEN. Oostvoorstraat A 10, DINTELOORD. (Tijdelijk postadres: Roosendaal, Huisdonkschestr. 42.) Na inlevering der volledig ingevulde en geteekende formu lieren worden voorloopige polissen afgegeven. Rubber- en Handteekeningstempels kunnen wij, nu de postverbindingen hersteld /(jn, weer leveren. Geef Uw bestelling omgaand op bij KANTOORBOEKHANDEL J. A. WESTSTRAT'E, WEMELDINGE. De Fa. A. L.. VAM MELLE vraagt ten behoeve van de Eng. Bakkerij Aanbiedingen dagelijks met overlegging van ge tuigschriften. Verloofd NEL VAN DEE KOOT, en HENK VAN LOON. Oostkapelle, Grijpskerke, 25 April '1945. Gelegenheid tot gelukwenschen Te Oostkapelle, Dorpstr. 2, 25 April, van 35 u. n.m. Te Grijpskerke: Henv. Pastorie, 26 April, van 7.309.30 u. n.m. 1905 1945 Op 27 April a.s. hopen onze geliefde Ouders Andries Schipper en Maria de Wee, hun 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen. Goes Fam. O. de Wee. Fam. J. de Groot. Wolfaartsdijk: O. van Boven. Botterdam Wed. C. van Klaveren. Den Helder. Fam. A. Vijfschaft. Frankrijk Pachier Schipper. Goesi Piet Schipper, Goes, Westhavondijk 17. 1890 1945 Zoo de Heoro wil en zij loven hopen onze geliefdo Ouders, Behuwd- en Grootouders Adriaan Duine en Dingena DuineGunther, op Woensdag 25 April a.s. liun 55-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen. Oud-Vossemeeri H. Duine. T. DuineMinlicoro en Kinderen. Scherpenisso: J. Duine on Kindoren. A. Duinei A. Duinev, d. Graaff en Kinderen. Oud-Vossomeer: Abr. Duine. J7 DuinoMinheore en Kinderen. 'G. van Driol. A, van DriolDnino en Kinderen. Adr. Duine. M. DuinoVos on Kinderen. Telefonisch weer te bereiken onder no. ADR. VERMAIRE, Lange Vorststraat 27—31, Goes. De Goessche Tweedehands-Zaak vraagt van alles te koop: Een Bakfiets, Jongens- en Meisjesfietsen, Binnen- en Buiten banden, Fietsonderdeelen, enz. - Kadio's en onderdeelen. - Tafels, Stoelen. - Alle soorten Kachels, Naaimachines, Kinderwagens, Ledikanten. Potten en Pannen, Glas- en Aardewerk en alles wat U kebt op te ruimen. EB IS NOG HET EEN EN ANDEB TE KOOP. Komt zienl Beleefd aanbevelend: C. DRONKERS, Ganzepooristraat 1, Goes- Inplaats van kaarten. JAN KODDE en CATHABINA VEBHAGE, geven U hierbij kenuins van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking' D.V. zal plaats hebben op Woensdag 9 Mei a.s. Huwelijksinzegening to Big- gekerke door den Weleerw. Heer Ds M. Vreug'denhil, Goref. pred. te Meliskerke. Zoutelande, St.-Janshof. Biggekerke, A 109a. 19 April 1945. Gevraagd EEN LEERLING- MEUBELMAKER OF TIMMERMAN. Wijngaardstraat 37 Goes. Tegen Mei a.s. FLINKE DIENSTBODE gevraagd, genegen om inedo in den'winkel te helpen, liefst G.G., bjj JAC. SNOOD IJK, Kruide- uier, 's-H. Hendrikskinderen. Wat zegt U, geen molen om de koffieboonen te malen! Geen bezwaar, wij malen Uw koffieboonen eleetrisck zoo i'iju ais U wensclit. Dan pas drinkt U een fijn kopje koffie. Lover dus Uw koffiebonnen bij ons in. Bjj voorbaat onzen dank. Beleefd aanbevelend, Levensmiddelenbedrijf ALB. HUIJSMAN, Gravenstr. 12, Middelburg. Wij danken allen hartelijk, die by ons veertigjarig huwe lijk van hun bolangstelling bobben doon Blijken. J. van Belois. Ij. van BoloisVorhaagen, Wilhelmiuadorp, B 153. Ondorgotookendü, D.B.II. voor Walcheren, roept GEGADIGDEN op voor hot lcoopon van een PARTIJ MEST, liggende aan don Havendyk to Middelburg, De mest moot door don koo- per vóór 15 Mei a.s. zijn weg gehaald. Beflectanton goliovon hun aanbiedingen schriftelijk Vóór 1 Mei a.s. in to dionon op hot Districtsbureau V.V.O., Gort straat 38, Middelburg. De D.B.H. voor Wnlchorcn, li WIELEMAKER. SEROOSKERKE (W.) VERGADERING der A.-R. Kiesvereeniging Vrijdagavond 27 April, 7.30 uur, in do Herv. School. Spreker: Dr K. HU1ZENGA. De Voorzitter. Provinciale Bibliotheek Zeeland, Dam 71, Middelburg. Geopend iederen werkdag van 1013 on van 1418 uur. ,ZEEUWSCH DAGBLAD" in alle Chr. gezinnen! tot 20 woorden 0.60 elk woord meer 5 ct. bij vooruitbetaling ZEEUWSCIIE OESTEBS, per 100 ƒ15, ƒ20, 25, 30. HUGO BOL, Oostorkweeker Yorseke. WIE- BUILT mijn Kinder ledikant (groote maat) voor 4 nette Kamerstoelen? Rijksweg D 8a, 's-H. Areudskerko. WIE BUIL.T mjjn Jongens jasje, leeftijd C jaar, voor Ileereuoverhorad? DAVIDSE, Beenhouworssingel 7, M'burg. - WIE BUILT z.g.a.n. Dames- zomerinantol (groon), voor Heerencostuuai, kl. maat?, geen nieuw, en TE KOOP GE- VBAAGD of in ruil: lange, wittb Dameshandsehoonen ou zijdon witte Sehoenetq maat 40. Nieuwo Keerkgang 9, Middel burg. WIE RUILT mijh 2 zwarte Zomerstroohoedon (Zondagseho) voor .donkere of zwarte Zon dagseho Zomermantel, maat 44 of - 46 AdresM. DE BIDDER, Tuindorp E 0, Arno- muidon. - POESJE GEVRAAGD. G. C. VAN BOVEN, III, weg 2, Nieuw- en Hint-Joosland. WIE BUILT mijn als nieu we hoogo Werkschoenon, ni. 43, voor lago Schoenen, m. 42 T KRIJGER, IIoogBtr. 34, Tholen. - TE KOOP GEVRAAGD) oen Divan cn WIE RUILT mijn Kinderlnarsjes, m, 21, voor Iiln- dorachoontjea, m, 24? Br. no. 35, Bur. van dit blad to Goog, Druk Oosterbiian Le Oolnt.ro S

Zeeuwsch Dagblad | 1945 | | pagina 2