ADVERTENTIEN. De macht der Muziek. BEGRAFENISFONDS „Tot Nut van 't Algemeen". gestrande Schip „Pomona", VLISSINGSCHE Gerstebier Dubbel Prinsesse Berliner Alt Gerste Lager. f 4.50 p. v. fr. wal -5.50 8 cents per Liter: idem. Gemengd Biiitenlandscli Nieuws. In een plaats in Engelsch-Indië was men er achter gekomen, dat bij sommige examens de examinandi reeds vooruit wisten, welke vragen zij zouden krijgen; de drukker verkocht n.l. de te voren gedrukte vragen voor een geringen prijs. Dit nu besloot een examinator te verhinderen. Tot dit doel liet hij zich niet door de moeite en de kosten afschrikken om zijne vragen te laten lithographeeren. Hij was er bij toen de steen weid geprepareerd, hij telde al de afdrukken, nam ze mede, sloot, toen hij met den lithograaf heenging, zorgvuldig de deur en stak de sleutel in den zak. En toch werden nog denzelfden avond de examen vragen voor 'J ropij het stuk aan de examinandi verkocht. De lithograaf had een witte pantalon ge dragen, was, vóórdat hij de kamer verliet, een oogen- blik op den steen gaan zitten en had zoo een afdruk van de vragen medegenomen. Mahdi Ali, de vorst van Hyderabad, heeft, na zijne terugkomst van een bezoek aan Engeland, aan zijne landgenooten eenige opmerkingen ten beste gegeven, waaraan het volgende is ontleend «Indien de uitkomsten van eenen vrijen regeeiings- vorm en socialen vooruitgang niet naar teekenen van grooten rijkdom en het schouwspel van machtige legers, maar naar het algemeene geluk van het aldus bestierde volk moeten afgemeten worden, dan voor waar moet ik aarzelen met te erkennen dat Europa ons eene les zou kunnen geven. Want, wel verre van een ruim verbreid geluk, vindt men in eene enkele Londensche wijk de kenteekenen van een meer nijpende armoede en eene jammerlijke ellende, dan in geheel Deccan, ja, ik durf het veilig te beweren, in garisch Indië zouden aan te treffen zijn." Een straatprediker hield eene toespraak tot de »havelooze" kinderen, die in New-York, talrijker misschien dan in eenige andere wereldstad, de straten bevolken. Midden in zijne rede vroeg hij: »Wie is er,- die, zelfs als vader en moeder u verlaten, zorg voor u draagt?" »De politie, mijnheer, de politie!" antwoordden twintig bengels als uit éénen mond. Mevrouw Agar, de ook in Nederland goed bekende tooneelspeelster, is sedert eeriigen tijd ziek. Hare vrienden willen voor haar, die in armoedige omstandig heden verkeert, in een der groote schouwburgen van Parijs eene benefiet-voorstelling organiseeren. De directeur van het théatre fransais heeft haar 1000 frcs. gezonden en mevrouw Carnot, de gemalin van den president der republiek zal, volgens de Figarohaar invloed aanwenden om haar een depot van tabak en sigaren te verschaffen. Zulk een winkel (bureau de tabac) levert dikwijls vrij wat op. Zij, die met de beste zijn begiftigd, plaatsen er een verkooper in, die een vast tiacteinent of een deel der winst ontvangt, en houden dan nog een aardig sommetje over. Met het oog op de nieuwe wet in den staat New- York, die het gebruik van electriciteit bij terecht stellingen voorschrijft, en die met het begin van 1889 in werking treedt, is door medici, die daarover geraadpleegd werden, eene wijze opgegeven, waarop de veroordeelden het best door electriciteit ter dood worden gebracht. De delinquent wordt op een stoel gebonden, die aan een met gummi overtrokken tafel bevestigd is. Den electvischen stroom leidt men tusschen de schouders door de ruggegraat. Het hoofd wordt door een soort helm aan de stoel bevestigd en aan deze helm wordt het andere einde van den electrischen draad vastgehecht. In een nevenvertrek bevindt zich de dynamomachine. De polen en de huid van den veroordeelde worden op de plaats van aanraking met warm water bevochtigd. Het hoofdhaar moet geheel afgesneden worden. De dynamomachine, die den elec trischen stroom voortbrengt, moet zeer sterk zijn. De stroom behoeft slechts 30 seconden te duren. Met al deze voorbereidselen is het toch zeer de vraag, of de terechtstelling door middel van electriciteit mensche lijker is dan eenige andere methode. Het was den 16en Maart 1887; den vorigen nacht was te Londen veel sneeuw gevallen, ook op het dak van een zekeren heer Meinershagen, die een bediende last gaf, de sneeuw weg te vegen. De luitenant Charles Mercier, die juist voorhij ging, kreeg een schop sneeuw op 't hoofd, zoodat zijn hoed werd platgedrukt en hij licht aan het hoofd werd verwond. De heer Meindershagen snelde, toen hij zag wat er gebeurde, toe, verzocht den luitenant om binnen te komen overstelpte hem met verontschuldigingen. Mer cier begaf zich naar huis. Hij gevoelde zich niet al te wel. maar hij dacht toch geen oogenblik dat dit ongeval voor hem ernstige gevolgen zou hebben. Toen echter de ongesteldheid erger werd in plaats van te beteren, raadpleegde hij een arts, die hem verandering van lucht aaniied, waai op de luitenant zich naar Edinburg begaf. Uit deze stad teruggekeerd, ging hij, daar hij een voortdurende hoofdpijn, waaraan hij erg leed, maar niet kwijt kon worden, naar dr. W. Jenner, die hem tot herstel naar het vaste land zond. De patient begaf zich naar Lucernde berglucht werkte zeer gunstig en hij keerde volkomen hersteld naar Londen terug. Deze voorbijgaande, ongunstige verandering in zijn gezondheidstoestand meende nu de heer Charles Mercier aan den arbeider van den heer Meinershagen te kunnen wijten en daarom ver langde hij van dezen, die voor zijne werklieden ver antwoordelijk was, terugbetaling van de reiskosten die hij tot herkrijging zijner gezondheid had gemaakt. De rechtbank heeft nu een gunstig oor verleend aan den eisch van den luitenant en heeft den heer Meiners hagen veroordeeld, den aanklager eene schadeloos stelling van 4800 gulden te betalen. Wat een geluk voor mijnheer Meinershagen dat de huisarts of dr. Jenner den luitenant niet een reis om de wereld voorgeschreven hebben. INGKZONDEN. Mijnheer de Redacteur. Op elk handelsgebied bestaat concurrentie; deze is nuttig, zij moet bestaan; maar zij moet eerlijk zijn en zich niet bedienen van leugen en laster. De Stoombierbrouwerij en Mouterij »de Meiboom" te Vlissingen, heeft te Zierikzee debiet gezocht, en wel met uitnemend succes* de afzet overtrof onze verwachting, een ieder roemde ons product. Op éénmaal houden deze week de bestellingen op, en blijkt na onderzoek, dat laster en leugen, door concurrenten en hun agent uitgestrooid, hun doel niet gemist hebben. Er is rondgestrooid, dat het bier der Vlissingsche brouwerij gemaakt wordt van water uit een regenbak, waarin een man verdronken isenz. Welnu, Mijnh. de Redacteur, sedert 3 jaar is deze put geheel gedempt, en wordt sedert 2 jaar, dat de nieuwe brouwerij in werking is, geen druppel ander water gebruikt dan uit de leiding der Vlissingsche Duinwatermaatschappij. Algemeen wordt erkend dat uit een gezondheid- kundig oogpunt geen water boven duinwater te ver kiezen is, dus juist wat het water betreft staat de Vlissingsche brouwerij boven haren concurrent, die de laster verspreidt. Hoogst aangenaam zal het de Directie zijn, een bezoek van elk belangstellende te ontvangen, om zich te overtuigen van de waarheid van het bovenstaande. De geheel volgens de nieuwste eischen ingerichte Stoombierbronwerij en Mouterij is zeer de moeite waard om gezien te worden. U beleefd dankzeggende voor de plaatsing dezer regelen, teelten ik met alle achting UEd. Dvv. Dr., De Directeur der Stoom bierbrouwerij en Mouterij »de Meiboom", A. E. DUDOK. VAN HEEL. Paul minde schuchter eene maagd, De schoonste toch der schoenen. En daar hij niet te spreken waagt, Zoo grijpt hij naar de tonen. Een speelwerk kocht hij, zond het dra Naar 't huis der lieve maagd. Zij wond het op. Nu, de muziek Had haar nooit zoo behaagd. »Ik ken een oog!" Zoo ving het aan. «Heb ik slechts U", ging 't voort. «Ik snijd 'uw' naam in eiken boom, Als gij mijn beê verhoort". Nu klinkt: »Ach! hoe is het mogelijk dan, Dat ik U niet verlaten kan?" «Waart gij reeds mijn eigendom!" Zoo toch klinkt het verder dan. De maagd verstond den zin van 't lied, In o, zoo korten tijd En Paul heeft na een korte poos Om hare hand gevrijd. En toen zij stonden voor 't altaar, Hoort zij Paul lisp'len nu »'t Geluk, o Meester Heller, ja 'k Verkreeg het slechts door U". En weet ge nu van dit mijn lied, De wezenlijke kern? Wel, schaf U gauw een speeldoos aan Bij J. H. HELLER. Bern. onder de zinspreuk: Het BESTUUR van bovengenoemd Fonds brengt ter kennis van de Ledendat in het gewone vergader lokaal ten huize van den Heer W. KANAAR alhier, gedurende veertien dngen ter inzage is neer gelegd een ont werp-wijziging van het Reglement, houdende verliooging van de uïtfceering bij overlijden, zonder verhooging der contribution. Zierikzee, 10 December 1888. Namens het Bestuur De Boekhouder A. Gr. K1JN. De Notaris J. VAN DER BENT zal, op Vrijdag den 1-1 December 1888, 's morgens 11 ure, te BrouwershavenpubiieK verJfoopen EEN GEDEELTE VAN DE GEBORGEN 11 f bestaande in: 1 41 heele Riga greenen Balkenzwaar 11 bij 13, lengte van 16 tot 38 voet; 52 doorgezaagde dito Balken; 112 vuren Battings, lengte van 14 tot 33 voet; mitsgaders een bijna nieuwe Boot met 7 riemen, breed 2,21, lang 6,36, diep 0,84; 2 Ankers, Watervaten, Standers, staand en loopend Want en hetgeen verder zal worden geveild. Information te bekomen bij de Firma J, DE KATER h., Scheepsagenten, en genoemden Notaris te Brouwers haven. houdt zich aanbevolen voor de levering van s Mondeling kunnen bestellingen worden gegeven aan beurtschipper VAST SlEtt HECHT. Omtrent het sluiten van contracten van levensverzekering en. lijfrente bij de Ilollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen, opgericht in liet jaar 1807 te Amsterdam en tegenwoordig onder het bestuur van de Heeren .1. Foclt, C. P. van Eeghen, J. T. van Bosse en .J. Gr. fiillem, als Com missarissen, Jhr. Mr. C. H artsen .Jbsz., als Directeuren Mr. J. P. Por tietje, als Tweede Directeur, zijn inlichtingen te ver krijgen aan het Kantoor te AmsterdamRegu liersdwarsstraat 12, bij H.H. Correspondenten in de voornaamste steden des Rijks en bij den Heer T. Braijer, te 's Gravenhage, Billitonstraat 2, Generaal Agent. Jaarlijksche premie per Honderd Gulden Kapitaal-Verzekering voor bet gebeele leven: Op 25 jaar f 1,99. Op 40 jaar f 3,11. 30 - 2,27. 35 - 2,64. 45 - 3,71. 50 - 4,53.

Zierikzeesche Courant | 1888 | | pagina 3