JOH HOLLAND. Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVERTËNTIEN. Vélocipêde eene Naaimachine of Werktafeltje. Wie op rijperen leeftijd Het FRANSCH zonder MEESTER Het DUITSCH zonder MEESTER, Het ENGELSCH zonder MEESTER, zij van niets weten. Maar dat beteekent niets; want ten gevolge van den eigenaardigen Russischen toestand van bewaking ontvangt zelfs de keizerlijke familie dikwijls eerst enkele dagen of soms uren vóór het vertrek van den Czaar daarvan het ofücieele bericht". Hamburg zal het toetreden bij het tolverbond met groote feesten vierende keizer wordt verwacht met een gevolg van 194 personen. 29 October heeft de plechtigheid plaats. Zwitserland- Het leger des heils is te Bern niet gezien. Miss Stirling, hoofd-officier, werd tot 100 dagen gevan genisstraf veroordeeld wegens het maken van pro selieten. Zondag is te Bern het aangekondigde werklieden congres gehouden. Er waren afgevaardigden van 60 Zwitsersche werkliedenvereenigingen. De beraadsla gingen waren wel niet openbaar, maar toch is het een en ander er van bekend gemaakt. Daaruit blijkt, dat er een vrij heftige strijd is gevoerd over de be paling, dat buitenlanders van het lidmaatschap eener Zwitsersche werkliedenvereeniging moeten worden uit gesloten. Zij werd echter met nagenoeg 2/z van het aantal stemmen aangenomen. Voorts heeft de ver gadering hare verontwaardiging uitgesproken over de politie-maatregelen der Bondsregeeringzij zag daarin eene ondermijning van de grondwettige rechten en vrijheden, en deed een beroep op alle Zwitsersche burgers, die de vrijheidslievende tradifciën des lands niet verloochenen, om op te komen voor eens wijziging der grondwet, onder anderen in dien zin: dat de bondsregeering rechtstreeks door het volk wordt be noemd, aan het volk het recht van initiatief op wet gevend gebied wordt toegekend en het houden van volksstemmingen over wetten en besluiten verplichtend wordt gesteld. JEngfelaiiitfi- De Times bevat een zeer waardeerend artikel over Nederland, naar aanleiding van den 75en verjaardag zijner onafhankelijkheid. Na er op te hebben gewezen, dat blijkens de geschiedenis «geen nationaliteit in de wereld hare vrijheid waardiger heeft veroverd dan de Nederlandsche en naar aanleiding daarvan meer recht heeft om op zich zelve te roemen", na te hebben aangetoond hoe van de vroegste tijden de Nederlandsche natie een op zich zelf staand geheel heeft gevormd, hoewel daar geographisch weinig aanleiding toe bestond en daarom vele Duitsche politici Nederland beschouwen als van nature deel uitmakende van hun rijk, terwijl ook weer van hunnen kant Lodewijk XIV en Napoleon dachten dat het van nature onder hunne domeinen gerekend behoorde te worden' en, na er op gewezen te hebben dat de Europeesche vrijheid veel meer ver plicht is aan de onbedwingbare liefde der Neder landers voor onafhankelijkheid dan de Nederlandsche onafhankelijkheid verschuldigd is aan bijstand van Europa, na dit alles wijst de schrijver op de omstan digheid, hoe op dit oogenblik de natie niet zonder eenige bezorgdheid de toekomst tegemoet ziet, eene bezorgdheid, welke haar oorzaak vindt in de gebeurte nissen, welke eene eventueele troonswisseling zouden kunnen vergezellen. «Wanneer deze mocht plaats hebben", zoo vervolgt de Times, «behoeven de Neder landers niet bevreesd te wezen, dat Europa zal dulden dat eenige hindernis worde in den weg gelegd bij de vervulling hunner onderdaansplichten aan hunne nieuwe Vorstin." Ten slotte wordt van eene door de regeering voorgenomen evacuatie van Atjeh gezegd, dat geen beter verjaardagsgeschenk aan de Nederlanders zoude kunnen aangeboden worden. Fran k r ij k. Het schip, waarmede het stoffelijk overschot van Napoleon in 1840 van Sint-Helena naar Frankrijk is overgebracht, is tot dusver te Toulon bewaard, doch het zal thans afgebroken worden. Het ontwerp tot invoering eener inkomstenbelasting bevat het volgende: Art. 1 bepaalt, dat er eene al- gemeene inkomstenbelasting zal geheven worden naast de reeds bestaande belastingen op zekere inkomsten, wier heffing zal voortgaan op den ouden voet. Verder maakt het ontwerp onderscheid tusschen inkomsten verkregen uit arbeid, zooals uit handel, nijverheid, enz. en die verworven worden uit renten, roerende bezittingen van allerlei aard, enz. De inkomsten uit arbeid worden belast met pet., die van de tweede soort met 1 pet. De inkomsten beneden 2000 fr. zijn vrijgesteld. Buitendien genieten de inkomsten van 2000 tot 6000 fr. zekere ontheffing. Van die van 6000 fr. en daarboven is volle belasting verschuldigd. Elke belastingschuldige is verplicht van het gezamen lijke bedrag zijner inkomsten ten raadhuize der ge meente aangifte te doen, alsmede specifiek van de herkomst er van. Indien iemand zijne inkomsten te laag heeft opgegeven, zal hij aan eene verhoogde be lasting onderwonpen zijn. De belasting zal verhoogd worden met de helft van hetgeen hij heeft willen ontduiken. Een belastingschuldige, die in gebreke blijft de vereischte aangifte te doen, zal het dubbele der belasting, waarvoor hij officieel aangeslagen wordt, te betalen hebben. In elke gemeente zal er een com missie van schatters zijn, onder voorzitterschap van den maire, en in elke arrondissements-hoofdplaats eene commissie van herziening, onder voorzitterschap van den onder-prefect. Deze commissie zal de verklaringen verificeeren. Van de belasting zijn vrijgesteld de ver tegenwoordigers der vreemde mogendheden, de lief- dadigheidsbesturen, de militairen beneden den rang van tweeden luitenant, de officieren van allen rang, die in een veldtocht zijn. De vreemdelingen, die voor vast in Frankrijk zijn gevestigd, zijn aan dezelfde ver plichtingen onderworpen als de Franschen. Zij, die er tijdelijk wonen, zijn de belasting verschuldigd voor dat gedeelte hunner inkomsten, wat zij verteerd of ontvangen hebben. De belasting verschilt te hunner opzichte, naarmate zij minder of meer dan een jaar verblijf gehouden hebben in Frankrijk. Italië. De koning en de koningin van Italië hebben aan keizer Wilhelm eene schoone zilveren juweeldoos voor de keizerin geschonken. In de doos lag eene kroon, een halssnoer, armbanden en oorhangers in romeinsch goud met paarlen versierd, en gemaakt door den ver maarden goudsmid Castellani. De koning heeft ook aan de personen van het keizerlijk gevolg geschenken gegeven. Gemengd Buitciilaisdsch Nieuws. Een van de meest bekende en voornaamste «cavaliers" uit Weenen, die deelnam aan de laatste jachten die in Zevenburgen werden gehouden, had aan eenige dames berenvellen beloofd. Het gelukte hem echter niet, een enkelen beer te dooden, de dieren schenen zich liever tot hun winterslaap gereed te maken en vertoonden zich niet aan het jachtgezelschap. De jonge man, die toch gaarne zijn woord wilde houden, zond nu aan een bekend Weener bontwerker bericht, om uit zijn voorraad de noodige berenvellen te leveren. De man was met deze bestelling zoo in zijn schik, dat hij een kleine vergissing maakte, en bezield met den wensch om het allerbeste te leveren, aan de vriendinnen van den cavalier uit diens naam «ijs- berenvellen" als jachtbuit zond. In een dorp in Opper-Hessen stond een fraai ge bouw uit het overgangstijdperk, uit een bouwkundig oogpunt waarlijk een kunstwerk. Na lange beraad slagingen was nu eindelijk besloten, de oude leelijke vensterruiten, door nieuwe beschilderde te vervangen. Toen echter de in Heidelberg vervaardigde fraai, bont geschilderde vensters aankwamen, ontdekte men tot niet geringe verlegenheid, dat die rechthoekig waren, terwijl de vensteropeningen van boven waren gebogen. Algemeene teleurstelling, totdat eindelijk een slimmert een wijzen raad geeft, die ook wordt opgevolgd; men breekt de schoone boogvensters uit, en maakt de ope ningen rechthoekig en pastklaar voor nieuwe venster ruiten. Toen de regeering hiervan hoorde en dit Vandalisme trachtte te voorkomen, was het reeds te laat. Het gebouw is zijne prachtige boogvensters kwijt en heeft nu vierkante, met mooie, nieuwe, bont be schilderde glazen. Het huwelijk van den keizer van China zal nu niet lang meer uitblijven, want het college van hof-astro logen is reeds te Peking vergaderd, om een gelukkigen dag voor die plechtigheid uit te vinden. Die dag zal in het geheele Hemelsche rijk als een feestdag worden gevierd en alle uitgaven voor muziek, danslokalen enz. zal de Staat dragen. Ook zullen alle staatsbeambten en het leger op kosten van den keizer worden ont haald. De gezamenlijke uitgaven voor de bruiloft moeten ongeveer 3 millioen taels (12 millioen gulden) bedragen. Wat is schoonheid In Europa bewondert men de witte tanden, in Japan echter moeten schoone tanden geel en in Indië rood zijn. Een zacht blozende gelaatskleur is zeker benijdenswaardig, maar de vrouwen in Finland verven zich het gezicht blauw of groen en de Russinnen zouden zich voor leelijk houden, wanneer zij zich niet kalkwit blanketten. Welke is de schoonste vorm van neus? Men kan slechts met schouderophalen daarop antwoorden. In Perzië is het de gebogen neus, in Haïti de in gedrukte neus en de mama's daar plegen de neuzen van haar pasgeborenen te verminken. In Rusland be wondert men de wipneuzen. Duitschers en Engelschen vinden een slanke gestalte schoon, de Turken geven aan het embonpoint de voorkeurwij schatten het teeders ovaal van het gelaat hoog, in Turkije ziet men het liefst ronde gezichten. Bij ons geldt een hoog gewelfd voorhoofd als een teeken van geestin Griekenland is het lage voorhoofd een voornaam kenmerk van schoonheid. In het be schaafde Europa worden de blonde, bruine en zwarte haren bezongen, op de Marianne-eilanden geeft men aan witte haren den prijs. De Perzen haten rood haar en de Turken aanbidden het. Een kleine mond echter vinden allen schoon. Van 1926 Oct. 1888. Geboren: Een zoon van II. F. Paulussen en M. C. H. Donders. M. Bienefelt en J. de Bakker. J. Karreman en A. Verschuur. Overleden: M. Cats, 63 j., man van J. Vermeurs. R. de Wolf, 71 j., wed. van A. Roskam. Heden overleed tot mij en mijner kinderen diepe droefheid, na een langdurig en geduldig lijden, mijn innig geliefde Zoon de Heer M A RI N U S S C H A L IC W IJ Kin den ouderdom van ruim 45 jaren, in leven Burgemeester der Gemeenten Ellemeet en Eikerzee. J. SCHALKWIJK. Ellemeet, 22 October '1888. Uitgave van BRINKMAN VAN DER MEULEN, te Amsterdam. Geïllustreerd Weekblad voor Jongelui, onder hoofd-redactie van jr. jemwhbih va.nr bammht. JONG HOLLAND geeft een schat van schoone verhalen, illustratiën enz. en opende de rubriek in zijn kolommen WAT KAN IK WORDENVacatures voor Jongelui) een vraagbaak voor Ouders en Voogden daar waar het geldt Wat moeten mijne Kinderen worden? onder welke rubriek ook o. a. de oproeping voor Rijks examens voorkomen. Alle mogelijke inlichtingen daar omtrent worden door den Redacteur verschaft. Prijs per jaargang van 52 Nommers 5.-, per post 5.50. Tweemalen 'sjaars, tegen den Zomer en tegen St. Nico- laas, zal er onder de inteekenaren eene VERLOTING van verschillende prijzen plaats hebben. Daarenboven ontvangt elke inteekenaar gratis een lot voor een prachtige of zoo de winner een meisje is Proefnommers gr at i verkrijgbaar. gemakkelijk vreemde talen wil leeren, schaffe zich aan: Compleet in 50 lessen a 25 cent per les. Compleet in 50 lessen a 25 cent per les. Comple.et in 50 lessen a 25 cent per les. Practische methode om door zelfoefeningin korten tijd, Fransch, Duitsch en Engelsch. te leeren lezen, spreken en schrijven door H. C. Spruyt en E. Scheffer, leeraren bij het Gymnasiaal en Middelbaar onderwijs. Uitgave van NOORDHOFF SMIT te Groningen. Men teekent in hij alle Boekhan del ar en en (op plaatsen waar deze niet zijn) ook bij de Post kantoren of tegen inzending van een Postwissel a f 12,50 voor elke taal bij de Uitgevers. Prospectus alom verkrijgbaar.

Zierikzeesche Courant | 1888 | | pagina 3