Buitenland. Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVERTENTIEN. 17 TUINEN aldaar. Liberale Kiesvereenigïng te Zierikzee. M. C. OTLOCK HOUWER H.Gz., brug op, komende en onder de hevigste gebaren naar zijn mond wijzende, om zich in wanhoop te verdrinken. Door een zestal burgers en een agent werd hem dit belet. Hij werd nu naar het bureau op de Noorder- markt gebracht, doch stelde zich zoo woest en krank zinnig aan, dat men hem een dwangbuis moest aandoen. Vandaar werd hij naar het Buitengasthuis vervoerd. De raderbaar moest met touwen worden vastgemaakt, om hem te beletten van pijn er uit te springen. Hij moet des avonds aan de bekomen inwendige wonden gestorven zijn. Frankrijk. De Figaro ontvangt uit St.-Jean d'Angely het volgende telegram: Generaal Boulanger is hier in een rijtuig aangekomen; hij werd met toejuichingen begroet. Talrijke brigaden gendarmerie zijn aanwezig, daar men betoogingen vreest. Op het oogenblik dat de generaal aankomt op de Place de l'Eglise, lost een onbekende 5 revolverschoten op zijn rijtuig. De generaal werd niet getroffen, doch twee boeren en een der paarden werden gewond. De gendarmen komen aangereden en rukken den moordenaar uit de handen van het volk. Talrijke personen worden aangehouden. Dit dramatische toonee) brengt de hoogste ontroering te weeg. De paarden worden uitgespannen en het volk trekt het rijtuig voort van den generaal. Generaal Boulanger begeeft zich naar het Bureel van zijn comité en wordt er verwelkomt door drie meisjes, gekleed in de Fransche kleuren. Te 5 ure doet hij een waren triomftocht door de stad en ontvangt nog talrijke deputaties in zijn hotel. De Intransigeant zegt, dat er vier revolver schoten werden gelost op het rijtuig van den generaal. De dader van den aanslag is aangehouden, Hij beweert door boulangisten aangevallen te zijn en enkel geschoten te hebben om zich te verdedigen; ook mikte hij niet op den generaal. Een boer werd aan den hals, een andere aan den linkerschouder gewond. De graanoogst wordt dit jaar in Frankrijk op 85 millioen hectoliter geraamd. Er zal. naar de statistische gegevens over de laatste 10 jaren te oordeelen, 35 millioen hectoliter graan van elders moeten worden aangevoerd om in de binnenlandsche consumtie te voorzien. Engeland. Nu het Engelsche Lagerhuis heeft besloten, het geschil tusschen den heer Parnell en de Times door een parlementaire, uit drie rechters bestaande com missie te laten onderzoeken, heeft de heer Parnell de Times wegens laster voor den rechter te Edinburg gedaagd en vraagt hij een schadeloosstelling van 50,000 p. st. Dit proces zal vermoedelijk den 18 Oct. in behandeling komen. De Times uit hare groote ver bazing over dit besluit van den leider der nationalisten ten eerste omdat hij hiermede 18 maanden heeft ge- gewacht en verder, daar hij er de voorkeur aan geeft het geschil door Schotsche rechters te doen onder zoeken. In alle gevallen zegt het blad hetzij het Parnell ernst is, hetzij het hem slechts te doen is om tijd te verspillen en onkosten te veroorzaken, kunnen de werkzaamheden der parlementaire commissie door dit proces niet vertraagd of verhinderd worden. Du.itsohla.nci. De jonge keizer laat geen enkele gelegenheid voorbij gaan om zijn gehechtheid te toonen aan alles, wat het leger raakt. Zij, die hem verleden week bij de manoeuvres in de omstreken van Berlijn gezien hebben, hebben zich verbaasd over den ijver, dien de keizer aan den dag legde. Hij scheen in alles belang te stellen, en nam overal nota van. Zaterdag, na den ganschen morgen gewijd te hebben aan het bestudeeren van het terrein en de verschillende troepen-bewegingen, heeft hij met zijn staf onder eenige boomen op den grond het déjeuner gebruikt. De manoeuvres der artillerie schijnen hem het minst voldaan te hebben. In de munitie-fabriek te Spandaw heeft de keizer zich langen tijd onderhouden met den gouverneur van het oude fort en heeft den toren bezocht, waarin naar men zegt, de oorlogsschat bewaard wordt. Het resultaat van dit bezoek was, dat de keizer de lokalen der fabriek te klein vond. Men verwacht dat de fabrieken van Dantzig en Erfurt met die te Spandaw vereenigd zullen worden, zoodat men 3000 in plaats van 1000 werklieden bezig kan houden. Gemengd Buiteniandsch Nieuws. In een Duitsch blad voor jagers komen vermakelijke stukjes jagerlatijn voor. Zoo worden er belangrijke waarnemingen in aangetroffen over de wijze waarop de snippen de heelkunde beoefenen. Van hunne veeren weten zij voortreffelijke verbanden te maken, die zij met bloed bevestigen. Ook leggen zij pleisters op de wonden die de jagers hun toebrengen. Aan de vele staaltjes die medegedeeld worden, ontleenen wij het volgende. De heer Magin jaagde met eenige vrienden in het bosch van Versoix en raakte een snip, die echter nog kon wegvliegen, Men zag evenwel dat een der pooten als gebroken heen en weer slingerde. Eenigen tijd daarna werd dezelfde vogel door dezelfde jagers opnieuw geschoten. Nieuwsgierig onderzocht men de vroegere wonde. Inderdaad was een der pooten gebroken. De snip had den poot op den grond gesteund en zoo de beide gebroken deelen weder aan een ge hecht, vervolgens met veeren en mos er een verband omgelegd, en dit met een sterken grashalm omwonden, welks uiteinden met een kleverig vocht waren vast gehecht. Het verband was meesterlijk gelegd en de wonde mooi genezen. Een andere vogel was onge- lukkiger. Hem waren beide pooten doorgeschoten, maar de jager had hem niet dadelijk kunnen vinden. Den volgenden dag werd hij aangetroffen, maar in welken toestand? Reeds had hij om de beide breuken mooie verbanden gelegd, maar toen waren een paar bebloede veertjes aan zijn snavel gekomen, en was deze door het verstijvende bloed dichlgekleefd. Daar hij wegens de wonde aan de pooten die veeren niet kon weg krabben, was het arme dier den hongerdood nabij. Uit Konstantinopel wordt geschreven, dat aldaar onlangs een muzelman uit de volksklasse wegens een onbeteekenende overtreding ter dood veroordeeld was. De ongelukkige was vader van acht kinderen. Nauw hadden de zusters der orde van St. Vincentius a Paulo dit vonnis vernomen, of zij begaven zich naar het paleis van den Sultan, bij wien zij gehoor ver zochten. De sultan liet haar dadelijk toe, hoorde haar met groote minzaamheid aan en antwoordde: »Kan ik den edelen ijver, die uw hart zulke gedachten ingeeft, iets weigeren! Ga en volg dezen beambte; hij zal u naar de gevangenis geleiden, waar gij het genoegen kunt smaken uwen beschermeling zelf te bevrijden". En toen de zusters, diep getroffen, zich verwijderen wilden, voegde hij er nog bij: Vergeet den weg naar mijn paleis niet. Telkens, als gij, engelen der barmhartigheid, eene genade te vragen hebt, zult gij de deur geopend vinden". Een arme Italiaansche vrouw, die voor jaren naar Amerika vertrok om daar haar brood te verdienen, en door hare vlijt in goeden doen kwam, gevoelde, toen zij voor eenigen tijd ziek werd, zulk een onweder- staanbaar verlangen naar hare geboorteplaats Tradate, dat haar man eindelijk de reis met haar ondernam. Gelukkig werd haar wensch vervuld, doch nauwelijks had zij te Tradate het huis waar zij geboren werd betreden, toen zij dood nederviel. Het verlangen naar haar dorpje had haar tot dusver staande gehouden, doch toen dit bevredigd was, hernam de natuur aan stonds hare rechten. Voor een der Berlijnsche rechtbanken stond onlangs eene orgineele figuur terecht: een werkman in officiers uniform. De 45-jarige werkman Friedrich Kuban was wegens het onbevoegd dragen van eene officiers uniform tot eene geldboete van drie mark veroordeeld, en was daarvan in hooger beroep gekomen. Den len April was Kuban aangetroffen, terwijl hij ten vermake van het publiek in eene wel versleten, maar toch volledige uniform van een luitenant van het 12e regi ment dragonders rondwandelde; zelfs de sporen ont braken er niet aan. Daar Kuban nauwelijks de voor een militair noodige lengte bezit, maakte zijne ver schijning een meer komischen dan martialen indruk. Bij de zitting voor 't appèl verscheen hij wederom in uniform, doch nu wijselijk bedekt onder een demi- saison. Ook de sporen had hij nu weggelaten. Zijne verontschuldiging was zeker even origineel als zijn uiterlijk. In 't jaar 1870 was hij mede tegen de Franschen uitgetrokken, wel niet als soldaat, maar om den zieken en gewonden bijstand te verleenen. Voornamelijk had hij zich bij langdurige marschen verdienstelijk gemaakt door 't opsporen en aandragen van drinkwater. Op een goeden dag echter was hij bij zoo'n onderzoekingstocht in handen van franc-tireurs gevallen, die hem een allerakeligsten dood hadden toegedacht. Zij hadden hem namelijk tot den hals onder den grond gestopt en hem zoo aan zijn lot overgelaten. Een piket dragonders had hem echter bij tijds uit zijn neteligen toestand verlost, en bovendien had de officier hem eene oude uniform geschonken, met de opmerking, dat hij die voortaan »te zijner eere" dragen zou. Indien hij nu aan dit bevel gevolg gaf, kon daarin naar zijne meening toch geen kwaad gelegen zijn, evenmin als in 't dragen van volledige officiers-uniform door kinderen. De rechtbank vond deze verontschuldiging wel aardig, maar wees toch het hooger beroep af. Een aangename verrassing. Een voornaam advocaat te Sidney, was door een zijner collega's in Londen belast om te trachten een jongraensch terug te vinden, dat een tiental jaren geleden Engeland had verlaten om naar Australië te gaan en sedert dat oogenblik niets meer van zich had doen hooren. Na eenig zoeken vond de advocaat den bedoelden jongen man in een steeg te Sidney, waar hij in een ellendig krot woonde, gemeubileerd met een kist en twee bossen stroo. Een in lompen gehulde vrouw, die dacht, dat het een deurwaarder was, gekomen om hen uit de woning te zetten, zeide dat haar man doodziek was en smeekte om mededoogen. De uitge teerde man lag op een bos stroo en bad eveneens om medelijden. Dat was de toestand van het tweetal, die erfgenamen waren geworden van bijna f 400,000. Van 10—17 Aug. 1888. Geboren: Een dochter van A. Ideler en C. G. Wansink. zoon A. Koppens en M. A. Tuinman. P. Schoonakker en H. Siese. F. A. Berwald en A. C. Scherpenisse. dochter P. Tuijtel en A. M. Haringx. Overleden: R. Koole, 63 j., wedn., (overl. te Noordgouwe.) MfgaggA* De Notaris Mr. J. C. VAN DER LEK DE CLERCQ zalten verzoeke der Erven van wijlen den Heer K. HOCKE HOOGEN- BOOM, mitsgaders voor den Heer J. HOOGENBOOM Mz., op Vrijdag- J84 Augustus 1888, des voor middags lO ure, in de Herberg van C. J. van Splunter te Zonnemare PUBLIER VEHROOPEN: te ZOME91A1RE. 3/10 en AANDEEL in de Meestoof en gevolgen „De Wassende Maan" aldaar. 2 Heet. 02 Aren 50 Centiaren BOSCH aan den Blooisohen dijk onder Zonnemaire. 4 Heet. 25 Aren 70 Centiaren BOUWLAND in den polder Bommenede aldaar. In pacht bij c. Post c. s. tot 1891 om f 306,40 's jaars. 8 Heet. 95 Aren 60 Centiaren BOUWLAND aan den Blooischen dijk en in den Nieuwen Nataarspolder aldaar. In pacht bij P, Meebse tot 1891 oin f 560,50 's jaars. 4 Heet. 92 Aren 90 Centiaren BOUWLAND naast het Kerkebosch in den polder Zonne maire aldaar. In pacht bij L. van Splunter c. s. tot 1891 om f 263,90 's jaars. 1 Heet. 2'1 Aren BOUWLAND aan den Schenkeldijk aldaar. In pacht bij P. Jonker tot 1895 om f 61,67 's jaars. 10 Heet. 28 Aren 40 Centiaren BOUWLAND in den polder Bloois aldaar. In pacht bij J. de Jonge en J. Meerse tot 1891 om f 600,60 's jaars. 96 Aren 30 Centiaren BOUWLAND aan den Boschweg aldaar. In gebruik bij G. Viergever tot 1888. 3 Heet. 38 Aren 80 Centiaren BOUWLAND in Oud-Bommenede aldaar. In pacht bij J. van 't Hof en P. Jonker tot 1893 om f 154,45 's jaars. Eerst in perceelen en daarna in massa's, zooals in verkoopboekjes is omschreven. Voor de vacature in den Gemeenteraad is in de vergadering van 6 Aug. j.l. tot candidaat gesteld de Heer die do candidatuur heeft aangenomen. Zierikzee HEIJSEVoorzitter. 8 Augustus 1888. RÓELL, fd. Secretaris.

Zierikzeesche Courant | 1888 | | pagina 3