zoek, de pacht der buitengronden van de gemeente aan den zuidelijken Zeedijk van Schouwen, waarvan de grenzen op een overgelegde teekening zijn aangewezente verlengen tot 31 December 1894, tegen betaling eener jaarlijksehe pachtsom van f 300, zullende alsdan het eerste paehtjaar ingaan den 1 Mei en eindigen den 31 December 1889. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming wordt het voorstel van Burgem. en Wetli. aangenomen. Namens de daartoe benoemde Commissiën wordt door den heer van Manen verslag uitgebragt: 1°. omtrent het onderzoek der rekening en balans van de gasfabriek over 1887. Overeenkomstig het advies der Commissie worden vast gesteld de rekening in ontvang opf 27166,28 in uitgaaf op20834,12s met een kassaldo van 6332,15s de balans, behelzende een winstcijfer over 1887 van f 3052,62s en bedragende aan baten en lasten eene som van f 51887,83. De heer van Manen merkte bij de behandeling dezer rekening opdat enkele posten van ontvango. a. de opbrengst van den verkoop van bijproducten, ten bedrage van ruim f 4000, uit de bij de rekening overgelegde bescheiden niet kunnen worden gecontroleerd, doch dat daarvoor inzage moet worden genomen van de boeken. Zonder dat het als eenig bewijs van wantrouwen moet worden aangemerkt, zou hij wenschen, indien het mogelijk isdat voortaan bij de rekening eenig bewijs werd over gelegd, waardoor de controlering dier posten kan geschieden. De Voorzitter antwoordde hierop, dat hij deze opmerking aan de Commissie voor de gasfabriek in overweging zou geven en gaf den heer van Manen verder op zijne vraag te kennen, dat het verslag der gasfabriek als bijlage bjj het gemeenteverslag wordt gevoegd en dat daarvan overigens voor de leden bij den Directeur afzonderlijke exemplaren te bekomen zijn 2°. omtrent de rekening van den Straatweg tusschen Zierikzee en Brouwershaven. Ook deze rekening wordt overeenkomstig het advies der Commissie onveranderd goedgekeurd, in ontvang op f 3036,18s uitgaaf 3131,85s en met een nadeelig saldo van f 95,67 De Voorzitter doet omvraag. De heer van Manen vestigt de aandacht op den slechten toestand, waarin een gedeelte der aanplanting om den mestput buiten de Zuidhavenpoort thans verkeert. De Voorzitter antwoordtdat men met veel moeite eenige hoornen aldaar in het leven heeft gehoudendat aan Burgem. en Weth. de tegenwoordige toestand van het bedoelde gedeelte ook bekend was en dat door hen pogingen zullen worden aangewend om daarin verbetei-ing te brengen. De Voorzitter sluit vervolgens de vergadering. Snelpersdrukkerij van H. LAKENMAN te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1888 | | pagina 6