öiatHOFSTIDI, Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVERTENTIEN. Nutsdepartement Zierikzee. VERGADERING Erf, Tuin, Bouw- en Weiland, Wie op rijperen leeftijd Het FRANSCH zonder MEESTER, Het DUITSCH zonder MEESTER, Het ENGELSCH zonder MEESTER, en kan geen vrede hebben met die galanterie-schennes, welke een man noodzaakt zich de hand te doen kussen door een vrouw. Laat hij revanche nemen." En toen sloeg koning Alfonsus de armen om den hals van de diva en kuste haar op mond en wangen. Men herinnert zich nog den moordaanslag op Louise Michel te Havre door een zekeren Pierre Lucas. Bij de instructie is nu gebleken dat de man reeds een zevental veroordeelingen^fachter den rug had, maar het mooiste komt nog. Er is gebleken dat hij van September 1883 tot dit jaar Havre niet heeft ver laten, en daar de eerste van bovengemelde veroor deelingen in 4884 viel, is dus duidelijk dat een ander de straffen heeft ondergaan. De man heeft een neef van denzelfden leeftijd als hij, die reeds sedert lang buiten Havre woont en waar schijnlijk heeft hij door middel van de papieren van geboorte enz. zich voor den waren Lucas doen door gaan en zich doen veroordeelen voor hetgeen de ander had gedaan. Dit bewijs van opofferende liefde zal beiden zwaar te staan komen. Twee reporters van een Engelsch blad, de heeren Gowing en Uren, hebben een reis gemaakt van Vila- divostock naar Nishi-Novgorod, door Siberië in het hartje van den winter, deels per slede, deels per wagen. De grootste koude bedroeg 42 graden Réaumur onder nul, dus 95 graden vorst Fahrenheit, waardoor het gelaat door de uitademing met een ijsmasker werd bedekt en de oogen 's morgens toegevroren waren. Na negen weken reizen kwamen zij einde Februari te Tiume aan. Hun reisverhaal eindigen zij aldus: »Toen wij te Tiume (nog 600 a 700 mijlen van Nishi-Novgorod) waren aangekomen, hadden wij bijna 2000 mijlen over sneeuw of ijs afgelegd, drie honderd maal van paarden verwisseld en de eenige voldoening van al de uitgestane vermoeienissen en ontberingen vinden wij in het feit, dat wij kunnen zeggen waarschijnlijk de eenige Europeanen te zijn, die het gedaan hebben." Eene jonge Parijsche gravin had verleden jaar te Trouville kennis gemaakt met een jongen Engelschman, op wien zij verliefd werd en met wien zij zich wilde verloven. Daar het jonge mensch noch uit een adellijk geslacht stamde, noch vermogend was, verzette zich de familie der gravin tegen het huwelyksplan. Men liet den biechtvader der familie komen en deze sprak zoolang met de jonge gravin, totdat hij haar bewogen had, afstand te doen van den geliefde en in een klooster, in de nabijheid van Bordeaux te gaan. De jonge man liet zich echter niet zoo gemakkelijk overhalen, om van het meisje af te zien, en toen hij er achter gekomen was, waar de gravin zich bevond, nam hij den bakker van het dorp in den arm en bracht dagelijks brood naar het klooster. Vele weken hield hij dit vol, totdat hij eindelijk, kort geleden, de jonge gravin alleen te spreken kon krijgen en haar bezwoer met hem te vluchten. Den volgenden dag verlieten kort na elkander twee bakkersjongens het klooster en den dag daarop meldde de gravin per telegram aari hare familie, dat haar huwelijk met den jongen Engelschman reeds voltrokken was. De bekende Amerikaansche geleerde Gray heeft een toestel uitgevonden, dat volgens zijne meening de telefoon veel afbreuk zal doen. Dit instrument »telautograaf" genaamd, brengt namelijk over be langrijke afstanden getrouw over wat er geschreven of geteekend wordt. Wanneer bijvoorbeeld iemand aan het eene uiteinde van de leiding een brief schrijft, beweegt zich aan het andere einde een stift van het toestel en brengt nauwkeurig hetzelfde schrift op 't papier, zoodat het nieuwe toestel minder aanleiding geeft tot vergissingen als de telefoon. Copieertelegrafen, die geschreven woorden en zelfs teekeningen over brengen, zijn reeds vroeger uitgevonden door Bakewell in 1847, Hipp 1851, Caselli 1856 en Meyer 1861. Het plan om een kanaal te graven van den Atlan- tischen oceaan en de Middellandsche zee, van de golf van Biscaye naar die van Toulon, is door eene onlangs opgerichte Fransche maatschappij geopperd. Volgens dat plan zou het kanaal van Bordeaux uitgaan en over een afstand van 45 K.M. den linkerover der Garonne volgen, bij Gastelfarasin de rivier oversteken en zijn loop voortzetten langs den rechteroever tot Toulouse, waar een ruime haven zal worden aangelegd. Van hier gaat het kanaal naar Narbonne en van deze plaats naar Gruisson, waar een tweede haven zal worden aangelegd, zooals die bij IJmuiden. Het kanaal zal eene lengte hebben van 525 K.M. en zai 38 of 22 sluizen hebben. De diepte is voorloopig bepaald op 7.6 M. maar die zal, wanneer de Fransche regeering dit wenscht, op 9.15 M. worden gebracht, zoodat dan ook gepantserde oorlogsschepen het kanaal kunnen passeeren. De vaartuigen zullen door middel van locomotieven worden gesleept, die op sporen langs het kanaal loopen. Al naarmate de grootte van de vaar tuigen, is de duur der geheelo vaart op 5 tot 10 dagen geschat. Een flauwe grap. De bezoekers der Opera te Parijs waren Maandagavond niet weinig verwonderd het aantal politie-mannen zoo sterk vermeerderd te zien. De dienaren der openbare macht stonden met een ernstig gelaat op het tooheel aan de beide zijden, en nog grooter was de verwondering der habitue's, toen zij onder de figuranten een aantal personen bemerkten, die zich zeer lastig in hun costumes bewogen. Wat was de oplossing van deze raadsels? Zondag hadden de directeuren een anoniemen brief ontvangen, waarin zij er mede werden in kennis gesteld dat anarchisten onder de figuranten zouden zijn bij de voorstelling van den volgenden dag, welke plan hadden dynaraiet-bommen in het orchest en de stalles te werpen. De brief blijkt een misplaatste aardigheid te zijn geweest en al de maatregelen van het hoofd der Parijsche politie, den heer Goron, waren (gelukkig!) overbodig. Natuurlijk waren de onhandige figuranten ook politie-dienaars. Een tooneelspeelster, miss Lilian Olcott, vertolkster van de rol van Theodora te New-York, is aldaar plotseling overleden op 26jarigen leeftijd. Zij was schoon en groot en had een uitmuntend talent, wat in Amerika zeer zeldzaam is. Door dit sterfgeval blijft een proces hangende tusschen de actrice en de «Franco-American Agency" betreffende Theodora. De bladen te New-York zeggen dat de zorg over dit proces haar den dood heeft veroorzaakt. De laatste postboot uit China, die de vorige week Zaterdag te Marseille is aangekomen, heeft voor den Plantentuin te Parijs een vreemd dier medegebracht; het heeft een lichaam zooals onze varkens, de rug is zwart, de buik wit. De kop en de helft van het lichaam tot de maag zijn geheel gelijk aan die van een varken, maar de rug en het achterlichaam vormen twee deelen op zichzelve. Het dier heeft twee staarten, vier pooten en twee onderbuiken, het ligt voortdurend op den buik. Het heeft veel zorgen vereischt het dier voor koude te bewaren en buiten den invloed der temperatuur te houden. Uit Rio Janeiro heeft dezer dagen iemand aan de Times een schier ongelooflijk verhaal overgebriefd, waaraan het blad zelf alleen geneigd is geloof te schenken, omdat de daarvan door het Jornal do Commercio gegeven tegenspraak zoo zwak is. Diens volgens was door zekeren Joaquin Bueno met 70 man een Indiaansch dorp aangevallen, de bevolking verdreven, al de waterputten, dranken en levensmiddelen met strychnine en andere stoffen vergiftigd en vervolgens het dorp weder ontruimd. Eenige dagen later keerden zij terug en vonden 3000 lijken. Daarop tastten zij een ander dorp van 800 inwoners aan; zij deden daar hetzelfde, met gelijken uitslag. Het gruwelijkst is, dat Bueno op zijn bedrijf roem draagt, bewerende dat ieder, die de Indianen uitroeit om hun land te vermeesteren, eene lofwaardige daad verricht in het belang der beschaving. Volgens den berichtgever geniet deze apostel der beschaving den steun van invloedrijke personen. Te Berlijn is een vereeniging «Nederland en Oranje" gevestigd, met het doel het gezellig verkeer tusschen hare leden te bevorderen en door beoefening der Nederlandsche taal en instandhouding van Neder- landsche gebruiken en gewoonten de betrekkingen met het vaderland te onderhouden. De vereeniging kan, voor zoover hare geldelijke krachten toelaten, geldelijke ondersteuning verleenen aan behoeftige Nederlanders, die het waard zijn. De vereeniging stelt zich tevens ten doel, zedelijken steun te verschaffen aan alle Nederlanders van goed gedrag, die, te Berlijn of eene der voorsteden wonende, buiten hunne schuld tijdelijk zonder werk of betrekking zijn, door hen in het zoeken van een passenden werk kring behulpzaam te zijn. De wetgevende vergadering van den Staat New- York heeft met 87 tegen 8 stemmen een voorstel aangenomen om in het vervolg de doodstraf niet door middel van de strop, maar door een electrischen vonk uit te voeren. Het ontwerp bepaalt verder, dat de bijzonderheden van de voltrekking van het vonnis niet meer door de bladen mogen worden bekend gemaakt. Gedurende de laatste zeven jaren hebben in Rusland 9360 spoorwegongelukken plaats gehad, waarbij 3074 menschen zijn omgekomen en 6246 werden gekwetst. Dit is een hoog cijfer, daar er slechts weinig treinen loopen. Te Odessa, de derde handelsstad van het rijk met 300,000 inwoners, vertrekken en komen aan twee personen-treinen bij dag en vertrekt des nachts een trein naar de Krim en Bessarabiën. Van 20—27 April 1888. Geboren: Een dochter van J. Anker en A. C. Ilarinck. zoon L. J. Verton en M. de Best. D. Schoenmaker en A. Willemse. dochter A. Goudswaard en W. van Oriezande. Gehuwd: P. van Beveren, 23 j., j.m. en A. van Sas, 21 j., j.d. Overleden: C. J. van der Ree, 69 j.wed. D. Bos. Als levenloos aangegeven: Een dochter van W. A. Cashoek en M. M. Vermaas. Heden overleed plotseling, in den ouderdom van 51 jaar, mijn geliefde echtgenoot de lieer CORNELIS JOHANNIS VAN MERVENNÉE. Zierikzee, den 26 April 1888. Wed. C. J. VAN MERVENNÉE geb. Wagenaar. op Maaiidag 30 April, te 8 ure, bij den Heer VAN METEREN. Waarnd. Secretaris HEIJSË. Onderwerp: Punten van beschrijving der Algemeene Vergadering, enz. Notaris Mr. J. MOOLENBURGH te Zierikzee zalop maandag 30 April 1888's voormiddags 11 ureten verzoeke van den Heer onherroepelijk gemachtigde van den Heer A. VAN DEN BOUT Fz.in de Herberg van A. Wiltson te Scharendijkepubliek presenteeren te verKoopen: JEEÏVJE bestaande in Woonhuis, Schuur, Wagenhuis en verdere Getimmerten inet 83 Hectares 54 Ares 09 Centiare» alles staande en gelegen onder de gemeente Eikerzee Nader bij verkoopboekjes in perceelcn te omschrijven gemakkelijk vreemde talen wil leeren, schaffe zich aan: Compleet in 50 lessen a 25 cent per les. Compleet in 50 lessen a 25 cent per les. Compleet in 50 lessen a 25 cent per les. Practische methode om door zelfoefeningin korten tijd, Eransch, Duitsch en Engelsch"te leeren lezen, spreken en schrijven door H. C. Spruyt en E. Scheffer, leeraren bij het Gymnasiaal en Middelbaar onderwijs. Uitgave van NOORDHOFF SMIT te Groningen. Men teekent in bij alle Boekhandelaren en (op plaatsen -waar deze niet zijn) ook bij de Post kan toren of tegen inzending van een Postivissel a f 12,50 voor elke taal bij de Uitgevers. Prospectus alom verkrijgbaar.

Zierikzeesche Courant | 1888 | | pagina 3