Buitenland. korven gaten waren gevreten op verschillende plaatsen en de korven zijn ontvolkt en waardeloos gemaakt. Daar dit zonderlinge verschijnsel ook den vorigen winter bij een paar korven voorkwam, werd een nauwer toezicht gehouden, doch het is niet gelukt te ontdekken wie deze schade veroorzaakt. Men vermuedt, dat een specht deze vernieling heeft aangebracht. Aan een reiziger, die zich dezer dagen te Tilburg bevond, overkwam het volgende: Bij het uitpakken in een winkel had hij wel bemerkt dat eene kat herhaalde malen op en af zijn koffer sprong, doch hij sloeg daar geen acht op. Wel be merkte hij, dat zijn voorraad moeielijker in de koffer te bergen was dan te voren. Vijf dagen later opende hij op een andere plaats zijn koffer en tot zijn verbazing kroop daaruit de bewuste kat, half lam en met glazige oogen. Met een weinig melk werd het dier «bijgebracht", en aan de verwonderde eigenaars terug bezorgd. Misschien zal hierbij gevraagd worden wie het meest van den slechten tijd te lijden heeft gehad: de reiziger, die in vijf dagen zijn koffer niet opende, of de kat Ook een verkiezings-manoeuvre «Weet je wat", voegde Dinsdag een kiezer, het wachten, om zijn stem uit te brengen, moede, een bnurman toe, «weet je wat", laten wij samen heengaan: ik stem toch op de liberalen, en jij op de clericalen, dus als wij beiden niet stemmen, blijft de zaak vol komen dezelfde. De ander dacht er ook zoo over, en beiden gingen, heen. Een paar uren later echter treffen ze elkander weder, ieder met een stembiljet in de hand, voor de deur van het verkiezingslokaal. Tableau! Ongelukken, Kampen, Misdaden, enz. Een treurige geschiedenis is te Dornétal (dep. Seine Inférieure) gebeurd. Zekere vrouw Petit, 35 jaar oud, vond men hangen aan de deur van haar slaapkamer. Deze vrouw, die zich vaak te buiten ging aan sterken drank, had verscheidene malen verteld, dat haar man het op haar gemunt had. De man stond bekend als een braaf en werkzaam schrijnwerker. Toen hij in een anoniemen brief aan den commissaris van politie, als de moordenaar zijner vrouw werd aangewezen, werd door dien ambtenaar een onderzoek ingesleld en Petit gelast voor hem te verschijnen. In stede dit te doen hing ook Petit zich op. In een brief in zijn kamer verklaarde hij onschuldig te zijn, maar daar hij verdacht werd, wilde hij liever sterven, dan voor de rechtbank te verschijuen. Een kamermeisje van een der hotels in de Rue de Lille, te Parijs, vond Maandagavond de deur harer kamer geopend en merkte tot haar schrik, dat achter een gordijn iemand verborgen was. Zij riep onmiddellijk om hulp en dadelijk trad een in 't zwart gekleede vrouw uit haar schuilhoek te voorschijn en smeekte het meisje zich stil te houden. «Ik heb geen kwaad in 't zin", zeide zij, «red mij, mijn man vervolgt mij, om mij te doodenMaar het meisje, dat terecht van meening was, dat eene vrouw niet geheimzinnig eene kamer binnengaat en zich daar verbergt, om zich aldus te vrijwaren voor handtastelijkheden van haar man, bleef om hulp roepen, waarop de vrouw haastig vluchtte. Door de politie gearresteerd, verklaarde zij van haar man gescheiden te zyn en wist zij geen reden voor haar verblijf in bedoeld hotel op te geven. Men vond bij haar 30 sleutels, waarvan zij niet wilde zeggen, waarvoor die moesten dienen. De politie hield haar voorloopig in arrest. In de nabijheid van Belostok in Bohemen wilde een weduwnaar, die een vijfjarig meisje en een zoontje van drie jaren had, weder in 't huwelijk treden met de dochter van den herbergier van 't dorp. Het meisje nam het aanzoek aan onder voorwaarde, dat de kinderen uit het eerste huwelijk het huis uit zouden gaan. De weduwnaar had geen bedenking tegen deze voorwaarde en deelde aan zijne buren mede, dat hij de kinderen naar de zuster van zijne eerste vrouw wilde brengen. Ondanks de vinnige koude begaf hij zich inderdaad op weg. Toen hij echter met de kinderen in het bosch gekomen was, nam hij ze hun wintergoed af en verliet ze, twee dagen later werden de kleinen bevroren onder een boom gevonden. Nadat het meisje, zooals men uit de sporen in de sneeuw kon zien, langen tijd naar een uitweg in het bosch had gezocht, nam zij haar schortje en wikkelde daarmede het hoofd van haar broertje in; haar halsdoek legde zij over zyne voeten en sloot hem toen in hare armen om hem zooveel mogelijk tegen de koude te beschutten. In deze houding vond men de ongelukkige kinderen. Op het kerkhof te Vellraer in Hongarije werd dezer dagen eene jonge vrouw begraven. Tengevolge van een te sterk gebruik van slaapmiddelen, was zij in een lethargischen toestand geraakt, zoodat men haar voor dood hield. De dag na de begrafenis meenden de doodgravers uit het graf van de vrouw een zwak gekreun te vernemen. Snel werd hetgrafgeopend, maar te laat, de ongelukkige was werkelijk overleden, toen men de kist opende. De lijkwade was geheel verscheurd, een bewijs dat de jonge vrouw inderdaad levend was begraven. Oixitsolila n d. De rechtbank te Güstrow (Mecklenburg) heeft den burgemeester en een lid van den gemeenteraad van Roebel elk tot '100 mark boete veroordeeld, omdat zij in de maand Mei 1.1. toegestaan hadden dat de lijken van twee personen, die zelfmoord gepleegd hadden, in het algemeene gedeelte van het kerkhof begraven werden, in plaats van in het gedeelte grond, dat uitsluitend bestemd is voor zelfmoordenaars. Het verbod van den invoer van rundvee uit Nederland wordt door de Duitsche overheden in den laatsten tijd weder strenger dan vroeger gehandhaafd. Het verbod was uitgevaardigd uit vrees voor het over brengen der longziekte, maar er waren uitzonderingen toegestaan. Het schijnt, dat van die uitzonderingen wat al te ruim gebruik is gemaakt en daarom de strengere voorschriften thans gegeven zijn. Niettemin blijven ook nu nog uitzonderingen op den regel geoorloofd. De Reichs-Anzeiger heeft het volgende officieele bericht omtrent den toestand van den kroonprins opgenomenSan Remo, 6 Maart, 11 uur voorin. Door de pers is het gerucht verspreid, dat er verschil van meening heerscht onder de geneesheeren, die Z. K. en K. H. den Kroonprins behandelen. De ondei1- geteekenden verklaren bij dezen uitdrukkelijk, dat ten opzichte van de beoordeeling van den aard der kwaal tusschen hen de meeste overeenstemming bestaat. Evenmin is het waar, dat zij beweerd hadden, dat er spoedig eene gevaarlijke wending in den toestand van den Kroonprins zou komen. Evenals vóór de operatie is nog heden aan dr. Mackenzie de verant woordelijke leiding van de behandeling der kwaal toevertrouwd. In het belang van den hoogen lyder en uit naam van al de volkeren, die hem hoogachten, liefhebben en vereeren, richten zijne geneesheeren tot alle binnen- en buitenlandsche bladen, het ernstig verzoek, zich te onthouden van iedere discussie omtrent de ziekte van den Kroonprins of omtrent de bij de behandeling aangewende methoden en instrumenten. In de plaatselijke aandoeningen in en om het strotte- hoofd is geene wezenlijke verandering gekomen. De wond is genezen, de canulen liggen goed, de longen zijn gezond, het hoesten en het opgeven van slijm is iets minder geworden. De algemeene toestand is be vredigend, de eetlust neemt toe, de werking der spijs ver terings-organen is goed, het slikken is niet pijnlijk. De lijder heeft geen last van hoofdpijn en slaapt uren achter elkander. Daar de opdracht van den heer Von Bergman geëindigd is, zal hij spoedig vertrekken, (w. g.) Mackenzie, Schrader, Krause, HovelJ, Von Bergman, Braman. Berlijn, 8 Maart. Zoo even (omstreeks acht ure) hebben sommige bladen een extra nominer uitgegeven met het bericht, dat de keizer heden overleden is. Die nommers werden in beslag genomen, op grond dat dit bericht niet juist was. Reeds waren de klokken begonnen te luiden. Dit moest beteekenen dat de keizer op dat oogenblik het H. Avondmaal zou ge bruiken, waartoe hij zich echter te zwak gevoelde. Berlijn, 8 Maart. De tijding van 's keizers overlijden is ontstaan doordien hij omstreeks vier ure namiddag door eene zoo zware flauwte werd overvallen, dat de polsslag bijna een uur lang niet merkbaar was. Daarna begon echter weder langzaam het leven terug te keeren,. en de keizer kreeg toen wat zwaren wijn ter versterking te drinken. Volgens een bij de N. Rott. Ct. ontvangen telegram van heden nacht 2,35 is de Keizer heden nacht overleden. Spanje. Uit Madrid wordt aan de Indépendance gemeld Wanneer de tarieven-oorlog tusschen Italië en Frankrijk mocht voortduren en ook van invloed mocht worden op den transitohandel tusschen Engeland en Italië, zou de spoorwegregeering een stoombootdienst orga- niseeren, welke in twintig uren de reis van Genua naar Barcelona zou maken, terwijl ook de transporten van Barcelona naar Bilbao tegen verlaagde prijzen zouden geschieden. Frankrijk. Generaal Boulanger heeft aan den minister van oorlog een brief geschreven, die door de Parijsche bladen wordt medegedeeld. Daarin verzoekt Boulanger zijn vrienden uitdrukkelijk, hem niet meer candidaat te stellen voor de Kamer, daar hij zich onverdeeld aan zijn militaire plichten wil blijven wijden en toch geen mandaat kan aannemen. De aanhangers van den generaal hebben hem toch weer candidaat gesteld in het departement der Rhone, waar den 11 Maart een afgevaardigde moet worden gekozen. De bladen der opportunisten laten zich weer zeer heftig tegen Boulanger uit. De heer Spuller noemt hem in de Répuhlique Francaise een gevaar voor de republiek, en de Siècle verlangt, dat hij onmiddellijk worde ontslagen. Eenige leden van den senaat begaven zich zelfs naar president Carnot, ten einde het hoofd van den staat op het gevaar te wijzen. Volgens een der bladen hield de heer Rochefort met eenige leiders der radicalen in het vorige jaar een bijeenkomst, waar werd besloten Boulanger de dictatuur aan te bieden, in het geval de heer Jules Ferry tot president der republiek werd gekozen. De heer Clemenceau ontkent dit, evenals de Lanterne en de Intransigeant, maar de opportunisten beweren zelfs, dat Boulanger er van af wist en reeds de dictatuur had aanvaard. Aan het dagblad Paris wordt uit Bucharest gemeld, dat Stambouloff, de minister-president in Bulgarije, een manifest in gereedheid brengt, dat uit naam van prins Ferdinand tot het Bulgaarsche volk zou worden gericht en waarbij de onafhankelijkheid van Bulgarije wordt afgekondigd. De prins zou den titel aannemen van Ferdinand I, koning van Bulgarije. De garnizoenen in de oeversteden van den Donau en in de havens aan de Zwarte Zee zijn verdubbeld. IV oord-Amerika. Een officier en Mexicaansche soldaten, die een de serteur vervolgden, gingen de grenzen over en kwamen op het grondgebied der Vereenigde Staten. Door den Amerikaanschen sherif gesommeerd zich terugtetrekken, weigerden zij. Schoten werden gewisseld en één Mexi- oaan werd gedood en één gewond. Een 'Amerikaan is gewond. In Amerika is dus een tweede Schnaebele- quaestie ophanden. De machinisten der spoorweglijnen, die tot New-York loopen, hebben Zondag te New-York een meeting gehouden, waarin besloten is de werkstakers van Chicago, Burlington, Quency-spoorvveg te steunen, zelfs wanneer hierdoor een storing kwam in het verkeer der treinen in de Vereenigde Staten. Het schijnt, dat de werkstaking der stokers en machinisten van denChicago-Burlington-Quincyspoorweg zich over andere spoorwegen uitbreidt. Zij eischen allen gelijke betaling in plaats van regelmatige op schuiving ingevolge het getal dienstjaren. De maat schappij hoopt door de «Ridders van den arbeid", die met de machinistenvereeniging overhoop liggen, nieuwe werklieden te bekomen, en wel bijzonder die, welke na den laatsten opstand bij de Philadelphia-Reading- Railway, niet meer zijn aangenomen. Van de andere spoorwegen kunnen zij geene bijstand verwachten, daar de machinistenvereeniging de maatschappijen, die er zouden in toestemmen, zelf met eene werkstaking bedreigen. Het congres der Vereenigde Staten van Noord-Amerika heeft besloten, dat de Unie officieel zal deelnemen aan de Parijsche wereldtentoonstelling in 1889. Belgie. De vrouwen van Ostende hebben een verzoekschrift naar de koningin gezonden, om H. M. te verzoeken bij den koning aan te dringen, opda^hij den visschers, die verleden week veroordeeld werden wegens deel neming aan de onlusten, genade schenke. De Brusselsche correspondent van de Patrie meldt, dat de regeering voornemens is een krediet van 2,000,000 fr. te vragen voor Brugge-zeehaven. In de Kamer heeft de heer de Steurs, liberaal afgevaardigde voor Ostende, den dienst Ostende-Dover besproken. Het personeel van deze stoomvaartlijn is onvoldoende; de Staat heeft twee fraaie booten in de vaart, die ongelukkig geen zee bouwen kunnen; in den afgeloopen zomer is een krediet aangevraagd en toegestaan om in Engeland eene boot met gvootev stoomvermogen te doen bouwen, en heeft de minister zijn amendement bestreden, om terstond twee booten te bestellen; het gevolg is geweest, dat de regeering eene tweede boot heeft moeten huren, hetgeen eene onnutte uitgave van 400,000 fr. tengevolge heeft gehad. Op eene interrruptie van den minister, dat er inderdaad twee booten in Engeland besteld zijn, antwoordde de heer de Steurs, dat dit hem genoegen deed, maar de regeering dan toch eene bestelling gedaan had, voordat daartoe door de vertegenwoordiging een krediet is toegestaan. Zwitserland. Op het carnaval te Bazel was er onder den titel «Vive la France!" een versje verspreid, waarin de wensch werd uitgesproken, dat de Duitschers mochten verdrinken. Het zou reeds zijn vergeten, als de Nordd. Allg. Zeitung het niet in hare kolommen

Zierikzeesche Courant | 1888 | | pagina 2