FIJNE TOILETZEEP. ADVERTENTïEN. Stempel J. J. CEULEN, Middelburg. genden dag kwamen eenige arbeidsters in het gebouw en eene van haar opende eene flesch. De aanlokkelijke geur ,van de daarin geborgen vloeistof verleide haar om te drinken, waartoe zij ook de anderen aanspoorde. Van lieverlede werden zij uitgelaten vroolijk, voelden zich spoedig ongesteld en eindelijk door ondragelijke pijnen gekweld. Ondanks spoedig aangebrachte hulp stierven zes vrouwen twee uur later. Vier andere verkeerden, volgens de laatste berichten, in bedenkelijke!) toestand. De noodlottige flesch bevatte nitrobenzine. Gevolgen van een huiselijken twist. Gedurende de afwezigheid der bewoneis brak Dinsdagmorgen een brand uit in de woning der echtelieden B. te Saint-Ouen. Bij onderzoek bleek, dat de brand gesticht was dooi de vrouw des huizes, nadat ze een hevigen twist met haar heer en meester had gehad. Zij had uit wraak den man petroleum in de koffie gedaan en het restje van den voorraad over het bed gegoten en dat daarna in brand gestoken. Het Centraal Hotel te Johannesberg (Transvaal) is ingestort. liet Centraal Hotel, een van da grootste in Johan nesberg, was het eerste steenen gebouw, hetwelk aldaar is opgericht en van den eersten dag dat liet werd geopend, overvol. Afzonderlijke slaapkamers werden bijgebouwd achter het houfdgebouw, en ofschoon deze zeer talrijk waren en ieder daarvan 2 bedden bevatte, gebeurde het dikwijls dat de biljart- en eetzalen en de zitkamer vol waren met bedden op vloeren en tafels. De huurders van het hotel, de heeren Stock Kingwaren daarom overeengekomen met den eigenaar, om eene tweede verdieping op het gebouw te zetten. De verbouwing was sinds eenige weken aangevangen en verleden Zaterdag was alles klaar. De muren waren op voldoende hoogte en de spanten voor het dak waren gesteld, welke gebeurtenis gevierd werd door het uitsteken van verschillende vlaggen. Er waren evenwel verscheidene personen, die vei klaarden dat de ondemiuren het gewicht niet konden dragen, en werkelijk, eene week geleden waren zij reeds eenige duimen uit het lood gezakt. De hevige regens van de afgeloopen week beslechtten de zaak, en de toestand werd zoo gevaarlijk, dat de werklieden wei gerden de stellingen te beklimmen otn te werken. De regen van Zaterdag gaf den doorslag. Gelukkig bleef het gebouw nog des daags staan, maar in den avond zag het er zoo gevaarlijk uit, dat de heer King geraden werd, liet diner niet in de eetzaal te duen plaats hebben. Het ging evenwel door, en ongeveer een 80 personen namen er aan deel. Maar er gebeurde niets voor den vroegen morgen. Ongeveer halt een werd een vreeselijk geraas gehoord in de nabijheid, en in minder tijd dan noodig is om het geval te verhalen, was het geheele gebouw inge vallen en van het Centraal Hotel niets meer over dan een groote puinhoop. De eerste bediende werd onder het puin begraven. De andeien konden ont snappen. De westelijke vleugel van het gebouw, de zitkamer, had betrekkelijk weinig gevaar, daar de nieuwe verdieping daar niet zou worden opgebouwd. Arme stumpers. Te Cannoch, in Engeland, hadden twee dienstmeisjes, Saia Ward, oud 17 jaar en Elize W'ylde, oud 16 jaar, van haar meesteressen Zondag middag verlof bekomen om eene wandeling te gaan maken. Onderweg belandden zij in eene vergadering van het Heilsleger; hetgeen zij hooiden en zagen oefende eene eigenaardige aantrekkingskracht op de meisjes uit. Zij bleven geruimen tijd en letten er niet op dat de de uien inmiddels verstreken. Toen zij ten slotte ontwaarden, dat het te laat was om naar huis terug te keeren, werden zij zoo beangst voor de verwijten, die zij zouden moeien hooren, dat zij naar een kanaal liepen, zich met een omslagdoek aan elkander vastbonden en in het water sprongen. De lijken der arme kinderen werden des Maandags gevonden en een ingesteld onderzoek bracht de bovenvermelde bijzonderheden aan het licht. Te Ujhely, in Hongarije, is een ongewoon ziekte geval voorgekomen. Een jong meisje begon te niesten en zoo onophoudelijk, dat zij, na '24 uren bijna zonder tusschenpoozen geniesd te hebben, doodelijk uitgeput naar Budapest gebracht is, omdat de plaatselijke geneesheer, geen raad meer wetende, de hulp zijner hooggeleerde ambtgenooten in de hoofdstad wilde inroepen. Uit Amerika wordt gemeld dat de beroemde uit vinder Edison bij het doen van proefnemingen door eene ontploffing gevaarlijk aan de oogen verwond is. Buitenland. IV oord«Aiixerika0 President Cleveland heeft den minister Bavard der Vereenigde Staten opgedragen een gedeelte van het ciediet van 250,000 dollars, hetwelk is verleend tot handhaving van de rechten der Amerikanen op de landengte van Panama, te besteden om de werklieden, die aan het kanaal arbeiden, en naar de Vereenigde Staten terug wenschen te keeren, daartoe in de gelegenheid te stellen. Egypte. Een tweede overlooper heeft aan de grens tusschen Egypte en Soedan liet bericht gebiacht, dat drie stoombooten, die tegen Emin Pacha waren afgezonden, door hem waren genomen, terwijl de Arabieren geheel waren gelagen. Hnoelan cl. In 't lloogerhuis vestigde lord Carnarvon de aandacht der regeering op de wenschelijkheid om aan onwaardige Pairs de zitting in bet Huis te kunnen ontzeggen. Lord Salisbury verklaarde, dat hij niet van plan was een zoodanigen maatregel voor te stellen in de zitting van dit jaar. P r a n k r ij k. De heer Lucien Millevoye en mevr. Millevoye hebben Donderdag een prachtig feest gegeven in het Grand Hötel, ter eere van generaal Boulanger. Aan het diner zaten dertig gasten aan. Na het feestmaal, ontvangst en bal. Het Grand Ilótel was rijk versierd en verlicht. Personen van uiteenloopende gezindheid waren aanwezig republikeinen, royalisten boriapartisten. Veel adel was opgekomen: de Polignac's, de Montmorency's, de Mouchy's, de Da Nalette's, enz. Generaal Boulanger had voor ieder een vriendelijk woord, een handdruk, een glimlach en voor de dames complimenten. Gemeugd ISuitenlaiidsch Nieuws. Aan de veeartsenij-school te Berlijn kwam dezer dagen een oud moedertje, dat een gesleten mandje bij zich had, waarop menige traan van 't vrouwtje neerdroppelde. De overige wachtenden vroegen mede lijdend wat haar deerde en toen vertelde zij, dat in 't mandje een kip lag die steeds eiken dag een ei had gelegd, maar sedert eenigen tijd dat nuttig werk had gestaakt. Het arme dier moest stellig ziek zijn, meende de oude juffer, en daarom was zij er van verren afstand mede naar Berlijn gekomen om den raad dei- professoren van de veeartsenij-school in te winnen. Toen de oude vrouw bij de geleerde heeren werd toegelaten en de lijdensgeschiedenis van haar kip op hartroerende wijze vertelde, hadden zij moeite, om niet in lachen uit te barsten. Een der professoren onderzocht de gevederde zieke, die jammerlijk piepte, en vei richtte een kleine operatie, die uitmuntend slaagde en de kip in een luid en vroolijk gekakel deed losbarsten. Toen de geleerde heer het moedertje daarop de verzekering gaf, dat de kip nu weder stellig aan 't leggen van eieren zou gaan, ging zij met een gelaat, dat van geluk straalde, heen en vertelde de overige wachtenden het gelukkig slagen der operatie, 't geen de kip door luid gekakel bevestigde. De Eyffel-toren te Parijs is reeds als model gebezigd voor menige snuisterij en de handel in dit »Pai'ijsche artikel" bij uitnemendheid nam in den laatster) tijd gestadig in omvang toe. Dezer dagen echter verkocht Eyffel liet recht om zijn schepping in metaal te reproduceeren aan de firma Jules Jaluzot Cie. eigenaar der bekende Printemps-magazijuen. Van zoo veel kanten is rnen daar nu echter tegen opgekomen, dat Eylïel gemeend heeft bij Jaluzot op vernietiging van hun transactie te moeten aandringen. Stemt deze daarin toe, dan verklaart Eylfel zich bereid om bedoelde reproductie voortaan geheel vrij te laten. Het Noorsche schip Birma" heeft nabij Singapore een zonderlinge ontmoeting gehad met een python. Het beest, dat 20 voet en 4 Eng. duim lang was, met een dikte van ruim 15 Eng. duim, kwam onver wachts over het dek kronkelen. De timmerman ging er gewapend rnet een zware ijzeren pen op af, doch werd weggedrongen door het dier, dat verbazende sprongen maakte van 8 tot '12 voet hoogte. Toen kreeg hij hulp. De kapitein en de rest der bemanning vielen rnet handspaken en bijlen het dier aan, en na een hevige worsteling wist een der mannen de slang met zijn harpoen aan het dek vast te prikken, waarna de anderen ze afmaakten. De kapitein heeft het geraamte aangeboden aan het Ruffles Museum teSingapore en zal de huid aan het museurn te Stavanger ten geschenke geven. De slang was een soort van python- reticulatus en woog ruim 80 pond. Het Parijsche gemeentebestuur heeft prijzen uit geloofd een vai) '10,000 francs en vijf van 2000 francs voor de beste methoden ter berekening van het gebruik van electrisch licht. Het te Parijs te houden internationaal congres voor het recht der vrouwen, zal zich in vier af- deeüngen splitsen: Geschiedenis, Staathuishoudkunde, Zedeleer en Wetgeving. Het bestuur zal vergunning vragen de vergaderingen in het Trocadero te mogen houden. Tot hiertoe hebben reeds meer dan 10,000 dames haar adhaesie tot het congres betuigd. De beroemde violist Davidow is eergisteren te St. Petersburg aan een beroerte overleden. Hij was 50 jaar oud en bewoonde sedert 1862 de Russische hoofdstad, eerst als keizerlijk kamervirtuoos en sedert 1876 als directeur van het conservatoire. Voor dien tijd was hij de eerste viool van het Leipziger »Ge- wandhaus"-orkest. Nieuwe reizigerswaggons zijn in dienst gesteld op den spoorweg Brussel-Ostende. Zij zijn 9 meters lang en in tien vakken verdeeld, elk voor acht personen. Den beroemden violist Joachim heeft bij de viering van zijn vijftig jarig kunstjubilé van den Duitschen keizer de gouden medaille voor kunst en wetenschap ontvangen, die sinds jaren niet was uitgereikt. Voorts ontving de jubilaris van een aantal vereerders eene som van 100,000 mark ten behoeve van de eene of andere muzikale stichting. Dezer dagen is een werk in twee deelen uitgekomen, getiteld: Le Secret de VEmpereur, dat de vertrouwelijke en onuitgegeven brieven bevat van Napoleon III en uitgegeven is door den heer de Thovenel, zoon van 's keizers minister van buitenlandsche zaken. Te Londen bestaat eene weldadigheidsvereeniging, die, opgericht met een kapitaal van 125,000 gulden, zich ten doel stelt, oude koetsiers, die niet meer werken kunnen, een jaarlijkse!) pensioen van 250 gld. uit te keeren, of weduwen en weezen onderstand te verleenen of advocaten te verschaffen aan koetsiers, die in rechts gedingen worden gewikkeld. In de Belgische Kamer heeft de heer Houzeau De Lehaie de volgende »ware geschiedenis" verteld. De afdeelingen »weg en werken" en »tractie" aan het departement der spoorwegen zijn onder één dak in de Rue Ducale gehuisvest. Zij hadden grooten last van een aantal oneerbiedige muizen, welke zich niet ontzagen de dossiers staatspapieren in de archieven stuk te knabbelen. Ter verdrijving van deze oneer biedige medebewoners werd tot het aanschaffen van drie katten besloten, welker voeding en toezicht aan den concierge werd opgedragen. Na verloop dei- eerste maand diende deze zijne verschotrekening in tot een bedrag van drie franc; zij werd voldaan door beide afdeelingen, elk voor de helft. In den loop der volgende maand echter werd door- een ambtenaar bij de afdeeling »weg en werken" de opmerking gemaakt, dat deze niet voor een gelijk deel in de kosten van onderhoud der katten behoorde bij te dragen, daal de afdeeling tractie" een veel grooter aantal localen in gebruik heeft. De opmerking werd schriftelijk aan de afdeeling tractie" medegedeeld, en deze gewichtige aangelegenheid heeft vervolgens geleid tot eene cor respondentie. rapporten en mededeeling, te zamen vormende een dossier van 164 stukken en ter dikte van vijf duim. W ELDAI >X&H DIAKENEN der Hervormde Gemeente alhier geven onder hartelijke dankbetuiging kennis, dat zij hebben ontvangen eeue gift van f 36,05 ten behoeve der Armen van alle gezindten. Van deze gift zal worden gehouden eene bedeeling van Steenkolen op Woensdag 6 Maart a.s., des na middags 2 uur, aan het Uerv. Diac.-Verplegingshuis. Zij, die van deze bedeeling wenschen te genieten en tot de Herv. Gemeente behooren, kunnen zich van briefjes voorzien op denzelfden dag van des morgens 9 tot 10 uur aan het Verplegingshuis. Personen van andere gezindten vervoegen zich bij hunnen Wijk-Diaken. Zierikzee, 4 Maart 1889. Diakenen voornoemd A. G. K1JN, Voorzitter. H. LAKEN MAN, Secretaris GrU.imau.ve p. stuk X 5 ct. doosjes van 3 st. 40 ct. Oliinoi» 25 70 Mede verkrijgbaar bij de Heeren A. M. E, VAN DISHOECK en A. C. DE MOOIJ, Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1888 | | pagina 2