f 1.50. Keurig Pakket f 150. DORSCH LEVERTRAAtl FIJNE TOILETZEEP. WEINTHAL CL ADVERTENTIEN. VAN ÏÏOUWENINGE EN VISSEE, Stempel J. J. GEULEN, Middelburg. SIGARENFABRIKANTEN, fatsoenlijke Dienstbode Ontvangen eene ruime sorteering BCCKSKINS, KAMGARENS, FRANSCHE MERINOS, Zes van de leerrijkste Vaderlandsche Volksb., benevens een massa andere artikelen voor een spotprijs. Verder ontvangt ieder daarbij: plaats, en daar hij in de slaapkamer van den pastoor licht zag, keek hij door het venster naar binnen. Een verschrikkelijk schouwspel deed zich aan zijne blikken voor. De pastoor hing met een strop aan een der balken, en in de kamer waren drie ge maskerde gedaanten bezig, de kasten open te breken. Snel beraden haalt de gendarme zijn revolver uit den zak en schiet door het venster op een der booswichten. De getroffene stort op den grond, terwijl zijne beide handlangers door het andere venster hevig verschrikt de vlucht nemen. Een sabelhouw is voldoende om het touw door te snijden, waaraan de man hing, die hem kort te voren van den dood had gered. Spoedig kwam de pastoor weer bij. Den volgenden dag werden de beide ontvluchte misdadigers gevangen genomen. In den nieuweren tijd zijn verschillende ontwerpen geleverd, voor eene verbinding van Engeland met het vasteland van Europa. Zij betreffen alle den bouw van een onderzeeschen tunnel, een werk, dat niet geheel onmogelijk schijnt, of het slaan van een reuzenbrug over het Nauw van Calais. Het laatste plan, dat vroeger als onuitvoerbaar geworpen werd, heeft tengevolge der ontzaglijke vorderingen op het gebied van ijzer- en staal-industrie, zeer aan waar schijnlijkheid gewonnen. Het tijdschrift La Nature deelt mede, dat van Fransche zijde, door de onder zoekingen van admiraal Cloué en den ondernemer van het Suez-kanaal, den heer Herssensvan Engelsche zijde door die der ingenieurs Fowler en Baker de verwezenlijking van dit plan een schrede vooruit is gebracht. De door de genoemde heeren geprojecteerde brug zou het kanaal niet op zijn smalste plaats overspannen, maar de geringste diepte tusschen de Engelscbe kust en het vasteland volgen en zoodoende tweemaal een wending naar het Noorden maken. Als uitgangspunt der brug heeft men aan de Fransche kust kaap Gris Nez gekozen. Daar heeft de zee de eerste zes kilometer een diepte van tien tot veertig meter, terwijl over de volgende negen kilometer de diepte gemiddeld vijftig meter bedraagt. Daaraan sluit de ondiepte van Colbart met zes meter en van daar tot. aan de Engelsche kust bedraagt de diepte, met uit zondering der ondiepte van Warne, vijf en twintig tot 30 meter. Het materiaal, dat men voor deze brug wil gebruiken, is het ijzer, dat steeds gebleken is voor dergelijke reuzenwerken het meest geschikt te zijn. Blijkens de onderzoekingen van Thomé de Gamond, toen het tunnel-ontwerp aan de orde was, is de bodem der zee vast genoeg om de zware pijlers te dragen. De eenige moeielijkheid bestaat in het leggen der fundamenten op eene diepte van vijftig meter. Intusschen schijnt de overwinning van deze hinderpaal niet uit gesloten, want reeds zijn dergelijke onderzeesche werken, zij het dan ook op geringere diepten, ten uitvoer gebracht, met behulp van groote waterdichte duikerklokken, waarin de arbeiders met hun materiaal tot op den bodem der zee konden afdalen. De scheepvaart op het kanaal zou door de brug geen belemmering behoeven te ondervinden. Integendeel zouden de bij nacht en mistig weder verlichte brugpijlers als bakens goede diensten bewijzen. De kosten van den reuzen arbeid zijn door Herssens op 369 millioen, van de andere zijde op 525 millioen geschat. Een onaangename scène heeft op het gemaskerd bal bij den grootvorst Sergino te St. Petersburg plaats gehad tusschen den keizer en de keizerin, bij welke gelegenheid deze laatste in het costuum van een Deensche bruid verscheen. Zoodra de czaar, die vrij laat kwam, zijn gemalin ontmoette, werd hij rood van toorn en zeide tot haar Verander van costuum. Ik begrijp niet hoe gij op de gedachte kwaamt nogmaals den bruidstooi om te hangen. De keizerin, door deze ruwheid zeer beleedigd, verliet onmiddellijk de zaal zonder terug te keeren. Later scheen de keizer berouw te hebben, want hij zond naar het paleis een adjudant met de opdracht te trachten de keizerin over te halen in veranderd toilet terug te keeren. De keizerin had zich echter reeds te bed begeven. Officieele berichten over den gezondheidstoestand Indië en Egypte bevestigen den gunstigen stand der cholera. In Madras stierven tusschen 2 December en 6 Januari 77. In Calcutta 89 menschen aan de cholera. In Bombay kwamen slechts enkele choleragevallen voor, waarvan er slechts vijf een doodelijk verloop hadden. Ook in Egypte is de toestand gunstig. De officieele berichten uit Valparaiso melden daarentegen een hevig uitbreken van de cholera; dagelijks komen er gemiddeld 40 sterfgevallen bij een aantal zieken van 70 op elke duizend en een zielental van 110000 voor. Het noordelijk deel van het land is tot nog toe van de epidemie volkomen verschoond gebleven. Schoolnieuws. Geslaagd voor het examen in de nuttige hand werken, gehouden te Breda, mej. H. A. Bethe te Zierikzee. WJELDAOIGHEID. DIAKENEN der Hervormde Gemeente alhier geven onder hartelijke dankbetuiging kennis, dat door hen zijn ontvangen de navolgende giften voor bedeelingen van brandstoffen aan de armen van alle gezindten De eerste op Zaterdag 25 Februari; tweede Dinsdag 28 welke bedeelingen op genoemde dagen hebben plaats gehad. Zierikzee, 27 Februari 1888. Namens Diakenen voornoemd A. G. KIJN, waarnd. Voorzitter. H. LAKENMAN, Secretaris. THEE-SOORTBN uit het magazijn van welke zich zoowel door goede kwaliteit, als lagen prijsj bijzonder aanbevelen, zijn: Afgewogen in verzegelde Pakjes van vijf, twee en een half en een Onswaarop het Nummer en de Prijs van af f 0,90 tot f 3,00 per 5 ons zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijs-Couranten zijn gratis verkrijgbaar: St. Annaland P. Kuiper. Axel Wed. Joh. Veenhuizen. Brouwershaven Wed. J. W. v. Braband. Hontenisse C. Fassaert. Middelburg Mej. M. L. J. Goethals. Neuzen J. C. van Sprang. Sluis Mej, J. C. A. Mets. Vlissingen Mej. M. M. de Bruge, Lepelstraat, F 64. Zierikzee M. F. de Vos Cz. Zonnemaire Wed. J. Ever wijn. De FLACONS vimi GEBROEDERS CATZDrogisten te Groningen en Rotterdam, door 11.(1. Doctoren en Professoren als de MEEST GENEESKRACHTIGE aanbevolenzijn overal verkrijgbaar. Omtrent het sluiten van contracten van levensverzekering en lijfrente bij de Ilollandsclie Sociëteit van Levensverzekeringen, opgericht in het jaar 1807 te Amsterdam en tegenwoordig onder het bestuur van de Heeren J. Fock, C. P. van FcgUen, J. T. van lïosse en J. G. Sillcmals Com missarissen, .Ilii'. Mr. C. Martsen .1 bsz., als Directeur, en Mr. J. P. Portïelje, als Tweede Directeur, zijn inlichtingen te ver krijgen aan het Kantoor te AmsterdamRegu- liersdwarsstraat 12, bij H.H. Correspondenten in de voornaamste steden des Rijks en bij den Heer T. Draijer, te 's Gravenhage, Billitonstraat 2, Generaal Agent. Jaarlijksche premie per Honderd Gulden Kapitaal-Verzekering voor het geheele leven: Op 23 jaar f 1,99. Op 40 jaar f 3,4*1. 30 - 2,27. 45 s - 3,71. 35 - 2,64. 50 - 4,53. Guimauve p. stuk 15 ct. doosjes van 3 st. 40 ct, Ohinois 25 70 Mede verkrijgbaar bij de Heeren A. M. E, "VAN DISHOECK en A. C. DE MOOIJ, Zierikzee. verkoopen met succes de merken SPADIMjE. a 85 p. iu. ClUCUFTi l.I It - 85 BEPlT ITIi; - 30 in 42 winkels Rotterdam42 Amsterdam, 3 Den Haag, 4 Utrecht, 4 Arnhem, 1 Dordrecht 4 Haarlem, 1 Leiden, 1 Breda, 4 Nijmegen, 4 's Bosch, 1 Bergen op Zoom. Plaatsen waar wij geene magazijnen hebben kunnen soliede winlceliers genoemde merken in Dépot ontvangen tegen een flink rabat. Aanvrage aan de Hoofdadministratie Hoogstraat 244, ROTTERDAM. Tegen lialf Maart wordt er eene gevraagd, P. G. en van goede getuigen voorzien. Adres: Hofplein, D 75 te Middelburg. Zwarte Gewerkte Stoffen en Garneering', Uleubelc hitsen. .1 O II. Ot HTM V X. 1. De Zeeslag bij Duins. 2. De inneming van den Briel. 3. Het beleg van 's Hertogenbosch. 4. De tocht naar Chattam. 5. Het veroveren der Zilver Vloot. 6. Een ferme Amsterdamsche jongen. 7/8. Twee goed uitgevoerde Staalplaten. 9. Een keurig boek over de Transvaal, getiteld: Tooiteelen uit ons Dorp, groot 240 pag., met een keurige lithografie. Een prettig boek dat ieder met genoegen tot 't einde zal lezen. Dit boek kostte bij uitgaaf alléén f 2,50. De eerste 500 bestellers ontvangen daarbij nog Cadeau: 40/15. Zes allerliefste boekjes met verhalen voor 18. 30 vel Postpapier. 19. 25 Enveloppen. 16. 17. Zes allerliefste boekjes met verhalen voor Kinderen met 4 plaatje, van den bekenden schrijver E. Gerdes. Een Penhouder. Twee Potlooden. 20. 21. 24 stalen Pennen. Twee pijp Lak, Om de kroon op deze aanbieding te zetten wordt in elk Pakket nog een verrassing gedaan, bestaande in een of ander MoeK of een cadeau in Cfeld, maar ieder ontvangt wat. Dit pakket wordt alléén afgeleverd op ontvangst van postwissel waarop vermeld: Keurig paKKet", door den Boekh. F. Mc KIKKËBT, Gerard Doustraat 42, Amsterdam. Naar buiten met f 0,15 verhooging voor frankeering, dus 1.65.

Zierikzeesche Courant | 1888 | | pagina 3