Mining Company met een kapitaal van 80,000 pd. st. Men heeft er eene indrijving van 115 en een van 80 voet diep en 2 voet breed. Het rif is bekend onder den naam van Prince of Wales en geeft bij crushing 16 dwts cp de ton en de leader 16 onsen. Gemeugd Kuitenlandscli Nieuws. sigarenwinkel bezorgen en in het Theatre Francais wordt een voorstelling ten voordeele der eenmaal schitterende tooneelspeelster gegeven. Een bureau de tabac behoeft niet door den eigenaar zelf te worden gehouden. Camijle, Hermione, Athalie, zal dus niet noodig hebben op haar ouden dag sigaren te verkoopen. Art. 455. Dezelfde straften voor de verkoopers en slijters. Art. 456. Gevangenisstraf van 3 maanden tot 3 jaren en boete van 100 tot 1000 fr. worden gegeven aan degenen, die bij zijne weet schadelijke j of ongezonde waren verkoopt. Art. 457. De overtreders worden daarenboven gestraft met intrekking hunner patenten, inbeslagneming der vervalschte waren en daarenboven kunnen zij nog door interdiktie gestraft worden; ook kan de rechtbank de afkondiging der vonnissen bij middel van plakkaten of dagbladen bevelen. Verder wordt nog eene reeks mindere straften opgesomd voor bedrog van waren, waardoor het leven of de gezondheid der koopers niet wordt in gevaar gesteld. Engeland. The Daily Telegraph bevat het verhaal, aan sir Francis Grenfell gedaan door Demetrio Georgio, een koopman van grieksche afkomst en mohamedaansche religie, die te Khartoem toefde, toen de Mahdisten die stad vermeesterden en Gordon doodden. Volgens dezen ooggetuige had Gordon nog kunnen ontsnappen, zelfs terwijl meer dan 500 Derwishen de trappen van het paleis bezet hielden, en wel door langs eene achterdeur een der Nijlbooten te bereiken. Dit werd hem door den griekschen consul aangeraden, doch met verontwaardiging had Gordon geweigerd zijn post te verlaten. Door eenige van des Mahdi's generaals was hij, terwijl hij deze zijn zwaard overreikte, gedood. F r a n k r Ij k. In den ministerraad heeft de minister van marine medegedeeld, dat hij uit Zanzibar van den kommandant der zee-divisie in den Indischen Oceaan bericht heeft ontvangen, dat op geen der honderden booten, welke door Duitsche en Engelsche kruisers doorzocht zijn, zich oorlogswapenen hebben bevondendrie booten hadden slaven aan boord, maar geen dezer voer onder Fransche vlag. De ambtenaar, die verleden week gearresteerd is onder beschuldiging van plannen, aan een hooggeplaatst Duitscher verkocht te hebben, was niet werkzaam aan het ministerie van oorlog, maar aan dat van open bare werken. Hij heeft aan Bismarck voorgesteld de bijzonderheden omtrent den treinenloop mede te deelen op dé lijn van Metz, in geval van oorlog, voor een belooning van 50,000 francs. Oostenrij k-HLongfarij e, In de tabaksfabriek te Presburg is een opstand onder de werklieden uitgebroken. De hulp der troepen is ingeroepen moeten worden, en deze hebben van hun wapenen moeten gebruik maken. Een duizendtal Tzechische werklieden zijn te Praag bijeengekomen om eenige vraagpunten te behandelen, welke de arbeidende klasse belang inboezemen. De vergadering heeft als onvoldoende het voorstel ver worpen, waarbij op te richten werklieden-kamers een afgevaardigde voor den Rijksdag zouden kunnen kiezen. De sprekers hebben de werklieden uitgenoodigd zich aan te sluiten aan de groote internationale soci alistische partij en hebben ernstige verwijten tot de Tzechische afgevaardigden gericht. De politie heeft de bijeenkomsten uiteen doen gaan. SÊizicir ika In eene correspondentie uit Haenertsburg wordt aangaande de goudvelden in Zoutpansberg o. a. het volgende medegedeeld. De lang stil gebleven Iloutboschberg-goudvelden van Zoutpansberg beginnen vooruit te gaan en te leven. Reeds sinds geruimen tijd bestaat aldaar een «batterij" van de Haenerton Gold Mining Company, maar thans worden er nog drie verwacht voor verschillende par ticuliere eigenaars, die voor hunne eigendommen nu in compagnie zullen overgaan. Een dezer eigendommen is dat van de heeren Pennefathers. Aldaar is eën schaft, waarin het bekende banket rif gevonden is. Het kwarts geeft bij crushing 20 dwts. per ton. Na een bezoek aan dat eigendom hebben wij kennis ge maakt met de hooge bergen, waarin gewerkt wordt en zijn tot de overtuiging gekomen dat de diggers en prospecteerders op de goudvelden aldaar het zwaar krijgen. Aangekomen bij de Haenerton Gold Mining Company, zagen wij dat daar goed gewerkt is om de riffen open te makener bevinden zich twee indrij vingen, een van 235 voet en een van 95 voet, waarop schaften gezonken zijn, een van 90 en een van 40 voet. De riffen, bekend onder de namen van Haenerton en Bismarck, ioopen van Noord-Oost naar Zuid-West. De gemiddelde opbrengst bij crushing is 12 dwts op de ton. Nieuw kapitaal wordt gezocht om de werk zaamheden voort te zetten. Voorts komen wij bij de Iron Crow Reef Gold Mining Company. Er zijn daar 18 goed bewerkte claims; het kwarts woidt uitgehaald op 50 voet diep en 2 voet breed, gemiddelde opbrengst bij crushing 2 onsen op de tonhet eigendom is nu opgegaan in eene maatschappij; de machinerie is op weg en wordt iederen dag verwacht. Van hier brachten wij een bezoek aan de Zoutpansberg-Woodbush-Syndicate die nu is overgegaan in de Prince of Wales Gold Te Berlijn weet men, evenals hier, 't bouwterrein op waarde te schatten. Voor een vierkante roede (28,36 M2.) is betaald de som van 6000 M. Niets is zoo lastig, als van een ongeluk of een andere belangrijke gebeurtenis aan alle bekenden een omstandig verhaal te moeten geven. De boekdrukker Spener, de oprichter van het bekende blad dat zijn naam droeg, had hiervoor een uitstekend middel. Hij had n.l. een been gebroken en ieder wilde, toen hij weer uit kon gaan, de bijzonderheden van dit ongeluk weten. Twee dagen lang hield hij het vol, op alle vragen antwoord te geven; toen echter was het met zijn geduld gedaan; hij schreef een omstandig verhaal van zijn ongeluk en liet het drukken. Zoodra er iemand naar hem toekwam en evenals zoo velen vóór hem, begon met te vragen«Maar zeg mij toch eens, hoe hebt ge dat ongeluk zoo gekregen"? dan nam hij bedaard een exemplaar van zijn verhaal uit den zak en gaf het den lastigen vrager met de woorden »Hier, wees zoo goed, het verhaal zelf maar te lezen". Onlangs heeft voor het eerst een vaartuig van vrij groote afmetingen de reis van St. Petersburg naar Archangel, dat wil zeggen van de Oostzee naar de Witte Zee gemaakt, langs de rivieren, de meren en de kanalen van Noord-Rusland. Dit vaartuig was een baggerschip, te St. Petersburg gebouwd en bestemd tot het uitdiepen van de haven van Archangel en heeft 40,47 M. lengte, 6,12 M. breedte en 1,08 M. diepgang. Aanvankelijk was het plan om het schip over zee te vervoeren door middel van een sleepboot, wat ruim f 18,000 gekost zou hebben; maar men berekende dat de reis langs de binnenwateren slechts de helft van die som zou eischen en gaf dus daaraan de voorkeur. Het schip voer door de reeks van kanalen, die den naam Marinsky dragen en naar het meer Kribin leiden; van daar kwam het door het Hertog Alexander van Wurtembergkanaal in de Sudouarivier en eindelijk in de Dwina. De afgelegde afstand be- bedraagt ongeveer 1500 mijlen en de tocht liep zoo goed af, dat de Russische regeering voornemens is een kanonneerboot van 45 tyL lengte langs denzelfden weg naar de Witte Zee te'doen vervoeren. Een theater-conflict is een van die dingen, welke aan geen tijd of plaats gebonden zijn; nu eens ziet men er hier een verrijzen, dan weder elders en na zoovele zijner collega's ;is op het oogenblik de tooneel- criticus van het Wiesbadener Tageblatt te Wiesbaden, het slachtoffer van een directeur, die met alle be schouwingen over zijn daden vrede neemt mits die beschouwingen hem naar den smaak zijn, m. a. w. mits hij er in verheerlijkt worde. Genoemde criticus, uitgaande van het beginsel, dat de ware vrienden juist zij zijn, die iemands feiten blootleggen, heeft het Wiesbadener hoftheater, dat lang niet meer aan de gestelde eischen beantwoordt, eens flink onder handen genomen en daar gingen de poppen aan 't dansen. De hofraad Adelon, die in den genoemden schouwburg den scepter zwaait, nam zijn maatregelen en wendde zich tot den minister van het koninklijk huis te Berlijn, welke laatste dadelijk den vermetelen resencent den toegang tot den koninklijken schouwburg voor immer ontzegde. Dat was nu eens flink gedaan en onze arme criticus zat gewis in zak en asch? Mis, hij was de groote heeren te slim af, want hij maakte gebruik van zijn abonnementskaart, welke reeds aan 't begin van het seizoen betaald was. Niet alleen, dat den heeren het zedelijk recht ont brak den onwelkomen criticus buiten den kunsttempel te houden, maar ook uit een rechtskundig oogpunt bleven zij dus aan 't kortste eind. De persman lacht in zijn vuistje, want door de handelwijze van de hooge heeren heeft hij een dubbel voordeel: hij behoeft vooreerst den hofschouwburg niet meer te bezoeken en maakt een buitengewoon gunstige reclame, want allerwege wordt het geval besproken, dat echter lang niet alleen staat! Over den financiëelen toestand van mevrouw Agar, de groote Fransche tooneelspeelster, is dezer dagen het een en ander medegedeeld, maar gelukkig schijnt het niet zóó ernstig te zijn, doordien tal van kunst vrienden de kunstenares voor ellende willen bewaren. Mevr. Agar is nagenoeg hersteld van hare zware ziekte. Zij woont in een huisje te Rueil en een onbe zorgde toekomst is haar verzekerd. Sarah Bernhardt zond haar collega 3500 francs ten geschenke, de regeering heeft Agar een jaarlijksche uitkeering van 1500 francs toegezegd, mevr. Carnot zal haar een Te Londen is een schaaktournooi van liefhebbers aan den gang. Er zijn 150 deelnemers. In de eerste klasse, waartoe alleen sterke spelers behooren de groote meesters, de professioneele, schakers doen niet mede staat nog steeds onze landgenoot R. J. Loman, die te Londen woont, boven aan. Hij heeft tien partijen gespeeld en er negen gewonnen. Die welke hem het naast bijkomt, heeft er zeven van de negen gewonnen. Voor eenige jaren, toen de keizer van Oostenrijk een reis door Hongarije maakte, had de burgemeester van Pest, die door de inwoners zeer gehaat was, een vergadering belegd, waarin behandeld werd, hoe men den keizer ontvangen zou. Eindelijk was men het hierover eens, dat men den hoogen bezoeker een ovatie zou brengen, die 1°. den keizer verrassen, 2°. niet veel kosten en 3°. ook het volk een genoegen ver schaffen moest. Den dag nadat dit besluit genomen was, kreeg de burgemeester een aardigen brief, waarin de schrijver zoo vrij was, na rijp beraad het voorstel te doen, den zeer geëerden heer burgemeester op te knoopen aan den triomfboog, die ter eere van den keizer was opgericht; dit zou 1°. den keizer zeer ver rassen, 2°. niet veel kosten en 3°. het volk een uit bundig genoegen verschaffen. Gestrafte nieuwsgierigheid. De vorige week stortte het dak in eener woning te Palermo, dat met nieuws gierigen bedekt was, om de begrafenis van den mar kies de Torrearsa te zien. Er zijn 36 gekwetsten. Een Engelsch correspondent doet het volgende ver haaltje, dat de bureaucratische toestanden in Rusland illustreert. Eene opera-zangeres aan een theater te Moscou wilde onlangs eens een rondreis gaan maken en ging naar de politie om haar reispas te laten onderteekenen. De beambte tot wien zij zich wendde, vroeg haar naar haar «verzoekschrift." »Een verzoek schrift?" riep zij verbaasd, »dat heb ik niet; ik wist niet, dat ik het moest hebben. «Niet noodig mevrouw? Zonder dat kan ik niets doen. Maar hier is papier; ik zal u wel dicteeren". De jonge dame schreef nu, geheel volgens den regel, een verzoekschrift, waarin zij verzocht om een reispas. Het papier werd vervolgens onderteekend, gevouwen en verzegeld. «Nu hebt ge het nog slechts in te leveren", verklaarde de ambtenaar. «Bij wien?" «Welbij mij natuurlijk!" Verwonderd reikte de zangeres het document over. De groote man zette zijn bril eens recht, schikte zijn stoel goed voor de schrijftafel, las het verzoekschrift, dat hij zelf had gedicteerd, van A. tot Z. met aandacht door en zeide toen: «Madame, ik heb uwe petitie gelezen en het spijt mij, u te moeten zeggen, dat ik uw verzoek niet kan inwilligen." Te Ostende worden nog dagelijks zeebaden genomen door een Brusselsche jonge dame. Zij doet dat op den raad van een dokter aldaar, als geneesmiddel tegen den hik. Met ziet haar sinds verscheiden weken, zelfs bij het koudste weder, in het water gaan, en de kuur schijnt haar goed te bekomen. Eenigen tijd geleden kwam in een klein Fransch grensstadje een carouselhouder met een prachtigen nieuwen draaimolen. Alles was goed verpakt en de douaniers waren zeer geneigd, aan het verzoek van den eigenaar te voldoen, orn de paarden, die pas nieuw verlakt waren, voorzichtig te behandelen. Helaas was er, wat de eigenaar blijkbaar niet wist, kort te voren een oude practicus naar dit grensstation overgeplaatst. Deze vond het geraden, de paarden eens wat nauw keuriger te bekijken, ondanks het dringend verzoek van den eigenaar om alles spoedig te vervoeren, opdat hij nog bijtijds zijn draaimolen in het naburige dorp zou kunnen zetten. De uitslag van dit onderzoek was zeer belangrijk; de douanier vond nl. aan alle paarden zeer kunstig aangebrachte kleppen in de buik, en toen hij deze opende, kwamen er uit deze paarden wel geen Grieksche helden, maar duizende pakjes sigaren en tabak, die de eigenaar op zoo'n manier over de grenzen wilde smokkelen. Natuurlijk moest de dorpsjeugd vooreerst afzien van het genoegen, om in den mallemolen te zitten. Naast de automatische weegschalen, krachtmeters enz., heeft men thans ook een zelfwerkende schoen poetsmachine, die begint te werken, zoodra men een geldstuk in de opening geworpen heeft. De voet moet achtereenvolgens op twee plankjes gezet worden, die beide met een aantal borstels in verbinding staan,

Zierikzeesche Courant | 1888 | | pagina 2