LAÏÏTlÖMLE Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVERTENTIEN. Zierikzeesche Stoomboot-Maatschappij, Levensverzekering-Maatschappij voorheen Koninklijke Maatschappij. Opgericht te Parijs In 1834). Snelpersdrukkerij van H. LAKENMAN te ZIERIKZEE, -■ te stellen. Aan den Fransehen consul werd zelfs geen mededeeling van dit vonnis gedaan. Toen drong ElMinich met het vonnis in de hand en door cavabiniers vergezeld, het consulaat binnen, snuffelde in de archieven en nam er de stukken uit, welke op de erfenis van Hussein-paclia betrekking hadden en liet de andere papieren in wanorde achter. Te huis komende kon de Franscbe consul slechts schending van zijn domicilie en van het archief der kanselarij constateeren. Onmiddellijk gaf hij hiervan kennis aan het consulair corps, dat, onder voorzitterschap van zijn deken, den consul van Engeland, vereenigd, een zeer krachtig protest tegen deze daad van geweld opstelde. De Minister van Buitenlandsche Zaken Flourens heeft den Franschen gezant te Rome verzocht zich naar den Minister-President Crispi te begeven en ophelderingen aan deze te vragen. De heer Crispi antwoordde, dat onmiddellijk een onderzoek ingesteld zou worden. Frankrijk. De nieuwe president breekt geheel met de gewoonte van Grévy, die buiten noodzakelijkheid geen diner of feest gaf; nu reeds zijn aangekondigd, behalve een groot diner op j.l. Donderdag, twee op den 12den en den 19den benevens twee luisterrijke bals en wel op 9 en 29 Februari. Wederom zijn eenige vonnissen geveld, in zake den decoratiehandel. Ratazzi kreeg zes, Bayle vier en mevrouw de Gourteuil twee maanden gevangenisstraf. Hiermede is de zaak nog niet afgeloopen. De invloed der phyllexera op den wijnoogst doet zich sterk gevoelen. De oogst bedroeg drie en een half millioen Hectoliter minder dan het vorige jaar. 9000 Hectare met wijnstok beplant zijn neergebrand ter vernietiging van het insect. Een Griek, Dimitrios Antippo geheeten, die een vriend van Robespierre is geweest, is in den ouderdom van 145 jaren te Constantinopel overleden. In 1791 te Parijs aangekomen, was hij als curiositeit aan de groote mannen van het oogenblik voorgesteld. Robespierre vatte vriendschap voor hem op en Antippo bezat, zegt men, een groote hoeveelheid brieven van dezen. IV oord-Amerika. Omtrent de vorige week Donderdag te Reading gehouden samenkomst van beambten dei' Reading- Spoorwegmaatschappij wordt nader gemeld, dat het besluit om Vrijdagmiddag daaraanvolgende een alge- meene werkstaking te beginnen, slechts gedeeltelijk is uitgevoerd. Velen hebben geweigerd te gehoorzamen en zich van de ridders" afgescheiden. Aan een door de kamer van koophandel te New-York gegeven banket heeft de burgemeester dier stad, de heer Hewitt, ver leden Donderdagavond een rede gehouden, waarin hij de «ridders" scherp aanviel. De thans gevoerde strijd, verklaarde hij, was zelfs gewichtiger dan de tariefs- quaestie, of de vraag wat men met de toenemende overschotten zou aanvangen. Geheime genootschappen, welke buiten de wet om, het openbaar verkeer poogden te stremmen, dienden te worden onderdrukt en als de tegenwoordige strijd niet leidde tot den ondergang hunner organisatie, zou de handhaving van wet en orde bij de eerstvolgende verkiezingen de hoofdvraag wezen. Aanslagen tegen de openbare middelen van vervoer noemde de heer Hewitt erger misdrijven dan inbraak of struikroof. Oostenrij li. De Weener correspondent van de Standard toont aan, dat een oorlog gedurende den winter op zichzelf niet tot de onmogelijkb-'-len behoort. «Geheel Galicië" zoo schrijft hij «is onder sneeuw en ijs be dolven, en hetzelfde is met Russisch-Polen het geval. Zulke toestanden zou in vroegere tijden alle oorlogs- operatiën onmogelijk hebben gemaakt, en zelfs in onze dagen van winter-campagnes zou een bevel tot mobilisatie niet dadelijk kunnen worden uitgevoerd, omdat de gemeenschap per spoorweg bijna overal in Oostenrijk-Hongarije is gestremd. Doch dit duurt slechts, zoolang de sneeuw valt of door den wind wordt opgejaagdzoodra de wind draait, verandert ook de toestand, De beste militaire autoriteiten zijn van oordeel, dat eene winter-campagne niet zou worden verhinderd door de omstandigheid, dat de grond met een dikke sneeuwlaag is bedektintegendeel, zij verklaren, dat militaire operatiën in deze streken slechts midden in den winter of midden in den zomer mogelijk zijn, maar zeker niet in het voorjaar, als het smelten der sneeuw de gvootere en kleinere rivieren buiten haar oevers doet treden. Dan worden dikwijls bruggen weggeslagen, de doorwaadbare plaatsen zijn niet meer te gebruiken, wegen en bosschen zijn overstroomd, en de uitgestrekte moerassen van Russisch- Polen worden in verraderlijke meren veranderd. Als het tot een oorlog moet komen, en die in deza grensstreken moet worden gevoerd, dan zal men dien in Februari moeten beginnen, of hem tot Juni moeten uitstellen. JEng eland. De Times heeft op 1 Januari haar honderdjarig feest gevierd. Den '1 Januari 1788 verscheen het blad, hetwelk toen drie jaar onder een langeren titel bestaan had, onder den titel, dien het sedert droeg. Het eerste nummer bevatte vier pagina's, een derde kleiner dan de tegenwoordige en voor de helft met wijd uiteen gedrukte advertentiën gevuld. Aan het slot van een hoofdartikel van haar jongste nnmrner wijst de Times met rechtmatigen trots op een eenmaal door een schitterend redenaar in het Lagerhuis geuit woord: «Indien ik", zeide hij, »aan de verre nakomelingschap een gedenkstuk van de tegenwoordige Britsche beschaving wilde achterlaten, dan zou ik de voorkeur geven, niet aan onze dokken, niet aan onze spoorwegen, niet aan onze publieke gebouwen, zelfs niet aan het paleis, waarin wij onze zittingen houden, ik zou de voor keur geven aan eene reeks van nummers van de Times. Gemengd ISuiteiiiandscli Nieuws. Een doofstomme danseres is in het balletcorps der Weener hof-opera opgenomen. Ze heet Adèle Lichtenfels en is eene geboren doofstomme. Het kind met de droomerige oogen en het donkere haar, toonde te huis dikwerf een zekere vroolijkheid,. draaide zich coquet om en om, danste gracieus het woonvertrek rond, of wiegde zich bevallig op de heupen. Adèle zou danseres worden. Vrouw Lichtenfels vond den moed haar dochter aan den balletmeester Telle van de hof-opera voor te stellen. Op een wenk van de moeder danste de kleine voor de oogen van den gestrengen rechter. Deze schepte behagen in de kinderlijke bevalligheid van het meisje en sprak haar aan. Daar moest het groote woord er uit: Adèle is doofstom. Het lot van het arme kind wekte het medelijden van den heer Telle op en hij gaf Adèle eene plaats in het ballet. Nu eerstdaags zal Adèle in de rijen de groote quadrille dansen, zij zal de schitterende lichten, de vroolijke menigte zien, maar zij hoort geen muziek, de ruischende tonen gaan voor haar verloren. Zij kan slechts in de rij meedansen en haar voetjes bewegen, gelijk ze het de anderen ziet doen. De vooruitzichten der Engelsche dames op een huwelijk. Moeders met huwbare dochters in Engeland zullen bij het publiceeren van de huwelijkslijst over 1886 wel kippenvel gekregen hebben. Nog nooit is de verhouding van de gehuwden tot de gezamenlijke bevolking gedaald tot 14 op 1000. De mindere man huwt het eerst. Mijnwerkers, kleermakers, schoenmakers, enz., geven het goede voorbeeld en de meer gegoeden huwen gemiddeld in het 31e levensjaar. Na het 26e jiar kan de vrouw gemiddeld al haar hoop op huwelijksgeluk opgevenhoe ouder de bruide gom, hoe jonger de bruid, schijnt in Engeland (alleen daar?) schering en inslag te zijn. De huwelijken onder de Israëlieten nemen toe, een teeken dat zij in wel varendheid vooruitgaan, want de toestand van handel en nijverheid hangt nauw samen met de echtelijke verbintenissen. Een Weener burger wilde onlangs zich wegen op een zelfwerkenden weegtoestel, die in de Demant- strasse stond. Hij wierp 3 kreuzer in de daarvoor bestemde gleuf; maar de wijzer bewoog zich niet; hij riep een diender, en offerde in diens bijzijn nog maals 3 kreuzer; het toestel werkte nog niet. Toen werd de man zóó boos, dat hij den toestel omverwierp, waardoor deze zoozeer beschadigd werd, dat het herstellen f 65 kostte. De man stond nu terecht wegens moedwillig beschadigen van eens anders eigendom, en werd veroordeeld tot 1 maand gevangenis straf. De eigenaar van den toestel, die als getuige was opgeroepen, eischte geen schadevergoeding en was van oordeel, dat de toestel van te voren door kwaad willigen bedorven was. Een Parijs portretschilder woonde op een zevende verdieping en leed gebrek. Hij begreep dat het publiek werd afgeschrikt door de zeven trappen en plaatste daarom voor de straatdeur een bord met het opschrift: «Portretten te bekomen a lj fr. het stuk. Atelier op de 3e étage." Als de bezoekers drie trappen waren opgeklommen, stonden zij voor een tweede bord en lazen, dat het 'atelier naar de vijfde verdieping ver plaatst was. «Daar aangekomen vonden zij een derde bord met het opschrift: «Het atelier is wegens verbouwing tijdelijk op de zevende verdieping gevestigd." Na zich reeds zooveel moeite te hebben getrootst, klom men doorgaans nog de beide laatste trappen op, zoodat onze kunstenaar zijn doel bereikt had. De regeering van Victoria, een der rijkste koloniën van Australië, heeft besloten den honderdsten verjaardag van de stichting der Engelsche koloniën in Australië te vieren met een Internationale tentoonstelling te Melbourne, de hoofdstad van Victoria. Zij zal 1 April 1888 geopend worden, en zes maanden duren er zal geen plaatsgeld geheven worden. De inzendingen uit Nederland en uit Nederl. Indië zullen een afzonderlijke afdeeling vormen. De aanvragen om plaatsruimte in die afdeeling moeten vóór 28 Febr. door de inzenders of door de nijverheidsgenootschappen gedaan zijn aan den secretaris der commissie van de tentoonstelling, den heer J. Gasbel Hoey, 8 Victoria Chambers, West minster te Londen. Van 30 Deo. 1887—0 Jan. 1888. Geboren: Een dochter van M. Verrijke en J. J. Missel. J. J. Wiltenburg en J. van Leeuwen. zoon P. J. de Waal en E. Post. dochter J. Fondse en H, Hoogenboom. Gehuwd: W. Krijger, 23 j., j.m. en I. Dalebout, 25 j., j.d. A. Struyk, 24 j., j.m'. en C. van Kooten, 20 j., j.d. Overleden: S. G. Flikweert, 30 j., vrouw van J. P. Kooman. der op Woensdag II Januari 'JL8&8, des avonds te 8 ure, ten huize van W. KANAAR. MSB** Het BESTUUR van het SEGUAFE- WlSITOÜirDjS 9 onder de zinspreuk „Tot Nut van 't Algemeen", gevestigd te Zier ikzee brengt ter kennis van de ledendat in de vergadering van 21 December 1887, eenige wijzigingen in het Reglement van bedoeld fonds zijn gebracht en datingevolge het voorschrift van Art. 51 van het thans nog vigeerend Reglement, een exemplaar daarvan met de wijzigingengedurende veertien dagen» en wel van S tot 18 «Januari 1888» ten huize van den heer W. KANAAR, op de Nieuwe Haven te Zierikzee, ter visie, van de leden is gelegd. Zierikzee, 4 Januari 1888. Namens het Bestuur voornoemd, A. G. KIJNBoekhouder. C. J. BET HE, Secretaris. Waarborgfonds 253 millioen francs. Gerealiseerde verzekeringen sedert 1830: Aan kapitalen ruim Een milliard 135,000,000. renten 31,000,000. uitbetaald ruim 83(1»,000,000. i) winsten onder de verzekerden verdeeld30,000,000. Verslagen, brochures en inlichtingen gratis ver krijgbaar bij den Gene r aal-Agent, den Heer J. E. Jfïïulock Houwer $)zn. te ZIERIKZEE. Too^VISIT ëkaartjes- voor 60 cent, 80 cent en een g-ulden, o allen in net étui, (letter- naar- Iterrze), worden geleverd ter alsmede dooi' den Boekhandelaar A. C, DE MOOIJ»

Zierikzeesche Courant | 1888 | | pagina 3