voor lift arrondis- sement Zierikzee. 1888. No. 1. Woensdag 4 Januari. 91ste jaargang. NIEUWS- en ADVERTENTIE-BLAD Deze Courant verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND uitgezonderd op FEESTDAGEN. Prijs per drie maanden f 1,-. Franco per post f 1,-. Afzonderlijke nommers 5 Cent, met Bijblad '10 Cent. PRIJS DER ADVERTENTIE N: Per gewone regel 10 Cent. Huwelijks-, Geboorte- en Doodberichten van 16 regels 60 Cent. Dienstaanbiedingen van '1-5 regels, mits contant betaald, 25 Ct Alle stukken, de redactie betreffende, gelieve men uiterlijk een dag voor de uitgave in te zenden aan den uitgever II. LAKENfflAN. Binnenland. ZIERIKZEE, 3 Janna ri 1 8 8 8. Naar wij vernemen is de heer Chambly, prestidigi- tateur en anti-spiritist, voornemens op zijne kunstreis door Nederland ook onze plaats te bezoeken en eene voorstelling te geven in de Concertzaal. Talrijk zijn de verschillende gunstige beoordeelingen over de werk zaamheden van den heer Chambly en algemeen de overtuiging gevestigd, dat hij op dit gebied geheel meester is. Het zou te veel ruimte in ons blad beslaan, indien wij ook slechts enkele van die g.unstige verklaringen overnamen, doch vertrouwen dat het beter is tot een druk bezoek op te wekken, opdat een ieder zich kan overtuigen van de buitengewone toeren, welke de heer Chambly uitvoert. Als wij zulks doen, is het omdat wij overtuigd zijn, dat den bezoekers dier voor stelling een aangenamen avond zal worden bezorgd. Wij ontvingen van de firma H. C. A. Thieme te Nijmegen een kalender voor '1888, die, vooral door devreemde bewerking van den rand, ongetwijfeld veler aandacht zal trekken. Wij gelooven dat er zelfs vakkundigen zullen zijn, die voor de vraag staan, hoe deze rand is bewerkt. Deze almanak doet, evenals alles wat van de Drukkerij van de firma H. C. A. Thieme komt, die firma alle eer aan. De Nieuwjaars-collecte te Ouwerkerk heeft opgebracht de som van f 103.50. Naar wij vernemen, is door het Comité van Uit voering voor de Tentoonstelling van O. on N. Kunstnijverheid te 's Gravenhage eene overeenkomst gesloten voor den aanleg van lt terrein voor het Tentoonstellingsgebouw met den heer Jac. P. R. Galesloos te Amsterdam. Andere plannen moesten om financieele redenen worden opgegeven. De heer Galesloos, die in en buiten de hoofdstad als deskundige in hoog aanzien staat en wiens rozen- verzameling beroemd is, zal in den aanstaanden zomer in de tot plantsoen vervormde Koekamp een kostelijken rozenschat te bewonderen geven, waardoor het uiterlijk aanzien der tentoonstelling niet weinig zal zijn gebaat. Een oud feest, dat bij ons geheel verloren raakt! In onze jeugd waren den 28 December verjaardag waarop Herodes de kleine kinderen van 2 tot 2% jaar om het leven liet brengen de kinderen van 's morgens tot 's avonds meesters en meesteressen van den huize. De meisjes hadden het recht Moe's kleeren te mogen aantrekken, de jongens tooiden zich met Pa's jas, een witte slaapmuts, en droegen, als afdoend bewijs van hun meesterschap, een dikke bos oude verroeste sleutels, die op geen enkel slot in huis pasten. Nu heeft echter het carnavals-gezelschap der »Fla- russen" te Roermond dit oude feest (der »Onnoozele Kinderen") eens herdacht. Het ging er recht gezellig toe, vooral ook omdat de bekende prestidigitateur Sehramade uit Rotterdam zijn medewerking verleende. Meer dan 200 kleinen werden te goed gedaan. De »Flarussen" hebben trouwens een goeden naam, zooals uit Hobbel's werkje «Langs de Geul", blijkt, want een gids gaf den schrijver de verzekering »dai op Fiaruszitting is gewais en hait gein boek pi en van de lach, dè 's ei kniesoor." Namen van min of meer bekende overleden Land- genooten in 1887: 3 Jan. H. P. Mastboom, oud-lid der Prov. Staten van N. Brabant, te 0. en N. Gastel. 4 Jan. H. J. Wolff, raadslid te Kampen. 4 Jan. C. J. Booms, oud-kol. der infant, te Bergen op Zoom. 5 Jan. J. W. Middelburg, era. pred., 's Hage. 7 Jan. A. van Lier, direct. Grand-Theatre te Amsterdam. 8 Jan. Dr. J. F. C. R. Ranke, hoogleeraar te Groningen. 14 Jan. Dr. P. H. Suringar, oud-hoogl. te Amsterdam. 14 Jan. Petrus Donders, missionaris onder de melaatschen in Suiiname. 16 Jan. Mr. J. J. Enschedé, lid der firma Joh. Enschedé en Zonen, te Haarlem. 17 Jan. J. J. C. Schermer Voest, Consul van Haiti, te Amsterdam. 18 Jan. A. P. van Beusekom, voorz. Prov. Schutterij- bond, te 's Bosch. 20 Jan. Dr. A. M. Ledeboer, lid der Mij. van Ned. letterkunde, te Deventer. 21 Jan Dr. J. B. Stokvis Jr.,- oud-genees- eh verloskundige te Amsterdam. 21 Jan. Mr. W. N. van Hamel, hoofdcomra. buitenl. zaken, te 's Plage. 23 Jan. P. Maas Geesteranus, raadslid te Delft. 24 Jan. R. Roeterink, onderdirecteur rijks-telegraaf, te Amsterdam. 25 Jan. S. D. Schorer, eenig overgebleven lid der steendrukkersfirma Desguerrois en Co., te Amsterdam. 25 Jan. Dr. W. Hesselink, lid der Prov. Staten van Drente, te Vries. 26 Jan. S. L. R. Sesseler, majoor der art., te Helder. 26 Jan. Mr. H. Nilant, oud-notaris, te Zwolle. 27 Jarj. H. J. van Lanschot van der Kun, president der comm. tot herstel der cathedr. te 's Bosch. 29 Jan. Mr. J. A. van Eyk, te Amsterdam. '1 Febr. Dr. N. J. Hoorweg, leeraar aan het gym nasium, te Amsterdam. 2 Febr. Y. de Vries, militie-commissaris te Amsterdam. 3 Febr. A. J. van Wijngaardt, landschapschilder, te Haarlem. 4 Febr. Jhr. W. G. de Jonge van Zwijnsbergen van Dreischor, dienstd. kamerheer des Konings, te 's-PIage. 5 Febr. Dr. A. D. Huisman, geneeskundige te Harderwijk. 6 Febr. J. P. Treub, burgem. Voorschoten. 7 Febr. Mr. F. S. Reiding, oud-lid der Prov. Staten van Friesland, te Drachten. 7 Febr. T. G. Ter Haar, gepens. majoor magazijnm., te Arnhem. 9 Febr. J. van Lokhorst, secretaris en ontvanger, te Zegveld. 11 Febr. D. Grothe, oud-hoogleeraar der polytech nische school, te Delft. 11 Febr. Robidé van der Aa, geogr., 's-Hage. 11 Febr. Mr. C. C. A. Beens, oud-lid van de Tweede Kamer, te Breda. 15 Febr. J. W. Schaap* oud-gem.-architect te Leiden. '17 Febr. Leon, de Koningh, portretschilder, te Dordrecht. 20 Febr. E. Douwes Dekker, (Multatuli), letterkundige, te Nieder Ingelsheim. 27 Febr. Jhr. rar. P. N. Quarles van Ufford, oud- rechter in de Haarl. rechtb., te Zutphen. 1 Maart. L. P. van den Broek, bestuurslid Maats, tot Nut van 't Algem., dep. Zeist. 3 Maart, Mr. Th. M. Roest van Limburg, oud minister van buit. zaken, te Florence. 4 Maart. H. M. Barend recht, oud-lid der Prov. Staten van Zuid-Holland, te Charlois. 6 Maart. J. A. K. W. Beeckman, gepens. generaal- majoor, der inf. te Nijmegen, 7 Maart. W. K. J, baron van Dedem, gep. luit. generaal der cav. te Nijmegen. 9 Maart. J. D. Doorman, hoofdred. D. v. Z.-1L, oud mede-red. ■•U. D., te 's Hage. 9 Maart. Mr. W. L. van Voorst Vader, kanton rechter, te Goes. 10 Maart. Mr. G. Waller, burg. te Oldenzaal. '12 Maart. G. J. G. de Vidal de St. Germain, oud- burgem. van Ileino, te Zwolle. '15 Maart. F. van Exter, gep. luit. generaal der art. Ridder M. W. O., 's Hage. '15 Maart. G. J. ten Raa, gepens. luit.-kol., te Maastricht. 16 Maart. Mr. G. Andreae, oud vice-pres. van het hof te Leeuwarden. 16 Maart. D. Peereboom Voller, oud-stadsgeneesheer van Batavia, 's Hage. 18 Maart. Mr. C. J. Pické, lid der Eerste Kamer, te Middelburg. 19 Maart. H. PI. Vitringa, oud gem.-secr. te Arnhem. 22 Maait. P. Forbes Welts, gem.-secr. te Vlissingen. 26 Maart. Mr. R. C. Immink, notaris te Amerongen. 29 Maart. Dr. Jac. Baart, oudste geneesheer, te Leiden. 30 Maart. Jhr. A. H. P. K. van Suchtelen van de Haere, oud-burgem. van Olst. 31 Maart. Mgr. F. C. Swagemakers, geheim kamer heer van Z. H. Leo XIII, eri vikaris-generaal en deken van 's Bosch. 2 April. Z. H. de Kleijn, notaris te Gorinchem. 3 April. T. Metz, oud-kapitein der »Ada", op Texel. 5 April. J. H. Kouwenberg, secr.-penn. van Delfland, te Delft. 6. April. P. J. van Paesschen, toonkunstenaar, te 's Bosch. 6 April. Jac. J. Doijer, oud-lid van den raad, te Zwolle. 8 April. Mr. Th. K. van Slingerlandt, oud-raadsheer in het hooggerechtshof van Ned. Indië te Twelloo. 12 April. Mr. H. Edelinck, not., te Groningen. '14 April. Joh. Ed. Wertheim, kassier, te Wageningen. 21 April. A. A. baron Quarles de Quarles, te Zeist. 24 April. L. L. Woutersen, notaris te Middelburg. 25 April. H. J. Reesse, penningmeester van Bethanië, te Zeist. 26 April. A. Walker Cremer, oud hoofd-ambt. ter prov. giiffie in Z.-H. te Valkenburg. 27 April. M. Mazure, lid der Staten van Zeeland, te Groede. 28 April. J. Simonsz Jr., vise-presid. van de comm. van admin, over het rijks opvoed, gesticht te Montfoort. 29 April. H. C. F. Kerstens, president der N. Brab. Duitsche spoorwegm. 1 Mei. G. W. Pruis, secretaris te Harlingen. 2 Mei. L. F. H. Smith, oud-maj.-indendant van het O.-I. leger, te Maassluis. 3 Mei. J. H. van Koten, natuurk. te Haarlem. 5 Mei. A. J. van Hoytema, hoofd der firma v. H. en Co., te Kuilenburg. 9 Mei. H. van Goudoever, oud-ontvanger der reg. en succ., te Amsterdam. 9 Mei. Chr. F. Troost, oud-notaris te Arnhem. 9 Mei. A. de Waal Malefijt, heel- en verloskundige, te Haarlem. '13 Mei. A. van de Velde Az., referendaris bij B. Z. te 's Hage. 15 Mei. F. M. W. baron Collot d'Escury, comm. der Duitsche orde, te Leeuwarden. 18 Mei. Mr. II. II. G. A. Coenegracht, president van de rechtbank te Breda. 19 Mei. Mr. P. Blussé van Oud-Alblas, lid der Tweede Kamer, te 's Hage. 16 Mei. L. J. van Rhijn, emer. pred. van Wasse naar, te Wildungen.

Zierikzeesche Courant | 1888 | | pagina 1