i taan van brand volgende uit h de Engelsche van Hamburg ijke werden de ^nip werd onder t schip, die op rootste gedeelte len brand was, lucifers hadden Itvlamd. aar jongste reis een kleine boot tein Bechtinger Het verkeerde cd het van den negen mannen en lang zonder rondgezwalkt, golf overboord hipbreukelingen 1 schaapherders en geleden nam "en vreemdeling i en uit Londen car oud en zeer nd uit een zeer ing daarop eene logement terug, oorschyn en een klopte aan de antwoord, men 1st dood op een ■Iverkogel in het zelfmoordenaar et zekeren Louis )or de Fransehe kbiljetten, werd gedachte terug. t den opgegeven ahonderd gulden je bevatte niets lijk doen photo- den vreemdeling in Algiers. Een rde bataillon op irm omgekomen, was hij achter en lijk gevonden. a. n een der zeven inggs genaamd, ld met dynamiet, lfmoord bestemd v zijn binnenge- agen bezocht en Gebracht, welke dem voorzien te derzoek in al de de veroordeelden ebracht en onder It. Een hunner, nd getracht zich Zondag werd hy maar weder bij- narchist, in het Maandag nog elf In tegenstrijdige waarop de plot- n den kroonprins ien vertrouwbare n de onder het den 1 November op het oogenblik bruikt de kroon den de middelen, blik geen gevaar iet nieuwe gezwel nd ligt, hoopt dr. n door den mond erwijderen, opdat uw microscopisch Mackenzie acht aar het onderzoek ieuwe gezwel wel is waar een kwaadaardig karakter schijnt te dragen, maar een juist oordeel dienaangaande slechts door middel van een microscoop mogelijk is. Daarom is dr. Mac kenzie ook thans nog beslist tegen elke uitwendige operatie, door middel van de strottenhoofdsneê of door opening van de luchtpijp. Dr. Mackenzie houdt den kroonprins nauwkeurig van den toestand op de hoogte, en stelt met des lijders goedkeuring elke operatie uit, tot na het gezamenlijke onderzoek en de beraad slaging met de ontboden specialiteiten. Frankrijk. Te Parijs is voor de correctioneele rechtbank der Seine het proces begonnen tegen de zeven personen, die betrokken zijn bij den handel in ridderorders. De aangeklaagden zijn generaal Caffarel, mevrouwen Limousin, Rattazzi de Ceurteul en de Saint-Sauveur, benevens haar handlangers Lorenz en Bayle. De aan klacht is gegrond op oplichterij, of poging daartoe. Het vonnis tegen generaal d'Andlau, die nog voort vluchtig is, zal bij verstek worden uitgesproken. Het openbaar ministerie liet de aanklacht wegens omkooping van ambtenaars varen en bepaalde zich tot de beschul diging wegens oplichterij, waarbij de schuldigen zich bedienden van den invloed van twee generaals, zonder dat het hun echter gelukte een enkel persoon te doen decoreeren. Men verdeelde de beschuldigden in twee groepeneerst de groep Limousin-Caffarel en daarna de groep d'Andlau, Ratazzi en de Saint-Sauveur met hun verschillende helpers en agenten. Te twaalf uur kwamen de beschuldigden binnen, allen in het zwart gekleed. Caffarel, die alles behalve kalm was, nam plaats tusschen Lorenz en Rattazzi. De aanklacht luidde dat er voldoende bewijzen van schuld zijn gevonden tegen Caffarel, -Limousin en Lorenz, dat zij gemeenschappelijk in 1887 te Parijs zich door de heeren Vicat, Bravais en Michel geld hebben laten uitbetalen, terwijl zij valschelijk voorgaven een invloed te bezitten, waardoor zij hun cliënten voordeelen konden bezorgen en waarbij zij zich ten koste van anderen trachten te verrijken. Eveneens zijn bewijzen gevonden, dat d'Andlau, Rattazzi en de Saint-Sauveur, gebruik makende van valsche namen of valsche hoe danigheden, zich gedurende drie jaren een bron van inkomsten hebben verschaft door bij anderen ver wachtingen op te wekken, welke zij niet in staat waren te vervullen, en zich daarvoor te laten betalen. Bij het getuigenverhoor constateerde de president, dat generaal Caffarel schijnbaar zeer eenvoudig leefde; maar dat hij zich toch met knoeierijen ophield, onder ander bij leverancie van voorwerpen voor de artillerie. Over zijne kennismaking met mad. Limousin, zeide hijZij schreef mij dat zij verscheiden hooge personen kende, zooals generaal Limousin en generaal Boulanger, van wien zij mij later een zeer vriendelijk briefje toonde, en dat zij wenschte met mij in kennis te treden. Ik zag er geen zwarigheid in. Die dame bood mij aan mijne schuldbrieven te disconteerenzij wist dat ik in moeielijkheden verkeerde. Ik nam aan. Eens sprak zij mij van zekeren Langlois van Roanne, die verlangde gedecoreerd te worden. Hij bad veel werk lieden. Eens werd mij die heer voorgesteldhij legde zijne aanspraken uit en ik beloofde, nadat hij mij die zou gebracht hebben, de zaak te onderzoeken. Nooit was er spraak van geld. De generaal voegde er bij, dat hij zich niets had te verwijtenalleen mevr. Limousin zou geld ontvangen. Hij bleef belangloos en had nooit eereteekens verkocht. De verhooien van mevr. de Saint-Sauveur en Ceurteul en de Bayle zijn van geen belang. Mevr. Limousin verhaalt over de zaak Vicat, die de uitvinder is van een insecten-doodend vergif, dat generaal Caffarel haar had gezegd, dat de vraag niet kon ingewilligd worden. Mevr. Vicat beloofde een geschenk als haar man gedecoreerd werd. Generaal Cafferel zegt, dat hij niet wist dat Vicat 5 a 6000 ft', beloofd hadhij hoorde dit eerst nadat hij aan mad. Limousin verklaard had, dat die persoon niet kon gedecoreerd worden. In eene rol papieren, zegt hij, die mij mevr. Limousin ter hand stelde, vond ik niets dan prospectussen, 't geen zeker nie- genoeg is om iemand te decoreeren. (Gelach). De voort zitter ondervraagt mevr. Limousin over de gezond heids-gamellen, na welke leverancie zij 20,000 francs moest trekken; men zou zelfs hooger, tot 50,000 fr. zijn gegaan, indien de aanbesteding kon vertraagd worden. Mevr. Limousin zegt, dat haar 25,000 fr, beloofd wasde 50,000 fr. moesten aan den generaal worden overhandigd. Generaal Caffarel loochent dit. Do voorzitter ondervraagt mevr. Ratazzi. In de zaak Blanc heeft deze aan generaal d'Andlau 20,000 fr. overhandigd, naar het heet voor de armen. In de zaak Veyseyre zegt mevr. Ratazzi niets ontvangen te hebbendie hield zich bezig met eene plaats te zoeken voor zijnen schoonzoon. Hij werd niet gedecoreerd, maar wel zijn geassocieerde. Hij stortte 15000 fr. De voorzitter ondervraagt den beschuldigde Bayle, die de diploma's verkocht heeft van het Eere 'Legioen. Zoo moest onder ander M. Fargue 40,000 fr. geven aan generaal d'Andlau; 10,000 fr. moesten gestort worden na het gelukken der onderneming. De inspectenr van politie Lardiesse vertelt, hoe hij zich, onder den naam van Langlois, aanmeldde bij mevr. Limousin en hoe hij bij Caffarel werd gebracht. Op het gezegde van Lardiesse, dat de afspraak was 25,000 fr. te storten, loochent de generaal. Uit een statistiek van Camille Flammarion, omtrent personen in Frankrijk, dje door den bliksem werden getroffen, blijkt dat van 1854'S3 tegen 2322 mannen slechts' 931 vrouwen werden gedood. Sedert 1864 werd te Parijs niemand door den bliksem getroffen. B e I g' i e. De Etoile Beige meldt, dat in den toestand in de Borinage veel verbeterd is, dat men van werkstaking niets meer verneemt, en dat de bestellingen van kolen, ijzer en glas drukker worden. Het laatste wordt door het Journal de Mons bevestigd, maar men vreest, dat een deel der werklieden daarin een aan leiding zal vinden, opnieuw het werk te staken. De lndustrielvan Bergen, herinnert de werklieden aan de toenemende concurrentie van de Fransehe kolen mijnen, die sneller leveren en belangrijke reductie voor het vervoer per spoor bedongen hebben. Ook de Independence noemt het hoogst onvoorzichtig thans aan werkstaking te denken. Van het staken van den arbeid zou het onmiddellijke gevolg voor de kolen mijnen zijn, dat de ijzergieterijen en smeltovens, die geen tijd hebben om te wachten tot het de mijn werkers behaagt aan den arbeid te gaan, hare be stellingen in Duitschland gingen doen. Het geheele Roer-bekken ligt op de loer. Men verbeelde zich ook niet, dat de Duitsche mijnen klaar zouden staan voor een enkele bestelling; zij zouden zonder eenigen twijfel van de omstandigheden gebruik maken, om zich van de leverantie gedurende langeren tijd meester te maken. De Belgische werklieden zouden dus zelf de schuld zijn, indien bij een mogelijk herleven van den handel, het voordeel daarvan hun voor den neus werd weggekaapt. Gemeiigd Buitenlandse!* Nieuws. Een zonderling staaltje van de handigheid der Amerikaansche reporters om geld te maken is dezer dagen aan het licht gekomen. De dagbladen hadden gemeld, dat een aanslag gepleegd was op het leven van den heer Waite, rechter in het Opperste ge rechtshof te Washington. Deze zou over de post een doos ontvangen hebben, waarin zich eene helsche machine bevond. Wat is echter'gebleken? The New-York Herald verhaalt het. Twee reporters te New-York hebben bekend, dat zij de 'doos verzonden hadden om een sensatie-bericht aan de dagbladen te kunnen mededeelen en dat de door den heer Waite ontvangen doos slechts zaagsel met inkt doortrokken bevatte. Een middel om melk langen tijd goed te conserveeren zou ongetwijfeld een groote waarde hebben. Geen wonder ook, dat men telkens van de ontdekking van zulk een middel hoort. Thans zou er een gevonden zijn door een Noor, van wien men niet meer weet, dan dat zijn naam met een M. begint. Het middel berust, volgens het blad, waaraan wij dit bericht ont- leenen, op een vermenging van de melk met een bederfwerend middel en het bewaren in hermetisch gesloten vaten. De proeven zouden bewezen hebben, dat de melk in dezen toestand, bij een temperatuur van 16 a 18 graden (C. of R.?) drie maanden goed kan blijven en na deze goede resultaten zou dan ook een liefhebber in Amerika de uitvinding reeds voor 200,000 dollars (bijna een half millioen guldens) hebben gekocht Bederfwerende middelen voor het conserveeren van melk zijn, zooals bekend is, in overvloed voorhanden, o. a., salicylzuur, boorzuur, enz.; en wanneer in verband daarmede nog hermetische sluiting wordt aangewend, kan men vrij zeker zijn, dat de melk zich goed houdt. Maar juist die bederfwerende middelen kunnen de sympathie van de vakmannen niet winnen, daar men meent, dat zij veranderingen in de melk te voorschijn roepen, die de voedingswaarde verminderen. Zij worden wel is waar veel, maar meestal in het geheim aan gewend, en daar geen van die middelen een nauwkeurig onderzoek verdragen kan, valt het beoordeelen niet moeilijk. Het beste middel om melk langen tijd goed te bewaren, is nog het verhitten der melk in lucht dicht gesloten vaten tot 103 a 104 graden Celsius. Maar ook dit middel is bij een langdurig transport slechts dan proefhoudend, wanneer de melk tot een zekeren graad van dichtheid is ingekookt; heeft dit niet plaats gehad, dan grijpt er botervorming plaats. Gelijk men weet, heeft Frankrijk, op grond van uit een oogpunt van gezondheid aangevoerde bedenkingen, de toevoeging van salicylzuur, enz. aan voedingsmiddelen wettelijk verboden. Een bezoek van een jonge leeuwin kreeg Zaterdag de machinist in een drukkerij te Poitiers in liet zuiden van Frankrijk. De man stond rustig bij zijn machine, toen eens klaps een jonge prachtige leeuwin kwam binnenloopen en hem de hand kwam lekken. Het dier ging bedaard zitten en keek met een aandacht, een betere zaak waardig, naar het ronddraaien der raderen. Door die bedaarde houding van het dier kreeg de man allengs zijn tegenwoordigheid van geest terug en streelde het als een hond. liet dier was uit een menagerie ontsnapt en had weinig lust zijn meester te volgen, die het weer op zijn bestemmingsplaats terugbracht. De Grondwet deelt het volgende historische feit mede Mrs. Annie Lachs, de vrouw, die in hare geest driftige blijdschap over het bezoek van den President te Louis een pannekoek in de hoogte wierp, welke ongelukkig in den schoot van mrs. Cleveland terecht kwam, zal daardoor f 300 boete moeten betalen. Althans ze is daartoe door den politierechter veroor deeld, maar heeft verklaard in het vonnis niet te zullen berusten en in hooger beroep te komen. De terdoodbrenging door de guillotine van Francisca Langheinz, die uit hebzucht hare achtjarige stiefdochter met spiritus en petroleum begoten en toen in brand gestoken had, heeft te Tubingen bij Stuttgart plaats gehad De misdadigster stierf berouwvol en gelaten. Dat Rusland rijk aan ganzen is, is bekend. Als een klein bewijs daarvoor moge dienen dat dezer dagen uit Zuid-Rusland te Myslowitz 20000 van deze dieren aankwamen om daar overgeladen te worden. De bekende firma Siemens en Halske heeft aan de electriciteit een zeer nuttige toepassing gegeven voor de veiligheid in fabrieken. Zij heeft een toestel ver vaardigd dat de stoommachine in alle deelen der fabriek onverwijld doet stilstaan en electrische schellen doet klinken, zoodra er ergens een ongeluk gebeurt. Door op een der knoppen te drukken, welke men op geschikte plaatsen aanbrengt, wordt de electrische stroom afgebroken en daardoor een klep gesloten in de pijp, die den stoom aanvoert. De machine staat dan na slechts twee wendingen stil. Mozart II. Onlangs vierde een Londensch muziek gezelschap een groot Mozartfeest met tableaux-vivants. Aan het slot van den avond verscheen Mozart zelf. Voor den laatsten had men een armen, half verhongerden klerk genomen, die daarmede twaalf gulden verdiende. In het costuum was de overeenkomst zóó treffend, dat aan de terugroepingen van Mozart II geen einde kwam, het leek bijna een wonder. Mozart II is sedert dien tijd bij de soiree's der »high life" in de mode gekomen, wordt overal geïnvi teerd en als een wereldwonder aangegaapt en krijgt voor ieder bezoek van een kwartier 10 pond sterling, f 120. De gelukkige, die reeds een klein kapitaal aan den schepper van den »Don Juan" te danken heeft, zal eerstdaags ook aan een der warmste vereerders van Mozart, aan koningin Victoria, voorgesteld worden. Rome zal eerstdaags de eer hebben de grootste vrouw der wereld binnen hare muren te ontvangen. Ditmaal is onder deze benaming echter geene op kermissen en markten tentoongestelde reuzendame te verstaan, maar eene zeer achtenswaardige vrouw, die evenwel al deze reuzinnen in grootte verre overtreft. Het is de moeder-abdis van het klooster St. Meinrad in Zwitserland, die niet minder dan negen voet meet en daarbij van zulk een omvang is, dat zij in hare wijde bruine kloosterkleederen er werkelijk boven- menschelijk uitziet. De abdis komt als vrome dochter der kerk in de »eeuwige" stad om Paus Leo XIII bij zijn jubileum hare hulde te bewijzen, en de Heilige Vader heeft, toen hij van haar voornemen hoorde, heel openhartig verklaard, dat hij zeer nieuwsgierig was kennis met de waardige dame te maken. Men zegt, dat zekere Follacci (een Franschnïan), eindelijk een toestel heeft uitgevonden, waarmede alle luchtballons, met welk weder ook opgelaten, bestuurbaar zouden zijn. De president der republiek, eenige ministers en beroemde wetenschappelijke personen zouden zeer met de uitvinding zijn ingenomen. Jonger schouwburgbezoeker dan onlangs eene voor stelling in het »Princess-Théatre te Londen bijwoonde, zal moeielijk gevonden worden. Een jonge vrouw werd namelijk bij de opvoering van »In een groote stad" door een der tooneelen zoo geroerd, dat zij haren echtgenoot op het onverwachts met een kleinen wereldburger verrastte. De heer Kelly en mejuffrouw Hawthorne, eigenaren van »Princess-Théatre", zullen hun jongsten toeschouwer, die zonder entree te betalen in den schouwburg kwam, ten doop houden.

Zierikzeesche Courant | 1887 | | pagina 3