OOSY-IND1E. een handgeld -van DRIE HONDERD GULDEN. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. ADVEETENTIEN. 100 VISITEKAARTJES Snelpersdrukkerij van H. LAKENMAN te ZIERIKZEE, HEEREN-IV10DETELEGRAAF, HEEREN-MODEGIDS, konstabel Haughrey, een jong man, op het volk te schieten en verliet het gelid. Hij legde zijn geweer op den grond neer en wachtte. Toen de politie-officier hem met eene zware straf bedreigde, boog de man het hoofd, pakte zijn geweer op en ging zijne plaats weer innemen. De magistraat verzocht nu den pastoor van zijnen invloed gebruik te willen maken om het volk te doen weggaan. De pastoor verzekerde, dat het volk geen kwaad zou doen. De belegering werd voortgezet, doch vruchteloos: de politie uioest het ten slotte opgeven. Toen kwam de pastoor Mad Fadden tusschen beide en verzocht de bewoners zich over te geven, wat zij dan ook deden. Zij werden onmiddellijk gevangen genomen, en allen, twee mannen en vijf vrouwen, naar de gevangenis van Derry gebracht, 's Avonds hield het parlementslid, prof. Stuart eene redevoering, waarin hij voorspelde, dat liet voorbeeld van den weerspannigen konstabel, weldra door anderen zou gevolgd worden. De priester Mad Fadden, die de meeting leidde, verzekerde, dat als al de Ieren het voorbeeld volgen van de mannen van Gweedore, de vervloekte tory-regeering weldra machteloos zal zijn in Ierland. Italië. Een socialistisch werkmanscongres is verleden week te Pavia gehouden. De vergaderden bestonden uit gedelegeerden van de socialistische werklieden uit alle voorname steden van Italië, er was zelfs een gedele geerde van de Italiaansche werklieden te Ztirich. Het congres, dat twee dagen geduurd heeft, heeft zich bezig gehouden met het organiseeren van de socialistische partij in Italië. Het hoofdcomité zal voortaan te Ales sandria gezeteld zijn. 11 Fascio Operaio, het officieel orgaan der partij, blijft te Milaan verschijnen. Gemengd Buitenlandscli Nieuws. Bedelaars van professie in Rusland. Het aantal bedelaars van professie bedraagt in Rusland 350,000, waarvan 230,000 bepaald van aalmoezen leven, terwijl de overigen door liefdadige genootschappen worden ondersteund. Dronkenschap, misplaatste godsdienstige gevoelens op het gebied der liefdadigheid en luiheid zijn zoovele oorzaken voor de groote uitgebreidheid van het bedel wezen in Rusland. In twee districten van het gouvernement Moskou leven twee en vijftig dorpen met vruchtbaren grond, die wettelijk onder de bewoners verdeeld is, van bedelarij. In den herfst gaan zij bij troepen van tien en twintig man om het land af te trekken, waarbij allerlei listen en be driegerijen worden gebezigd. Dat het een voordeelig zaakje is blijkt hieruit, dat slimme bedelaars f 250 a f 500 thuis brachten, waarin nu echter een vermindering is gekomen, zoodat zij zich moeten tevreden stellen met f 100 of daar omtrent. Een onfeilbaar middel tegen handelsreizigers. De directeur van een groote fabriek te Weénen, die zeer veel door handelsreizigers werd lastig gevallen, dacht het volgende origineele, onfeilbare middel uit, waarvoor den man de dank toekomt van alle eigenaars van zaken. Ieder onbekende, die bij den directeur moet zijn, moet zich aanmelden bij den portierdeze brengt den bezoeker in een klein kamertje en verzoekt hem plaats te nemen. Dan drukt de portier op een knop en pijlsnel vliegt de arme verbaasde bezoeker naar boven, waar hij voor een raampje blijft stilhouden, dat in het kantoor van den directeur is aangebracht. Doet de man zich kennen als handelsreiziger, dan drukt de directeur even op den knop en eer de man nog »Uw dienaar, mijnheer" heeft uitgestameld, zit hij alweer bij den portier. Het bovenstaande wordt medegedeeld door de Wiener Allgem. Ztcj. Een zeer bezorgd vader is de koning van Grieken land. Daar hij voor zijn zoon tijdens diens studiën te Leipzig geen eigen huishouden zal inrichten, heeft hij de opdracht gegeven voor den Griekschen troonopvolger zoo mogelijk onderkomen te verkrijgen in het huis van een professor, in wiens familie echter geen volwassen dochters mogen zijn. Dat ook Themis van humor niet afkeerig is bewijst de volgende episode, die zich te Budapest heeft voor gedaan. In een koffiehuis aldaar speelden een tijdlang een zestal muzikanten allen van het gezicht beroofd, oud leerlingen van een blinden-instituut. Een der muzi kanten geraakte aan lager wal en verpandde zijn instrument voor f 30, waarop zich een instrument maker aanmeldde, die voorgaf dat het instrument hem toebehoorde en het dan ook kwam opeischen. De muzikant zeide echter dat hij zijn eigen instrument aan den instrumentmaker ter reparatie had gegeven en van dien een instrument had teruggekregen, zijn eigen of een ander, dat wist hij niet. De rechter bepaalde nu »dat de vijf andere blinde muzikanten het bewuste instrument moesten bezichtigen om te beslissen van wien liet verpande instrument is." Het resultaat der «bezichtiging" volgt later. De correspondent voor de beursberichten van het Leipziger Tcigeblatt houdt er een zonderlinge bloem rijkheid op na. Zijn laatste bericht leidt hij in met de volgende woorden: «Wie denkt niet aan het ver- gangelijke, wanneer hij over een kerkhof schrijdt? Daar liggen ze begraven al die droomen, de harten die zoo warm klopten, de geesten die zoo wakker streden voor wat recht was en billijk. Verdwenen in den stroom der tijden zijn de geslachten en wat was het meestal waarvoor zij leefden en str-eefden? een ijdel niets. Maar de harten moesten iets hebben, waaraan zij zich koesterden en verwarmden, waaraan zij het begrip der volkomenheid toeschreven. Enkelen dongen naar geluk, naar rijkdom en macht, anderen naar hoog aanzien in wetenschap en kunst. Lang reeds is de strijd uitgewoed, de strijders zijn verdwenen, andere zijn in hunne plaats gekomen om zich te meten met het noodlot. Ja, het verblijf op de plaats, waar de dooden rusten als in de schaduw van den eeuwigen vrede, stemt den mensch weemoedig. Ook de beurs biedt haren doodenakker van begraven verwachtingen. Zij heeft in deze week alle stadiën van eene groote opgewektheid tot een buitengewone flauwheid doorgemaakt enz. Gevoelvoller beurs berichten zal nog wel niemand geschreven hebben. En dan zegt men nog dat geldzaken prozaïsch zijn. Door een wijnkooper te Frankfort is onlangs een restant Johannisberger van 1861 (200 flesschen) verkocht voor den nog nooit bereikten prijs van f 63 de flesch. liet laatste nommer van de Star and Herald, een te Panama (Middel-Amerika) verschijnend blad, weet een aantal bijzonderheden mede te deelen omtrent een zeldzaam natuurwonder. Het bedoelde bericht luidt aldus: «Weinige mijlen van Berlijn verwijderd, woont een man, die ongetwijfeld een van de grootste natuur wonderen is, wanneer n.l. de over hem verspreide mededeelingen waar zijn. «Deze man heeft, zooals de bladen met beslistheid mededeelen, geen bloed, en tal van beroemde artsen en geleerden, bekenden, dit verschijnsel niet te kunnen verklaren. De persoon is «korporaal" in het Duitsche leger en heet Otto Schreiber. Ilij zelf was zich vol komen onbewust van zijne bloedeloosheid, totdat hij ongeveer twee maanden geleden met een anderen soldaat duelleerde. Zijn tegenstander doorboorde hem met zijn sabel, maar er vloeide geen druppel bloed en de getroffene scheen volstrekt niet gewond te zijn. De ander was hierover zoo verbaasd, dat het Otto niet moeielijk viel hem te dooden. Sedert dien tijd heeft geen van de kameraden des korporaals lust, hern te beleedigen, nog minder om uitdagingen van hem aan te nemen, maar zij scheppen er een ver maak in om hem messen, dolken en sabels in het lichaam te jagen. Hij werd te Berlijn medisch onder zocht; men stak hem een mes in den mond, dat aan het achterhoofd wedei' te voorschijn kwam. Er vloeide geen bloed, er bleef geen wond en Otto had niet de minste onaangename gewaarwording van de operatie. Ilij heeft het plan opgevat om, wanneer zijn diensttijd afgeloopen is (hetgeen in het volgende jaar het geval zal zijn), zich in de voornaamste steden van Europa te laten kijken. Het is nog niet gebleken of hij ook voor kogels onkwestbaar is." PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 10 Oct. 1887. Nederland, Werkelijke Schuld 2'/2 pCt. 737/1G dito dito 3 88 dito dito B'/a 98,3/1g dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 «105 België, dito Stad Antw. '87 2!/2 907/3 Spanje, Obligatiën Buitenl. 1869/70 4 633/,, dito dito 1876 2 Portugal, dito Buitenl. 1853/84 .3 5 6,5/le Rusland, Obl. Hope Sp Co. 1759/1815 5 10111 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 837/8 Obligatiën 1866 f 1000 5 dito 1860 2e L 100 4»/2 Obl.-Leen. 1867/69 4 83i/a Staatsleening 1866 5 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 647/iff dito dito 5 64n/is dito in Zilver 5 65u/ig dito dito 5 G63/8 dito in Goud 4 Staatsleening 1864 Italië, Inschrijving 5 923/,. Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 G8»/,g Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 101 Mexico, dito '1851 3 Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 1143/8 Baltische Spoorw. Aand. 3 5G7/j8 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 A513/l0 Poti Tiflis Obligatiën f 1000 5 9S 1/,i Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 013/8 Amerika, Illin. Cert. van Aandeel PRIJZEN VAN COUPONS. Oostenr. in papier f 20,12i/2 I Russen in Z. R. f 1,05 dito in zilver - 20,15 Amerik. Dollars - 2,47]/2 Div. Eng. per - ll,521/2 I Papier - ROTTERDAM, 10 October 1 8 8 7. Tarwe. Voldoende aangevoerd. Jarige Puike Zeeuwschef 7,a f 7,30 Mindere - 6,50 - 6,90 Nieuwe Puike Zeeuwsche- 7,-- 7,20 Mindere6,20 - 0,90 Rogge. Niet veel gevraagd, 10 cent lager. Puike Zeeuwschef 4,60 a f 5,20 Mindere- 4,20 - 4,50 Gerst. Tot vorige prijzen. Puike Winterf 4,70 a f 4,90 Puike Zomer- 4,— - 4,60 Have Onveranderd, f 2,60 a f 3,20. Blauwe Erwten. Mede onveranderd, f 7,25 a f 8, Bruine Boonen, f 9,a f 10,75. Witte Boonen. Meer gevraagd, f 9,a f 9,75. Paardenboonen. Onveranderd, f 5,10 a f 5,90. Ajuin. Aanvoer pl. m. 1500 H.L. Priis f 1,- a 1,80 per 50 K.G. VOOR cent, 80 cent en een gulden, allen in net étui, (lettei* naar keuze), worden geleverd ter alsmede door den Boekhandelaar A. C. DE MOOIJ. 00 Uitgave van NOORDHOFF SMIT te Groningen, H.H. KLEERMAKERS In de thans verschijnende nummers onzer MODE JOURNALEN vindt men de nieuwe modellen van heeren-kleeding voor het aanstaand seizoen. Alles niet duidelijke beschrijving en groote patronen. Op bestelling leveren wij ook uitgeknipte patronen op natuurlijke grootte. I maandelijks één groote MODEPLAAT met BESCHRIJ- I VING en PATRONEN, per kwartaal f 1, franco per post f 1,3£5. I maandelijks twee groote MODEPLATEN met BE SCHRIJVING en PATRONEN, per kwartaal f l,t5, franco per post f Men teekent in bij alle BOEKHANDE LAREN en POSTKANTOREN. Uitgave van NOORDHOFF SMIT te Groningen, Weder landers 5 die dieiistiiemeii Gij Get Indische leger, ontvangen, bij liet (.'aiigaari van eene zes-jarige verbintenis Aanbrengpremie TIEN GULDEN. Wadere inlichtingen zijn gratis te beKomen hij het Departement van lioloniën en hij alle Burgemeesters.

Zierikzeesche Courant | 1887 | | pagina 3