ADVERTENTIEN. THEEHANDEL! H.H. KLEÊRMAKERSü 3 HEEREN-MODETELEGRAAF, HEEK EJKIIOï)EGIDS, vrachtwagens, diligences, trekschuiten, oude locomotieven. Eene locomotief fabriek had eene locomotief gezonden onder stoom en getrokken door 38 paarden. Vervolgens zag men alles wat tot de exploitatie van mijnen behoort, reddingsbooten, modellen van de eerste zeestoomboot en de nieuwste tafereeren van scheepsbouw, kanonnen en monitors, electriseermachines, glasblazerijen, aarde werken, zeepziederijen, photographeer-inrichtingen, mu ziekinstrument-makerijen en wat niet al. Bakkers, sigarenmakers, banketbakkers, behangers, lampenmakers, enz., enz., gaven vertooningen van hun bedrijf. Gemengd Buitenlandscli Nieuws. Nadat het plan van een onderzeeschen tunnel tus- schen Frankrijk en Engeland, door de overdreven voorzichtigheid der Engelschen, voorloopig ten minste, niet tot uitvoering is kunnen komen, schijnen de Franschen aan een nieuw werk te willen beginnen, dat wellicht nog moeielijker is uit te voeren, nl. de overbrugging van het kanaal, waartoe natuurlijk evenzeer de toestemming van Engeland noodig is. Als zoovele hersenschimmige plannen zou ook dit nauwelijks «f de aandacht verdienen, wanneer niet aan het hoofd van deze onderneming een algemeen geacht man, de gewezen minister van marine, admiraal Cloué stond, wiens naam wel een waarborg kan worden geacht voor den ernst waarmede de zaak wordt behandeld. Cloué zelf heeft zich over het plan in de volgende bewoor dingen uitgelaten Het eerste plan voor een overbrugging werd in het jaar 1802 door den ingenieur Mathieu ontworpen. In het jaar dertig deed een voorslag van den ingenieur Tomé de Gamon veel van zich spreken; het bleek echter dat de wetenschap zich toen nog niet op die hoogte bevond, om de bezwaren te over winnen, die er verbonden waren aan het bouwen van pijlers in het diepere gedeelte van het kanaal. De heer Cloué heeft zich thans verbonden met uitstekend technisch ontwikkelde medearbeiders en hoopt het grootsche plan ten uitvoer te kunnen brengen. De ingenieur Hersant, die de havenwerken te Antwerpen heeft uitgevoerd en op 't oogenblik de werken aan de haven te Lissabon heeft aangenomen, heeft plannen gemaakt, waardoor men de moeielijkheden, die indertijd het plan van Tomé de Gamon schipbreuk deden lijden, zou overwinnen. Voor de levering van ijzerwerk, waarvoor, alleen wat de bovenbouw betreft, reeds drie millioen ton ijzer zou noodig zijn, is reeds een fabrikaat gevonden. Aan de toestemming van de Fransche regeering twijfelt de admiraal niet, doch hij geeft toe, dat er van Engeland moeielijkheden en bezwaren te wachten zijn, die men echter gemakkelijker dan bij een tunnel hoopt te overwinnen, daar Engeland in geval van oorlog de brug met zijne vloot beheerschen kan. CJoué verlangt van de regeering geen enkele geldelijke ondersteuning, doch slechts de toestemming tot den bouw. De brug, die elf millioen zou kosten, zou vier sporen krijgen, twee voor de heen- en twee voor de terugreis en uitgaan van kaap Griz-nez, daar men dan de rotsklippen Col bar en Wain, die zich slechts twee meter beneden de oppervlakte der zee bevinden, als pijlers zou kunnen gebruiken. Tusschen Warn en de Engelsche kust ontmoet men eene diepte van 30 Meter; tusschen Colbar en de Fransche, eene diepte van 50 meter. Toch is dit geen onoverkomelijk bezwaar, want in Australië heeft men met behulp van samengeperste lucht, pijlers gebouwd op een plaats waar de zee 60 meter diep was. De scheepvaart zou door de brug niet belemmerd worden daar men de schepen door electrische lampen de plaatsen zou kunnen aanwijzen, waar zij de brug kunnen passeeren. Ofschoon men in onzen tijd eigenlijk niets meer voor onmogelijk mag verklaren, kan men zich toch voorstellen, dat liet nog wel eenigen tijd zal dut en, voordat wij over Cloué's spoorwegbrug naar Engeland reizen. De volgende karaktertrek van czaar Alexander III wordt door de Deutsche Petersb. Ztg. medegedeeld. Om een betrekking in Rusland te aanvaarden, kwam een reeds vrij bejaarde Duitsche gouvernante van Memel bij Wuballen over de grenzen. Men doorzocht haar koffer en vond daarin twee nieuwe japonnen en een nieuwen mantel, die zij voor het aanvaarden der nieuwe betrekking had laten maken, in de vaste overtuiging dat daarvoor geen invoerrechten behoefden betaald te worden. Daarin had zij zich echter leelijk vergist. Daar zij vooraf had gezegd niets belasting plichtigs bij zich te hebben, moest zij een boete betalen van 104 roebel 260). De arme oude gou vernante! Geheel terneergeslagen kwam de ongelukkige in Moskau aan, waar iemand haar den raad gaf een verzoekschrift tot den keizer te richten, wat zij deed en wel in het Duitsch, Hoewel zij geheel zonder eenige bescherming of protectie was, kreeg zij reeds spoedig als antwoord dat de keizer bevolen had haar de 104 roebels terug te betalen, benevens 2 roebel als vergoeding voor den schrik. Omtrent de Chineesche bierreis wordt nog het volgende medegedeeld. Er is sprake van een zeer ernstige zaak, waarbij een groot export kan volgen. De aan leiding tot deze out wik kelirigsreis is jaloezie op China, dat hare vloot niet Engelsch bier uitrustte, hetwelk in Midden-Azië voor vijf gulden per flesclije wordt verkocht. De Chineezen zijn niet meer tevreden met hun thee; de Amerikanen hebben hun reeds langen tijd zooveel soorten spiritualiën aangeboden, tot nu de regeering van het Hemelsche Rijk zich bepaald heeft bij Engelsch Ale en het binnenlandsche vuurwater Samshu is verboden. Jaloersch op de lauweren der Chineesche regeering, bleef ook Japan niet achter en dientengevolge werd de professor uitgezonden ter keuring van de Europeesche biersoorten. Over den heer Schnabele, den Franschen ex-grens- commissaris van Pagny, wiens naam in April van dit jaar over duizenden lippen is gegaan en die zooveel onrust en beweging heeft veroorzaakt, wordt uit Nancy aan la France geschreven De heer Schnabele, die, zooals men weet, na de voorvallen in April tot commissaris te Laon was benoemd, heeft zijn nieuwe betrekking niet aanvaaid, maar zal den lOen October zijn pensioen nemen, om zich weder aan het onderwijs te wijden. Schnabele is door den voorzitter van de handelsschool van het oosten tot professor in de Duitsche taal benoemd. Deze school is de grootste der geheele streek, zoodat Schnabele dus door het incident niet weinig is voor uitgegaan. Door den commandant der gendarmes te Aken werd Vrijdag te Vaals eene zaak onderzocht, betreffende schennis van ons grondgebied door den Pruisischen gendarme J., uit Laurensberg. Deze gendarme trachtte namelijk eenige dagen geleden een orgeldraaier van den Nederlandschen bodem over de grenzen te slepen, hetgeen hem echter door de ingezetenen van Vaals werd belet. Naar men verneemt, is uit het onderzoek gebleken, dat de bedoelde politie-man in kennelijken staat verkeerde. Hij zal wegens het genoemde feit uit den dienst ontslagen worden. Volgens de British Medical Journal is Thomas Longley, een herbergier te Dover, de zwaarste man in het Britsche rijk. Hij is 45 jaar oud, weegt 560 pond en is ruim zes voet lang. Ofschoon hij met moeite loopt, waagt hij zich toch ter nauwevnood in een rijtuig, uit vrees, van de veeren te zullen breken. De man volgt een zeer matige levenswijze en is nooit ernstig ziek geweest. Een erftante, die haar gewicht in goud waard is. Te Rouaan is dezer dagen een vrouw gestorven, die algemeen voor zeer arm werd gehouden, zoowel haar leefwijze als hare handelingen wezen behoefte uit. Na haar dood kwamen de erfgenamen om de ellendige meubels te verdeelen, waaronder ook een oude kreupele en vermolmde waschtafel was, die in een hoek stond. Een der erfgenamen kwam op het denkbeeld de lade te openen en wie schetst de verbazing der aan wezigen de lade bevatte acht pakken bankbiljetten ieder ter waarde van 50.000 francs, benevens 100.000 francs in goud, dus te zatueri een half millioen francs. Een half millioen francs bij een vrouw die het noodtge ontbeerde! Naar men meldt hebben de gelukkige erfgenamen het plan een prijs uit te loven voor een schoon gedicht op de gierigheid. De heer Aug. De Waele te Gent is op dit oogen blik in onderhandeling met het gemeente-bestuur dier stad, om reddingstrappen te plaatsen aan de gevels der verschillende schouwburgen. Het zijn trappen met leuningen, die toegevouwen tegen den gevel geplaatst, niet meer dan twintig centimeters uitsprong hebben. Door een zeer gemakkelijk mechanisme, dat in beweging kan gesteld worden door iedereen, worden deze trappen uitgeschoven en maken zij een veilig reddingsmiddel uit. Het menu van het diner, dat Koning Ralakaua van Hawaii onlangs ter eere van eenige Amerikaansche bezoekers gaf, lijkt ons aangenamer om te lezen dan om te eten. We laten het hier zooveel mogelijk ver taald volgen: rauwe garnalen, kokosnoten, taro, poi, koude kuikens, scheepsbeschuit, rauwe visch, zeegras, rauwe krabben, rauwe zwijnenlever, fruit, koffie, ge braden hondenvleesch, roomijs, champagne, Jagerbier, gemberbier. Als 'toelichting voor het hondenvleesch diene dat in Hawaii de honden als speenvarkens worden vet gemest en, aan het spit geregen, op tafel worden gebracht. In den Duivenliefhebber, een te Antwerpen ver schijnend weekblad, lezen wij dat Zendag 41 Sep tember verschillende waggons met postduiven uit Brussel, Gent en Charleroi aan de Fransche grenzen terug zijn gezonden. Aan de Fransche overheid was namelijk een naamlooze brief geschreven, waarin ver meld werd dat er onder de duiven verschillende van Duitschen oorsprong waren. De duivenliefhebbers van België loven 5000 francs uitg aan hem, die kan be wijzen, dat er één enkele Duitsche postduif bij was ook de vluchten voor Hollandsche duiven zijn uit Frankrijk verboden. Bijzondere maatregelen zijn ge nomen om den invoer van reisduiven door afzonderlijke personen te beletten. Het sterkste brandweercorps heeft Berlijn, namelijk 850 man, dan volgt Parijs met 825, Londen met slechts 600 brandweermannen, Hamburg met bijna evênveel, 552, en New-York met 530. Het brand weercorps te Weenen telt 290 man, dat te Amsterdam 200, Brussel 160 man. New-York geeft jaarlijks aan zijn brandweer/" 3.000.000 uit, Berlijn f 720.000, Londen f 60.0000, Parijs 540.000 en Weenen f 300.000. Het volgende belangrijke verschijnsel wordt in de Brusselsche Gazette medegedeeld. Een dame laat haar portret maken; de cliché gaf den photograaf een gelaat te zien geheel vol zwarte vlekken, terwijl het model geen enkele vlek ln het gelaat had. Tweede cliché, hetzelfde resultaat. Den volgenden dag stierf de dame aan de pokken. De zeer gevoelige plaat had de in de opperhuid aanwezige ongelijkheden, onzichtbaar voor het oog, weergegeven. Zou een nadere proefneming van deskundigen niet zeer aan te bevelen zijn, om het gebruik van het photografie-toestel in geval van huidziekten in te voeren Bij den grooten internationalen prijskamp van weten schappen en nijverheid te Brussel in 1888, zal in de localen der tentoonstelling gelegenheid zijn, om voor een zeer geringen prijs de dranken van alle landen te proeven. Er is ook sprake van het maken van een zeer groot aquarium, met zeewater gevuld en waarin levende visschen van verscheiden meters lengte zullen zijn. Naar aanleiding van het Frankforter schaakcongres wordt er de aandacht op gevestigd dat onlangs een schaaklief hebber zou hebben uitgerekend hoeveel ver schillende spelen en stellingen de 32 schaakfiguren kunnen opleveren. Hij is tot de slotsom gekomen dat dit aantal bedraagt 1121 quattuordecillioenen. Om dit getal met cijfers op te schiijven, zou de breedte van deze kolom niet toelaten, omdat daarvoor 88 nullen noodig zijn. De rekenmeester heeft door eene vergelijking het begrip van dit ontzettend groote getal duidelijk gemaakt. Wanneer men zich elk zaad korrel je op deze aarde denkt als een bevolkt hemellichaam, dat bewoond is met een even groot aantal menschen als de aarde. Indien nu al deze menschen sedert 5648 jaren niets gedaan hadden dan twee aan twee schaken in elk uur eene partij, dan waren nog niet alle mogelijke zetten gedaan. Wie het niet gelooft, dien staat het vrij, het kleine rekenvoorbeeld na te werken. ZKETIJDINGEN. UITGEZEILD. ZIERIKZEE. 17 Sept. »Astrea", kapt. Organ, naar Engeland. J A.N VAN REES&ZOON, THEEHANDELAREN te Zwolle, stellen hunne TfcljfcSJfïJÏiJiVj uitmuntend door krachtgeur en waterhoudendheidin verzegelde pakjes van x/2 1, 2% en 5 ons, voorzien van stempel, prijs en nommers verkrijgbaar bij «T. 13AL te Zierikzee (St. Domus» straat, naast de Bewaarschool), alwaar gratis prijscouranten te bekomen zijn. Uitgave van NOORDHOFF SMIT te Groningen, A In de thans verschijnende nummers onzer MODE- H JOURNALEN vindt men de nieuwe modellen van heeren-kleeding voor het aanstaand seizoen. Alles niet duidelijke beschrijving en groote 'patronen. Op bestelling leveren wij ook uitgeknipte patronen op natuurlijke grootte. maandelijks één groote MODEPLAAT met BESCHRIJ VING en PATRONEN, per kwartaal f franco per post f 1,35. maandelijks twee groote MODEPLATEN met BE SCHRIJVING en PATRONEN, per kwartaal fl,1^5, franco per post f 1,90. Men teekent in bij alle BOEKHANDE LAREN en POSTKANTOREN. Uitgave van NOORDHOFF SMIT te Groningen.

Zierikzeesche Courant | 1887 | | pagina 3