zierikzeeYotterdam zierikzee rotterdam ADVERTENTIEN. VAN HOUMINGE EN VISSER, Wie op rijperen leeftijd Hei FRANSCH zonder MEESTER, Het DUITSCH zonder MEESTER, Het ENGELSCH zonder MEESTER, H.H. KLEERMAKERS!! HEEREN-MODETELEGRAAF, Stoomboot ZEELAND. Zierikzeesche Stoomboot-Maatschappij. Stoombooten „Stad Zierikzee" No. 1 en 2. Bulgarije. liet ministerie is definitief samengesteld uit: Stam- bouloff, S toil off, Natchewitch, Stransky en Muutkouroff. Stransky is minister van buitenlandselie zaken, Natche witch minister van financiën, Ziskoff onderwijs. Men verwacht de opheffing van den staat van beleg. Vorst Ferdinand is bezig zich populair te maken. Hij heeft 30000 francs voor de armen van Philippopoli geschonken. Bovendien heeft hij 300 llongaarsche paarden voor het leger beschikbaar gesteld, die op zijn kosten naar Bulgarije zullen gezonden worden. Gemengd B uiten landsck Nieuws. Dezer dagen is op zijn kasteel in Normandië overleden de graaf De Compocélice, geboren te Sittard en aldaar bekend onder den naam van Reubsaet. De overledene, die in het buitenland als HoUandsche tenorzanger be kend stond, is gehuwd geweest met de weduwe Singer, wier. groot vermogen hem in staat stelde, een be vorderaar van kunsten en wetenschappen te zijn. Een opzienbarend voorval lokte dezer dagen te Weenen heel wat menschen bij elkaar. In eene onaanzienlijke straat had voor eenigen tijd een 70-jarig man bij een kleermaker voor zich en zijne 101-jarige moeder een paar vertrekjes gehuurd. Met behulp van een dienstman pakte de grijsaard al zijne tilbare have op een hand wagentje, waarop zijne oude moeder eene rustplaats vond. Reeds het vervoeren van dezen zeldzarnen last had onder de voorbijgangers veel bekijks. Toen evenwel moeder en zoon bij hunne nieuwe woning waren aan gekomen, en de huisheer hun niet wilde binnenlaten, omdat de huur niet van te voren was betaald, werd het medelijden van de toeschouwers opgewekt, bedrei gingen werden tegen den huisheer uitgesproken, en het ging er zoo luidruchtig toe, dat er een afdeeling van de politiewacht moest aanrukken. Op dit kiitieke oogenblik kwam er een heer van middelbaren leeftijd, die dadelijk een rijtuig huurde, moeder en zoon liet instappen en ze naar zijn eigen huis liet brengen, waar hij hun een verblijf aanbood. Onder luid gejuich van het volk reed het rijtuig heen. Adeline Patti verheugt zich in het bezit van een prachtigen wit-ivoren waaier, waarop bijna alle vorsten van Europa iets geschreven hebben. Op een der vakken wijdt de Duitsche keizer zijn aanteekening «Aan de nachtegaal van alle jaargetijden." Koningin Christine van Spanje schroef er op: Aan de lieflijkste Spa.insche, een koningin, die trotsch is haar onder haar onder danen te tellen." Keizer Fransch Joseph schreef alleen zijn naam onder dien van zijn gemalin en den datum van een te Weenen gegeven hofconcert. De koningin van België schreef er eenige maten op van den «Kuswals" van Arditi. Koningin Victoria schreef: »Als het waar is wat King Lear zegt, dat eene lieflijke stem een vrouw schoon maakt, dan zijt gij, lieve Adeline, de schoonste aller vrouwen." De Russische Czaar«Niets werkt zoo rustig en zoo zoet op ons als uw gezang; zelfs opgehitste wilden zouden daardoor tot bedaren komen." Nog vindt men er den naam van Thiers, president cler Fransche republiek, die aan de «koningin des gezangs zijn burgerlijke rechterhand rij kt. De waarde van zulk een waaier is moeielijk te schatten. Het volgende koddige misverstand had dezer dagen bij een der beroemdste doctoren van Berlijn plaats. Deze dokter heeft buiten Berlijn een villa, waar des zomers zijt) familie verblijf houdt, die hij daar des Zondags komt bezoeken. Nu bestaat reeds lang bij de bewoners dier buitenwijk de gewoonte den dokter Zondags namiddags aangaande hun kwalen en ziekten te komen raadplegen en heeft zich aldus langzamer hand een vast spreekuur gevormd. Een der laatste Zondagen hadden zich bijzonder veel patiënten aangemeld en de dokter was juist voornemens een belangrijken brief te schrijven, toen nog twee jongelieden binnenkwamen, waarvan de een reeds als lijdende aan aamborstigheid bekend was. Zonder van zijn plaats optestaan riep hij op zijn gewonen, kort aangebonden toon: «Uitkleeden! vlug!" en steeds doorschrijvende wenkte hij den zieke, onderzocht hem nauwkeurig en schreef hem een recept voor. De patient kleedt zich weder aan en was reeds lang vergeten toen onze geneesheer met zijn brief klaar is en opstaat, maar eensklaps blijft hij stom van verbazing staan. Daar staat in den hoek van den kamer, bij het koele, regenachtig weder bibberend en tandenklapperend van koude het andere jongmensch in volledig Adamscostuum. De dokter ging naar hem toe en vroeg: «Lijdt gij ook aan de borst?". «Pardon, mijnheer de dokter", luidde het antwoord, «ik kwam mij presenteeren voor de vacante betrekking van koetsier." De dokter zag hem een oogenblik met verbazing aan, barstte toen in lachen uit en zeide: «Nu, daar gij zoo goed op het woord gehoorzaamt, kunt ge de betrekking krijgen. Maar kleed je dan onmiddellijk aan." De volgende vroolijke geschiedenis wordt uit de Schwalm-streek gemeld. De bewoners uit de Schwalm-streek zijn een spaar zaam, zuinig volkje en houden de duitjes bijeen; gaat de geldzak echter éénmaal open, dan doet de Schwalmer een flinke greep er in. Een reeds bejaarde boer uit Schrechsbach won onlangs een proces in eerste instantie voor de rechtbank te Kassei en met een gelaat, blinkend van vreugde, komt hij te Kassei aan het station aan, om zoo spoedig mogelijk dit heugelijke nieuws aan zijn huisgenooten mede te deelen. O, schrik! daar verneemt ons boertje dat de trein juist weg is en hij volle drie uur moet wachten op den volgende. Dit duurt hem te lang en hij wendt zich^ tot den stationschef met de woorden «Wat kost een extra trein." «Nu, zegt de stationschef meesmuilend, zoowat 150 mark." «Maak er dan maar spoedig een klaar", zegt onze boer tot groote verbazing van den beambte. De extra trein komt, onze vriend stijgt in en reist naar Treysa. Ondertusschen was echter het telegraphisch bericht van een extra trein te Treysa ontvangen en spoedig had zich eene groote menigte aan het station verzameld, zeer nieuwsgierig welke hooggeplaatste persoon (sommigen spraken van Bismarck, anderen van de keizerin in hoogsteigene persoon) zou aankomen. De nieuwsgierigheid had haar hoogste toppunt bereikt, toen de trein het station binnenreed en ons boertje in zijn blauwe kiel en met zijn reiszak op den rug, zeer bedaard uitstapt. Zeer in zijn schik over de vorstelijke ontvangst, stapte hij huiswaarts, en kon maar niet begrijpen, waarover de lui zoo verwonderd waren. Bierverbruik in Bei-lijn. Volgens de statistiek bedraagt het jaarlijkse!) bierverbruik in Berlijn '167 liter per hoofd. Dit bedrag is zeer aanzienlijk, maar bij Müncben vergeleken is het nog niet groot. Daar bedraagt het bierverbruik per jaar en per hoofd 756 liter. In Berlijn zijn nu 80 brouwerijen meteen productie van 2,215,000 hectoliters, terwijl de invoer in Berlijn evenveel be draagt, in 't bijzonder van Beiersch bier. In Berlijn zijn 2900 zoogenaamde «restaurationen" waar alleen bier wordt verkocht en 1110 «destillationen" waar ook spiritualiën worden verkocht. De bevolking van Berlijn op '1,400,000 stellende, heeft men dus een restauration op iedere 450 personen en een destination op iedere 1200 personen. In Breslau heeft men op iedere 243 personen een bierhuis. Sclioolnieu w s. Op de lijst van benoembaren voor de vervulling der vacante betrekkingen van leeraar aan de hoogere burgerschool te Goes zijn geplaatst: Voor het Engelsch en Nederlandsch de heer W. A. Teding van Berkhout, thans leeraar aan de rijks-hoogere burgerschool te Warffum; voor het Duitseh de heer J. Kloosterhuis, thans privaat docent te Arnhem, en voor de aardrijks kunde en het schrijven de heeren F. Allan en A. M. Mink, beiden onderwijzers te *s Gravenhage. ÏHEE-SOORTEN uit het magazijn van welke zich zoowel door goede kwaliteit, als'lagen prijs, bijzonder aanbevelen, zijn: Afgewogen in verzegelde Pakjes van vijftwee en een half en een Onswaarop het Nummer en de Prijs van af 0,90 tot 3,00 per 5 ons zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve desverkiezencle in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijs-Couranten zijn gratis verkrijgbaar St. Annaland P. Kuiper Axel Wed. Joh. Veenhuizen. Brouwershaven Wed. J. W. v. Braband. Hontenisse C. Fassaert. Middelburg Mej. M. L. J. Goethals. Neuzen J. C. van Sprang. Sluis Mej. J. C. A. Mets. Vlissingen Mej. M. M.. de Bruge, Lepelstraat, F 64. Ziei-ikzee M. F. de Vos Cz. Zonnemaire Wed. J. Ever wijn. gemakkelijk vreemde talen wil leeren, schalfe zich aan Compleet in 50 lessen a 25 cent per les. Compleet in 50 lessen a 25 cent per les. Compleet in 50 lessen a 25 cent per les. Practische methode om cloor zelfoefeningin korten tijdFranschDuitseh en Engelsch te leeren I lezen, spreken en schrijven door H. C. S p r u y t en E. S c heffer, leeraren bij het Gymnasiaal en Middelbaar onderwijs. Uitgave van NOORDHOFF SMIT te Groningen. Men teekent in bij alle Boekhandelaren en (op plaatsen waar deze niet zijn) ook bij de Post kantoren of tegen inzending van een Postwissel d f 12,50 voor. elke taal bij de Uitgevers. Prospectus alom verkrijgbaar. Uitgave van NOORDHOFF SMIT te Groningen. In de thans verschijnende nummers onzer MODE JOURNALEN vindt men de nieuwe modellen van heeren-kleeding voor het aanstaand seizoen. Alles met duidelijke beschrijving en groote patronen. Op bestelling leveren wij ook uitgeknipte patronen op natuurlijke grootte. maandelijks één groote MODEPLAAT met BESCHRIJ VING en PATRONEN, per kwartaal f X9£££>9 franco per post f 1,35. maandelijks twee groote MODEPLATEN met BE SCHRIJVING en PATRONEN, per kwartaal f l,1TÖ, franco per post f 1,90. Men teekent in bij alle BOEKHANDE LAREN en POSTKANTOREN. Uitgave van NOORDHOFF SMIT te Groningen. EN TUSSCIIENGELEGEN PLAATSEN. directe verbindingen met Amsterdam en Brouwershaven. September ISST'. Van Zierikzee: Van Rotterdam: Dond. 8 'sm. 7.20 u. Woensd. 7 sm 10.45 u. Zatei-d. 10 7.20 Vrijdag 9 10.45 Dinsd. 13 7.20 Maand. 12 11.45 Dond. 15 7.20 Woensd. 14 10.45 Zaterd. '17 7.20 Vrijdag 16 10.30 Dinsd. 20 7.20 Maand. 19 11.45 Dond. 22 7.20 Woensd. 21 10.30 Zaterd. 24 7.20 Vrijdag 23 10.30 Dinsd. 27 7.20 Maand. 26 '11.45 Dond. 29 7.20 Woensd. 28 10.30» Vrijdag 30 10.30 ar.Bi. Deze dienst komt voor in van Sa?it en' s Officiëele Reisgids voor Nederland. Zie pag. 158.) PASSAGIERSTARIEF. Enkele reis. Paviljoenf 2. Groote kajuit 1.50 Voorkajuit 1. Retour. Paviljoenf 3. Groote kajuit 2.50 Voorkajuit 1.50 Informatiën te Amsterdam, de H.H. D. Sc P. Kievits. Rotterdam, J. A. v. d. Schuijt, Haringvliet Hoek Pauvvensteeg. Dordrecht, den Heer J. Bouman. Zierikzee, den Directeur A. VAN GASTEL. DIENST EN TUSSCIIENGELEGEN PLAATSEN. directe verbindingen met Amsterdam en Brouwershaven. September 1887. Van Zierikzee: Van Rotterdam Woensd. 7 's morg. 7,— u. 's morg. 10,45 u. Donderd. 8 7,— 10.45 Vrijdag 9 7,— 10,45 Zaterdag 10 O co cd" 's nam. 2,— Zondag 11 9,— 's midd. 12,— Maandag 12 7,— 's nam. 2,— Dinsdag 13 7,- 's morg. 10,45 Woensd. 14 7,— 10,45 Donderd. 15 7,— 10,45 Vrijdag 16 7, 10.45 Zaterdag 17 6,30 's nam. 1,30 Zondag 18 9,— 's midd. 12— Maandag 19 7 's nam. 1,30 Dinsdag 20 7.— 's morg. 10,45 Passagiersvracht Enkele reis: Groote Kajuit, Voorkajuit: Zierikzee en Rotterdam—Dordrecht f 1,50 ƒ1, Stavenisse 1,0,50 Zierikzee 0,50 d 0,35 Retourbiljetten, ook voor de Tusschenveeren op de beide Stoombooten geldig voor ééne maand. Amsterdam, adres: de H.H. J. v. d. Maaden Sc Co. Rotterdam, Erven G. Vos Dordrecht, S. Bouman. Zierikzee, Directeur P. O. OLIVIER.

Zierikzeesche Courant | 1887 | | pagina 3