J BIJVOEGSEL van Zaterdag 5 September 1.887. BIJ DE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD ZIERIKZEE, 73 "5/,, 88 99 65'/» 663/i« 65=,8 liB'/a 56'/, 91 '/a 96»/,, 98'/u 771/8 61=, 123'/» ZIERIKZEE8CHE C g eh ou den den 3 0 Augustus IS S T. Voorzitter Mr. J. P. N. Ermerins, Burgemeester. Afwezig zijn bij de opening der vergadering, de heeren Goemans, Six, Schneiders van Greijffenswerth, van Manen en de Crane. De laatstgenoemde twee zijn echter gedurende de voorlezing der notulen ter vergadering gekomen. De notulen van het verhandelde in de voorgaande twee vergaderingen worden voorgelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen: 1°. twee brieven van de Gedep. Staten, houdende goed keuring der raadsbesluiten van den 30 Julij 1.1.tot beschik king over den post voor Onv. Uitg. der gemeentebegrooting voor 1887 en tot onderhandsehen verkoop van aan de gemeente toekomende tienden. Voor kennisgeving aangenomen; 2°. de rekeningen over 1886 van het Burger-Weeshuis en van de dienstdoende Schutterij. Gesteld in handen van de heeren Moolenburgh, de Looze en de Crane, tot onderzoek en verslag; 3°. een verzoekschrift van den heer J. Lopse Hocke te Brouwershaven, om zijne weegbrug op de Nieuwe Haven te mogen verplaatsen naar het terrein op den Visschersdijk, ten westen van de houtloods. De Voorzitter zegt, dat omtrent dit verzoek de Gemeente bouwmeester is gehoord, en stelt namens Burgem. en Weth. voor, daarop afwijzend te beschikken. In 1883 is door den heer J. A. Bolle te Zonnemaire aanvraag gedaan om op hetzelfde terrein eene weegbrug- te plaatsenvoordat daarop eene beschikking was genomen heeft die adressant, na te hebben vernomen dat tegen de inwilliging van zijn verzoek bezwaar bestond, zijn oor spronkelijk verzoek gewijzigd en nader mondeling verzocht voor het door hem beoogde doel in gebruik te mogen hebbeneen gedeelte van de openbare straat bij de Zuid havenpoort, alwaar hij door aankoop eigenaar was geworden van een aan die straat grenzend terrein. Tegen het nu gedaan verzoek bestaan hij Burgem. en Weth. dezelfde bezwaren, die tegen het vroegere bestonden. De plaats, welke deze adressant voor zijn weegwerktuig verlangt, is naar hun inzien daarvoor niet geschikt, omdat het gebruik van het weegwerktuig altijd aanleiding zal geven tot eene verzameling van wagens, die eerst geladen en daarna ledig daarover moeten rijden, waardoor het verkeer langs den Provincialen Straatweg daar ter plaatse onvermijdelijk zal worden belemmerd en veel hinder zal worden veroorzaakt aan de rij- en voertuigen die van - en naar de brug buiten de Zuidhavenpoort moeten rijden. Op dien grond reeds alleen achten Burgem. en Weth. de aangewezen plaats ongeschikt voor een weegwerktuig. Bovendien is die plaats voor zulk een doel niet gewenscht, omdat daardoor veel meer dan vroeger met zware vrachten over de buitenbrug zal worden gereden, hetgeen in het belang van die brug niet onnoodig moet worden bevorderd. De Voorzitter stelt voor, de stukken ter inzage van de leden te leggen ter Secretarie en in eene volgende ver gadering tot de behandeling over te gaan. Aldus besloten; 4°. een verzoekschrift van de heeren D. Q. Mulock Houwer te Zierikzee en C. H. Hummelinck te Vlaai-dingen, waarbij zij, naar aanleiding van het verhandelde in de raadsvergadering van den 30 Julij 1.1. en in overeenstem ming met hetgeen, toen door Burgem. en Weth. als hun gevoelen is medegedeeld, verklaren, dat zij voorshands genoegen nemen met eene voorloopige concessie voor den aanleg en de exploitatie eener drinkwaterleiding, in afwach ting dat nader op hun vroeger ingediend adres omtrent door de gemeente te verleenen financieelen steun worde beschikt en dat zij gaarne die voorloopige concessie dadelijk zouden erlangen; zijnde zij bereid de verpligting op zich te nemen, om binnen een jaar na het verleenen daarvan, eene aanvraag om eene definitieve concessie in te dienen, voorzien van de noodige plannen, ontwerpen en bescheiden. De Voorzitter stelt namens Burgem. en Weth. voor, gunstig op dit verzoek te beschikken, aan adressanten eene voorloopige concessie te verleenen, onder voorwaarde, dat zij binnen een jaar na de dagteekening- daarvan, eene aanvrage om eene definitieve concessie aan het Gemeente bestuur moeten indienen, voorzien van de gegevens, die noodig zijn ter beoordeeling der zaak en om te doen blijken dat zij in staat zijn het werk naar eisch uit te voeren, en bun verder te kennen te geven, dat thans geenerlei uit spraak wordt gedaan omtrent liet al of niet toekennen van financieelen steun door de gemeente en dat de gemeente zich de bevoegdheid voorbehoudt, na afloop van don termijn waarvoor de definitieve concessie zal worden verleend desverkiezende zelve de exploitatie over te nemen, onder nader overeen te komen voorwaarden. Het komt aan Burgem. en Weth. wensehelijk voor, het gedaan verzoek toe te staan en de verzoekers in de ge legenheid te stellen de onderzoekingen te doen, die noodig zijn ter voorbereiding der zaak, zonder dat zij gevaar loopen groote uitgaven te doen, en dan te zien, dat, als de onder zoekingen een gunstige uitkomst geven, anderen hen zullen voor zijn met eene aanvrage om concessie. Na overweging der vraagof de gemeente ook zelve tot het aanleggen eener waterleiding zou overgaan, meenen zij daartoe niet te kunnen adviseren. Yoor eene kleine gemeente als deze achten zij het gewaagd zulk eene onder neming op zich te nemen en wel om de volgende redenen. Het is onzeker van waar het water voor de waterleiding moet worden verkregen en daarom ook, welke bezwaren aan het verkrijgen van water zullen zijn verbonden en welke kosten de zaak zal vorderen. Het is ook onzeker in boever in deze gemeente eene waterleiding bestaanbaar is. In die omstandigheden, nu er personen zijn die de exploitatie willen wagen, achten Burgem. en Weth. het voor onze gemeente voorzigtig-, niet zelve met deze onder neming aan te vangen, doch de gevaren der oprigting en der eerste exploitatie aan anderen over te laten. Blijkt later de zaak levensvatbaar te zijn en voordeelen op te leveren, de gemeente kan dan gebruik maken van de voorbehouden bevoegdheid om later de exploitatie aan zich te trekken. Op de door Burgem. en Weth. aangegeven wijze zal zonder eenig financieel offer, van de gemeente althans, een aanvang worden gemaakt met kostbare onderzoekingen die noodwendig vooraf moeten gaan aan de oprigting van eene waterleiding, die, afgescheiden van de financieele lasten, in alle geval nuttig zal kunnen zijn voor het algemeen. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten, de behan deling dezer zaak aan te houden tot eene volgende ver gadering en de stukken inmiddels ter inzage te leggen van de leden. De Voorzitter deelt mede 1°. dat Burgem. en Weth. P. J. Bossaert definitief hebben benoemd tot bewaarder in het gebouw voor lijders aan besmettelijke ziekten. Yoor kennisgeving aangenomen; 2°. dat zijn ingekomen a. een verzoekschrift van J. O. de Ylieger, om ont heffing van zijn aanslag in den hoofdelijken omslag over 1886, wegens vertrek uit de gemeente in December 1885. De Voorzitter geeft te kennen, dat bij onderzoek gebleken is, dat adressant eerst in September '1886 zijne woonplaats

Zierikzeesche Courant | 1887 | | pagina 5