die slechts twee in getal waren, keerden de woestelingen zich tegen hen en vielen hen aan met houweelen en ijzeren staven. Een der werklieden, zekere Clavier, 45 jaren oud, die slechts sedert vijf dagen in die streek was aangekomen, stelde zich aan het hoofd der bende. Hij lichtte zijne spade op om er den gendarme Daman het hoofd mee te klieven, doch deze lostte op hetzelfde oogenblik een revolverschot, waardoor de belhamel dood neerviel. Een tweede kogel doorboorde de zoldering. Een der oproermakers verbrijzelde met een houweel den arm van Daman. De gendarmen werden op de vlucht gedreven en tot aan het naburige dorp door de razende bende vervolgd. Twee werklieden hebben zulke zware wonden bekomen, dat men voor hun leven vreest. De overige zijn over de Belgische grens gevlucht. Spanje. Volgens een bericht uit Maresa (Catelonië) is de rivier de Cartonère door een storm dermate opgedreven, dat het water een buitengedeelte der stad heeft over stroomd en het middengedeelte van een in aanbouw zijnde brug is weggeslagen. In de ziekenhuizen te Madrid liggen een 28-tal personen ziek aan koliek met verschijnselen van ver giftiging. Men denkt dat vervalschte melk er de oorzaak van is. De moordenaar van den bisschop van Madrid is naar een krankzinnigengesticht overgebracht. Gemeugd Buiteiilandseli Nieuws. Parijs staat op het punt om een beambte van zeer eigenaardige soort te krijgen. Men weet bij ervaring, dat overal waar een rijtuig stil houdt, er ook dadelijk een gestalte als uit den grond oprijst om het portier te openen. Deze hulpvaardigheid is in zeer enkele gevallen werkelijk noodzakelijk, meestal dient die alleen maar om den passagier een fooi af te persen. Een zekere Rassin, te Parijs, heeft nu een verzoek schrift gericht aan den gemeenteraad, waarin hij vraagt om een vast salaris. Rassin opent namelijk de portieren van de rijtuigen waarmee de leden van den gemeenteraad naar het stadhuis komen, voor zoover zij niet te voet gaan. Inderdaad heeft de gemeente raad het verzoekschrift opgezonden naar de prefectuur van de Seine. Wanneer deze er niets onwettigs in vindt, zal Rassin dus tot «eerste stedelijke portier sluiter" van Parijs en Europa benoemd worden. Het aantal brandbluschmiddelen is door eene nieuwe Amerikaansehe vinding met een vermeerderd. In Amerika en Engeland moet het toestel reeds veel opgang hebben gemaakt en door eigenaars van groote magazijnen enz. zijn aangekocht. Het oorspronkelijke van dit systeem is het aanbrengen van een zelfwerkende brandspuit, die door een hefboom wordt gesloten. Bij het uit breken van een brand in het vertrek waar zulk een toestel staat, smelt de hefboom spoedig door den stijgenden warmtegraad, waarna de spuit zoo hevig begint te werken, dat binnen haar bereik het vuur binnen korten tijd is gebluscht, Tegen het bevriezen van het water in de aanvoerbuizen, tijdens den winter, zijn doeltreffende maatregelen genomen. Voor eenige dagen zou in de kerk te Manchester een huwelijk worden ingezegend. De geestelijke ver scheen, maar toen hij de bruid zag, scheen hij plotseling zeer verward en hij begon verlegen te stotteren. Eindelijk nam hij haar een weinig ter zijde en fluisterde eenigen tijd met haar. Zijne woorden schenen ingang te vinden, de bruid wendde zich tot den verrasten bruidegom en verklaarde kortweg, dat zij nog eens over de zaak had nagedacht en besloten had, hem niet te huwen. Ten zeerste verbaasd en zeer ontstemd verlieten de aanwezigen het kerkgebouw; den volgenden dag hoorde men, dat de geestelijke op wien de bruid een diepen indruk maakte, haar had voorgesteld om hem liever te trouwen, hij was weduwnaar en zijne kinderen hadden van hunne moeder een aanzienlijk vermogen geërfd, waarvan de inkomsten aan het huishouden ten goede kwamen. De bruid was even snel besloten, maar de gemeente is er niets mee ingenomen en heeft zelfs een aanklacht ingediend. Een verltooping van zegelstempels heeft onlangs in het hotel Drouot te Parijs plaats gehad, en tegen verwachting zijn er geen bijzondere prijzen besteed. Reeds in de vroege oudheid vindt men het stempel; bij de Egyptenaren diende het stempel in hun ring voor handteekening, meestal door een tor of kever voorgesteld. Ook in den bijbel vindt men van het stempel gesproken, terwijl ook de Chineezen en Hindoes reeds vroeg in het bezit van stempels waren. Te Rome was een testament niet geldig tenzij het zeven stempels droeg van zeven getuigen. Reeds in de oudheid was het de meest gebruikte stof om te stempelen, waartoe het op bijzondere wijze werd toebereid. Tot in de 12e eeuw stempelden de koningin van Frankrijk in wit was, later geschiedde het alleen in rood. Een der schoonste is dat van Michel Angelo dat van edelgesteente is en niet minder dan 15 dieren en menschenvormen voorstelt. Dikwijls werd een portret als stempel gebezigd. De handvatsels der stempels zijn van niet minder belang dan de stempels zeiven. In een museum in Engeland vindt men er een dat de vier jaargetijden voorstelt, geheel in zilver en goud gegraveerd. Een bijzonder kunstig bewerkt cachet stelt Voltaire voor, die aan den voet van een boom zit te lezen. Het is van zilver en is een decimeter lang. Met een loupe kan men een fragment uit de Henriade op een open geslagen bladzijde van het boek lezen. Een bijzonder gezochte vorm voor de stempels was vroeger een vogel, waarvan de pooten op den steen rusten, die een indruk moest achterlaten. Ook vond men wel stempels op het hecht van een dolk of op een sleutel, zoodat men het stempel steeds bij zich had. Professor Bulle, een historicus van naam, was met een uitgever te Leipzig overeengekomen, dat deze eene tweede editie van zijne geschiedenis van den lateren tijd (1815-1885) zou uitgeven. In het begin van Maart, had de schrijver de laatste drukproeven nagezien. In deze drukproeven had Buil alles in orde bevonden, hoe verbaasd was hij dus toen hij in het uitgegeven werk, zooals het reeds in den handel was gebracht, groote veranderingen ontdekte. Niet alleen waren er geheele stukken uitgelaten, maar hij vond ook veranderingen, nooten en geheele nieuwe toevoegsels, welke «verbeteringen" door den uitgever waren gemaakt, en de opvatting over de geschiedenis van den laatsten tijd, die het politiek standpunt van den schrijver deden uitkomen, te veranderen en die soms geheel tegen overgesteld van de oorspronkelijke maakte. Vooral had de uitgever dit gedaan in de critiek over de staatkunde van den rijkskanselier. Wel verklaarde hij op aandrang van den schrijver bereid om de laatste zes vellen nieuw, d. i. naar het oorspronkelijke handschrift te laten drukken, maar aangezien tot nog toe deze belofte niet is nagekomen, heeft Bulle het geval publiek gemaakt. Een Amerikaansch generaal, de heer Shermann, verhaalde dezer dagen aan zijne vrienden het volgende: Voor korten tijd kwam een man, die in de bosschen van het verre Westen verblijf hield, vergezeld van een neger te Cumberland, een stad in West-Virginië, waar hij bij verscheidene inwoners ging vragen, hoe hoog de prijs van de negers tegenwoordig was. Hij wilde namelijk zijn metgezel verkoopen en had hiervoor de verre reis naar de stad gemaakt, Noch de verkooper, noch de neger hadden ooit iets gehoord van de slaven- emancipatie en van den Amerikaanschen burgeroorlog. De oudste courant van de wereld. Algemeen wordt gedacht dat de Times te Londen en de Gazette de France te Parijs, de oudste nog bestaande nieuwsbladen zijn, maar dit schijnt een vergissing te wezen. De eer komt toe aan de Chineezen, die een courant bezitten, die reeds een duizental jaren geleden werd uitgegeven. De naam is King-Pan. In het jaar 911 n. C. werd het blad opgericht. In het eerst verscheen het op onbepaalde tijden, maar na 1361 kwam het wekelijks uit, tot het in 1804 dagelijks uitkwam. De prijs is 2i/2 cent en het verschijnt in drie edities. De morgen- uitgave op geel papier is aan den handel gewijdde middag-editie op wit papier bevat officieele acten en gemengd nieuws, terwijl het avondblad, op rood papier, aan leading-articles en politiek is gewijd. Zes leden van de Academie van Wetenschappen geven het uit en de gezamenlijke oplaag bedraagt 14000 exemplaren. Het is met den hongerlijder Francesco Cetti te Londen slecht afgeloopen. Hij had aangenomen aldaar 30 dagen te vasten en in de eerste dagen nam hij regelmatig in gewicht af en deden zich geen bijzonder heden voor. Evenals in Berlijn rookte hij een 25-tal sigaretten dagelijks en ontving hij van vele dames, die een soort held in hem zien, dagelijks prachtige bloem ruikers. Zijn ontvangsten beliepen van tien tot twintig pd. st. dagelijks en de entrees waren ten laatste ver drievoudigd. Den tienden dag echter bemerkten de doktoren dat Cetti plotseling een pond zwaarder ge worden was en bij een nauwkeurig onderzoek bleek, dat hij bijna nog een half pond gedroogde gelei bij zich had. De plotselinge toename in gewicht was hierdoor verklaard en de bedrogen dokters lieten hem dadelijk op straat zetten. Van de kuur te Kopenhagen, dat na Londen aan de beurt lag, zal nu wel niets komen. Een handvol goed gedroogde pitten van mispelen, waarop iy2 liter water en een weinig kaneel, en dat samen een half uur gekookt, geeft een zeer smakelijke thee. Het aftreksel heeft eene roodachtige kleur, het aroma van vanille en een zeer kruidige smaak. De groote De Lesseps, de landengte-bezweerder, heeft de gewoonte, na het dessert zijn gasten op twee bijzonderheden te onthalen. Eerst wordt hun de kast met al de ridderorden vertoond, die Keizers, Koningen en Vorsten hem met zulk eene mildheid vereerd hebben, dat hij een geheel regiment er mee zou kunnen begiftigen en nog genoeg overhouden om zijn borst mee te bedekken. Na deze tentoonstelling voert De Lesseps zijne gasten naar de Nursery en toont hun zijne zeldzame heldendaden op dit gebied. Daar liggen de kindertjes op twee rijen heerlijk te slapen, en De Lesseps noemt met trots de namen der kleinen, die zoo vele decoratiën van zijn hoogen ouderdom zijn. Een bijziende gast snuffelde hier onhandig, stootend en hortend voort, tot hij eindelijk in verrukking bleef staan voor een boven het dek uitstekenden blooten arm, dien hij met kussen scheen te bedekken, zoo dicht lag zijn gezicht er op. Wat een prachtig, blank, zacht armpje! riep de gast in vervoering uit. Ik geloof het waarachtig welluidde het antwoord van De Lesseps, 't is de arm van de bonne, dien ge daar beet hebt. Verschrikt keek de bijziende gast op, maar den gastheer lachend aanziende, antwoordde hij even vermakelijk als puntig: «La première pensee est toujours la bonne." Een gemakkelijk op te volgen middel. Een zeer natuurlijk gevolg van het onophoudelijk wasschen der handen, vooral door geneesheeren, is: dat de handen des winters ruw worden, dat de huid openspringt, ja zelfs met wondjes bedekt wordt. Het laatste kan ook nadeelige gevolgen hebben, dewijl hierdoor besmetting kan ontstaan. Voor het behoud van gladde handen, wordt het volgende aanbevolen. Nadat de gewasschen handen behoorlijk zijn afgedroogd, worden deze met Crème celeste (Ungueatum emolliens) ingewreven, hierop giet men in de holle hand een kleine hoeveelheid spiritus saponicus, waarop vervolgens de zalf, die door de handen in elkander te wrijven, verzeept; daarna wordt door een handdoek het vette schuim eenvoudig afge- wischt, waarmede de geheele procedure niet langer dan een paar minuten durende, is afgeloopen. Het spreekt van zelf, dat dit absoluut onschadelijke middel met de een of andere bijvoeging kan gepar fumeerd en als zoodanig een doelmatig toilet-artikel worden voor teedere dameshanden. Geneesk. Ct. Uit de volgende opgave kan blijken hoe geweldig de hitte in de Vereenigde Staten was en hoeveel offers die heeft gemaakt op Zaterdag: Pittsburg 101 gr., zes dooden; Washington 99 gr., twee dooden; Balti more 99 gr., zes dooden; Peking (Illinois) 103 gr., vier dooden; St.-Louis 107 gr., honderd gevallen van zonnesteek, waarvan zeventien met doodelijken afloop Louisville 991/2 gr., acht dooden; Chicago 102 gr., achttien dooden; Cincinati 104 gr., acht en veertig gevallen en achttien doodente Philadelphia was het Zaterdag de warmste dag sinds 30 jaren, met een uitzondering in 1876; de thermometer stond op 100y2 gr., vijftig gevallen van zonnesteek kwamen voor, waarvan vijf en dertig met noodlottigen afloop. Over de heldendaad van een jong meisje schrijft men uit Chicago het volgende: De schoener «Racine" met de geredde passagiers en de equipage van de stoomboot «Champlain", die bij Charlevoix in Michigan afbrandde, kwam te Chicago aan. De kapitein zag op weg naar het brandende schip een jonge vrouw met een kind, dat zij met haar tanden aan de klee deren vasthield, naar den oever zwemmen. Later her kende men in haar miss Mary Wakefield uit Charlevoix. De kapitein wilde dadelijk de koene zwemster en het kind in de boot opnemen, maar zij bedankte, met de opmerking, dat hij eerst de anderen maar moest gaan helpenzij zou alleen wel aan den oever komen. Zij bereikte haar doel dan ook en geen der schipbreuke lingen ging verloren. Te Parijs loopt het gerucht dat Pranzini, die ter dood veroordeeld is, voor den drievoudigen moord in de rue Montaigne, ook den moord op zijn geweten zou hebben, die eenige jaren geleden op de moeder van generaal Skobeieff werd gepleegd, toen zij onder geleide van een gewapend escorte door Turkije reisde met een tolk, die zes of zeven talen sprak en die later spoorloos met haar juweelen en kostbaarheden verdween. Het geheim van dien moord is nooit opgelost en Pranzini was destijds op het oorlogstooneel her haaldelijk als tolk werkzaam. Tot nog toe echter kan men in dit opzicht nog van niets dan vage vermoedens spreken. ËTIJ Dl NGEN. UITGEZEILD ZIERIKZEE. 18 Juli. «Ann Walters", kapt. Walters, naar Londen.

Zierikzeesche Courant | 1887 | | pagina 3