C zierikzeeVotterdam ZIERIKZEE ROTTERDAM OOST-INDIE. VRAAG Stoomboot ZEELAND. ADVERTENTIE N. CHINA CONGOU. J. LA BRAND ZOON. VAN IOUWENINGE EN VISSER, Zierikzeesche Stoomboot-Maatschappij. Stoombooten „Stad Zierikzee" No. 1 en 2. oen handgeld van DRI£ Ü01D£RD ÜULDEN. Aanbrengpremie TIEN GULDEN. Den 4 Juli begint te Leipzig het proces tegen de Elzassers, beschuldigd van verstandhouding met den Franschen grensconjmissaris Schnaebelé. Evenals het proces tegen Köchlin-Claudon en zijne mede-aange klaagden, zullen ook dan de zittingen openbaar en voor het publiek toegankelijk zijn. 13 e 1 g- i e. liet gemeentebestuur van Brussel heeft eene com missie belast met het onderzoek der schouwburgen, met het oog op brandgevaar. Zij heeft nu voorgesteld het theater Royal des Galéries St. Hubert te sluiten. Sedert een dertigtal jaren is deze schouwburg in gebruik, en in den laatsten tijd zijn er vooral operettes ten tooneele gebracht. Er wordt veel gesproken over groote smokkelarijen, die ten nadeele van den Staat werden gepleegd door middel van steenkolen, naar het buitenland verzonden onder bevoorrechte tarieven, die, zoodra zij over de grenzen waren, als Engelsche kolen terugkwamen. De verliezen ten nadeele van den Staat zouden omstreeks 100,000 fr. bedragen. Eindelijk bevat de Moniteur de wet, waarbij opnieuw invoerrechten geheven worden van vee en vleesch. Een koninklijk besluit tot uitvoering der wet bepaalt de grensrayons, de voorwaarden der tijdelijke ontheffing voor den invoer over zee, de formaliteiten voor pro- visioneelen vrijen invoer bij onmiddellijke tekoopbieding op eene openbare markt, de vrijdom voor het weiden aan de grenzen, enz. Gemengd Buitenlandsck Nieuws. Op het gebied der fabrikatie van kinderspeelgoed maken de Amerikanen groote vorderingen en weldra zullen zij het oude Europa overvleugelen, daar het Amenkaansche speelgoed ook in het buitenland, zeer gewild is. Onlangs nog werdeh uit New-York naar Bombay in Engelsch-Indië 500 gros kinderpistolen verzonden en gelijktijdig een bijna even groote hoe veelheid benevens tinnen paarden en rood geschilderde tinnen rijtuigen naar Zuid-Afrika. Men moet echter niet denken dat dergelijke artikelen voor de kinderen in Afrika zijn bestemd. Wanneer de opperhoofden of koningen van enkele stammen met elkander over een of andere gewichtige zaak willen spreken, zenden zij vooraf boden met cadeaux, zooals kinderpistolen, looden soldaten, tinnen honden, katten enz. aan hun konink lijken broeder, om daarom vooraf in diens gunst te komen. Voor Afrika moet alles met zeer schrille kleuren geverfd zijn. Het aantal speelwerktuigen, die door patenten voor namaak gewaarborgd zijn, is zeer groot. In Amerika is rnen er bijzonder op bedacht kinderspeelgoed te maken, dat geheel met den tijd meegaat. Kanonnen, mortieren, die met een luiden knal een houten kogel doen wegvliegen, zijn het nieuwste. Zoo heeft men de vreemdste voorwerpen, die met mechaniek in beweging worden gebracht en van f 5 tot f 40 ja zelfs f 125 afwisselen in prijs. Iets bijzonder nieuws is een locomotief, die door een veer wordt in beweging gebracht en zoo rondloopt tot eensklaps van binnen een bom ontploft en het geheele werk uit elkander slaat. Vele fabrieken leggen zich ook bijzonder op de vervaardiging van kinder-véloeipèdes toe, waarvan de meeste in Washington worden vervaardigd. De ontwikkeling van Amerikaansche steden. De snelle ontwikkeling en uitbreiding der drie voornaamste steden der Vereenigde Staten, blijkt uit het volgende. In 1830 hadden New-York, Philadelphia en Chicago respectievelijk 238,000, 188,800 en 45 inwoners en vijftig jaar later, in 1880 bedroeg dat aantal 2,303,600, 894,000 en 572,600, waaruit blijkt dat de bevolking van New-York in een halve eeuw tijds is vertienvoudigd, die van Philadelphia is vervijfvoudigd en Chicago van een gehucht een plaats is geworden van 572,600 inwoners. Koningin Victoria hééft een eigenaardig geschenk ontvangen bij gelegenheid van haar jubilé. Zekere Lewis zond haar n.l. zijn portret, op den achterkant waarvan geschreven staat, dat het origineel van deze beeltenis de zwaarste en dikste burger uit geheel het vereenigd koninkrijk is. Deze benijdenswaardige man is 40 jaren oud en weegt niet minder dan 280 kilo of 560 pond, wel het beste bewijs, dat onder de regeering van Victoria hare burgers goed en rustig hebben kunnen leven. i In Groot-Brittannië stierven in de jaren 1884 en 1885 niet minder dan 89 personen aan watervrees. Te Londen bezweken in 1885 27 en in 1886, na de strenge maatregelen door de politie genomen, slechts 9. In Pruisen, waar de honden steeds gemuilband moeten zijn, stierven in die twee jaren slechts twee personen. De beide Fransche tooneelspelers Dugazon en D. Desessart hebben een vermakelijk duel gehad. Desessart, die in de Comédie Frangaise altijd de rol van een rijkaard had, was een zeer gemoedelijk man, iemand van buitengewone zwaarlijvigheid. Aan deze omstandigheid had Desessart den weinig eleganten bijnaam van »01ifant" te danken. Nu gebeurde het, dat de olifant uit de menagerie plotseling kwam te sterven. Dugazon, die er wel van hield om zijne collega's eens te plagen, kwam op een goeden morgen bij Desessart en zeide: »Ik moet dezer dagen bij den minister in een klein tooneelstukje optreden en wilde u bij die gelegenheid om uwe gewaardeerde medewerking verzoeken." - »En welke rol hebt gij mij toegedacht?" vroeg de ander. »Die van een gelukkige erfgenaam; kleed u in 't zwart en doe een rouwband om uwen hoed." De niets kwaads vermoedende Desessart deed bereidwillig wat hem gevraagd was. Toen de twee acteurs nu bij den minister kwamen om zich voor te stellen, nam Dugazon het woord en zeide: «Monseigneur, de Comédie Frangaise is diep bedroefd door den dood van het prachtige dier, dat het sieraad van de menagerie uitmaakte. Veroorloof mij uit naam van ons tooneel voor onzen collega te verzoeken, of hij den overleden olifant mag opvolgen." Alle aanwezige barstten in lachen uit en de algemeene vroolijkheid werd nog verhoogd door de wijze waarop Desessart, die bijna stikte van woede, aan zijn toorn lucht gaf, door akelig zijne oogen te verdraaien en ze wild te laten rollen. Dadelijk na de audiëntie daagde de beleedigde kunstenaar zijn kameraad uit en ging men op weg naar het Bois de Bonlogne. Toen alles reeds in gereedheid gebracht was en de beide vechters bazen tegenover elkaar stonden met de degen in de hand, trad Dugazon met het ernstigste gezicht van de wereld op zijn tegenstander toe en zeide: «Mijn voordeel is veel te groot, laten wij de kansen meer gelijkelijk verdeelen!" Daarop haalde hij een stuk krijt voor den dag, teekende een cirkel op den buik van Desessart en zeide, terwijl hij weer op zijn plaats terugkeerde en zich in postuur stelde: »De degenstooten die niet binnen dien kring vallen, gelden niet!" Langer kon Desessart zich niet goedhoudeneen hartelijk gelach deed zijn reuzenlichaam schudden. De duellisten gaven elkaar de hand en de vrede werd door een goed diner weer hersteld. DE EXTRA de zwaarstegeurigste PRIJS 6© CEHTS per Origineel Chineesch pakket, bij THEE-SOORTEN uit het magazijn van welke zich zoowel door goede kwaliteit, als lagen prijs, bijzonder aanbevelen, zijn: Afgewogen in verzegelde Pakjes van vijftwee en een half en een Onswaarop het Nummer en de Prijs van af f 0,90 tot f 3,00 per 5 ons zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens '15 Ned. ponden worclen dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes -afgeleverd. Prijs-Couranten zijn gratis verkrijgbaar: St. Annaland P. Kuiper Axel Wed. Joh. Veenhuizen. Brouwershaven "Wed. J. W. v. Braband. Hontenisse C. Fassaert. Middelburg Mej. M. L. J. Goethals. Neuzen J. C. van Sprang. Sluis Mej. J. C. A. Mets. Vlissingen Mej. M. M. de Bruge, Lepelstraat, F 64. Zierikzee M. F. de Vos Cz. Zonnemaire Wed. J. Ever wijn. EN TUSSCIIENGELEGEN PLAATSEN. directe verbindingen met Amsterdam en Brouwershaven. Jnli ISST. Van Zierikzee: Doncl. 7 'sm. 7.10 u. Woensd. 6 'sm. 1 '1u. Zaterd. 9 7.30 Vrijdag 8 1-1.— Dinsd. 12 7.10 Maand. 11 12.— Dond. 14 7.10 Woensd. 13 11.— Zaterd. 16 7.30 Vrijdag 15 11.— Dinsd. 19 7.-10 Maand. '18 12.— Dond. 21 7.10 Woensd. 20 11.— Zaterd. 23 7.30 Vrijdag 22 11.— Dinsd. 26 7.10 Maand. 25 12.— Dond. 28 7.-10 Woensd. 27 11.— Zaterd. 30 7.30 Vrijdag 29 11.— Van Rotterdam: IV.SR. Deze dienst komt voor in van Santen's Officiëele Reisgids voor Nederland. Zie pag. 158.) PASSAGIERSTARIEF. Enkele reis. Retour. Paviljoenf 3. Groote kajuit 2.50 Voorkajuit 1.50 Paviljoenf 2.-— Groote kajuit '1.50 Voorkajuit 1. Informatiën te Amsterdam, de H.H. D. P. Kievits. Rotterdam, J. A. v. d. Schuijt, Haringvliet Hoek Pauwensteeg, Dordrecht, den Heer J. Bouman. Zierikzee, den Directeur A. VAN GASTEL. DIEXT§T EN TUSSCHENGELEGEN PLAATSEN. directe verbindingen met Amsterdam en Brouwershaven. Juli 1887. Van Zierikzee: Van Rotterdam: 'smorg. 7,30 u. u. i 'smorg. 11,30 7,30 's nam. 2, 9, 2,— 7,— 2, 7,— 'smorg. 11,30 7,— 11,30 7,— 11,30» 8,— 1-1,30 7,— 'snam. 1, 7,30 2,30 7,— 2, 7,— 'smorg. 11,30» Woensd. 6 Donderd. 7 Vrijdag 8 Zaterdag 9 Zondag '10 Maandag '11 Dinsdag 12 Woensd. 13 Donderd. 14 Vrijdag 15 Zaterdag 16 Zondag 17 Maandag '18 Dinsdag 19 Passagiersvracht Enkele reis: Groote Kajuit, Voorkajuit; Zierikzee en RotterdamDordrecht f '1,50 f 1, Stavenisse1,0,50 Zierikzee 0,50 0,35 Retourbilj ettenook voor de Tusschenveeren op de beide Stoombooten geldig voor ééne maand. Amsterdam, adres: de H.H. J. v. d. Maaden Co. Rotterdam, Erven G. Vos Dordrecht, S. Boüman. Zierikzee, Directeur P. 0. OLIVIEB. UTedcrlamlerSs «lie «lienstiicmeii hij het Indische legers ontvangen, hij het aangaan van eene zes-jarige verbintenis 5 UTailcre inlichtingen aijn gratis tc bekomen bij het Departement van Koloniën en bij alle Burgemeesters.

Zierikzeesche Courant | 1887 | | pagina 3