ESAM AANBESTEDING. ADVERTENTIEN. Gezondheids-Zeep i het rijtuig, terwijl de twee Zwitsersche landjagers, die de dame escorteerden, naast den koetsier op den bok zaten. Maar toen weldra de grens bereikt zou zijn, en het voor Sbarbaro tijd werd ora uit te stappen, gingen de paarden plotseling op hol, de grens over. Men meent, dat de koetsier in verstandhouding met de politie stond. Ook vertelt men, dat de vriendin van Sbarbaro in dienst der Italiaansche politie was. Dat de paarden zoo plotseling op hol zouden zijn ge raakt, was zeker mogelijk, maar onder de gegeven omstandigheden bijzonder toevallig. IN" oord-A-meriiia. De New-Yorker Staats-Zeitung verzekert, dat het getal der ridders van den arbeid in New-York en omstreken in den laatsten tijd tengevolge van de onverstandige werkstakingen met 54,240 of meer dan 50 pet. is verminderd. Het aantal leden der vereeniging van geëmployeerden by tramwegen, daalde na de groote werkstaking, van 22,000 tot 7752; na de strike der lood werkers bleven er van de 1704 leden nog slechts 226 over, en toen de telegraphisten, na hunne werkstaking, den arbeid hervatten, was het ledental van hunne afdeeling van 1520 tot '132 verminderd. »Deze statistiek" - zoo besluit het New-Yorker blad - »moet ook de ijverigste aanhangers van de Knights of Labor overtuigen, dat ook de op groote schaal voorbereide en georganiseerde werkstakingen haar doel moeten missen, omdat zij niet slechts van onjuiste, maar ook van onbillijke onderstellingen uitgaan." Vooral te New-York heeft de vereeniging gemeend, geweld boven recht te mogen stellenhet resultaat daarvan is geweest, dat de gansche orde hier te gronde is gegaan. Gemengd Buiteiilandsch Nieuws. Bij de heropening van het Eden-theater te Brussel had een eigenaardig voorval plaats. Tijdens de voor stelling ging namelijk, waarschijnlijk ten gevolge van de warmte in de zaal, plotseling het papier los, waarmede de zoldering was beplakt, en bedekte het publiek in het parterre. Na den eersten schrik was voor hen, die veilig in de bovenloges zaten, de aanblik op de bewegelijke papiermassa hoogst vermakelijk. Het bericht, als zou de photograaf Mayall te Londen de photographie der kleuren ontdekt hebben, blijkt minder juist te zijn. Door genoemden photograaf is namelijk een patent gevraagd voor een nieuw procédé ter vervaardiging van gekleurde photogrammen op papier, porcelein enz. Evenals bij andere methodes van dien aard, worden de kleuren kunstmatig aan gebracht een bedrieglijke nabootsing kan hierdoor verkregen worden, maar met een rechtstreeksche reproductie der kleuren door de photographie heeft het niets te maken. De oplossing van dit vraagstuk behoort dus voorloopig nog op het gebied der vrome wenschen. Een aarts-opmaker. Een welbekend Parijsch financier, baron De Seilliére, broeder van de prinses van Sagan, is op haar verzoek in een gesticht opgesloten. Hij was een eerste »viveur" en had zich in de dolste speculatiën begeven; verleden jaar was hij onder curateele gesteld, maar hij behield nog een jaarlijksch inkomen van 400,000 frs. Men berekent, dat hij 30 millioen heeft zoek gemaakt. De fabrikage van papieren flesschen, door een proces dat uitgevonden is door mr, L. H. Thomas, van Chicago, wordt, naar men zegt, eene belangrijke industrie. Deze flesschen zijn onbreekbaar, en van verschillende vormen en afmetingen, om ze geschikt te maken voor de behoeften der verbruikers van zulke artikelen. Zij zijn veel goedkooper te maken dan de gewone flesschen van glas, aardewerk of tin. Zij worden door eene bijzondere machine vervaardigd, en bij hare samenstelling wordt een groot vel papier, aan eene zijde gelijmd, op een wals tot eene buis van de begeerde lengte en middellijn gerold. Een buiten verglaasd bekleedsel, dat bestaat uit de gekleurde etiketten of opschriften voor de flesschen, wordt dan op de buis gelijmd, die naderhand in de vereischte lengten, voor een gegeven aantal flesschen, gesneden wordt. De bovenstukken en de bodems, die soms van hout en soms van papier zijn, worden er dan ingelijmd, en de halzen der flesschen, als die noodig zijn, bevestigd. De binnenzijde der flesschen wordt dan bestreken met een vloeibaar mengsel, dat verhardt, en zuren en alcohol weerstaat, en de flesschen in staat stelt, inkt, zwartsel, verven, kleurstoffen en de talrijke andere stoffen te bergen, die nu in glazen- of aardewerk-flesschen vervoerd worden. Behalve den geringen prijs, hebben deze flesschen het voordeel van onbreekbaar te zijn, en geen verpakkingsmateriaal noodig te hebben bij vervoer, terwijl er het gewicht veel minder zijnde dan van gewone flesschen eene hesparing is in de vrachtkosten. Baron Mundy, directeur van de vrijwillige ver eeniging tot verleening van geneeskundige hulp te Weenen, heeft in eene voorlezing medegedeeld, dat in de laatste 135 jaren 632 schouwburgen zijn verbrand en dat daarbij 10,500 personen zijn omgekomen. Koning Humbert van Italië heeft met zijn overleden vader, koning Victor Emanuel, slechts weinige eigen schappen gemeen; de bijna onbedwingbare lust om te rooken is vooral een der grootste punten van overeenkomst. Overigens in alles buitengewoon matig, heeft de koning aan zijn smaak in zware sigaren zoozeer toegegeven, dat zijn zenuwgestel er door werd aangedaan en hij asthmatische aandoeningen kreeg, die de grootste bezorgdheid over zijne gezondheid gaande maakten. Geen ander middel kan hier helpen dan een volkomen onthouden van tabak, en dezen raad deelde de lijfarts den koning voor enkele weken ook mede, wel is waar zonder de hoop, dat de patient er zich aan zou willen onderwerpen. Koning Humbert verklaarde evenwel kort en bondig: »van nu af rook ik geen enkele sigaar meer", welk woord hij tot nog toe ook gestand deed. De gezondheid van koning Humbert is tengevolge hiervan ook aanmerkelijk voor uitgegaan en laat niets te wenschen over. Volgens de berekeningen van een Amerikaansch ingenieur heeft de Chineesche muur, dien hij zelf heeft bezocht en waar hij opmetingen heeft genomen, een inhoud van ongeveer 18 millioen kubieke meters, terwijl b.v. de inhoud van de grootste piramide 241,000 kubieke meters bedraagt. De steenmassa van den Chineeschen muur zou voldoende zijn om een muur rondom de geheele aarde te bouwen, van 1.8 M. hoogte en 0.6 M. dikte. De genoemde cijferaar schat de kosten van den Chineeschen muur ongeveer op hetzelfde bedrag als die van het geheele spoorwegnet van Amerika, dat 160,000 K.M. lang is. Ten slotte merkt hij op, dat het geweldige bouwwerk in den korten tijd van 20 jaren en met betrekkelijk geringe hulpmiddelen gewrocht is, zonder dat er eene leening gesloten behoefde te worden. Voor het beroemde renpaard Bendigo is den eigenaar den heer Barclay, door William Wright, den bekenden Parijschen bookmaker, de som van 20,000 geboden. Dit is de hoogste prijs, die ooit voor een paard is geboden. Het is nog niet bekend of de heer Barclay het aanbod heeft aangenomen, waaraan nog andere voor hem zeer voordeelige voorwaarden zijn verbonden. De Britsche consul te New-Orleans waarschuwt in zijn jaarverslag aan het Foreign office de lieden, die naar de Zuidelijke Staten van Amerika, Florida daar onder begrepen, willen emigreeren, tegen de in Europa in omloop gebrachte optimistische voorstellingen van de schoonheid en rijkdom dier gewesten. Dezer dagen verspreidde zich als een loopend vuurtje door Kassei het geruchtDe mobilisatie is bevolen Dit sensatiebericht was gegrond op het feit, dat van 5 uur des middags af, aan het goederenstation van den spoorweg, alle goederen die door de verzenders werd aangevoerd, geweigerd werden met de verklaring dat tengevolge van eene mobilisatie, het vervoeren van goederen verboden was. Dat deze mededeeling in een oogenblik onder het publiek verspreid was, spreekt van zelf. Wat er mobiel gemaakt werd, wist men niet, men wist alleen, dat er aan het station geene goederen meer werden aangenomen. Dat het bericht eenige wijzigingen onderging en men op 't laatst met groote zekerheid wist te vertellen, dat de oorlog tusschen Frankrijk en Duitschland verklaard was, is gemakkelijk te begrijpen. De weinigen die hun ver stand raadpleegden, op het ongelofelijke van zulk eene staatkundige gebeurtenis wezen en nadere berichten inwonnen in de militaire kringen, waar men van niets wist, vonden geen, of slechts ten halve gehoor; toen men evenwel tot laat in den avond tevergeefs wachtte op eene officieele bevestiging uit Berlijn, op een extrablad of eenig telegram, begon men hoe langer hoe meer aan de waarheid van het bericht te twijfelen. Den volgenden dag kwam de verwachte opheldering. Men had n.l. een telegram ontvangen, dat voorschriften bevatte voor het geval van eene mobielmaking. Dit telegram was door den beambte die het ontvangen had, verkeerd begrepen, en tengevolge daarvan was het sensatiebericht in de wereld gekomen. De directrice van het Lyceum-Theater te New-York heeft den dramaturg Howard een proces aangedaan, daar zij van hem eene volledige schadevergoeding ver langt, voor de kosten die zij gemaakt heeft voor het opvoeren van een stuk dat hij geschreven heeft, en dat op den eersten avond werd uitgefloten en niet meer opgevoerd kon worden. De czaar en zijn kozakken. De schitterende ontvangst, den Russischen keizer op zijn reis naar Zuid-Rusland door de kozakkenstammen bereid, geeft de Russische bladen aanleiding tot de volgende mededeeling. De kozak wordt van zijn vroegste jeugd gewend aan een ijverige vervulling van militaire plichten, terwijl de overheden verplicht zijn de oude kozaksche oorlogs spelen levendig te houden, zooals rijden, zwemmen, schieten, loopen, vechten enz. Op feestdagen verzamelen zich de jonge kozakken tot het zich oefenen in deze en andere spelen op de groote pleinen. Zoodra de jongens groot worden, worden zij in het oorlog voeren geoefend, met hun negentiende jaar worden zij kozakken en zweren zy trouw, terwijl zij eerst met hun 21ste jaar in werkelijken dienst treden. Ieder jongeling van welken rang of stand hij moge zijn, heeft deze plichten te vervullen. Hierdoor heeft de Russische staat een leger, dat in vele opzichten geregelde troepen overtreft en dat niet door den Staat maar door de kozakken zelve wordt onderhouden. Treden de kozakken in ac tieven dienst dan zijn hun regimenten in oorlogstijd veel spoediger gevormd dan die van het geregelde leger. Nadat het hevel tot de vorming van een aantal regimenten is ontvangen ter samenkomst in een plaats buiten het district, komen een aantal officieren en een generaal bijeen om te zien of ieder regiment verschijnt. Bij loting wordt een bevelhebber benoemd en aan het hoofd van ieder regiment van 100 man staat een officier. Voor de geheele vorming en uit rusting van een regiment zijn slechts drie dagen noodig. Uit de Chineesche haven Hankow werden in den loop van het seizoen 8 millioen pond thee uitgevoerd tegen 16,642,000 p. in hetzelfde tijdvak van 1886. Een dure boterham. In een koffiehuis te Gladbach bestelt een heer een broodje met ansjovis, dat hem voor 20 pfenning veel te klein voorkomt en hij vraagt den waard sarcastisch: »Wat kost de vierkante meter ervan?" »Vijf mark", zegt de waard zonder nadenken; »goed, geef mij dan een vierkante meter ervan." De gast hield zijn eisch vol en goedschiks of kwaadschiks, de waard moest zijn woord houden. Tot zijn grooten schrik waren niet minder dan 120 broodjes voor den vierkanten meter noodig, wat volgens Bartjes 24 mark in plaats van 5 mark uitmaakt, het broodje tegen 20 pfenning gerekend. Een onvoordeelig zaakje voor den waard, maar de talrijke gasten lieten zich de broodjes uitstekend smaken. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap SCHOUWEN zal, op Donderdag den S3 Juni 1887, aan 's Landskamer te Zierikzee, bij enkele inschrijving, AANBESTEDEN: Wet leveren van 7975 Scheepstonnen Stort .steen voor de oeververdediging aan het district Bio rrendam m e9 nabij het Westhavenhoofd van hierïkxee in 3 perceelen. Het bestek ligt ter inzage aan 's Landskamer en het Westhavenhoofd voornoemd en is voor f 0,25 te bekomen bij den Boekhandelaar VAN DISHOECK te Zierikzee. Aanwijzing gedurende 3 dagen voor de besteding van 's voormiddags te 10 - tot 's namiddags 1 uur. Buitendien geen aanwijzing. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd J. L. DE JONGEVoorzitter. C. VAN DER VLIET Dz., Ontv.-Griffier Is over de geheele wereld verspreid wordt in meer als 500 Genees inrichtingen gebruikt en met voor liefde door de Dames gebezigd. Door autoriteiten onder Geneesheeren en Schei kundigen wordt Falïrïicen Carls echte Sesam als de zachtste, zuiverste en meest weldadig wer kende J5£dicale_j^J|oi|etLj^en Kinderzeep aanbe volen. Zij Is het zekerste middel tegen vlakken, bloed vinnen, geel en graauw vel alsook door weer en wind aangedane huid, roode handen en armen enz. Voor namaak wordt gewaarschuwd. Verkrijgbaar alleen echt bij; A. PLA.IJM, Z ierile stee. Generaal-Dépót voor Nederland en Koloniën bij E. A. STRUVEWesterdokstraat 36Amsterdam. Fabrieken CARLKopenhagen Eenige Fabriek van het echte SESAM.

Zierikzeesche Courant | 1887 | | pagina 3