Buitenland. Men leest in het Utr. Dagbl.: Op veler verzoek deelen wij hier eene vertaling mede van de bereiding van het haarkleurings-middel van den heer Naquet, een beroemd Franseh schei kundige, lid van den Franschen Senaat, volgens des kundigen het eenig tot dusver bekende middel, dat geen voor de gezondheid nadeelige bestanddeelen bevat: 100 gram Bismuth Bismuth métailliquewordt opgelost in 300 gram salpeterzuur uit den handel, acide azotique de commerce Bij deze oplossing wordt gevoegd: A. 80 gram wijnsteenzuur {acide tartrique), opgelost in eene vol doende hoeveelheid zuiver water, en B. vier liter zuiver water. Dit mengsel wordt op een linnen doek doorgezegen (gefiltreerd) en gewasschen, totdat het water niet meer zuur is. Het op deze wijze verkregen mengsel wordt met een spadel opgeschept en in de minst mogelijke hoeveel heid ammoniak opgelost. Hierna wordt daarbij gevoegd 80 gram onder- zwavelig zure soda llyposulfite de soude.) Wanneer dit is vermengd, wordt het gefiltreerd en bewaard in goed gekurkte fïesschen. Haar en knevel worden met dit water om den anderen dag bevochtigd, totdat het haar de gewenschte kleur heeft verkregendaarna moeten alleen eenmaal in de week de wortels worden onderhouden. Het eenig bezwaar tegen het gebruik van dit middel is, dat het de huid vlekt; daarom moet de huid, na het gebruik, telkens worden schoon gewreven. Wij hopen, dat dit middel spoedig bij al onze kapppers voor de glazen zal prijken. Als een onschuldig middel wordt buitendien aan bevolen eene oplossing van catechu in alcohol. Bij een kleerenmagazijn te Amsterdam zijn 48 uniformen voor «Saved Sinners" besteld door de com pagnie van het verlossingsleger aldaar, naar men zegt, ten behoeve van nieuw geworven manschappen. De uni form voor ons land is aldus vastgesteldblauwe pet met roode bies en kenteekenen van den rang; roode wapenrok met dubbele rij groene knoopen, versierd met eene in groen gestikte afbeelding van een zandlooper, en voor de borst het zinnebeeld van het Leger des Heils een vlammend vuur, waaronder in letters »Bloed en Vuur." Ook de onderkleeding is uniform, doch deze draagt de initialen L. d. H., terwijl de bovenkleederen met S. S. gemerkt zijn. Uit Venloo wordt aan de N. R. Ct. gemeld: Het gerucht, als zou de Pruisische regeering het verbod tot invoer van vee uit Nederland opgeheven hebben, bevestigt zich niet. Te Kranenburg en Venloo staat eene groote menigte vee, door kooplieden voor Pruissen op de Zwolsche en andere markten aan gekocht, waarvan de invoer door de Pruisische regee ring niet wordt toegelaten. OugelakkeU; Kampen, Misdaden, enz. Te Colijnsplaat is Vrijdag de molenaar S. door het uitschieten van een stuk hout van de gaanderij van zijn molen gevallen. In bewusteloozen toestand is hy naar zijne woning gebracht. Op den IJsel, onder Nieuwerkerk, is de stoomboot No. 1 van de Amsterdamsche Rijnstoomboot-Maat schappij, kapitein Ilaentjes, door den sterken vloed en feilen wind tegen een hoofd geloopen, tengevolge waarvan de boot met de geheele lading is gezonken. De opvarenden zijn allen gered. Dinsdagnacht geraakte een wagen, waarmede 37 Oxfordshire-Dowa schapen naar een veetentoonstelling te Berlijn werden vervoerd, tusschen Küstrin en Lande- berg in brand. De paarden sloegen op hol. Toch waagde de voerman den sprong uit de brandende kar, die langs den eenzamen weg voortvloog. Boven wonder, bekwam hij slechts een lichte kwetsuur. De paarden werden een eind weegs verder tot staan gebracht. De schapen in den wagen zijn echter allen gestikt. Op den laatsten avond van de kermis te Nordhausen had aldaar een groote oploop plaats. Een deurwaarder had beslag gelegd op de tent van den aanvoerder eener negerkaravaan en eenige mannen aangesteld om die te bewaken. Verleden week Maandag avond, even over elven, werden deze bewakers door verscheiden negers overvallen en geducht toegetakeld. Toen twee politie-agenten toeschoten en een der negers in hechte nis namen, kwamen alle negers met hun zwaarden en lansen toesnellen en bevrijdden hun makker. Er ontstond toen een algemeen gevecht, waarbij de weinige politie-agenten en het publiek op de vlucht werden gedreven. De geheele politiemacht en de brandweer rukten toen uit en namen den directeur van het spel, Urbach genaamd, zijn eersten bediende en een der negers gevangen. Alle anderen hadden hun heil in de vlucht gezocht. Een blad dat te New-York verschijnt, deelt het volgende bericht mede: «Sedert eenigen tijd beklaagden passagiers en handelaars zich dikwijls bij de spoorweg maatschappij van de lijn PittsburgCincinnatie en Saint-Louis over groote diefstallen, die op die lijn werden gepleegd en wier daders de politie te vergeefs zocht. Eenige dagen geleden nu werd de stad Pittsburg door een buitengewoon bericht in opschudding gebracht, dat namelijk een honderdtal spoorwegambtenaren in hechtenis was genomen. Deze hadden een goed georganiseerde dievenbende gevormd, die in den loop van twee of drie jaren voor een waarde van meer dan een half millioen dollars hadden gestolen. Tegen een dei' leden van de bende zijn niet minder dan acht en dertig aanklachten gericht, waaronder zelfs een wegens moord. De gevangennemingen duren nog steeds voort en tot nu toe bevinden zich reeds drie honderd personen, die in dienst zijn van de genoemde spoorwegmaatschappij, in verzekerde bewaring. Grroot-JBï*ittanj e. De telling der maand April van de armen te Londen, stelt het aantal der ondersteunden in de verschillende instellingen van weldadigheid op 56,033 en op 39,521 de behoeftigen thuis ondersteundte zamen 95,654. In 1886 bedroeg dit aantal 93,143 en in 1885 88,520. Het gouvernement, in kennis gesteld door geheime agenten te New-York, dat een Amerikaansch schip met een aanzienlijke hoeveelheid dynamiet naar Ierland onder zeil is, heeft den stoomkotter «Onveil" last gegeven een nauwkeurig onderzoek in te stellen op al de schepen, die den Shannon opvaren. Het aantal Amerikaansche dames, die aan de Koningin willen voorgesteld worden bij een der recepties (drawing rooms) is zoo groot geworden, dat de gezant der Vereenigde Staten een tot nog toe ongebruikten maat regel heeft moeten nemen. Hij heeft een circulaire rondgezonden, waarin hij verklaart, dat hij alleen die dames aan de Koningin zal voorstellen, wier positie in de Vereenigde Staten recht geven op een voor stelling aan het hof onder aanbeveling van den gezant. De groote toevloed moet worden toegeschreven aan het feit, dat de dames denken dat zij, eens aan de koningin van het Vereenigde Koninkrijk voorgesteld, ook wel op de jubileums-feesten zullen worden ge- noodigd. Eene katholieke vereeniging lot het beschermen van kinderen heeft met de stoomboot «Circassian" 135 jongens en meisjes naar Quebec en Montreal gezonden. De jongelieden zijn gekozen uit de bevolking der werkhuizen en ambachtsscholen. Zij, die in aanmerking willen komen, moesten '10 p. st. storten ter bestrijding der kosten van vervoer, uitrustingen installatie. Onnoodig te zeggen, fdat zij onder deugdelijk toezicht naar het nieuwe vaderland vertrekken. B e 1 g' i e. Prinses Charlotte, gewezen keizerin van Mexico, leest tegenwoordig, volgens den Brusselschen corres pondent van de Patrie van Brugge, les Moines d'Occident, van Montalembert, en hij maakt daaruit op, dat op dit oogenblik de helderheid van geest dezer vorstin volkomen is. Men gelooft echter daarom niet, dat zij genezen is, en het is de eerste maal niet, dat zich zulk eene geesteskalmte voordoet. Ook wordt de bewaking nog even stipt in acht genomen als vroeger. De weduwe van aartshertog Maximiliaan ontvangt geen enkel bezoek, behalve van hare onmiddel lijke omgeving en van de koningin, wie zij eene groote genegenheid toedraagt. Een prachtige weg, op staats kosten aangelegd, verbindt tegenwoordig het kasteel van Bouchout, waar de prinses verblijft, met het domein van Tervueren, dat door den koning in gebruik wordt gehouden. Van al de uitstapjes, die men in de nabijheid der hoofdstad kan ondernemen, is eene wandeling' derwaarts de aangenaamste die men doen kan, en talrijk zijn de prachtige gezichten, die deze weg oplevert. Ook de uitmuntende plantenklassen, die in het koninklijk park van Tervueren thans zijn ingericht, zijn een bezoek waardig. 33 ulgarij e- De politie van Rabova heeft eene groote hoeveelheid proclamaties in beslag genomen, die tot revolutie aansporen en door de Russische stoomboot «Bulgaria" werden aangebracht. De voornaamste dader van den dynamiet-aanslag tegen het huis van majoor Popof, zekere Stojef, werd te Turn-Margurel aangehouden. Twee zijner medeplichtigen vielen te Sofia in handen van het gerecht. Spanje. Heden, Dinsdag 17 Mei, is de jonge koning van Spanje, Alfonso XIII, een jaar oud. Het ministerie raadt koningin Christina aan, ter dezer gelegenheid eene algemeene kwijtschelding te verleenen voor de drukpersovertredingen, en genade te schenken aan 240 soldaten, die veroordeeld werden voor deelneming aan de militaire samenzwering van 1886. Oaitsolilancl. De Kölnische Zeitung schrijft: «De talrijke klachten over de slechte inrichting van den Belgischen postdienst Oostende-üover hadden reeds de Belgische regeering gedwongen, zich nieuwe stoombooten aan te schaffen en de oude buiten dienst te stellen; de bouw dezer schepen op Belghche werven heeft echter de poging doen mislukken en de klachten duren aanhoudend voort. De Nederlandsche regeering heeft nu maatregelen genomen, die, ten koste van België, weldra een einde aan dezen staat van zaken zullen maken. Te beginnen met '1 Juni zal de lijn Vlissingen-Oueensborough door snelvarende en voortreffelijk ingerichte stoombooten bediend worden. Zij zullen bij dag varen en het, bij voorbeeld, mogelijk maken dat een reiziger, die 's smorg. te 7 ure '15 m. Londen verlaat, vier-en-twintig uren later, te 7 u. 39 m. te Berlijn aankomen zal. Ook voor het postverkeer heeft de nieuwe inrichting een bijzonder belang. Tot hiertoe gingen de Duitsch-Ameri- kaansche en een groot deel der Duitsch-Engelsche postzakken via België. Daar het Duitsche posterijen- bestuur steeds den spoedigsten en best ingerichtsten weg verkiest, hopen de Nederlanden wel, wat aangaat het vervoeren van den post, de Belgische slecht inge richte lijn te vervangen. In overweging van dit alles heeft de Belgische regeering thans den directeur-generaal der spoorwegen en den directeur-generaal der posterijen naar Berlijn gezonden, om met het Duitsche posterijen- bestuur te onderhandelen wegens betere aansluiting en sneller verkeer der Belgische lijn. Ook zal de Bel gische regeering zich nieuwe goed ingerichte en snel varende Engelsche stoombooten aanschaffen en deze zoo spoedig mogelijk op de lijn Oostende-Dover laten varen. Zij hoopt op deze wijze een einde te maken aan alle mogelijke klachten. De Belgische ambtenaren hebben bij de Duitsche autoriteiten een allergunstigst onthaal genoten. Gemengd Kuitenlandscli Nieuws. Bij de veiling der Fransche kroonjuweelen, Donderdag te Parijs begonnen, is den eersten dag slechts een klein gedeelte verkocht. Uit alle oorden der wereld, ook uit Nederland, maar vooral uit Engeland en Ame rika, waren liefhebbers en juweliers tegenwoordig. De volgende prijzen werden besteed N°. 1. Twee haarspelden, bestaande uit 324 brillanten, 40,000 francs de afslager had ingezet op 30,000 frs. N°. 2. Twee diamanten schouderstrikken, bestaande uit 1341 brillanten, 84,000 francs. N°. 3. Een haartooisel aiguillettes et culot,) 25,000 francs. N°. 4. Drie hageroosjes, bestaande uit 522 brillanten, 44,000 francs. N°. 5. Een strik met twee kwasten, bestaande uit 2438 brillanten, 42,200 francs. N°. 6. Een brillant, 16,100 francs. N°. 7. Een croissant, bestaande uit 89 brillanten, 21,400 francs. N°. 8. Een haartooisel, bestaande uit 470 brillanten, 17,000 francs. N°. 9. Zeven sterren, bestaande uit 25 rozen, in gedeelten verkocht voor 22,800 francs. N°. 10. Een collier, bestaande uit vier rivières, zijnde 224 brillanten, voor 183,000 francs. De kooper hiervan is een Amerikaan, de heer Tiffany, uit New-York. De nummers 1, 6 en 8 werden gekocht door den heer Doutrelont, uit Mons-en-Boreuil, die de lasthebber van de prinsen van Orleans zou zijn. De bestede prijzen hebben de verwachting verre overtroffende veiling duurde vier uren. Bij de voortzetting van den verkoop der kroon juweelen te Parijs is No. 11, zijnde een garnituur met broches en verdere versierselen, in 8 partijen verkocht voor 241,600 francs. Een gedeelte werd gekocht door den juwelier van den keizer van Oostenrijk en den heer Tiffany te New-York, terwijl de overige door Parijsche juweliers werden gekocht. De volgende nummers brachten geen bijzonder hooge prijzen op, maar toch was het bedrag op dezen tweeden dag, waarop men vorderde tot No. 23, 446,500 francs. Met de opbrengst van den eersten dag maakt dit een bedrag van 953,500 francs. Zaterdag was de ge wichtigste dag, want toen waren de diadeemen en kronen aan de beurt. De heer Gaward, de juwelier van koningin Victoria, was opzettelijk voor dien dag overgekomen. Naar men meent, had hij in last be langrijke aankoopen te doen voor een geschenk bij het jubilé der koningin. Bij een bankier te Weenen verscheen dezer dagen een juwelier om een groote som gelds op te nemen. Toen de bankier hem vroeg waarom hij zooveel baar geld noodig had, antwoordde de juwelier: «O! wat ik bij u kom halen is maar een kleinigheid in vergelijking met de som die ik in 't geheel moet hebben." Bij deze

Zierikzeesche Courant | 1887 | | pagina 2