lie. BIJVOEGSEL IES, van Zaterdag 50 April 1887. f 1.90. J dvertentiën len vooraf geleverd. ew-York. Machine, DSE. tprijs. andelaren: BIJ DE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD ZIERIKZEE, it, aangevende meer publici- op de daarin loofdplaats van geheel Neder- meening is dit ;eele hebben wij Bureau wenscht a Iaden is, waarin angrijke order m. ■hines. duurzaamheid. m. October 1886 ORIGINEELE 240 pag., met oek kostte bij aan, bestaande t wordt alléén den Boekh. rhooging voor a druks, van liet te Zierikzee. ZIERIKZEESGHE 11 gehouden den 25 April 18 S7. "Voorzitter Mr. J. P. N. Ermerins, Burgemeester. Afwezig zijn bij de opening dei' vergadering, de heeren Moolenburgh, Six en W. A. Ocktman, volgens kennis geving buiten de gemeente en de heeren de Looze en Goemans, die later ter vergadering zijn gekomen. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen: 1°. twee brieven van de Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring der raadsbesluiten van den 11 Maart 1.1. tot af- en overschrijving van - en op posten der gemeente- begrooting voor 1886 en tot beschikking over den post voor Onv. üïtg. der begrooting voor 1887; 2°. een brief van den Minister van Binnenlandsche Zaken, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 11 Maart 1.1., tot verhooging der jaarwedde van den leeraar in het Engelsch aan de Hoogere Burgerschool; 3°. een schrijven van den heer R. D. Nauta, leeraar in het Engelsch aan de Hoogere Burgerschool, waarhij hij dank zegt voor de verhooging zijner jaarwedde 4°. een brief van den heer Jhr. G. C. Th. Six, houdende berigt, dat hij zijne benoeming tot lid der Commissie van Toezigt op het Middelbaar Onderwijs aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen; (De heer de Looze is in de vergadering gekomen.) 5". de rekening over 1886 van den straatweg tusschen Zierikzee en Brouwershaven. Door den Voorzitter tot onderzoek en verslag gesteld in handen van de heeren Goemans, W. A. Ochtman en Six; 6°. de rekening en balans der Gasfabriek over 1886. Door den Raad gesteld in handen van de heeren Moolen burgh, Schneiders en Zuurdeeg tot onderzoek en verslag; 7°. een verzoekschrift van M. de Granje en C. J. Gast, om eene oppervlakte gemeentegrond, groot ongeveer 9 centiaren, verkregen door het overdekken eener open liggende vroon, achter hunne gebouwen aan de zuidzijde van het 's Heer Arendslop, "Wijk A Nos. 388 en 389, in erfpacht te bekomen. Namens Bui'gem. en Weth. stelt de Voorzitter voor, den bedoelden grond aan de verzoekers, ieder voor zooveel die achter hunne panden loopt, op de gewone voorwaarden in erfpacht nit te geven, tegen betaling van 2 cent voor elke centiare in het jaar. Dienovereenkomstig wordt zonder beraadslaging' of hoof delijke stemming besloten 8°. een verzoekschrift van A. J. Trijselaar, om te worden ontslagen als stadsbeestenvilderwegens vertrek uit de gemeente. De Voorzitter stelt namens Burgem. en Weth. voor, op dit verzoek gunstig te beschikkenwaartoe besloten wordt. Daarna wordt voor kennisgeving aangenomen de mede- deeling van den Voorzitter, dat de in te komen sollicitatiën voor de openkomende betrekking later ter kennis van den Raad zullen worden gebragt en dat zich reeds een paar sollicitanten hebben aangemeld; 9°. een verzoekschrift van den heer O. Hack, onder wijzer aan school B, om tegen 1 Mei e.k. ontslagen te worden uit die betrekking wegens zijne benoeming tot onderwijzer aan de Rijks-leerschool, verbonden aan de Rijks-kweekschool voor onderwijzers te Middelburg. Overeenkomstig het advies der Plaatselijke Schoolcom missie wordt het gevraagde ontslag op voorstel van Burgem. en Weth. eervol verleend. De mededeeling van den Voorzitter, dat eene oproeping van sollicitanten is geschied en dat verscheidene personen naar de vacante betrekking dingen, doch dat Burgem. en Weth. nog niet in staat zijn de voordragt te doen, wordt voor kennisgeving aangenomen '10°. de verslagen van het Lager- en Middelbaar Onder wijs en van de Gasfabriek over 1886. Ter inzage van de leden gelegd; zullende deze verslagen als bijlagen worden toegevoegd aan het gemeenteverslag. De Voorzitter biedt namens Burgem. en Weth. den Raad aan, het verslag van den toestand der gemeente over 1886. Wordt besloten dit ter visie te leggen van de leden, het te doen drukken en aan de leden rond te zenden. De ingekomen geloofsbrief en de daarbij behoorende stukken van het op den 19 April 1.1. gekozen raadslid Mr. A. J. E. Fokker, worden tot onderzoek en verslag gesteld in handen van de heeren Mulock Houwer, Schneiders van Greijffenswerth en S. J. Ochtman. De vergadering wordt voor eenige oogenblikken geschorst. Na de heropening der vergadering' deelt de heer Houwer mede, dat de Commissie de stukken heeft nagezien en in orde bevonden en dat zij tot toelating van den gekozene adviseert. Dienovereenkomstig wordt besloten. Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt door den Raad besloten: 1°. af- en over te schrijven op de begrooting van 1886 a. van TI. YI, Afd. II, Art. 2 (Verplegingskosten van krankzinnigen in geneeskundige gestichten) op H. Ill, Afd. II, Art. 1 (Onderhoud van de openbare gebouwen enz.) f 144,35 h. van II. I, Afd. Ill, Art. 1 (Wachtgelden aan ge meente-ambtenaren) op H. Ill, Afd, II, Art. 1 (Onderhoud van de openbare gebouwen enz.) f 108,95; en op H. V, Afd. I, Art. 11 (Kosten wegens verpleging van politie-gevangenen in het huis van arrest of bewaring) f 10,48; c. van H. II, Afd. II, Art. 1 (Aandeel der gemeente in de verevende uitgaven voor kwade posten op de grond en personele belasting enz.) op IT. Ill, Afd. II, Art. 3 (Onderhoud van bruggen) f 52,75; 2°. naar aanleiding van ingekomen kennisgevingen wegens vertrek uit de gemeente, afschrijving van koofdelijken omslag over 1886 te verleenen, aan E. Hekman voor f 1,86s en aan W. Laven voor f 1,40; 3°. met ingang van den 1 Mei a.s. den prijs der schor- of plakzoden der gemeente te verhoogen van 3 tot 12 cent per M'. Tot leden der Oommissie voor de zaken der Schutterij worden benoemd, de heeren Schneiders van Greijffenswerth en de Looze en tot plaatsvervangende ledende heeren van Manen en Six. De heer Boeije had in overweging gegeven hem niet meer tot lid dier Commissie te benoemen. Het kohier der hondenbelasting voor het loopende jaar, waartegen geen bezwaren zijn ingebragt, wordt vastgesteld met een totaal van 135 honden voor vermaak en 47 voor beroep, op een bedrag van f 452. De heer Goemans'komt ter vergadering. Yoor kennisgeving wordt aangenomen de mededeeling van den Voorzitter: 1°. dat op den 30 Maart 1.1. zijn opgenomen de boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger, waarbij gebleken is, dat over de dienstjaren 1886 en 1887 is ontvangen f 117121,18 en uitgegeven Zoodat minder ontvangen is Het goed slot der rekening over 1885, voor zoover het niet op de loopende begroo ting in ontvang is gebragt, bedraagt. -118720,04s ~f 1598,86s 3685,65s Er moest dus in kas zijn2086,79

Zierikzeesche Courant | 1887 | | pagina 5