CONCERT 50,000 Mark BEURS- m MARKTBERICHTEN. „KUNST en EER". ANGL0-H0LL. EXTRA STOUT, Stoombierbrouwerij „het Roode Hart." Firma JUNGHUHN COMP.Breda. den 30 April a.s. A. G0LDFARB, en, als dan ook het centrum zich daarbij nederlegt, dan is de aanneming der wet verzekerd, ook zonder de hulp der nationaal-liberalen. De directie van den Elzas-Lotharingschen spoorweg heeft de administraties, die van haar afhangen, bevolen opgave te doen van de leveranciers, die tijdens de verkiezingen een anti-Duitsche houding hebben aan genomen. De directie zal zeer streng optreden tegen de beambten, die blijk gegeven hebben van dergelijke gevoelens. De Paus heeft een eigenhandigen brief aan baron Von Frankenstein, van het centrum, geschreven, om hem te verzoeken geen oppositie te maken tegen het kerkelijk-politiek wetsontwerp. Deze brief was vergezeld van een verslag over het onderzoek van dit wetsont werp, door een commissie van kardinalen. De Paus laat het centrum volkomen vrij, de amendementen van mgr. Kopp, die in het Ileerenhuis werden verworpen, opnieuw voor te dragen, doch verzoekt aan de leiders der katholieke partij, de overeenkomst van het Vati- kaan met het Pruisisch gouvernement niet in gevaar te brengen door eene stemming tegen het wetsontwerp, indien de amendementen voor de tweede maal werden verworpen. F r a n k r ij k. Een groot bal is Woensdagavond in het Grand Hotel te Parijs gegeven door de officieren der reserve en schutterij ten voordeele van de slachtoffers dei- jongste aardbeving van het zuiden van Frankrijk. Generaal Boulanger opende het bal. Hij was in groot tenue en alle officieren van zijn staf volgden hem. Het Grand Hótel had bij deze gelegenheid een zeer krijgshaftig voorkomen. Aan het einde der groote vestibule was een redoute gebouwd, met manschappen van alle wapenen bezet en de zalen waren alle met krijgsmanstropheeën versierd. Op de kleine plaats aan de zijde der Opera was een bivouac met een marke tenster. Het bal was zeer geanimeerd en eindigde eerst te 3 uur in den ochtend. Van de opbrengst wordt niets gemeld. Gri-oot-£3i*itta.n j e. Er schijnen verschillende verlovingen van vorstelijke personen op til te zijn. Wij hebben reeds medegedeeld, dat het bezoek van den koning van België aan Engeland, de verloving van zijn jongste 15-jarige dochter Clemen tine met den oudsten 23-jarigen zoon van den prins van Wales ten doel had. Thans meldt men, dat de officieele bekendmaking der verloving zal plaats hebben, bij gelegenheid van het regeeringsjubilé van koningin Victoria. Nog is sprake van een huwelijk van prinses Louise, oudste dochter van den prins van Wales, met den grootvorst Michael, tweeden zoon van den grootvorst Michael Nicolaiewitch, oom van den Czaar. Rusland. De Russische en Poolsche nihilisten in Amerika laten ook van zich hooren. Te Philadelphia hebben zij een bij eenkomst gehouden om te protesteeren tegen de over eenkomst, welke tusschen de Amerikaansche en de Russische regeering gesloten is betreffende de uitlevering van dynamietmannen. Twee duizend personen woonden de vergadering bij. De nihilist Hartman heeft in 't Russisch een redevoering gehouden, waarin hij be weerde dat de pers en de publieke Amerikaansche opinie met de Russische uitgewekenen tegen het verdrag zijn, dat het Congres niet zal goedkeuren. Hij voorspelde dat de czaar vroeg of laat zijn vader zou volgen en voegde er bij, dat de plicht der Russische uitgewekenen in Amerika is, hun broeders te helpen bevrijden. Beieren. Uit Munchen wordt melding gemaakt van het gerucht dat de 19jarige prinses Elvira, een dochter van wijlen prins Adalbert van Beieren en een erkende schoonheid, zich omstreeks half Mei zou verloven met den jongsten broeder van den Keizer van Oostenrijk, den 44jarigen aartshertog Ludwig Victor. De drukke bezoeken, die de aartshertog in den laatsten tijd aan het Beieische hof bracht, geven aan dat gerucht wel eenige waar schijnlijkheid. Spanje. De Kamer heeft het door de regeering voorgesteld wetsontwerp op het recht van vereeniging aangenomen. Eene vereeniging zal kunnen gevormd worden, wanneer acht dagen te voren de statuten en reglementen aan de burgerlijke overheid zijn gezonden om te onder zoeken of er iets in voorkomt strijdig met de wetten. Zoo dit het geval is, dan kan de vereeniging niet worden verboden voordat de rechterlijke macht het heeft noodig verklaard. Eene wettig gevormde ver eeniging kan ook alleen door een rechterlijk vonnis ontbonden worden. Elke schorsing door de administratie houdt op van kracht te zijn, als zij niet binnen 24 uren door de rechterlijke macht bevestigd is. Het ontwerp zal in den Senaat bestreden worden door de conservatieven, die in de voordracht een groot gevaar zien voor 's lands instellingen en de maat schappelijke orde. Egypte. Uit Caïro wordt gemeld, dat de poging van eenige notabelen om onderteekeningen te verkrijgen op een aan den Sultan gericht protest tegen de Engelsche bezetting, is mislukt. Even weinig succes had de propaganda ten gunste van de terugroeping van den gewezen khedive, Ismail pacha. Italië. De Riforma, het orgaan van den minister Crispi, betoogt in een artikel over de verzoening van Italië en het Vatikaan, dat geene van beide partijen door eene verandering van den tegenwoordigen toestand zou winnen. Italië zou door eene verzoening met het Vatikaan veel van zijn invloed buitenslands verliezen. Daar de Heilige Stoel thans geheel onafhankelijk is van het Italiaansche gouvernement, duchten de vreemde mogend heden niet, dat zij, als zij de belangen van het Vatikaan bevorderen, Italië sterker maken, hetgeen het geval zou zijn, als eene verzoening was tot stand gekomen. Ook zouden de giften der geloovigen, waaruit thans de uitgaven van het Vatikaan voornamelijk worden bestreden, dan veel minder ruim vloeien. De kerk heeft in de laatste zestien jaren een grooter rnoreelen invloed gewonnen, dan vóór 1870 kon worden mogelijk geacht en die invloed zal blijven toenemen, zoolang aan haar hoofd staat een man als Leo XIII, die de hoogste achting verdient. Gemengd Buitenlandscli Nieuws. Het volgende verhaaltje doet tegenwoordig de ronde in Weenen: Een bankier had reeds sedert jaren een jong mensch in zijn dienst, wiens eerlijkheid en ijver steeds zijne volle tevredenheid wekten. In het begin van de maand deelde de chef den jongen man mede, dat hij diens salaris wilde verhoogen. De aangesprokene begon over zijn geheele lichaam te beven en verklaarde, dat zoodra dit geschiedde, hij zijne betrekking moest verlaten. Zeer verwonderd vroeg de bankier naar de oorzaak van deze vreemde weigering, en de klerk zeide »Ik heb mijn meisje beloofd, dat we zouden trouwen, wanneer mijne positie verbeterde; daar ik hiervan voorloopig nog niets wil weten en toch mijn woord niet breken wil, verzoek ik u, mijn salaris nog niet te verhoogen." Te Parijs wordt tegenwoordig weder zeer geklaagd over het drinkwater. Met aan officieele bescheiden ontleende opgaven heeft men aangetoond, dat telkens wanneer om eene of andere reden de toevoer van het water der Dhuys en der Vanne moet worden geschorst, en alleen water van de Seine, de Marne of de Oucq wordt verstrekt, typheuse koortsen zijn uitgebroken. De heer Thoinot, zoo leest men in de Revue Scientifique heeft in het Seinewater reeds boven de stad, te Ivry, bijna op het punt zelf, waar het voor de waterleiding word opgepompt, typhus baccillen gevonden. Nu schijnt men juist in de warmste maanden tot het Seinewater de toevlucht te moeten nemen. In de Débats raadt de heer Henri de Parville allen, die Seine- of Manie water moeten gebruiken, dringend aan, het vooraf te koken, als het zekerste middel om de besmetting te voorkomen. Vreemdelingen doen wel met zich aan wijn te houden en zooveel mogelijk toe te zien onver- waterden te krijgen. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 18 April 1887. Nederland, Werkelijke Schuld 2J/2 pCt. 733/le dito dito 3 dito dito 3 dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 België, dito Stad Antw. '74 Spanje, Obligatiën Buitenl. '1869/70 dito dito 1876 Portugal, dito Buitenl. 1853/84 Rusland, Obl. Hope Co. 1798/1815 Gert. Insehr. 6e S. 1855 Obligatiën 1866 1000 dito 1860 2e L 100 Obl.-Leen. 1867/69 Staatsleening 1866 Oostenrijk, Obligatiën in papier dito dito dito in Zilver dito dito dito in Goud 4 Staatsleening 1864 Inschrijving 5 Obl. Alg. Schuld 1865 5 Obligatiën Lond. 1865 5 dito 1851 3 3 4 2 3 5 5 5 4 Va 4 5 5 5 5 5 87»/i. 9815/IG 102 991/* 61 557/s 10 933/, Italië, Turkije, Brazilië, Mexico, Rusland, 123 639/i«i 64 64'/Ib 665/I6 1003/4 Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 Baltische Spoorw. Aand. 3 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 Poti Tiflis Obligatiën f 1000 5 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 Amerika, Illin. Cert, van Aandeel PRIJZEN VAN COUPONS. Oostenr. in papier 19,85 dito in zilver - 19,85 Div. Eng. per -11,55 Russen in Z. R. Amerik. Dollars Papier 11815/ie 573/,, 95 ^8 991/„ iïi*. f l,04i/a - 2,46 ROTTERDAM, 18 April 188 7. Tarwe. Met matigen aanvoer, goed gevraagd, tot vorige prijzen. Puike Zeeuwschef 7,10 a f 7,40 Mindere- 6,- 7, Rogge. Weinig gevraagd en met eene verlaging van 10 cent moeielijk te plaatsen. Puike Zeeuwschef 5,30 a f 5,50 Mindere- 4,70 - 5^20 Gerst. In de puike soorten goed gevraagd, mindere 10 cent lager en moeielijk te plaatsen. Puike Winterf 4,50 a f 4,80 Mindere- 3,70 - 4,20 Puike Zomer- 4,40 - 4,60 Mindere- 3,50 - 4, Haver. Weinig gevraagd, onveranderd. Puike Zeeuwschef 3,a f 3,40 Mindere- 2,- 2,90 Blauwe Erwten. Onveranderd. Puike Zeeuwschef 7,30 a f 7,60 Mindere- 7,- 7.20 Bruine Boonen. Tot vorige prijzen vlug opgeruimd. Puike Zeeuwschef 10.50 a f 11 Mindere- 9,50 o - 10,25 Witte Boonen. Weinig gevraagd, onveranderd. Puike Zeeuwschef 8,50 a f 9, Mindere- 8,— - 8,20 Paardenboonen. Tot vorige prijzen vrij goed op - geruimd. Puike Zeeuwschef 6,— a f 6,20 Mindere- 5,20 - 5,90 ADVERTENTIEN. Ondertrouwd: N. HUSON Wz. e n J. M. WILTS ON Ad. zleriksee 1 18 April 1887. Elkersee HARM ONIE-GEZ E LS CHAP op Vrijdag1 33 April 188Ï, 's avonds 8 uur precies in de Concertzaal. De ondergeteekendeneenige Fabri kanten in NT e «1 e r 1 a n d van liet door de meeste geiieesheeren aanbevolen, tot de ervaring gekomen zijnde, dat in sommige plaatsen eene nagenoeg waardelooae bier soort, vermengd met eene groote hoeveel heid kSeurstof, onder den naam van Stout wordt verkocht, waarschuwen bij deze ten zeerste tegen dit hedrog. Het JEchte JLnglo-Holl. Mjctra Stout wordt geleverd op groot en klein Fust, alle voorzien van JF ahr iele s nier Je van ondergeteekenden. Ten einde zich voor bedrog te vrijwaren eische men bij de bierhandelaren ook hun etiquet op de flesschen. bedraagt de hoofdprijs le afdeeling dei- eerst volgend plaats hebbende groote Hamburger Geld-Verloting. Hiervoor worden verzonden origineele loten benevens wettig plan der verloting, I welke kosten 1/1 lot/ 3,50 STed. Ct. 99 99 lj*0 99 99 1/4 99 95 0?90 99 99 Gewonnen geldenwettige trekkings- lijsten enz. worden dadelijk na de trek king verzonden. Bestellingen worden ten I spoedigste verrichtin ieder geval echter moeten deze op zijn laatst tot afgezonden worden. Hoofd-Collecte, HAM BUIIG. Postzegels worden in betaling genomen.

Zierikzeesche Courant | 1887 | | pagina 3