IlfilSlII, ÜSHOFSTEDE AD VERTEN TIEN. ONDERWIJZERSVERGADERING Erve, Tuin, Boomgaard, Bosch Bouw- en Weilanden, TE PACHTEN: Erf, Tuin, Boomgaard, vrucht bare Bouw- en Weilanden 1 H. 41 A. 80 c.A. DIJK 9 H. 72 A. 10 c.A. DIJKEN en SCHORREN, overtroffen het weigeren van de betaling noemde zij een gril van haar echtgenoot. Na veel gepraat komt men tot eene overeenkomstde markies belooft de 15,000 francs te zullen betalen, terwijl Duponchelle zich daarentegen verbindt, om de markiezin tot het einde vah het seizoen kosteloos van bloemen te voorzien. Koning Willem V is een koning, dien zijn eigen onderdanen, n.l. de Engelschen, niet kennen. In New- York stierf in Februari 11. een 71-jarig man, erfgenaam van den naam Stuart, een rechtmatig koning van Engeland altijd volgens zijn zeggen. Hij leefde reeds 43 jaar in den waan een der mannelijke nakomelingen en wel de laatste van prins Charles Edward te zijn. Hij had de trekken der Stuarts, en vele Amerikanen geloofden de rechtmatigheid van zijn aanspraak op Engelands troon te meer, daar hij een bundel oorkonden bezat, die, naar hij met een geheimzinnig gezicht zeide, zijn afkomst moesten bevestigen. Hij was bang dat de Engelsche regeering samenzweringen tegen hem spande en had altijd een revolver en een dolk bij zich, welke des nachts onder zijn hoofdkussen lagen. Hij was steeds aan de studie van Engelands kusten bezig om een plaats op te zoeken bijzonder voor een inval geschikt. Koningin Victoria is door zijn dood van een gevaarlijk mededinger naar de kroon verlost. »Langs dezen meer en meer gebruikelijken weg." De weg is al veel langer «gebruikelijk" dan men wel zou denken. Als een nieuwigheid, die buitengewoon veel opzien baarde, haalde de Berliner Ztg. den 2 Februari 1797 het volgende huwelijksaanzoek uit een Weener blad aan: «Voor het sluiten van een huwelijk wordt eene vrouw gezocht. Een weduwnaar in de kracht van zijn leven, vroolijk en frisch, die zich bij hooggeplaatste personen verdienstelijk gemaakt heeft en nog verdienstelijk maken kan, die geene kinderen heeft, maar vele kundigheden bezit, is van plan een nieuwe winstgevende zaak te beginnen en zoekt eene vrouw zij moet dertig jaar of ouder zijn, kan weduwe zijn of niet; ook wordt hij niet afgeschrikt door lichaamsgebrekenzij moet echter drie honderd gulden bezitten. Wanneer zulk eene vrouw met bovengenoemden weduwnaar een huwelijk wil aangaan, kan zij hem laten halen of zelf bij hem komenhij woont daar en daar (volgt het adres)." Tegenwoordig worden de huwelijksvoorslagen wat minder uitvoerig en omslachtig gesteld; zulke bescheiden eischen zullen echter wel zelden voorkomen. De lijkschouwing van in Tonkin gedoode Chineesche zeeroovers heeft een belangrijke eigenaardigheid aan het licht gebracht. Het blijkt, dat deze schurken hun geld en kostbaarheden onder de huid van hun dijen verbergen. Le Figaro vertelt het en noemt dit een spaarpot als elke andere. Enkele bijzonderheden omtrent den Eiffeltoren, die een der aantrekkelijkheden zal zijn van de tentoonstelling, in 1889 te Parijs te houden, worden door een Fransch blad medegedeeld. De vorm van den toren beantwoordt juist aan de eischen, die, met het oog op de wind- drukking, worden gesteld, en hierop heeft de heer Eiffel zich dan ook beroepen, toen hij zich verdedigde tegen de aanvallen van kunstenaars, die de weinige sierlijkheid van het gevaarte hekelden. De 300 meter hooge toren weegt 6500 ton. Elk der vier steunpilaren rust op gemetselde fondamenten, die 8 meter in het vierkant meten en eene ruimte van 250 vierkante meters beslaan. In deze gemetselde steenmassa's is het yzeren gevaarte stevig vastgeklonken. De boog, die de toren bij het heen en weer zwaaien onder den invloed van eene luchtstrooming van 24 meter in de seconde beschrijft, is 22 c.M. groot. Daar het echter soms veel sterker waait, zal de toren in zulk een geval niet beklommen worden. Tot de genoemde windsterkte acht men de bewegingen van den toren niet gevaarlijk, daar die door de groote lengte van het gebouw slechts zeer langzaam geschieden. In eene Parijsche debating club werd onlangs de vraag behandeld, of de echtgenoot het recht had, om brieven, die aan zijne vrouw geadresseerd waren, te openen. De vraag werd bevestigend beantwoord. De bladen hebben ook groote belangstelling in deze vraag gesteld en de Temps beeft zelfs toebereidselen gemaakt voor een enquête. Alexandre Dumas laat zich zoo onbewimpeld mogelijk uit over het voorrecht van den man en tracht zijne bewering door voorbeelden te staven. Ook vele stemmen zijn opgegaan tegen deze uitspraken. Eene der heftigste tegenstanders is madame Adam, terwijl de romancière Georges Peyrebrune erkent, dat de traditie spreekt voor de meerderheid van den man, maar dit met de nieuwere beschaving onvereenigbaar acht. Een jong Weener arts was in dat stadium van verliefde droomerij, dat het sluiten van een huwelijk niet ongunstig is. Het was eene moeielijke beslissing. Aan de eene kant een lief jong meisje, maar sans dotaan de andere zijde eene mindere liefelijke ver schijning, wier goede hoedanigheden en aantrekkelijk heden bestonden uit een inkomen van zoo en zooveel. Aan beide deuren had de jonge arts aangeklopt, en beide keeren had men hem vriendelijk ontvangen, zoodat de kwestie nu nog maar was, in welk huis de man zijn bezoek zou maken. Met een kwellende be sluiteloosheid maakte de jonge man de toebereidselen tot dit bezoek; de beide jonge dames woonden in dezelfde straat; het eene huisnummer is 18, het andere 23. Prachtig uitgedost verliet de huwelijkscandidaat zijn woning, maar nog wist onze held niet waar hij zou aankomen en wie het doel zijner tocht zou zijn. Hij riep een huurkoets aan, de koetsier maakte het portier open en vroeg: «waar moet ik u brengen, mijnheer?" «Ringstraat 18 of 23". Een oogenblik stond de koetsier overbluft te kijken, maar dat duurde niet lang; de heer had het portier achter zich dichtgeslagen en voort ging het. Het rijtuig hield stil voor nummer 23. Daar woonde de dame met het vogelverschrikkerachtige uiterlijk die zal de jonge dokter nu maar trouwen. De gemeenteraad van Heyrieux, in het departement Isére, heeft de volgende curieuse verordening vastge steld: «Art. 1. Voortaan zullen de begrafenissen, welke niet door het gelui der kerkklokken kunnen worden afgekondigd, bekend gemaakt worden door mortier schoten. Art. 2. Drie schoten zullen gelost worden voor mannen, twee voor vrouwen, één voor kinderen." Illustratiën in de dagbladen behooren in Amerika tegenwoordig tot de vereischten voor de dagbladpers, wanneer deze als op de hoogte van hun tijd staande willen beschouwd worden. Om dat doel te bereiken hebben sommige bladen hunne reporters voorzien van kleine draagbare, photografische toestellen, zoodat de bezitters daarvan in de mogelijkheid zijn om ten allen tijde oogenblikkelijk te kunnen photografeereneen der groote couranten houdt er een eigen photografisch atelier op na, waar de opnamen der Reporters terstond bij aankomst worden ontwikkeld en gefixeerd. Is dit gedaan, dan wordt zij in een lichtsterke Laterna magica (Skiopticon) gebracht en het beeld wordt op een tafel, waarop een wit papier ligt, geworpen, waar een teekenaar het terstond met krachtige trekken op het laatste schetst. Wasschen en wrijven doen dan nog het hunne om een effectvolle afbeelding te bezorgen, welke men vervolgens op gewone wijze photographisch verkleint en etst, of heliographisch reproduceert voor den druk op de snelpers. Eene niet meer jeugdige tooneelspeelster te Parijs had haar kamenier wegens hare brutaliteit ontslagen. Het meisje zon op wraak en begaf zich daarom 's morgens bijtijds naar de woning van den vereerder der dame en vertelde hem dat hare meesteres gevaarlijk ziek was en hem dadelijk wenschte te zien. Argeloos voldeed de man aan dit verzoek; hij volgde het meisje, dat hem naar de woning der tooneelspeelster bracht en hem onaangediend in de kamer liet, waar deze zat te ontbijten, nog niet versierd met haar valsche krullen of niet de andere hulpmiddelen, waardoor zij eiken dag een verjongingskuur onderging. De tooneelspeelster viel in onmacht en de vereerder vertrok om nooit weer terug te keeren. Een Napolitaansch wonderdokter, die sedert eenige weken te Rome vertoeft, doet door zijne hypnotische wondergenezingen veel van zich spreken. Gewoonlijk laat de dokter zijn patiënten door een lens kijken, waarop hij na ongeveer tien minuten verklaart of de persoon in den noodzakelijken hypnotischen toestand gebracht kan worden. Is dit het geval, dan volgt de eigenlijke geneeskundige behandeling, die nog het geheim van den dokter is. "Volgens de loopende ge ruchten heeft hij in den laatsten tijd de ongeloofelijkste genezingen gedaan en zijn huis is natuurlijk de verzamelplaats van verscheidene zieken, die bij den «wonderman" genezing zoeken. Het meest treilende bewijs van zijne bekwaamheid moet hij geleverd hebben door de genezing van de dochter van een marine officier te Rome, die reeds sedert twee jaren haar verstand verloren had en ook gedeeltelijk het gebruik van hare oogen miste. Eenige dagen na de behandeling van den wonderdokter begon de toestand van de patiente aanmerkelijk beter te worden en na twee weken was zij weer volkomen helder en had zij haar verstand geheel teruggekregen. Bevallen van een Meisje, W. 0. VAN DEE VLIET-Koole. Zierikzee, 19 Maart 1887. De familie VAN DER LEK DE CLERCQ geeft met leedwezen kennis, dat lieden is overleden Mej. MARIA PHAFF, die ruim 45 jaren haar getrouw gediend heeft. Zierikzee, 17 Maart 1887. Omtrent het sluiten van contracten van levensverzekering en lijfrente bij de Ilollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen, opgericht in het jaar 1807 te Amsterdam en tegenwoordig onder het bestuur van de Heeren J. FOCK, 0. I'. VAN IICIIFÏV, J T. VAN ROSSE en J, G. Sï 1 1,11 VIals Commissarissen, Jltr. 3Ir. 0. II HITSEN Jbsz., als Directeur, en Mr. J. POItTIELJE, als Tweede Directeur, zijn inlichtingen te verkrijgen aan het Kantoor te AmsterdamReguliersdwarsstraat 12, bij H.H. Correspondenten in de voornaamste steden des Rijks en bij den Heer T. RRAIJER, te 's Gravenliage, Billitonstraat 2, Generaal Agent. Correspondent voor Z/ierik&ee de Heer Jhr. .1. E. BE JON1GE. Jaarlijksehe premie per Honderd Gulden Kapitaal-Yerzekering voor het geheele leven: Op 25 jaar 1,99. Op 40 jaar 3,11. 30 - 2,27. 45 - 3,71. 35 - 2,64. 9 50 - 4,53. op Zaterdag S6 Maart, 's morgens 1©% ure, ten huize van W. Kanaar. BASTMEIJER. MHSS^ Notarissen Mrs. J. MOOLENBURGH en J. C. VAN DER LEK DE CLERCQ zullen, ten verzoeke der Erven van Mejuffrouw J.A DE BIL, Wed. L. Boot, op Woensdag 30 Maart 1882', des voorin. 11 ure, in de Herberg van J. Lodewijk te Capelle, gemeente Nieuwerkerkmet rechterlijke machtiging PUBLIEK VERKOOPEN: E IV JE met 26 Heet. 92 Aren 40 Cent. en uitmuntende staande en gelegen te Capelle, gemeente Nieuwer kerk, Sectie L Nos. 26 tot en met 35, 48, 50 tot en met 68 en Sectie I Nos. 153, 454, 455, 456 en 458. Grondl. f 442,04. Polderl. f 290,59*. Verpacht aan J. Boot, de Landerijen tot 4895 en de Gebouwen tot 4 Maart 4896 om 1644,48 de massa 's jaars. Eerst in perceelen en daarna in massa's, zooals in Verkoopboekjes omschreven staat. zijnde eene MOFSTEJ9Ebestaande in Woon huis (gedeeltelijk vernieuwd)twee Schuren en verder Oetimmerte, staande en gelegen in de Gemeente Oosterland (Duiveland) met 58 H. 86 A. 58 c.A. in Oosterland en Ouwerkerk. en (zijnde de Zuidzeedijk en het vóórliggende schor) in alles te zamen 70 H. 00 A. 48 c.A. (173 Gemeten 164 Roeden) aan elKander gelegen. 9T.1B. Hierbij volgen de Mest en het Stroo in den Mestput en op de Hofstede aanwezig. De pacht gaat in met rooven van den oogst 1887. Te bevragen ten kantore van Jhr. W. M. H. DE JONGE te Zierikzee, alwaar ter visie liggen de kaart en de conditiën der verpachting en waar de inschrij vingsbiljetten moeten worden ingeleverd vóór of op 33 April 1882.

Zierikzeesche Courant | 1887 | | pagina 3