IJ9 balen door zeewater beschadigd VLAS, spoedige bekendheid, door de Times aan die plannen gegeven, droeg ongetwijfeld bij, meent de berichtgever, om ernstige gebeurtenissen af te wenden. Zoo is het ook nu, gaat hij voort. Voor den czaar zoowel als voor den keizer van Duitschland, om van vorst von Bismarck niet te spreken, waren er twee quaestië.n, welke alles en ook hen zeiven beheèrschteri. De ééne was de afdoening der Bulgaarsche zaak naar den zin van Rusland, en de andere Frank rijks afscheiding van Rusland. De qnaestie rakende Oostenrijk was zeker van gewicht, maar wanneer eenmaal de moeielijkheid omtrent Bulgarije uit den weg is geruimd, en eene belofte van Duitschland om er zich niet mee in te laten verliaast zulks, dan zal niets een terug keer tot de goede verstandhouding der drie keizerrijken beletten. Voorts geeft de berichtgever te kennen, dat de rede van graaf Kalnoky en het vooruitzicht van het optreden des heeren Floquet als minister president het bedoelde bondgenootschap hebben be spoedigd. Natuurlijk verlangt Duitschland, vervolgt hij, zijne nieuwe houding niet van de daken te ver kondigen, welke het de twee voorname argumenten ten günste van de legerwet ontneemt, maar deze parlementaire overweging doet aan het feit dat ik handhaaf, herhaalt hij niets af. Het verdient aandacht, zegt de Economist, dat het definitieve Russische budget voor 1885, dat naar gewoonte tegen half December had moeten worden bekend gemaakt, nog niet is verschenen. Meent men, dat het geraden is, die cijfers achter te houden, zoolang beproefd wordt, eene nieuwe leening te plaatsen, of is het Russische gouvernement te veel in beslag genomen bij de politieke quaestie om aan financieele berekeningen te kunnen denken? .Rusland. Uit Merv heeft de Krakauer Czas inlichtingen over de Russische plannen voor het volgend voorjaar ont vangen, waarschijnlijk van een Poolsch officier, waarin o. a. liet volgende voorkomt: Sedert September worden in Merv, Samarkand en aan de grenzen van Afghanistan taliijke troepen geconcentreerd en blijkbaar zal, in het voorjaar van 1887 in het binnenland van Afghanistan worden binnengedrongen en over Perzisch gebied naar Herat worden opgerukt om de Engelscb-lndische tioepen aan te tasten. De plannen zijn reeds gereed en het is zeker, dat in het voorjaar met de Afghanen en derhalve ook met de Engelschen, die zich van hun kant in Indië op den strijd voorbereiden, zal worden gevochten. De Engelschen hebben in Perzië ongeveer 40,000 paarden aangekocht, om de Russische kavalierie, die van nieuwe wapenen is voorzien, en eene talrijke artillerie van lichte stukken bezit, het hoofd te kunnen bieden. Tegenwooidig beschikt Rusland in die streken over 60.000 man infanterie en 400 veldstukken, van welke 300 van nieuwe constructie voor de Engelsche kanonnen niet ondeidoen. De Afghaansche artillerie beteekent zeer weinig en kan tegen de Russische kanonnen niets uitlichten. Uit. Orenburg en de Siberische gouvernementen zullen tegen het voorjaar 40,000 man aankomen, die als reserve in Merv en Samarkand zull'jn worden opgesteld. In Bochara staan reeds 12,000 man van verschillende wapenen, die door 8000 man infanterie uit Siberische gouvernementenwelke reeds op marsch zijn, zullen worden versterkt. Prins George van Leuchtenberg is uit Berlijn te Petersburg aangekomen. Hij was door keizer Wilhelm en von Bismarck ontvangen. Onmiddellijk na zijne aankomst, werd hij door den Czaar ontvangen. Men beweert, dat de candidatuur van den pi ins van Min- grelië slechts werd opgeworpen, om ten. slotte des te gemakkelijker die van den prins van Leuchtenberg te doen aannemen. De prins is de kleinzoon van prins Eugeen, en dus de achter-kleinzoon van Josephine de Beauharnais, die keizerin der Franscben is geweest. Eugene de Beauharnais, broeder van Hortense de Beauharnais, 'echtgenoote van den koning van Holland, Lodewijk Bonaparte en moeder van Napoleon III, ont ving van zijnen schoonvader, den koning van Beieren, den titel van hertog van Leuchtenberg en prins van Eichstaedt. Zijn tweede zoon en "eenige erfgenaam Maximiliaan, hertog van Leuchtenberg en prins van Eichstaedt, trouwde met de groothertogin Marie, oudste dochter van den Czaar Nicolaas I. Prins George is het laa ste kind, dat uit deze echtvei bintenis ge boren werd. Hij beeft twee broeders, de prinsen Nicolaas en Eugeen, en twee zusters, waarvan de de eene getrouwd is met prins August van Baden en de tweede met prins Alexander van Oldenburg. Prins George is omtrent 35 jaren oud; hij is generaal- majoor van het gevolg van den Czaar en weduwnaar sedert drie jaren. Hij was getrouwd niet de hertogin Theresia van Oldenburg. Gemengd Kuiteiilamiscli iVieuws. De tegenwoordige Spaarische minister van binnen- landsche zaken, Castillo, is gelukkiger geweest dan zijn voorgangers ten aanzien van een viertal struik- roovers, die sedert jaren in sommige streken van Andalusië een waar schrikbewind hebben gevoerd, immers door middel van schrikkelijke misdaden en stelselmatige bedreigingen bet in de kunst van «ge dwongen leeningen", te beffen van de rijke ingezetenen, zoo ver hadden gebracht, dat hun heerschappij een soort van gevestigde instelling scheen te zullen worden. Twee van dit viertal zijn verleden Maandag te Velez bij Malaga neergeschoten. Zonder eenige. vermomming waren zij aldaar in de woning van een der ingezetenen binnengetreden, wien zij gelast hadden, een groote som gelds voor hen gereed te houden. Het bericht van hun dood heeft een algemeene verademing ver oorzaakt en men verwacht, nu het door hun straffe loosheid ingeboezemd ontzag eindelijk verbroken is, dat de geheele bende spoedig zal zijn uitgeroeid. Het legioen van eer is dezer dagen geschonken aan den beroemden Algerijnschen leeuwendooder, Ahmed Ben Ahmar. Gedurende de laatste 26 jaren heeft hij den staat den grooten dienst bewezen door tweehonderd leeuwen te dooden. Men schat de waarde van hetgeen een leeuw jaarlijks aan schapen en vee verslindt op 10,000 frs.zoodat, onderstellende dat de door Ahrned Ben Ahmar gedoode dieren gemiddeld 10 jaar zouden leven, de leeuwendooder zijn land een verlies van twintig millioen frcs. bespaard heeft. Waarlijk, het ridderkruis beloonde vaak mindere verdiensten De gemalin van den Noord-Amerikaanschen minister van marine, mi'. Whitney, gaf onlangs een diner, dat werd bijgewoond door achttien dames, waaronder ook. de junge vrouw van president Cleveland. Bij deze gelegenheid vernam het Christelijk afschaffingsgenoot schap, dat de dames ook wijn en likeur gedronken hadden en weid het volgende votum van wantrouwen aangenomen en aan alle dames, die mede-aangezeten hadden, verzonden »Het Chiistelijk afschaffingsgenootschap heeft niet groot leedwezen vernomen, dat dames van zoo hoogen niaatschappelijken rang zulk een slecht vooi beeld geven aan het tuch reeds tot dronkenschap geneigde volk en spreekt hieiover zijn diepgevoelde smart en heiligen afschuw uit." In de buurten van Ajaccio, op Corsica, zal een Londensche vennootschap een winterverblijf inrichten. De overheid heeft het tien hectaren grond afgestaan voor lagen prijs, waarop een liótel, een casino, enz. gebouwd zullen worden. In den wintertijd zullen velen hier aan de boorden der Middellandsche Zee verblijf willen houden en ook 's zomers zal het er zeker niet aan bezoekers ontbreken. In de Muzic-Hall te Londen treedt tegenwoordig de Iersche reus O'Brien met zijn vrouw en kind op. De man is in 4850 te Belfast geboren; hij is 7 voet 1 duim (Engelsche maat) larig en weegt 296 pond. Zijne vrouw, eene Wurtembergsche, is 23 jaren oud; zij is 7 voet 4 duim lang en weegt 343 pond. Hun zoon, die 49 maanden oud is, vertoont tot nu toe geen buitengewonen lichaamsbouw, alleen zijn gewicht bedraagt 63 pond. Eene jonge Amerikaansche zangeres, die in Duitsch land optrad, doch die daar niet voldoende werd op prijs gesteld, koesterde den wensch om weer naar haar vaderland terug te gaan, om aan de overzij eens te laten zien wat ze in Europa had aangeleerd. Bij een Amerikaansche opera-directeur, die zich te Berlijn bevond, weid al het mogelijke gedaan om voor de zangeres een engagement te krijgen, maar te vergeefs, de Amerikaan wilde er niets van hooien. Toen maakte zij een romantisch plan, om op echt Amerikaansche wijze toch haar doel te bereiken. In overleg met den eigenaar van 't hotel waar de Amerikaan woonde begun zij op zekeren dag in dat hotel haar dienst als kamermeisje, welke dienst zich uitsluitend bepaalde tot die kamers, die in de nabijheid van die van den Amerikaan waren. En nu gebeurde het, dat deze telkens een zachte, welluidende stem hoorde, die eenvoudige Engelsche liedjes zorig. Wat nu niet kon uitblijven, geschiedde; de directeur werd opmerkzaam, vertelde dat bij een sluimerend genie had ontdekt; men werd niet elkaar bekend, en nu is het kamermeisje een der meest gevierde Amerikaansche zangeressen. De Duitsche humorist Gemming te Munchen heeft gewed, dat hij dertig dagen achter elkander vasten zal en niet meer dan één glas water per dag drinken. Twee heeren wedden 20.000 tegen 40,000 Mark; als Gemmirig de proef doorstaat, ontvangt hij de helft. De hongerlijder zal die dertig dagen doorbrengen in de restauratie van Ungeren, bewaakt door twee oppassers en een arts. lederen avond moet de vaster een tocht door het geheele gebouw van Ungeren maken. Vrijdag avond zou de kuur beginnen. De Duitsche bladen zijn verontwaardigd over het feit, dat een Duitscher, die men tut nog toe voor een verstandig mensch hield, die waanzinnige Parijsche vertooningen gaat naapen. Onder de eigenaardige vorstelijke titels is die van den vorst van Monomotapa zeker wel een der minst vleiende althans in onze ooren. Hij draagt den eerelitel van »de groote Dief". De Shah van Perzië is beschaafder; hij laat zich o. a. «Eereloot", «Spiegel der Deugd", «Roos der Gelukzaligheid" noemen. De koning van Arrakan wordt betiteld als «Bezitter van den witten Olifant en van de twee Oorringen", terwijl de Koning van Ava heet: «Broeder der Zon en Koning der vier en twintig Zonneschermen". Over de werkingen van den honger op honden, be richt dr. Laborde te Parijs het volgende: «Een hond die 45% K. G. woog, stierf op den twintigsten dag van zijn onvrijwillig vasten, een andere van hetzelfde ras en gelijk gewicht, die zooveel water kon drinken als hij maar wilde, bevond zich op den veertigsten dag nog heel wel. Op den twintigsten dag woog de eerste hond 2 K. G. de andere 9% K. G. en op den veertigsten dag nog 7.6 K. G.; hij had gedurende de veertig dagen in 't geheel 3.7 K. G. water gedronken. De moeielijke vraag, waarmede men het dier weer zou beginnen te voeden, loste de hond zelf op, daar hij na het eindigen van zijn vasten 4.2 IC. G. soep en 4 IC. G. vleesch at, zonder dat dit overvloedige maal hem slecht bekwam. Een voorval, dat onder andere omstandigheden tot de onaangenaamste op 't tooneel kan behooren, gebeurde onlangs in een Duitsehen schouwburg, bij gelegenheid van de opvoering van «der schwarze Schleier." In de eerste acte, voor 't gerecht, had Theresina Geszner, de gravin, hare gansche lijdensgeschiedenis, den dood van haren man, enz. te vertellen, en juist in dit dramatisch tooneel werd de kunstenares plotse ling door eene flauwte overvallen, die haar een tijd lang geheel van hare spraak beroofde. Gelukkig bemerkte een der medespelers, die de rol van rechter vervulde, deze flauwte en met zeldzame tegenwoordigheid van geest stond hij op, nam de actrice bij de hand en voegde haar de woorden toe «Houdt u toch kalm, mevrouw de gravin, herstel u van uwe smait!" Daarop wenkte hij een bediende om de kunstenares naar een stoel te leiden, en na weinige seconden pauze, die door het publiek in 't geheel niet werd opgemerkt, en gedurende welke mejuffrouw Geszner zich hersteld had, kon de voorstelling ongestoord worden voortgezet. INGEZONDEN. Wedstrijd met Brandspuiten te Wag-emiageii. Naar wij met zekerheid vernemen, heeft een commissie van deskundigen uit de Biandineesters, op verzoek van lift Dagelijksch Bestuur, rapport uitgebracht over den gehouden wedstrijd van Brandspuiten op Maandag 20 Dec. j.l. en hebben eenparig geadviseerd, dat de Brandspuit, ingezonden door den heer A. II. van Bergen te Lleiligerlee, naar hunne meening op grond van het best watergevend, solide constructie, billijke prijs, verreweg de voorkeur verdiende, boven de anderen die aan den wedstrijd hadden deelgenomen. Naar aanleiding van dat rapport, onpartijdig gegeven door deskundigen tevens Brandmeesters, die niet de door hun als meest geschikt vooi komende Brandspuit ook zullen moeten toonen, dat hun keuze de beste is, zal het voor Burgemeester en Wethouders in deze een vingerwijzing zijn, om de Brandspuit van den heer A. H. van Bergen te fleiligerlee met gerustheid te kunnen aankoopen. Openbare vergadering van den Baad der gemeente Wageningen gehouden den 34 Dec. 4886. 3e. Werd door B. en W. voorgesteld, de aankoop der Brandspuit, afkomstig uit de fabriek van den heer A. H. van Bergen te Heiligerlee, 'die bij den gehouden wedstrijd hei best voldaan had en door h h. Brandmeesters aanbevolen is. De Brandspuit met 300 Meter slang, slangenwagens en verdere benoodigd- heden kost circa f 4400, Met algemeene stemmen wordt de aankoop goed gekeurd. ADVERTENTIEN. De Notaris J. VAN DER BENT zal op W&& Vrijdag den &-* Januari 1887, des morgens te lö ure, te Brouwershavenweder PUBLIEK VERKOOPEN: afkomstig van het gestrande Stoomschip «Rival." Nadere informatiën geven de Heeren J. DE KATER Jz. en genoemden Notaris te Brouwershaven.

Zierikzeesche Courant | 1887 | | pagina 3