"fuse toiletzeep.- lb Burgerlijke Stand te Zierikzee. BEURS- E\ MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. ,ARTI et AMICITIAE". TENTOONSTELLING Teekeningen en Aquarellen Stempel J. J. CEULEN, Middelburg. en de nieuwe zitting begint den 12 Januari. Zij zal zonder troonrede worden geopend De voornaamste ontwerpen, welke dan in behandeling zullen komen, zijn die betredende de verpachting van het tabaks- monopolieen tot herziening van het burgerlijk wetboek, dat betreffende de jury, enz. Italië. Koning Humbert heeft geweigerd, een adres van de stad Triest aan te nemen, waarin aan Z. M. dank betuigd werd voor de schenking van een exemplaar van de Divina Comoedia, omdat in dit adres een zinsnede voorkwam, welke voor Oostenrijk beleedigend was. .Rnslancl. In de laatste weken is in verscheiden fabrieken bij St. Petersburg het werk gestaakt; tusschen de werk lieden van de katoenspinnerijen Hobart en Edgarton, die de ruiten der fabrieken met steenen inwierpen, en de te hulp geroepen politie en kozakken, heeft een ernstige butsing plaats gehad. Verscheiden personen werden gewond en, naar het gerucht wil, vielen er ook dooden. Men verzekert, dat de werklieden, ofschoon de fabrikanten geneigd zijn het loon te verhoogen, hardnekkig weigeren, het werk te hervatten. Men vermoedt, dat de nihilisten er de hand in hebben. Gemengd Ituiteiilandsck Nieuws. De triomf van Merlatti is volmaakt; nooit heeft eenig ander niensch zoozeer de nieuwsgierigheid van de Paiyzenaars geprikkeld. In een gemakkelijke stoel gezeten, beladen met dekens en kussens, heeft Merlatti, weken lang een menschenmassa zien defi- leeren. die zich zonder ophouden om hem verdrong, en oplettend elk zijner bewegingen gadesloeg, Zij, die niet zoo gelukkig waren tot den held van den dag te naderen, waren langs de muren van de zaal «du Zodiaque", waar dit alles voorviel, gezeten, terwijl zij geduldig hun beurt afwachtten, evenals in de antichambre van een minister. De stapels photo- graphieën, die Merlatti op een tafeltje bij zich had verdwenen de een na de ander, want iedere bezoeker wilde, voor de matige prijs van vijf francs, een aan denken aan den vaster van vijftig dagen medenemen. Om zes uur werd de vasttijd «plechtig" als geëindigd beschouwd. De leden van het oude medisch comité kwamen met bouillon en vleesclipoeders, waarvan men de uit werking wilde zien. Deze uitwerking was evenwel alles behalve bevredigend, zoodat 't goed was dat een der leden de voorzorg had gehad orn een soort van drank klaar te maken, die geen enkel gistend be standdeel bevatte en waarvan inen den vaster dadelijk eenige lepels liet gebruiken. Merlatti, die een weinig was vermoeid, is weer een beetje bijgekomen, zoudat de défilé van de bezoekers weer kon beginnen. Elk uur gebruikte de vaster een lepel van zijn drank, wat grooten indruk op de talrijke nieuwsgierigen scheen te maken. Men had amgekondigd dat Merlatti des avonds het voorzitterschap zou aanvaarden van een banket, dat te zijner eere zou worden gegeven. Om acht uur kwam Merlatti, leunende op twee zijner geneesheeren, in de zaal en nam plaats aan het hoofd van de tafel. Hij bleef in zijn fauteuil zitten gedurende twee uren, stom, zenuwachtig en vermoeid door de inspanning van de ontvangst der nieuws gierigen, misschien nog meer dan door het vasten, met de ai men slap langs het lichaam, en met een strakken wezenloozen blik voor zich uit starende. Men bood hem een kop bouillon aan, maar hij weigerde dievervolgens richtte hij zich met moeite een weinig in zijn stoel op en zei op Hauwen toon: »Ik drink op de Parijsche pers en op de doctoren, die mij ge durende mijn vasten hebben bijgestaan", waarna hij even zijne lippen in zijn glas doopte. Alles was nog niet geëindigdhij werd weer naar de receptiezaal gebracht, waar hij voor de derde maal werd tentoon gesteld. De opgehaalde som is zeer belangrijk geweest. Jammer voor Merlatti, dat hij van dit geld slechts een klein gedeelte krijgt, want de commissie, die gelast was met zijne bewaking, zal er haar aandeel van krijgen en het huren van de appartementen, waar hij verblijf hield, zal ook nog al in de papieren zijn geloopen. Merlatti denkt naar Napels te vertrekken om onder den zuidelijken hemel van Italië de krachten terug te krijgen, die hij door dit lange vasten heeft verloren. Een groote verkooping had te Newmarket plaats van volbloedpaarden, waarvan er zestien uit de nalaten schap van den Jockey Fred Archer afkomstig waren. Deze laatsten brachten te zamen bijna 48000 gulden op. In het geheel werd er op dien dag voor anderhalf millioen gulden verkocht. Een vierjarige merrie, de «Reine Margot", werd voor 3000 gulden het eigendom van den bekenden sportsman baron G. Springer te Weenen. Tusschen Luik en Liers is zooveel sneeuw gevallen, dat het spoorwegverkeer Maandagavond gestremd was. Door onmiddellijk met opruimen te beginnen en daar mede den geheelen nacht door te gaan. is het gelukt den dienst spoedig te kunnen hervatten. In Engeland is men op het denkbeeld gekomen, om aan jonggehuwden in hun huishouden, in plaats van een aantal onnoodige, maar kostbare zaken, de huishuur voor een zeker tijdsverloop ten geschenke te geven. De bloedverwanten treden in overleg met de moeder der bruiddeze kiest een geschikte woning, en de bloedverwanten betalen gezamenlijk de huur daarvan vooruit voor vijf, acht of tien jaren, al naar zij willen. Blijkbaar zijn, merkt de Amst. Ct. op, in Engeland bloedverwanten milder met hunne geschenken dan in Nederland. Hier zou in den regel voor het geld van al de presenten van familie en kennissen op zijn best een kwartaal van de huur kunnen betaald worden. «Bismarck's politieke testament", of «het geheime Pruisisch-Russisch verdrag", of «zeer belangrijke mede- deelingen uit de nagelaten papieren van een overledene" zijn er nog meer titels noodig om de nieuwsgierig heid van het publiek te prikkelen. De heer Faldre, de schrijver van een boekje dat de bovenvermelde titels draagt, scheen deze drie voldoende te achten. Dit boekje is niets minder dan het wereldkundig maken van een verdrag waarbij prins Bismarck en een onge noemde gevolmachtigde van Rusland hadden besloten de wereld te verdeelenhet oosten zou aan Rusland en het westen aan Duitschland behooren, terwijl in beide rijken de absolute monarchie zou heerschen. Als tegenmiddel dezer plannen beveelt de heer Faldre aan, een Engelsch-Fransch-Oostenrijk-Hongaarsch- Servisch-Bulgaarsch-Turksch verbond te sluiten, terwijl hij aan dit verbond een prachtig plan aan de hand doet om de wereld te redden. Het is toch gelukkig dat er in zulke moeilijke oogenblikken nog een man als Faldre is, die Europa van een wissen ondergang redt. Sir John Stokes, Charles de Lesseps en de heeren Anslijn en Provost, directeuren der Suez-kanaal- maatschappij, zijn den '16 December te Alexandrië aangekomen en hebben zich naar Cairo begeven, om met de Egyptische regeering een overeenkomst te sluiten over de verbreeding van het Suez kanaal. De heeren hopen Egypte op 4 Januari weder te kunnen verlaten. Te Saffron in Engeland is de vorige week Donderdag zekere Nicholson in den ouderdom van 104 jaren overleden. Hij was tot het laatste toe bijzonder levens lustig en wakker van geest. Onlangs gaf hij op zijn 104den verjaardag een gastmaal en speelde zijnen gasten ettelijke muziekstukken op de piano voor. Een beerenjacht. Hoe ongeloofelijk het ook schijnen moge, deze week heeft er een beerenjacht plaats gehad te Laxenburg bij Weenen. Het raadsel lost zich op als men weet, dat de Oostenrijksche kroonprins Rudolf verleden jaar twee beeren ten geschenke kreeg van den heer Tatartzy, directeur van het Carl-theater. Deze dieren zijn van de week in de bosschen losgelaten en werden er groote jachtpartijen georganiseerd, waaraan ook de hertog Philips van Coburg Gotha deel nam. De dag daarop volgde een faisantenjacht en de daar opvolgende dag werd besloten met een wilde zwijnen jacht. kunstnieuws7 Programma van het Concert der Afdeeling Zierikzee van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, op Dinsdag 28 dezer, 's avonds 8 ure, in de Concertzaal 1. Sonate in G (4 deelen)A. Rubinstein. Voor Piano en Viool. 2. Aria uit «Achilleus"M. Bruch. Voor Alt. 3. a. «Kol nidrei" (Hebreuwsche me lodie M. Bruch. b. LoureS. Bach. Voor Viool. 4. Ballade in GF. Chopin. Voor Piano. 5. a. RêverieH. Vieuxtemps. b. Fantaisie op Wagner's «Tann- hauser" Voor Viool. 6. a. «Es muszein Wunderbaressein" F. Liszt. b. «Der Engel"R. Wagner. c. «Von ewiger Liebe"J. Brahms. Liederen voor Alt. 7. a. BerceuseF. Chopin. b. «Si oiseau j'étais"A. Henselt. Voor Piano. 8. Allemande, Andante en Gavotte Fr. Ries. Voor Viool. Van -17-24 Deo. 1886. Geboren: Een zoon van C. de Mooij en H. M. Tuijtel. C. van de Zhnde en J. E. A. Douw. Overleden: J. van Tigchelhoven, 19 j., ongeh. z. P. Roedoe, 16 d., z. L. van den Boogerd, 40 j,, man van J. de Glopper. M. Roedoe, 19 d., z. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 23 Dec. 1886. Nederland, Werkelijke Schuld 2 »/2 pCt. 74Va dito dito 3 88Wa dito dito B'/z 983/1s dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 193'/* België, Spanje, dito Stad Antw. '74 3 99 Obligatiën Buitenl. 1869/70 4 625/8 dito dito 1876 2 Portugal, dito Buitenl. 1853/84 3 53I5/i. Rusland, Obl. Hope Co. 1798/1815 4 1011/% Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 84,3/ls 985/8 Obligatiën 1866 1000 5 dito 1860 2e L 100 4l/z 4 9113/i« 845/g Obl.-Leen. 1807/69 Staatsleening 1866 5 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 65 dito dito 5 65 3/„ dito in Zilver 5 65'/,, dito dito 5 657/S dito in Goud 4 Staatsleening 1864 134 Italië, Turkije, Inschrijving 5 94 3/, Obl. Alg. Schuld 1865 5 67 >lu Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 Mexico, dito 1851 3 Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 120 Baltische Spoorw. Aand. 3 57 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 949/,6 Poti Tiflis Obligatiën f 1000 5 Oostenrijk Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 61V. Amerika, Illin. Cert. van Aandeel 132 PRIJZEN VAN COUPONS. Oostenr. in papier ƒ20,I Russen in Z. R. l,09'/j dito in zilver - 20,02•/j J Amerik. Dollars - 2,47 Div. Eng. per -11,55 Papier - Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 23 Dec. 1886. Per Hectoliter. Jarige Tarwe Nieuwe dito 1886 Zomertarwe Rogge 1886 Maartsche Gerst 1886 Chevalier-Gerst Winter dito 1886 Zomer dito 1886 Haver 1886 Paardenboonen Witte boonen Bruine dito 1886 Schokker-Erwten Kleine dito '1886 Koolzaad f 6,40 a f 6,25 a - a - 5,15 a - 4,— a - 5,15 a - 4,a - 3,90 a - 2,00 a - 6.50 a - 8,35 a - 6,05 6,50 5^40 4,10 5,40 4,10 4,— 3,65 6,75 9,35 9,10 a - 10,10 a - 7,60 a - 7,85 Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 23 Dec. 1886. Boter laagste koers f 0,55 per 5 ons. hoogste - 0,60 5 Kip-Eieren laagste - 1,221/2 25 stuks. hoogste - '1,50 25 VAN in de CONCERTZAAL, 25 en 26 December e.l£. ('üaterdag en Zondag)12—3 y2 ure. Entree 25 Cent. DE JONGE, Corr. Griiimaave p. stuli -15 ct. doosjes van 3st. 40 ct. Chinoix 25 70 Mede verkrijgbaar bij de Heeren A. M. E, VAN DISIIOECK en A. C. DE MOOIJ, Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1886 | | pagina 3