lïïififflims» SCHOUWBURG TAN LIER. 'I Wis IBH Lilt TOL BIJ SCHUDDEBEURS. ROTTERDAM. BOUWLAND, Burgerlijke Stand te Zierikzee. VISITEKAAR TJES. Zaterdag 18 September, (Een Kroon voor den ouden Zeeman). AD VERTEN TIEN. en ter wille het degelijke spel van het gezelschap veel genoegen deed. Vooral moeten we ditmaal hulde brengen aan de verdienstelijke wijze, waarop de heer Mooi- Woensdagavond in het stuk »de Oude Korporaal" de rol van »de oude Korporaal" vervulde; de bijvalsbetuigingen, hem dien avond geschonken, waren dan ook met recht verdiend. Niet minder verdienstelijk was de wijze, waarop mej. Roos de rol van Geneviève en de heer Malherbe de rol van Lucien vervulde. Doch ook mevr. Meeuwissen komt een woord van hulde toe voor de uitstekende wijze waarop zij de rol van Mariotte tot haar recht deed komen, terwijl verder mevr. van Rossum in haar rol van Mina van Rantzberg, de heer I. van Lier in die van Picard en de heer André in die van Fochard op even uitstekende wijze medewerkten het stuk tot zijn volle recht te doen komen, daarin trouw bijgestaan door de overige leden van het gezelschap. Donderdagavond werd opgevoerd het Blijspel »Mensch, erger je niet!" een echt jolig en prettig kermisstuk, meer in overeenstemming met de vroolijkheid van het publiek dat zich buiten de tent bevond. Immers wanneer men zoo gezellig daar zittende, in de pauzen tusschen de verschillende bedrijven de luidruchtigheid en pret op straat kan hooren, gevoelt men zich onwillekeurig mede opgewekt tot vroolijkheid en pret en daaitoe is zulk een blijspel dan ook uitnemend geschikt. Het stuk werd, zooals we dat gewoon zijn, goed afgespeeldterwijl de zang ook niets te wenschen overliet. Ook thans waren de hoofdrollen weder in goede handen. Schoolnieu w s. Z. M. de koning heeft machtiging verleend aan dr. II. Japikse, om tegelijk met zijn ambt van leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Middelburg, dat van onderwijzer in de kennis der natuur aan eene openbare lagere school voor meisjes aldaar te bekleeden. Van -10-17 Sept. 1886. Geboren: Een zoon van J. Ver kaart en W. Gerloo. F. Brandenburg en L. Dorst. M. v. d. Schelde en P. v. Westenbrugge. L. Peute en M. Logmans. Ph. Schults en A. van Espen. P. Oudenbroek en B. J. van Dijk. A. J. Gilden en W. de Bie. Overleden: J. J. de Rijke, 2y2 m., z. C. M. C. Groeneveld de Kater, 5 jd. I. Moermond, 55 j., man van D. Boumans. R. P. Ermen, 17 d., z. J. D. Yerhage, 2 m., z. J. Jobse, 33 jweduwn. J. de Graaf, 3 m., d. C. J. Bogers, 35 j., ongeh. d. P. Roovers, 62 j.man van C. van As. 100 stuks voor 50, 60, 80 cent en één gulden, allen in net étui. Bovenstaande worden steeds geleverd ter Snelpers drukkerij van H. LAKENMAN te Zierikzeealsmede door den Boekhandelaar A. C. DE MOOIJ. Sluit beleeningen op Effecten van 50 en hooger. Geeft voorschot op solieden borgtocht. De rente van Deposito's voor '1 maand 3 per jaar. Standplaats Havenplein. TOT SLUITUVG VAST MET TOOM1KL, Op vereereml verxoeïc OorspronltelijK Tooneelspel in 5 bedrijven, door A. RUYSCH. Aanvang 8 ure. Bij het eindigen zijner Voorstellingen al- WS*™*» hier gevoelt zich de ondergeteekende genoopt, het geachte Publiek van Zierikzee en omstreken zijnen hartelijke» (lank te betuigen voor den groolen toeloop en bijvcd, wélke zijne Voorstellingen weder mochten ie beurt vallen. Hij hoopt zich die gunst ook voor het vervolg waardAg te toonen en roept ten slotte allen een hartelijk tot weerzienstoe. Hoogachtend UEd. Dw. Dienaar, A. VAN LIER, Tooneéldirecteur. dan een aantal vischjes van een tot nnderhalven palm lang te voorschijn. Die diertjes hebben den vorm van baars, maar bezitten schubben noch oogen. In den oogsttijd wordt door het landvolk heel wat visch gevangen. De laatste dwaasheid der jonge Amerikaansche dames bestaat in het gebruik van alligators als hondjes. Deze dieren worden zeer jong in de poelen van het zuiden gevangen en naar New-York gezonden, waar ze op de markt voor 1 a 2 dollars verkocht worden. Volgens de N. Y. World is de alligator van eene bekende schoone in Levington Ademe 14 duim lang, heeft hij een zilveren halsband om en volgt hij zijne meesteres, die hem aan een ketting houdt, als een hondje over straat. Op het Belgische badplaatsje Middelkerke, bij Ostende, zijn slechts twaalf badkoetsjes, terwijl op het drukste uur wel honderd badgasten in zee willen, en het gemeentebestuur verkiest het aantal badkoetsjes niet te vermeerderen. Maar een groot aantal badgasten weet het zonder badkoets te doen. Heeren, dames en kinderen trekken eiken morgen in badcostuum, met een waterproofmantel daarover heen, in optocht naar het strand, vooraf gegaan door een fluitblazer. Op het strand gekomen, gooien zij de mantels af, en gaan in zee voor de oogen der geërgerde badbedienden. Na het bad trekken allen in dezelfde orde weder naar het dorp, om zich thuis af te drogen en aan te kleeden. Felix Mendelssohn Bartholdy heeft onlangs het onder werp uitgemaakt eener studie van Dr. W. A. Lampadius. Hij handelt in zijn werk »Felix Mendelsohn Bartholdy, ein Gesammtbild seines Lebens und Werke," niet alleen over de werken van den toonzetter, maar ook over de persoonlijkheid van Mendelssohn. De schrijver haalt eenige staaltjes aan, waaruit zijn beminlijk karakter duidelijk spreekt. Dit heeft een zijner tegen standers Frans Liszt ondervonden. Deze kwam in Januari 1840 het-eerst naar Leipzig om een concert te geven. Door zijn zaakwaarnemer, die de geldzaak wat te sterk op den voorgrond stelde en eenige on gehoorde nieuwigheden had ingevoerd met de plaatsen in de zaal, was het groote publiek reeds te voren tegen hem ingenomen. Toen hij zich aan den vleugel plaatste werd hij niet met teekenen van bijval ver welkomd, maar sommige lieten zelfs een gesis hooren. Liszt wierp een leeuwenblik over de toehoorders en begon rustig te spelen, waarop zich na het einde van het eerste en van alle volgende stukken luide bijvals betuigingen lieten hooren. Maar toch/was eene nood lottige spanning tusschen den kunstenaar en het publiek merkbaar. Wat doet Mendelssohn? Hij gaf aan Liszt in de zaal van het »Gewandhaus" eene zeer schitterende soire'e, waartoe hij de halve muzikale wereld der stad uitnoodigde en niet slechts op het ambrozijn der muziek, maar ook op andere wijze rijkelijk onthaalde. Het was een feest op grootsche leest geschoeid, waarop Mendelssohn en -zijn echtgenoote op de aangenaamste wijze de rol van gastheer en gastvrouw vervulden. Deze nieuwe levensbeschrijving verklaart ook de liefde, die Mendelssohn van de musici en de leden der koren ondervond. Allerliefst was het" zoo verhaalt Lampadius wanneer hij de dames prees. Werkelijk, mijne dames,"" zeide'hij, wanneer een koor voor de eerste maal redelijk van stapel liep, »»zeer goed, voor de eerste maal recht goed, maar juist daarom zullen wij het nog eens overdoen."" Het geheele koor barstte in een vroolijk gelach uit en zong later met dubbele bezieling. Langer de noten aan te houden dan voor geschreven was, duldde hij niet, ook niet aan het slot van een koor. Waarom rust gij zoo lang op dezen toon, mijne heeren, daar staat een achtste, weg daar mede."" Eveneens stond hem het sleepen tegen. »»Mijne heeren - zeide hij eenmaal - let toch daarop, ook als gij te huis zingt, draagt nooit een lied voor zoodat men daarbij kan inslapen, zelfs geen wiegelied."" Een kolonel van de artillerie bezocht onlangs een buskruitmagazijn. Hij komt met een uitstekende pana- tella, pas opgestoken, voor de poort. «Hier mag niet gerookt wordenroept de schildwacht«Wat? «Hier mag niet gerookt worden! het is in strijd met de voorschriften!" «Flink zoo, mijn jongen! riep de kolonel, ik zal je ijver niet vergeten en de kolonel wierp de sigaar weg vóór hij naar binnen stapte. Nauwelijks was hij verdwenen, of onze maat raapte haar op en rookte ze met een vergenoegd gezicht verder op. KUNSTNIEUWS. Na hetgeen we reeds mededeelden aangaande de voorstellingen in den schouwburg van den heer van Lier, wenschen we nog met een enkel woord stil te staan bij dec opvoeringen van Woensdag en Donderdag. Beide avonden was de tent weer flink gevuld, hetgeen ons èn ter wille der gekozen stukken COMMISSARISSEN van den STRAATWEG van ZIERIKZEE naar BROUWERSHAVEN maken bij deze bekend dat de HEFFING van den TOL bij SCHUDDEBEURS bij inschrijving is te pachten voor den tijd van twee jaar, ingaande 1°. Januari 1887 tot Uit. December 1888. Inschrijvingsbiljetten worden ingewacht bij den tweeden ondergeteekenden (die de noodige informatiën geeft) tot 1°. October 188 6. Zierikzee, 31 Augustus 1886. Commissarissen voornoemd, Mr. J. M. ISEBREE MOENS, Voorz. DE JONGE, Secretaris. sr. b. Aan den aan te stellen TOLPACHTER wordt bij deze kennis gegevendat legen overeen te komen pachtprijs van den ondergeteekenden is te pachten: de numbre van 5 Heet. 03 Ares 30 Cent. in Gooijkens-STieuwland en ST©ordgouwes ('t zij geheel, 't zij gedeeltelijk.) Informatiën zijn te bekomen ten kantore van Jhr. W. M. H. DE JONGE. «MoiV Plaisir", 31 Augustus 1886.

Zierikzeesche Courant | 1886 | | pagina 3