Buitonland. niet wilde behouden. Beiden waren kalm en volgens het advies der New-Yorksche doctoren, die met den scheepsdokter van de Galand'' een consult hadden, konden zij ook gerust aan boord genomen worden. Echter sprong een der beide krankzinnigen op een Zondagmorgen, toen hij met de andere passagiers rustig op het dek was gezeten, over boord, en daar op dat oogenblik een stevige bries woei, was de drenkeling reeds in de diepte verdwenen, voor hulp geboden kon worden. De derde krankzinnige is Vrijdag avond met de «Caland" te Rotterdam aangekomen en Zaterdag ter beschikking van den Oostenrijkschen consul gesteld. In de kiosken te Rotterdam is verkrijgbaar de biographie van generaal Boulanger, den Franschen minister van oorlog, welke brochure in Frankrijk in de laatste dagen zoo druk besproken en bij duizendtallen verkocht is. Te Schermerhorn zal binnenkort een zendeling der Mormonen optreden. Deze was eenige jaren geleden schippersknecht aldaar, vertrok naar Friesland, huwde daar, maar verloor zijn vrouw, en ging kort daarop met Mormoonsche zendelingen naar Utah. Na vier jaren het Mormonenleven medegedeeld te hebben, is hij met twee anderen naar Nederland gezonden, om zoo mogelijk nieuwe aanhangers te winnen voor de leer van de «heiligen der laatste dagen." Op zijn verzoek heeft de eigenaar van het gebouw te Schermerhorn, dat vroeger als afgescheiden kerk dienst deed, hem vrijheid gegeven daarin een preek te komen houden. Uit de Lu tine" zijn Vrijdag opgehaald 77 Spaansche matten en 8 goudstukjes. Den volgenden dag werden aangebracht 9 goud stukken, 200 heele en kleine Spaansche matten, een zilverstukje, 7 koperen stukken, een zilveren horloge en een zilveren lepel. De commissaris van politie in de eerste afdeeling te Rotterdam maakt bekend, dat bij hem bericht is inge komen, dat de bankbiljetten in den aan het postkantoor gestolen brief, waarvan dezer dagen melding is gemaakt do navolgende nummers dragen, te wetende vier bankbiljetten ad f 00: BC 2318, AV 5761, AP 2144, AN 1635; en de vier bankbiljetten ad 40; CV 4652, CF. 3721, CF 6219, AX 9858 of wellicht BC 6633, BO 484, terwijl de nummers van het biljet van 400 niet bekend zijn geworden. Bij ontdekking van voren staande biljetten wordt aanhouding en bericht verzocht aan de le politie-afdeeling. Volgens bij de Regeering ingekomen bericht zal, by gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van Zuid- Australië als Britsche kolonie, van 20 Juni 1887 tot 1 Januari 1888, te Adelaide ecne internationale tentoonstelling gehouden worden op het gebied van mijn- on fabriekswezen, machinerieën, kunsten en wetenschappen, land- en tuinbouw. Tot het bekomen van inlichtingen worden belang hebbenden verwezen naar de volgende adressen, aan welke het prospectus voor de tentoonstelling is toe gezonden «het hoofdbestuur der Vereeniging tot bevordering van fabrieks- en handwerks-nijverheid in Nederland te 's Gravenhage" »het bewind der Vereeniging van en voor Neder- landsche industrieeelen" »het hoofdbestuur der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van nijverheid". Zaterdagavond te 9 ure landde te Scheveningen ter hoogte van de dames-baden een sloep, bemand door zes Belgische personen. Zij kwamen met een bootje van Ostende. Het scheepje had in volle zee een lek gekregen, en daar zij inzagen dat het zou zinken, zetten zij de sloep overboord en kwamen voor Scheve ningen terecht. Een hunner was naakt, terwijl allen ont daan waren van kousen en schoenen. Volgons hun zeggen zijn zij onderweg een logger gepasseerd, die geweigerd zou hebben de schipbreukelingen op te nemen. Door bemiddeling van de politie verschafte de Belgische consul hun klompen, kousen en een boezeroen. De Belgische gezant, baron d'Anethan en de secretaris der Belgische legatie waren Zondagmorgen in verband met deze landing te Scheveningen. Te 12 ure ver trokken de zes personen per stoomtram van de Holland- sche spoor naar Den Haag en van daar naar België. Er wordt op sommige kleine plaatsen vreemd met dc wet rond gesprongen. Zoo schrijft men uit Wor- merveer, dat daar do schutterijwet niet schijnt te bestaan. Hoewel 't eene gemeente is, waar dienstdoende schutterij moet zijn, ziet men er nimmer een schutter. Alle pogingen van de autoriteiten om hier de wet te handhaven leden tot heden schipbreuk, en vele die prijs stellen op gelijk recht, zien met leede oogen deze wetsverkrachting aan. Werkstaking onder schutterij-officieren. De officieren der d.d. schutterij te Deventer zullen, volgens de Zutf, Ct., met uitzondering van een 4-tal 2e luitenants, die nog schutterplichtig zijn, binnenkort een verzoek om ontslag indienen, daar geen hunner genegen is het commando over het bataljon op zich te nemen, en de heer J. A. Coldeweij heeft verzocht om eervol als kapitein-commandant ontslagen te worden, op welk verzoek echter nog geen beslissing is genomen. Te Keulen maakt men toebereidselen voor een waardige gedachtenisviering van den 300en geboortedag van Joost van den Vondel, die in November aldaar waarschijnlijk o. a. zal herdacht worden met een opvoering van zijn treurspel »Jephta". Een der hoofdleiders van deze beweging is dr. J. Fastenrath, de Spaansch-Duitsche dichter, lid der Maatschappij van Nederlandsche Letter kunde, die de Vondel zoowel als de Brederoó-feesten te Amsterdam bijwoonde. Ong el ukken, Kampen, Misdaden, enz. Een zelfmoordenaar, die er iets voor over hoeft! Te Spreier is onlangs een 32jarig man op den toren van den dom en op het kruis van de spits geklommen. Hier vuurde hij uit een revolver drie kogels op zich af en sprong tegelijkertijd uit den toren. Verpletterd viel het lichaam op het kerkplein. Eenige weken geleden was een inwoner van het gehucht Barnas, in den omtrek van Thueyts, verdwenen. Het openbaar gerucht wees zijn broeder als moordenaar aandoch deze bleef ontkennen, tot nu in zijn huis eenige stukken van het lijk des vermoorden gevonden werden, dat, naar het scheen, in stukken gehakt en den varkens voorgeworpen was. Verscheiden personen, werkzaam in het huis van het slachtoffer, zijn als medeplichtigen in hechtenis genomen. Een herdershond, die door een dollen wolf gebeten was, beet Vrijdag te Nizza dertien personen. Allen zullen onder behandeling van Pasteur gesteld worden. Frankrijk. De heer Camille Pelletan schrijft in de Justice over keizer Alexander en vorst Alexander o. a. het volgende: «Indien de republikein Grévy zich zoo eens had gedragen tegenover een neef, die aan het hoofd stond van een naburigen staat, welk eene uitbarsting van verontwaardiging zou er dan zijn gevolgd, welk eene geduchte coalitie om Europa te redden zou dan door de conservatieve hoven tegen hem zijn gevormd! Vorst Alexanders misdaad was, dat hij Servië had belet Bulgarije te verslinden en dat hij gehoor had Als een teeken des tijds wordt aan de Tijd mede gedeeld, dat een Amsterdammer onlangs in een paar bladen gelijktijdig twee advertentiën plaatste. In de eerste vroeg hij een keukenmeid, die een behoorlijken burgerpot kon kokenin de tweede eene juffrouw, bekfcvaam om een beschaafde opvoeding te geven aan verscheiden kinderen. Op de eerste advertentie ontving hij twee aanbiedingen van keukenmeidenop de tweede meldden zich aan vijf en zeventig «juffrouwen". Te Borger wordt reeds voor de tweede maal een jonge jachthond door een kat gezoogd. Voor eenige jaren had dit plaats bij zekeren dierenvriend, die een pasgeboren jachthond, die voor den waterdood bestemd was, mee nam en bij zijne kat te zoogen legde. Schoon het dresseeren wat moeielijker ging, muntte het dier later in 't gebruik uit door fijnheid van neus en door jachtlust ver boven zijne broertjes en zusjes. Thans werd, op dat voorbeeld afgaande, oen jachthond van zijne moeder genomen en bij een poes gebracht. Het hondje wordt a.s. Woensdag drie weken oud, zoodat de proof ook reeds als geslaagd beschouwd kan worden. De jonge hond drinkt nu zelf al melk met poes mede. Aardig te zien is het, wanneer poes met een muis voor haar pleegkind komt aandragen, zij dat kind niet in het begrip kan krijgen om het diertje op te eten. Zij heft dan zonderlinge geluiden aan en wil het hondje door allerlei streelingen tot eten aansporen. Kunst, Wetenschap en Letteren. De heeren prof. Rud. Stang, prof. Alberdingk Thijm en tlr, P. J. H. Cuypors hebben hun ontslag genomen als leden der commissie voor de kunstbelangen bij de «Internationale Kunstvereeniging" te Amsterdam. In het Rijksmuseum is men druk bezig om zalen in gereedheid te brengen voor de 35e openbare ten toonstelling van kunstwerken van levende meesters, welke om de drie jaren in ons land plaats heeft, en van 27 Sept. tot 30 Oct. te Amsterdam zal worden gehouden. Op de binnenplaats van het museum zijn negen aan elkaar grenzende zalen getimmerdde houten wanden worden met donker grijs orieans be kleed, terwijl linnen plafonds het noodige licht ge temperd toelaten. In de zaal van het prentenkabinet zijn vier kabinetten getimmerd, terwijl ook daar het bureau der commissie is. Na 7 September worden geen inzendingen meer aangenomen. Dezer dagen is voor 's Rijks museum te Amsterdam aangekocht een kunstwerk van Rombout Verhulst, in 1683 vervaardigd. Het is oen ongeveer 2 M. hoog beeld van wit Carrara-marmer, voorstellende «Juno" in staande houding, sierlijk gedrapeerdmet de linker hand houdt zij haar tuinca vast, in de opgeheven rechterhand heeft de godin een scepter. Aan hare linkerzijde staat de aan haar gewijde pauw. Het beeld is geplaatst op een arduinsteenen voetstuk. Dit beeld, dat langen tijd onbekend gebleven is, bevond zich, naar het D. v. Z. H. bericht, van ouds in een theetuin met koepel aan den Zuid-Oost Buitensingel te 's Hage, welk terrein indertijd door de firma Laurent Philips en Co. werd aangekocht en waarin deze firma hare werk plaatsen voor marmer- en beeldhouwwerken vestigde. Eenige weken geleden waren onderhandelingen aan geknoopt om het beeld voor buitenlandsche rekening te verkoopen, toen het museum-bestuur te Amsterdam zich met dc firma Philips verstond, om het voor ons land te behouden. Te Parijs stierf ecnigen tijd geleden een rentenier juist op den dag, dat zijne eenige dochter in het huwelijk zou treden. Natuurlijk werd deze plechtigheid toen uitgesteld. Een week later stierf ook de moeder van het meisje plotseling, zonder aan eenige ongesteld heid geleden te hebben. Dadelijk na de begrafenis bracht de bruidegom zijn meisje uit bet sterfhuis naar het huis zijner gehuwde zuster. Daar zou zij den huwelijksdag verblijven. Eenige dagen geleden wandelde het paar buiten. De bruidegom gaf zijn vreugde te kennen weldra zijn bruid als echtgenoot te zullen bezitten. Het meisje leunde teeder tegen hem aan on fluisterde: «Ja, en ons huiselijk geluk zal dan niet verstoord worden, noch door geldquaesties, noch door inmenging van vreemdendaarom heb ik mijne ouders vergiftigd." De bruidegom dacht eerst aan een misplaatste grap, doch later vertelde het meisje hem alle bijzonderheden. De jonge man deed aangifte bij de politie. De lijken werden opgegraven en rnen vond blauwzuur in het lichaam. Het meisje is gevangen genomen. Op verzoek gingen twee agenten van politie naar de Palmgracht te Amsterdam, waar een graveur zich met cyankali had vergiftigd, hetgeen gezien was door zijn knecht. Vooraf had. hij getracht zich op zijn aan beeld het hoofd te pletter te stooten. Nadat door particulieren tevergeefs naar geneeskundige hulp was gezocht, is de lijder in een rijtuig naar het gasthuis vervoerd en daar onder behandeling gebleven. De geneeskundige verklaarde, dat dé toestand van den patiënt levensgevaarlijk is. Gewoonlijk heeft hij het vergift in huis, als benoodigd bij zijne werkzaamheden een stopflesch met het vocht is bij de politie gedepo neerd. Volgens zijne vrouw moet hij meermalen zonderlinge invallen hebben gehad. Een dubbele doodstrijd. In een buis op de Prater te Weenen woonden de Oostenrijksche geleerden den doodstrijd bij. van twee aaneengegroeide broers, Jan en Jacob Tocci, die in al de landen der wereld weiden tentoongesteld. Jan had eenige dagen geleden ruzie gemaakt met zijn broêrde ontroering, door den twist veroorzaakt, heeft hem in een slaap doen vallen, die, naar het oordeel der geneesheeren, met den dood zal eindigen. Daar zijn broêr Jacob eens een professor heeft hoeren zeggen, dat de twee aaneengegroeide kinderen te zanien moeten sterven, zoo is hij doodelijk verschrikt en weent onophoudelijk bij de gedachte dat hij alle óogenbjikken den geest kan geven hij geniet de beste gezondheid ter wereld. De twee ongelukkigen tellen slechts 10 jaar. De ouders, rijke Oostenrijksche boeren, hadden hunne kinderen aan Barnum verkocht voor 30,000 fr. jaarlijksche rente. De twee broeders moesten dezer dagen naar New-York vertrekken. Vader en moeder Tocci zullen zich echter kunnen troosten over dit verlies. Zij hebben sedert jaren een contract geteekend met het anatomisch museum te Londen, waaraan zij de lijken hunner kinderen afstaan. Zij zullen hiervoor de kleinigheid ontvangen van 8000 pond sterling. Een dubbele moord bracht Vrijdag het plaatsje Recklinghausen in beweging. Een werkman stak met een dolk een collega, met wien hij in vijandschap leefde, en zijn vierjarig zoontje. Het kind was oogen- blikkelijk dood, de vader leefde nog weinige oogenblikkem Onder een marsch werden drie soldaten te Bayreuth door een zonnesteek getroffen. De eene stierf, terwijl de toestand der beide anderen zorgelijk is.

Zierikzeesche Courant | 1886 | | pagina 2