BIJVOEGSEL van Woensdag 14 Juli 1886. BIJ DE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD ZIERIKZEE, ZIERIKZEESCHE GQURA1T TE gehouden den 10 Juli IS 86. Voorzitter Mr. J. P. N. Ermerins, Burgemeester. Afwezig zijn bij de opening der vergadering, de heeren Mulock Houwer en de Looze, volgens mededeeling van den Voorzitter buiten de gemeente, en de heeren Goemans en van Kinschot, die later ter vergadering zijn gekomen. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. De heer Goemans is in de vergadering gekomen. De Voorzitter deelt mededat zijn ingekomen 1°. drie brieven van de Gedep. Staten, houdende berigt van de goedkeuring der raadsbesluiten a. van 18 Junij 1884 tot verkoop van een pad aan A. Plaum en J. Schil- lemansi. van 26 Mei 1.1. tot uitgifte van grond in erfpacht aan G. Achterbergc. van 9 Junij 1.1. tot af- en over schrijving van - en op posten der genleentebegrooting voor 1885. Voor kennisgeving aangenomen; 2°. de rekening over 1885 van de bewaarschool voor minvermogenden. Gesteld in handen van de heeren Zuurdeeg, Goemans en W. A. Ochtman, tot onderzoek en verslag; 3°. een verzoekschrift van den heer M. Couvée Jr., leeraar aan de Hoogere Burgerschool, om tijdelijk te worden ontheven van het onderwijs in het regtlijnig teekenen aan de Hoogere Burgerschool en dit op te dragen aan den leeraar B. W. Mondt, die bereid is dit op zich te nemen. Gesteld in handen van Burgem. en Weth.om daarop het gevoelen in te winnen van de Commissie van toezigt en den Inspecteur voor het Middelb. Onderwijs. De heer van Kinschot komt in de vergadering; 4°. een verzoekschrift van de Maatschappij voor Oester teelt te Zierikzee, om vergunning te bekomen tot het leggen van pannen in de Nieuwe Haven, van het haven hoofd tot aan het Luitje, ter uitoefening van de kunst matige oesterteelt, waartoe bij de nu van bracht zijnde bepaling op het bevaren der haven door stoombooten beter kans van slagen schijnt te bestaan dan vroeger, zoodat men op nieuw de proef zou willen nemen. Namens Burgem. en Weth. stelt de Voorzitter voor, de gevraagde vergunning te verleenen tot den 30 April 1889, tegen eene pacht van ƒ10 'sjaars, onder eenige voor waarden, die in het belang der gemeente en van de scheepvaart noodig worden geacht. Na eenige bespreking, die tot nadere aanvulling der voorwaarden leidt, wordt het voorstel van Burgem. en Weth. zonder hoofdelijke stemming aangenomen; 5°. kennisgevingen van G. van Maanen en J. de Kruijter, dat zij wegens vertrek uit de gemeente aanspraak hebben op afschrijving van hoofdelijken omslag. Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt besloten, afschrijving te verleenen aan G. van Maanen voor 0,70 en aan J. de Kruijter voor 5,60 6°. de door den Gemeente-Ontvanger opgemaakte staten van oninbare posten van de hondenbelasting en den hoof delijken omslag over 1885. Deze staten, respectivelijk ten bedrage van 30,73 en 402,66, worden onveranderd vastgesteld; 7°. een brief van den Ingenieur van 's Rijks Waterstaat te Goes, dat de Regering bezwaar maakt tegen de in het raadsbesluit van 12 Mei 1.1. tot uitgifte van grond in erfpacht aan den Staat opgenomen voorwaardedat de gemeente bevoegd is te allen tijde den grond tot zich te nemenindien zij dien in het publiek belang mogt noodig hebbenmits een jaar te voren opzegging doende. Hij verzoekt, die voorwaarde te doen vervallen. De Voorzitter zegt, dat Burgem. en Weth. aan deze voorwaarde niet zooveel gewigt hechten dat zij op het behoud daarvan willen aandringen en daarom voorstellen, die te doen vervallen en het besluit op nieuw vast te stellen. Dienovereenkomstig wordt besloten. Door den heer Schneiders wordt namens de daartoe benoemde Commissie verslag uitgebragt 1°. omtrent de rekening van den Straatweg tusschen Zierikzee en Brouwershaven over 1885. De Commissie merkt op, dat zij in de optelling dei- ontvangsten eene vergissing heeft ontdekt, waardoor deze 0,20 te laag zijn gebragt. Zij stelt voor, de rekening verbeterd vast te stellen in ontvang op 2757,47, uitgaaf d 2497,64, met een goed slot van 259,83. Aldus besloten 2°. omtrent de rekening van het Harmoniegezelschap sKunst en Eer" over hetzelfde jaar. De Commissie adviseert tot vaststelling dezer rekening op de voorgedragen cijfers, n.l. met een ontvang van 488, uitgaaf 522,18, en een nadeelig saldo van 34,18. Dienovereenkomstig wordt besloten. De heer van Manen brengt verslag uit namens de daartoe benoemde Commissievan het onderzoek der voorstellen van Burgem. en Weth. 1°. tot wijziging dei- Verordening op het openbaar lager onderwijs, noodig geworden door de reorganisatie der Meisjesschool, strek kende tot regeling van de toelating van leerlingen op die school2°. tot wijziging der Verordening op de heffing van schoolgeldstrekkende tot het invoeren van een uniform schoolgeld op alle klassen van de Meisjesschool van 30 in het jaar en voor minvermogenden van 15. De Commissie adviseert tot aanneming dezer voorstellen, behoudens enkele wijzigingen, hoofdzakelijk de redactie betreffende. De beide voorstellen worden daarop overeenkomstig de wettelijke formaliteiten met algemeene stemmen vastgesteld met eenige wijzigingen, deels door de Commissie, deels door den Voorzitter voorgesteld. De heer van Kinschot verlaat de vergadering. De openbare vergadering gaat in eene beslotene over. Heropend zijnde, wordt zij na omvraag dadelijk dooi den Voorzitter gesloten. Snelpersdrukkerij van H. LAKENMAN te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1886 | | pagina 5