Z1ERIKZEESCHE COURANT. voor het arrondis- sement Zierikzee. Zaterdag 3 Juli. 89ste jaargang. 1886. No. 49. NIEUWS- en ADVERTENTIE-BLAD 1ES. 80 cent gebracht door jonden vechten draaierij. Het De marken- zooals Rem- met Jaarbij vermeld pr den Boelch. nog niinmer pOO Pakketten 103 56"/,, «13/ft 1031/,. 903/,, -102 961 893/j fZ'/i 6613/,, 675 9 68 95i/s 9 703/,, 995/8 9 203/4 9 1213/ 9 6115/, 9 97l/2 9 9911/„ 1011/,, 9 623/la f 1,15'/, - 2,44 Deze Courant verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND, uitgezonderd op FEESTDAGEN. Prijs per drie maanden f 1,-. Franco per post f 1,-. Afzonderlijke nommers 5 Cent, met Bijblad 10 Cent. PRIJS DER ADVERT ENTIEN: Per gewone regel '10 Cent. Huwelijks-, Geboorte- en Doodberichten van 16 regels 60 Cent. Dienstaanbiedingen van '1-5 regels, mits contant betaald, 25 Ct. Alle stukken, (le redactie betreffende, gelieve men uiterlijk een dag voor de uitgave in te zenden aau den uitgever II. LAKENMAN. Binnenland. Z IpR I K Z E E2 Juli 1 88 0. Ged. Staten van Zeeland stellen aan de Prov. Staten van dat gewest voor, te besluiten den afstand der palen, bedoeld bij art. 32 litt. b der wet tot regeling- der jacht en visscherij, voor de eendenkooi, welke J. W. del Campo, genaamd Camp, te Utrecht, in den Anna Jacobapolder (gemeente St. Philipsland) wenscht op te richten, te bepalen op 625 meter, gemeten uit het midden der eendenkooi, zullende rondom die kooi minstens 8 palen, die 2 meter boven den grond of het water (zomerpeil) uitsteken, op gelijke afstanden moeten worden geplaatst. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland wordt voor gesteld om gedurende 5 jaren uit de provinciale fondsen jaarlijks een subsidie van f 500 te verleenen aan de »Vereeniging de Ambachtsschool" te Middel burg, onder voorwaarde, dat jaarlijks een verslag van den toestand der vereeniging overgelegd worde, alsmede dat gedurende dat tijdvak jaarlijks gelijk subsidie door de gemeente Middelburg worde verleend. Tengevolge van het aanhoudend gure en regen achtige "weer zijn de vooruitzichten van de Zeeuwsche landbouwers op een gunstigen oogst langzamerhand minder geworden. De veldgewassen zijn in de maanden Mei en Juni meer achter- dan vooruitgegaankou en nat beletten den groei en de vruchten hebben een geelachtige kleur aangenomen. In hoeverre de warmte der laatste dagen een gunstige verandering zal blijken teweeggebracht te hebben, is moeielijk te zeggen, maar de warmte is daartoe wel wat laat gekomen. De door den geluidkundige, den lieer J. Lefèbre uit Den Haag, op den berm van den zeedijk aan de buitenhaven te Vlissingen eenige maanden geleden geplaatste kunstmisthoorn is definitief afgekeurd en van zijn standplaats verwijderd. Ten bewijze dat de prijzen der landerijen nog niet overal zoo sterk zijn gedaald, meldt men uit Zeven huizen, dat een woning met ongeveer 15 bunders gewoon wei- en bouwland in de vorige week publiek verkocht is voor f 22000. Opmerking verdient wat Domela Nieuwenhuis in het laatste nummer van zijn blaadje zegt van de oproerige aanplakbiljetten «Natuurlijk is men weer dadelijk klaar om te zeggen dat dit door en van socialisten is geschied!" Als advocaat van Domela Nieuwenhuis, die in hooger beroep komt, wordt genoemd de heer Mr. I. van Gigh. De sociaal-democraat Belderok, colporteur van het blaadje van Domela Nieuwenhuis, is gisterennacht omstreeks 2 ure op heeterdaad betrapt, terwijl hij groote oranjekleurige biljetten aan het Paleis van Justitie te Amsterdam aanplakte. Bij onderzoek bleek, dat hij nog '106 exemplaren van die biljetten bij zich had. Hij is oogenblikkelijk gearresteerd door de rijksveld wachters A, Verbraak en J. W. F. van Schuijlenborg, die,—op last van den officier van justitie, op een schuit in de Prinsengracht hadden post gevat. Reeds ge durende enkele nachten hadden zij van daaruit een waakzaam oog gehouden, wijl reeds vóór enkele dagen een smaadschrift tegen het Paleis van Justitie was aangeplakt. Bij het graven van een diepen kuil voor een alge- meenen regenwaterbak te Ferwerd heeft men eene groote hoeveelheid menschengeraamten opgedolven, bijna allen in volkomen gaven toestand, niettegen staande men zekerheid heeft, dat de plek in geen 300 jaren geroerd is. Men deelt aan liet Niêuwsbl. voor Nederland mede: De heeren Rothschild, de bankiers aan wie onze conversie is opgedragen, hebben, naar men te Amsterdam algemeen verneemt, aan de geëmploieerden van het grootboek der Ned. schuld een geschenk gegeven van f 60,000, als vergoeding voor de vele werkzaamheden, welke de conversie aan die inrichting zal veroorzaken. Bij kon. besluit van 22 Juni, is aan den Bond van schutterij-officieren in Noord-Brabant eene bijdrage van f 500 toegekend, uitsluitend voor den aankoop van prijzen bij den van wege dien Bond op 25, 26 en 27 Juli e.k. te Bergen op Zoom te houden schiet wedstrijd voor schutterij en weerbaarheid. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zwolle is tot den minister van waterstaat een adres gericht, waarin adhesie wordt betuigt met de van andere zijde bereids geuite 'wcnschen tot het brengen van eenige wijzigingen in de algemeene voorschriften voor de uitvoering en het onderhoud van werken onder beheer van 's ministers departement, die ook bij aanbestedingen door gewestelijke of plaatselijke bestuurders of door particulieren in den regel tot leiddraad worden genomen. Naar het Vad. verneemt, vertrekt de heer Van Schermbeek, hoofdcommissaris van politie te 's Hage, dezer dagen naar Engeland, om deel te nemen aan het congres tegen de prostitutie. De Hollandsche Gasfabriek, te Amsterdam gevestigd, deelt over het afgeloopen boekjaar, waarvan gedurende 10 maanden gas werd geleverd, 30 pCt. dividend uit. De directie werd in de deze week gehouden algemeene vergadering gemachtigd, in overleg met commissarissen, de vennootschap te ontbinden op het tijdstip door hen geschikt te achten." Er zal een regeling worden getroffen tusschen de gemeente Amsterdam en de Imperial Continental Gas-Association, waarbij de hangende quaestie der nazuivering in der minne wordt geschikt. De regeling loopt over verschillende onderwerpen, maar dat der nazuivering is hoofdzaak, en de Imperial heeft te kennen gegeven, daarvan af te zien. In hoeverre het gas het ammoniak-gehalte zal hebben dat bij de concessie is voorgeschreven, zal nader moeten blijken. Het duiken naar goud op het wrak der »Lutine" zal beginnen zoodra wind en water dienen. Alle instrumenten zijn thans gereed, en de stoomschelpen- zuigers kunnen elk geschikt oogenbük zee kiezen. De landmerken op Vlieland en Terschelling zijn alle herplaatst en gedeeltelijk vernieuwd. De heer J. E. N. baron Schimmelpenninck van der Oye heeft zijne benoeming tot lid der Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Utrecht aangenomen. Tot vader en moeder in het Weeshuis te Sommels- dijk zijn benoemd de heer J. Ende en echtgenoote te Renkum. Het voornemen bestaat om te Roermond een monu ment te plaatsen op het graf van mgr. Paredis, den onlangs overleden bisschop. Als regel wenscht de commissie voor de nood lijdenden in Noord-Brabant te stellen, dat degenen, welke meer dan f 800 vermoedelijk inkomen hebben, geen vergoeding ontvangen en, in evenredigheid van de ontvangsten, voor vergoeding in aanmerking zullen kunnen komen: personen met een vermoedelijk inkomen van f 600 tot f 800 voor V3» met een vermoedelijk inkomen van f 400 tot f 600 voor 2/z en met een vermoedelijk inkomen van f 400 of minder voor het geheele bedrag der opgegeven schade. De schadevergoeding zal door tusschenkomst van de burge meesters der geteisterde gemeenten worden uitbetaald. De burgemeesters zijn uitgenoodigd de collecte te doen houden vóór 12 Juli. Voor de in het Oranjepark te Utrecht 31 Juli a.s. te houden bloemententoonstelling zijn prijzen uitgeloofd voor: de twee schoonste Oranjeboomen met vrucht; twee Kroon-Laurierentwee piramiden id.twee Phormium Tenax; de schoonste verzameling van twaalf Coniferen in verscheidenhedentwaalf groote Aucuba's in kuipen of potten24 Stam-fuchsia's in bloei, in verscheidenheden mozaïk-vak van Pelargoniums Zonale in bloei, 2% meter in doorsnede; 100 bloeiende Fuchsia's, in verscheidenheden; 50 dubbel bloeiende Fuchsia's in verscheidenheden 24 bloeiende Stamrozen 100 bloeiende Knol-Begonia's; een mozaïk-perk van bontbladige Pelargonium Zonale, 2x/2 meter in door snede; een bloementafel met fraaie bloeiende planten gevuld, en de schoonste Bouquet. F. H. Lieze is door het Gerechtshof te Amsterdam tot 5 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Men schrijft uit den Haag aan de N. R. Ct.: De reeds zoo dikwijls als «aftredend" gedoodverfde minister van waterstaat schijnt vóór zijn eventueelen aftocht nog gewichtige plannen te willen uitvoeren. Men spreekt hier toch van eene nog al belangrijke hervorming in het rivierbeheer. Het le en 2e rivier district zou weder onder één hoofdingenieur worden vereenigd. Anderen beweren, dat het niet op eene vereeniging der twee districten zal uitloopen, maar eene overbrenging van den zetel dier besturen naar het middenpunt der respectieve rivieren verwacht wordt. Het bestuur van de boven-riviei'en zou le Arnhem, dat van de beneden-rivieren te Rotterdam of Dordrecht gevestigd worden. Dit is zeker, dat de zetel dier besturen te Arnhem en te Rotterdam of Dordrecht, dat is juist in het middenpunt der rivieren, die onder hun beheer staan, beter op zijne plaats zou zijn dan in den Haag, waar, behalve de minister, nog zetelen de hoofd-inspecteur en twee inspecteurs. Dinsdag hield in «Eensgezindheid" te Amsterdam de Ned.-Ind. Spoorweg-maatschappij eene gewone algemeene vergadering. Er waren 101 aandeelen vertegenwoordigd, uitbrengende 50 stemmen. De ver gadering werd geleid door den heer A. W. van Eeghen. De balans werd goedgekeurd en het dividend bepaald °P Va pCt., zijnde f 75 per aandeel. Ter vervulling der vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van den commissaris, den heer J. J. van Kerkwijk, werden, behalve deze, nog voorgedragen de heeren L. J. W. van Rouveroy en mr. R. van Rees. Op de vraag van den heer I. D. Fransen van de Putte, waarom de directie niet getracht bad de lijn Buiten- zorg-Tandjong-Priok in handen te krijgen, antwoordde de voorzitter, dat over de rentabiliteit van die lijn nog geen oordeel kon geveld worden, maar dat de raad van beheer met de regeering in onderhandeling was getreden. terikzee.

Zierikzeesche Courant | 1886 | | pagina 1