TE PACHTEN: ONNAVOLGBAAR. Burgerlijke Stand te Zierikzee. "advertentien. VISITEKAARTJES. VERGADERING 7 H. 0640 c.A. Bouwland 5 H. 4090 c.A. Weiland THEEHANDEL! het boren. klijke den fi or eni ng ,nciën vraag De dden, ieden eren, taart 3n in ndere lader hun aagt, JJioen p'Ieroi dan fr. ieden tsche priies ische erlies wel ngen. inder s ge- Dit toyen ie en k te ingen E^oord Bi 13 egen t de zijn, Aan •gens werd Kis op corps r de haut neur it de ngen bani- rtien dat agen den enen ■iken, niet voor le te 'chto houd den in de aan onne orbii rerk- ting acht De reeft rater ngen gang Op der gnie rwijl penis 'khof den olitie ■oode bij weigering of verzet, na de door de wet voorgeschreven opeiscbing, de menigte met geweld uiteen te drijven. Van verschillende kanten trokken de anarchisten in optocht naar het kerkhof, waar tegen den middag zeker 3000 personen bijeen waren. Burger Alemaue opende de rij der redevoeringen met een verheerlijking der gedoode Commune-mannen. Hem volgden burger Chafcert, burger Joffrin en een reeks anderen, die allen ongeveer hetzelfde vertelden. Om half een kwam burger Vaillaut, lid van den Parijschen gemeenteraad, gevolgd dooi- deputaties van-de Intransigeanl en de Cri clu peuple. De orde werd niet gestoord, noch tijdens den optocht, noch op bet kerkhof. Tegen den middag kwamen een paar troepjes, elk met een roode vlag, doch de politie nam deze vlaggen terstond in beslag. Een der vlaggen werd gedragen door den student in de pharmacie Normand, die onlangs bij de ongeregeld heden in de pharmaceutische school de eerste rol speelde. Op het oogenblik is de zoogenaamde prinsen-quaestie het vraagstuk van den dag. Men weet, dat de felste republikeinen er steeds op uitgeweest zijn om de leden van vroeger geregeerd hebbende geslachten uit Frankrijk te verwijderen, ten einde hun niet de gelegenheid te geven van het een of ander toeval gebruik te kunnen maken het koningschap weder te herstellen. Herhaalde malen is een voorstel tot uitzetting bij de Kamer ingedienddoch nog steeds zijn de verschillende kabinetten in staat geweest het voorstel te doen afstemmen. Het huwelijk van de oudste dochter van den graaf van Parijs met den kroonprins van Portugal heeft opnieuw de uitwijzing der prinsen ter sprake gebracht en zooals men verzekerde, zou dit onderwerp in deze zitting van de Kamer van Afgevaardigden behandeld worden. In den ministerraad heeft het reeds een punt van bespreking uitgemaakt en bet debat moet zeer levendig geweest zijn. De ministers Goblet en Lockroy zijn voor de uitwijzing, terwijl de overigen, met den heer De Freycinet aan het hoofd, de zaak niet ter hand willen nemen. De leiders der verschillende groepen hielden Maandag bijeenkomsten om de quaestie te bespreken en een groot deel der republikeinen wil den Minister De Freycinet noodzaken, dat hij zijne belofte, welke hij eenige maanden geleden gedaan heeft, de prinsen te zullen treffen, wanneer zij voor het land gevaarlijk zouden worden, nakome. Intusschen heeft De Freycinet door de bladen, die tot hem in betrekking staan, laten weten, dat zijn gevoelen is, dat men thans niets tegen de prinsen van Orleans kan doen, daar zij op het oogenblik niets misdaan hebben. Met belangstelling wordt de wijze tegemoet gezien, waarop de premier het voorstel om de prinsen van Orleans uit te wijzen, zal bestrijden. Oostenrij k-Hongarij e, In de hoofdstad van Hongarije hebben ernstige onge regeldheden plaats gehad. Gedurende verscheidene uren was de stad in de macht van een oproerige menigte, welke voor daden van geweld niet terugdeinsde. De studenten der universiteit, gevolgd door een troep straatloopers, vatten post voor het huis van generaal Janski, waar zij de ruiten inwierpen. Den 24 sten Mei den verjaardag van de bestorming van Ofen door de Hongaren had de generaal een krans gelegd op het graf van eenige Oostenrijksche officieren, die bij de verdediging sneuvelden. De Hongaarsche heet hoofden beschouwden dit als eene uitdaging, en ant woordden met deze demonstratie. De politie dreef de oproermakers spoedig uiteen, doch den volgenden dag werd de demonstratie voor het gedenkteeken van generaal Heintzi herhaald. De politie liet ook toen niet op zich wachten, dreef de menigte uiteen en nam de belhamels in hechtenis. De keizerin, die te Pest vertoefde, is onmiddellijk vertrokken. In het Huis van Afgevaardigden werd de minister Tisza over het gebeurde geïnterpelleerd en deze ant woordde, dat eene demonstratie welke het nationaal gevoel beleedigde, niet had plaats gehad. Hij moest overigens erkennen, dat de wijze, waarop de manifestatie was geschied, weinig tact verried, daar er geen reden bestond een daad van piëteit te kleeden in een vorm, die van de tot dusver gevolgde wijzen geheel afweek. Elke burger, en vooral militairen, moest alles vermijden wat tot eene verkeerde uitlegging aanleiding kon geven. De minister hoopte, dat dergelijke manifestaties zich niet meer zouden herhalen. Bulgarije. De verkiezingen in Oost Rumelië zijn gunstig voor vorst Alexander uitgevallen. Te Jenizagra viel een hoop volk de soldaten aan, die de orde voor het stembureau moesten handhaven. De soldaten gaven vuur en eenige personen werden gedood. Te Kavaldy zijn de verkiezingen tot Zondag uitgesteld, tengevolge van een verschil van meening tusschen de autoriteiten. Denemarken. JL"* Bij gelegenheid van zijn 25jarig huwelijk ontving de heer Berg, voorzitter der Kamer, in de gevangenis eene deputatie, die 80,000 personen vertegenwoordigde en hem een prachtig geschenk in zilver, benevens 50,000 kronen aanbood. De dag werd overal in het land gevierd. Balkan-Schiereiland. De plaats gehad hebbende schermutselingen nabij de grens tusschen de Grieksche en Turksehe troepen zullen geene ernstige gevolgen hebben. De Turken ontkennen, dat zij het eerst de Grieken hebben aan gevallen, en in de circulaire, waarin zij dit ter kennis van de mogendheden brengen, deelen zij mede, dat wanneer Griekenland den datum voor de ontwapening wil vaststellen, Turkije zich haasten zal van zijn kant zijne troepen op hetzelfde tijdstip terug te trekken. Aan dit verzoek is door de Grieksche regeering met den meest prijzenswaardigen spoed voldaan. Het officieele regeeringsblad bevat een koninklijk besluit, waarbij de onmiddellijke afdanking wordt gelast van drie categorieën reserven, en een week later van een andere categorie, omvattende drie klassenin het geheel ongeveer 50,000 man. Bevelen zijn gegeven om de troepen van de grenzen terug te trekken, en er alleen de gewone garnizoenen te laten. Gemengd Buitenlandseh Nieuws. Het loonverlies tengevolge van de jongste werk stakingen in Amerika wordt geschat op 2,802,000 d. (f 7,005,000). Het niet kunnen voldoen aan contractueele verplichtingen door de patroons had een totaal verlies tengevolge van 2,105,000 dollars 5,262,500). Nieuwe contracten en bestellingèn tot een gezamenlijk bedrag van 25,000,000 d. (f 62,500,000) moest men uit vrees en onzekerheid laten glippen. Dit gebeurde hoofdzakelijk in de steden in het bouwvak en aanverwante bedrijven. ZËJCTÏJÖlNaEN. VERTROKKEN. ZIERIKZEE. 27 Mei. »May Flower", kapt. Fraser, naar Sunderland. Van 21-28 Mei 1886. Geboren: Een zoon van C. van der Welle en A. Fluijt. dochter M. Bienefelt en J. de Bakker. Gehuwd: A. Rodoe, 22 j., j.m. en H. Verboven, 19 j., j.d. A. van den Hamer, 24 j., j.m. en A. van Popering, 27 jM j.d. B. A. Kramer, 24 j., j.m. en A. C. de Graaij, 20 j., j.d. Overleden: J. Kooman, 48 j., ongeh. z. W. Smit, 67 j., weduwn. H. Slotemaker, 64 j., man van J. W. Trieselaar. 100 stuks voor 50, 60, 80 cent en één gulden, allen in net étui, Bovenstaande worden steeds geleverd ter Snelpers drukkerij van H. LAKENMAN te Zierikzeealsmede door den Boekhandelaar A. O. DE MOOIJ. der Zierikzeesche Liberale Kiesvereeniging op Maandag 31 Mei 1886, des avonds precies ten 8 ure, ten huize van den Heer W. KANAAK. Te behandelen: 1°. Beraadslaging over een candidaat voor het lid maatschap der 2de Kamer S.-G. 2°. Benoeming van afgevaardigden naar de algemeene vergadering der Centrale Liberale Kiesvereeniging. 3°. Debat over de volgende stellingenin te leiden door den Heer Heuse: I. De Staat moet zijne lijdelijke houding tegenover de sociale quaestie laten varen. II. Zijn optreden ten deze zij allereerst en voornamelijk preventief. III. Ook rechtstreeksche inmenging van den Staat tot oplossing van het vraagstuk mag niet worden buitengesloten. IV. Vóór alle dingen is daartoe noodig zoo danige wijziging der kieswetdat de meest mogelijke uitbreiding aan het kiesrecht gegeven worde. Het Bestuurt C. VAN DER VLIET, Voorzitter. Mr. J. MOOLENBURGH. J. H. C. HEIJSE. Mr. A. J. F. FOKKER, Secretaris. gelegen onder de gemeente Zierikzee aan Grind en Kooiweg, Sectie D No. '122—'126 (O. M.1 16 Gem, 284 R.) en (waarin één perceel JBoixwlaiad.) aldaar aan Hooi- en Jannisseweg, D 139, 140, 593, 594 (O. M.' 12 Gem. 293 R.) Beide tot vooven oogst en November 1886 in pacht bij W.M VAN WESTEN te Zierikzee. Information zijn te bekomen ten kantore van Jhr. W. M. H. DE JONGE te Zierikzeewaar inschrijvingen (desgevergd met borgstelling) worden ingewacht tot 1 Juli 1886, J AN VAN REES &ZOON, THEEHANDELAREN te Zwolle, stellen hunne THEEËN, uitmuntend door krachtgeur en waterhoudendheidin verzegelde pakjes van 4, 2% en 5 ons, voorzien van stempel, prijs en nommers verkrijgbaar bij «X. BAL te Zierikzee (St. Domus» sti'aat, naast de Bewaarschool), alwaar gratis prijscouranten te bekomen zijn. Vroolijk Pakket voor f 1,50. Naar buiten 1,70. 1. Oliansoixnetten, Aneecloteii, Extempores enz. Oorspronkelijk bijeengebracht door P. BOAS, bevattende o. m. de Gedichten, Voordrachten etc. De wereld is een speeltooneel. Twee honden vechten om een been. Menschenhaat en berouw. De gekwetste Uhlaan. Bij de capitulatie van Sedan, 't Is draaierij. Het laatste oogenblik van een Republikein bij het bombardement van Parijs. De losbol. De Kamenier. De marken- tenster enz. enz. 2. .A-llerlcottclig^st© en snaaksclie voorvallen, zeer geschikt om zich minstens half ziek te lachen, met een handleiding om lastige vrouwtjes te dresseeren, door den beroemden LUDEMAN, Met toe passelijke luimige dichtregelen. 3. GRAM (JOH.) Haar tweede man. Allergrappigst Boek. 4. Een keurige Kabinet-Photografie, naar Schilderstukken van beroemde Meesters, zooals Rem brandt, Dou etc. 57. Drie diverse cteelen. (Tooneelstukken, Verhalen etc.), zooals dit, over al de Pakketten verdeeld, uitkomt. 8. HOFDIJK (W. J.) Aan Neerlands Koningin, Keurig Gedicht van dien gevierden Schrijver. 9. Prof. SONGE-CREUX. De nieuwste Droomuitlegger, grondig en duidelijk uitgelegd en aangetoond, met ongeveer 4500 voorbeelden. 13. 6Potloodcn. 44. Twaalf allerliefste Prentenboekj es met 4 gekleurde Plaatjes. Deze heele Collectie kostte vroeger oneindig veel meer, doch wordt nu op ontvangst van Postw., waarbij vermeld „"Vroolijlt J?aUlcet'% tot den spotprijs van f 1,50, naar buiten f 1,^0, verzonden door den Boekh. F, ïfc. KIKKERT, Gerard Doustraat, Amsterdam. Zulk een aanbod is nog nimmer gedaan, en, hoewel 't alleen door een groot debiet tot dien prijs te leveren is, sluit ik in 450 van de eerste 300 Pakketten een Premie in (voor de hand en onpartijdig verdeeld) als: 400 Ex. van de complete Gedichten van den Schoolmeester. Nieuwe uitgaaf. 50 diverse Prachtwerken, keurige Bundels Gedichten, Albums met Liederen en Muziek, Voordrachten enz. enz. enz., zoodat men, behalve dit keurige Pakket, nog de kans heeft een groote verrassing te ontvangen. Nogmaals, dit aanbod is onnavolgbaar. 40. 60 vel Postpaijier. 41. 50 Stalen Pennen. 42. 4 TSTotltieDoelf je.

Zierikzeesche Courant | 1886 | | pagina 3