1 BIJVOEGSEL VK. van Zaterdag IS Mei 1886. VM. iage BIJ DE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD ZIERIKZEE, bij inteekening als premie een ingcbodeii, ]den voorkomt, tische Werken 1 krijgen, dat te verwerpen. >ting, aan de door verkrijgt de gelukkige leed Étui, ver- f ÏOOO,--. mokkelaar ster. Vlagtwedde S, Opkomende hap met Vee. en Dnmes- dit jaar voorkomende HOFF. 7" A ATrr f 50 en hooger. Itocht, 3 Per jaar. ie maag voorziet ïoud. Indien zij aam, maar hoe nt altijd kunnen taanbare Pillen, kwalen, en alle akkelijk genezen Pillen. Duizenden ijder, die ze ooit ne werking van [walen, van de ering af tot aan e gewone misse gevolg van eene iddellijk verzach- ƒ1,85, ƒ3.-, ui co aanvrage a kers in Holland, te Londen, 533 te Zierikzee. ZIERIKIEE8GHE C mi {/e honden den 12 Mei IS 8 O. Voorzitter Mr. J. P. N. Ermerins, Burgemeester. Afwezig zijn bij de opening- der vergadering, de heeren Schuurbeque Boeije, Zuurdeeg, de Crane en W. A. Ochtman. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. In antwoord op de in de vorige vergadering gedane vraag door den heer van Kinschot, omtrent het verwen der leuningen van de af te breken tweede houten binnen- brug, zegt de Voorzitter, dat het verwen dier leuningen in het bestek der onderhoudswerken opgenomen is; dat men het had kunnen nalaten en het den aannemer als minder werk in rekening brengen, doch dat de Gemeentebouw- meester geen bevel tot verandering heeft gegeven en dat het ook slechts een onbeduidend bedrag van enkele stuivers uitmaakt, terwijl liij ook moet opmerken, dat het geen leuningen van de af te breken brug zijn, maar dat zij er naast staan. De heer van Kinschot zegt, dat men beter zou hebben gedaan het werk niet uit te voeren omdat het onnoodig' was, daar die leuningen toch moeten worden verplaatst; men zou dan beter het minder werk den aannemer niet .,in rekening hebben behoeven te brengen, maar het hem 'desnoods hebben kunnen schenken. De Voorzitter geeft daarna kennis van de ontvangst van een brief van de Gtedep. Staten, houdende berigt van de goedkeuring der raadsbesluiten van 8 Maart 1.1. tot af- en overschrijving van - en op een post der gemeentebegrooting- voor 1885 en tot beschikking over den post voor Onv. Uitg. derzelfde begrooting. Voor kennisgeving aangenomen. In behandeling komt, het in de vorige vergadering ingekomen verzoek van den Ingenieur van, 's Rijks Water staat te Goes, om tot het bouwen van een zelfregistrerenden getijdemeter aan den Staat der Nederlanden in erfpacht uit te geven, eene oppervlakte gemeentegrond groot 750 centiaren, zijnde een gedeelte van den Westhavendijk en van een daarachter gelegen stuk laag weiland. Namens Burgem. en Weth. stelt de Voorzitter voor, de bedoelde oppervlakte grond aan den Staat voor 99 achter eenvolgende jaren in erfpacht uit te geven, met wijziging in zoover van de voorgestelde voorwaarden, dat de erf pachtssom f 5 in plaats van 4 zal bedragen; dat als de gemeente den grond in het publiek belang zelf behoeft, zij het gebruik zal kunnen doen ophoudenna voorafgaande opzegging van een jaar, en dat de gemeente niet op zich neemt de verpligting, om de haven in denzelfden toestand te houden. De heer van Kinschot maakt bezwaar tegen de voor waarde, dat de kosten van het op te maken contract, die zooals de Voorzitter opgeeft ongeveer 4 bedragen, voor rekening der gemeente zullen komen. Zijns inziens behoorde het Rijk die kosten te dragen. De Voorzitter en de heer Moolenburgh geven te kennen dat zoodanig beding gewoonlijk door het Rijk bij alle contracten wordt gemaakt. Na eenig-e beraadslaging hierover en nadat de heer Moolenburgh nog had opgemerkt, dat de termijn van een jaar om het gebruik van den grond op te zeggen, hem wel wat lang voorkomt, wordt het voorstel van Burgem, en Weth. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Boeije is ter vergadering gekomen. Naar aanleiding van ingekomen kennisgevingen, wordt op voorstel van Burgem. en Weth. afschrijving van lioof- delijken omslag over 1885 verleend wegens vertrek uit de gemeente, van den aanslag van D. Frank voor 1,40 en van dien van W. Olree voor f 4,90. Op voorstel van Burgem. en Weth. besluit de Raad af- en over te scln-ijven a. van H. X Art. (Onv. Uitg.) begrooting' '1886, op H. V Afd. I Art. 8 (Kleeding en wapening van dienaars van politie en nachtwaclits) f 25,25; b. van H. X Art. 1 (Onv. Uitg.) begrooting 1885, op: II. II Art. 4 (Administratiekosten der plaatselijke belas tingen) f 6,35H. I Afd. II Art. 14 (Kosten van aan plakken en omroepen) f 15,50 en op II. YII Afd, III Art. '13 (Kosten van advertentiën betreffende het onderwijs) f 43,42 e. van H. "VI Afd. II Art. 2 (Yerplegingskosten van krankzinnigen in geneeskundige gestichten) begrooting 1885, op: H. YII Afd. III Art. -13 (Kosten van advertentiën betreffende het onderwijs) f 19,01 H. Ill Afd. II Art. 2 (Onderhoud van haven- en kanaalwerken) 51,535 en II. I Afd. II Art. 7 (Kosten van boek-, druk- en bind werken) f 119,33. Do Voorzitter deelt mede: '1°. dat op den 14 April 1.1. in twee pcrceelen is aan besteed, het afbreken der houten dubbele valbrug bij het Kraanplein en het maken eener nieuwe vaste brug over de Oude Haven, en dat aannemers zijn geworden van het eerste perceel T. F. Wisse voor 507 en van het tweede perceel H. J. Koevoets voor f 517 2°. dat de op den 10 April 1.1. gehouden openbare verkooping- van hakhout en snoeisel heeft opgebrag't f 52,50. Voor kennisgeving aangenomen; 3°. dat is ingekomen de rekening van den straatweg tusschen Zierikzee en Brouwershaven over 1885. Gesteld in handen van de heeren Schneiders van Greijf- fenswerth, W. A. Ochtman en de Crane, tot onderzoek en verslag. Bij monde van don heer Moolenburgh wordt namens de daartoe benoemde Commissie verslag uitgebragt omtrent de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1885. De Commissie merkt op, dat het door de gemeente toegekend subsidie van 9200 is gebleken niet noodig te zijn geweest, doch dat liet Armbestuur met eene subsidie van 8433,32 heeft kunnen volstaanzij is van oordeel dat door dit Bestuur in 1885 een goed beheer is gevoerd en stelt voor, de rekening g-oed te keuren in ontvang op 9141,76 uitgaaf 9016,28 f 125,48 en met een goed slot van Dienovereenkomstig wordt besloten. De heer de Looze heeft zich als mede-rendant gedurende de behandeling dezer zaak verwijderd. De Voorzitter deelt mededat zijn ingekomen '1°. een besluit van Gedep. Staten tot vaststelling van den ligger en de kaart der wegen en voetpaden in deze gemeente, na wijziging ambtshalve. Burgem. en Weth.zich met sommige wijzigingen niet kunnende vereenigenzullen overwegen in hoever het wenschelijk is daarvan in beroep te komen en stellen voor, de stukken in afwachting van hun nader voorstelter inzage te leggen van de leden. Aldus besloten; 2°. een brief van het Hoofdbestuur dor Maatschappij ter bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, om bij de door haar op 23 en 24 Junij a.s. in deze gemeente te houden algemeene vergaderingwedstrijd en tentoon stelling door het Gemeentebestuur te worden gesteund alsmede een schrijven van het Bestuur der Sociëteit »Tot Nut en Genoegen" om eene subsidie van f '100 uit de gemeentekas ten behoeve van de door haar ter gelegenheid van bovengenoemde- tentoonstelling te geven feesten.

Zierikzeesche Courant | 1886 | | pagina 5