ZIERIKZEESCHE COIRIM. voor het arrondis- sement Zierikzee. (DAM L 1886. No. 28. Zaterdag 10 April. 89ste jaargang. NIEUWS- en ADVERTENTIE-BLAD ertentiën n vooraf geleverd. 'ES. 80 cent YD. Binnenland. Buitenland. aangevende eor publici- p de daarin fdplaats van iheel Neder- leening is dit |5e hebben wij H'eau wenscht en is, waarin grijke order lebracht door pnden vechten I draaierij. Het De marken- tens half ziek AN. Met toe- zooals Rem old, uitkomt, len Schrijver, uitgelegd en eitjes met harbij vermeld r den Boekh. nog nimmer DO Pakketten lenz. enz. enz., Is, dit aanbod ter Snelpers- zee, alsmede J. SEN. iven. terdam sra. 9.30 u. 9.301> 9.30 9.30 a 9.30 9.30 9.30 9.30 9.30 9.30 EF. our. 3.— it. 2.50 1.50 Kievits. v. d. Schout, Pauwensteeg. A S T EL. Zierikzee. Deze Courant verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND, uitgezonderd op FEESTDAGEN. Prijs per drie maanden 1,-. Franco per post f 1,-. Afzonderlijke nommers 5 Cent, met Bijblad 10 Cent. PRIJS DER ADVERTENTIE N: Per gewone regel 10 Cent. Huweljjks-, Geboorte- en Doodberichten van 46 regels 60 Cent. Dienstaanbiedingen van 1-5 regels, mits contant betaald, 25 Ct. Alle stukken, de redactie betreffende, gelieve men uiterlijk een dag voor de uitgave in te zenden aan den uitgever II. LAKENMAN. ZIERIKZEE, 9 April 1 8 8 6. Als bewijs van nauwkeurigheid onzer postadministratie wordt ons medegedeeld, dat een losse blauwe postzegel, waarop aan de achterzijde het adres van een persoon te Leiden stond vermeld, en die te 'sGravenhage in de brievenbus is geworpen, behoorlijk aan zijn adres is bezorgd. In het belang eener geregelde bestelling van meer gewichtige documenten is het te wenschen dat dezelfde aardigheden niet al te dikwijls voorkomen. Toen in de afgeloopen week algemeen bekend was geworden, dat het gewone voorjaarsgeschenk uit Jever aan vorst von Bismarck ditmaal niet geschied was, werd er aanstonds door een zijner Amsterdamsche vereerders, voor gezorgd, dat de ijzeren rijkskanselier Zondagmorgen, indien hij wilde, toch zijn kievitseitje heeft kijnnen tikken. Vrijdagmorgen werden op zijn last, per expeditie van Gend Loos, honderd en een stuks van dit kostbare lenteproduct van hier aan den grooten staatsman toegezonden. JV. v. d. D. Te Delft is op last van de justitie, op Jaffa, het lijk opgegraven van den heer F., die aldaar sedert tien maanden begraven lag. De aanleiding daartoe was het vermissen uit de nalatenschap eener geldsom van onge veer 30,000, terwijl de omstandigheid dat de heer F., die zijne laatste levensdagen aan eene zielsziekte leed, steeds eene groote geldsom in een gordel bij zich droeg, tot het vermoeden aanleiding gaf, dat genoemd bedrag met hem zou zijn begraven. De nieuwe politie-staven hebben te 's Hage bij een vechtpartij van Zaterdagnacht voor 't eerst dienst gedaan en moeten uitstekend voldaan hebben aan de zijde der politie, natuurlijk; want de lawaaimakers hadden er, na de eerste kennismaking, blijkbaar veel meer ontzag dan sympathie voor. Naar men verneemt, is door de Amsterdamsche bankiers een schrijven aan den minister van financiën gericht, waarin wordt opgekomen tegen de voorstelling, welke door den minister in de Tweede Kamer der Staten-Generaal is gegeven omtrent de beraadslagingen met hen gehouden, en nogmaals uitdrukkelijk wordt verklaard, dat over eene conversie der geheele 4°/0 schuld niet is onderhandeld. Hunnerzijds is destijds aan de regeering in ernstige overweging gegeven de conversie voor hare eigen rekening te bewerkstelligen, waarbij zij hunnen financieelen steun hebben aangeboden, om haar de noodige kasmiddelen in den ruimsten zin te verschaften. Het bericht, dat te Enschedé de werkstaking zich uitgebreid zou hebben tot de fabriek der firma Menco, was niet juist. De arbeiders hebben niet met de machine, maar de machine met de arbeiders het werk gestaakt. Het ongeval werd spoedig verholpen, zoodat de arbeid hervat kon worden. Het was Maandag te Enschedé rustig, ofschoon de werklieden bij de firma J. F. Scholten en Zn. niet weder begonnen zijn te werken. De hh. Scholten, die niet toegegeven hebben, zijn, naar men meldt, vast besloten vol te houden. Naar men zegt, zouden de arbeiders Dinsdagmorgen niet terugkomen, maar tot Maandag 12 dezer aan de heeren tijd geven, om zich te bedenken. Recht voor Allen krijgt een concurrent. In den Haag worden pogingen aangewend tot oprichting van een nieuw socialistisch weekblad. Tot nu toe is het der justitie en politie nog niet gelukt nadere aanwijzingen te verkrijgen omtrent den persoon, die zich Clifford noemt, beweert een Ameri kaan en uit Boston afkomstig te zijn en Woensdag jl. in de Gasthuismolensteeg te Amsterdam beproefde, den bediende van den heer van Praag eene aanzien lijke geldsom afhandig te maken. De man had niets bij zich, zelfs geen visitekaartje, dat zijn identiteit kon bewijzen. Zaterdag jl. is hij met het personeel der kasvereeniging geconfronteerd, en ook dit heeft niet tot eenig resultaat aanleiding gegeven. Men heeft gepoogd hem te fotografeeren, maar dit is niet gelukt, omdat hij steeds hoofd en schouders heen en weer bewoog. Er bestaat echter een gegrond vermoeden opgewekt door de wijze, waarop hij de handboeien na het aanleggen om zijn polsen wist te verschuiven, opdat deze geen pijn zouden doen dat men met iemand te doen heeft, die meer met deze voorwerpen in aanraking is geweest. Blijkens ontvangen schrijven van den minister van oorlog, moet de poging tot aankoop van inlandsche paarden, die in Februari j.l. heeft plaats gehad, in de provincie Groningen bij de commissie den indruk gemaakt hebben, dat in het eesten van Groningen veel opgewektheid voor de fokkerij van goede remonte- paarden bestaat, zoodat aldaar waarschijnlijk binnen enkele jaren zeer vele geschikte exemplaren voor den krijgsdienst te verkrijgen zullen zijn. De vreeselijke Leidsche vergiftigings-geschiedenis komt althans de wetenschap ten goede, daar in de buitenlandsche vakbladen uitvoerig mededeeling wordt gedaan van de uitkomsten van het onderzoek ten opzichte der door vrouw v. d. Linde vergiftigde personen ingesteld. Vooral is de aandacht getrokken door het geschrift van den Leidschen hoogleeraar dr. T. Zaaijer »De toestand der lijken na arsenic-vergiftiging." Daar het onderzoek over een buitengewoon groot aantal gevallen heeft geloopen erf met veel nauwkeurigheid is verricht, wordt dit werk als een zeer belangrijke bijdrage op het gebied van de leer der vergiften aangemerkt. Door den heer Paul Wittouck, te Bergen-op-Zoom, is aan het gemeentebestuur spoedeiscbende aanvrage gedaan om gemeentegrond in erfpacht te bekomen tot oprichting eener maltroseris-fabriek. De bereiding van maltrose eene moutachtige stof is eene nieuwe industrie, die in de hier te lande tot dusver gevolgde wijze van brouwen eene verandering zou brengen. De gemeenteraad van Antwerpen heeft de aange vraagde subsidie voor de stoomtram van daar op Bergen-op-Zoom geweigerd. Mevrouw Bulkley c. s. zal in cassatie voor den Iloogen Raad verdedigd worden door mr. Stipriaan Luiscius te 's Hage. Om zitting te nemen in de internationale commissie, bestemd om meer eenhefd te brengen in de rapporten en statistiek betreffende de krankzinnigen en krank zinnigengestichten in de verschillende Rijken, is voor Nederland aangewezen dr. Ramaer te 's-Gravenhage, Ongelukken, Rampen, Misdaden, enz. Op de reede van Bakoe, in de Kaspische Zee, is een schip in de lucht gevlogen, dat met benzine en petro leum was geladen. De kapitein en de bemanning, die twaalf koppen telde, verloren bij deze ramp het leven. j Zondagavond viel nabij Waremme een kind van i acht jaar uit een spoorwegcoupé, doordat het portier openging. De wanhopige vader wilde het kind naspringen, 1 doch werd door de medereizigers vastgehouden. Toen 1 de trein aan het station te Waremme stilhield vloog de vader, door eenige reizigers gevolgd, de spoorbaan op, met de overtuiging zijn kind verbrijzeld te zullen vinden, daar ook juist van de andere zijde een trein gepasseerd was. Doch men vond op '1500 meter van het station het kind ongedeerd. Het was, zoodra het gevallen was, weder opgestaan en binnengevlucht bij een baanwachter. Het Journal Officiel bevat het rapport aan den president der Fransche republiek over de administratie der crimineele justitie in Frankrijk over het jaar 1884. Uit dit rapport blijkt, dat het aantal moorden be langrijk is toegenomen. Van de 4278 beschuldigden, die voor het hof van assises verschenen zijn, kenden 1049 personen lezen noch schrijven. Onder de 4278 beschuldigden telde men 593 vrouwen en 747 minder jarigen. Van de 3073 veroordeelingen, waren 30 tot de doodstraf, waarvan 7 zijn ten uitvoer gebracht. De overige 23 ter dood veroordeelden hebben gratie be komen. Het aantal zelfmoorden neemt toe en is sedert de laatste dertig jaren verdubbeld. De statistiek geeft 7572 zelfmoordenaars aan voor '1884, waarvan 67 beneden de 10 jaar, 331 van 10 tot 21 jaar en 1608 vrouwen. Eene familie, wonende te Parijs aan de Quai Mala- quais, hield deze week receptie bij gelegenheid van het aanstaande huwelijk van een bloedverwant. Zooals gewoonlijk, was de uitzet in een kamer grenzende aan een der salons tentoongesteld, waar de bezoekers elkander verdrongen, om het tentoongestelde te bewon deren. Toen te middernacht de receptie was afgeloopen, ontdekte men dat een diamanten halssnoer, ter waarde van 30000 francs, was verdwenen. Men veronderstelt dat deze diefstal, met groote behendigheid en bruta liteit gepleegd, begaan is door een Italiaansche dame, die op de receptie was verschenen, ofschoon geen der beide familiën haar kende. Rusland. De reis van den Czaar met zijne gemalin en het grootste deel der keizerlijke familie naar het zuiden des rijks, heeft, volgens een Petersburger berichtgever der Köln. Zeil,, voornamelijk ten doel de gehechtheid aan de dynastie in het zuiden des rijks op te wekken, waar zij minder levendig dan in het midden en het noorden des rijks heet te zijn. De regeering verwacht van de komst des Czaars te midden van zijn volk, dat hij de harten door zijn woord zal weten te winnen, gelijk de Keizerin dit doen zal met haar innemend voorkomen. De berichten der Gouverneurs van de verschillende provinciën sloten de mogelijkheid van nihilistische aanslagen niet buiten, trots de voorzorgs maatregelen langs de spoorwegen, "die door 60,000 man op geregelde afstanden bewaakt worden, gelijk dat ook bij vorige reizen van den Czaar geschied is. Niettemin heeft de Czaar de reis zonder aarzelen ondernomenalleen te Odessa zal hij niet komen, daar de Gouverneur van die stad verklaard heeft, voor niets te kunnen instaan, omdat op het daar rond- loopende gepeupel uit alle landen der wereld geen oog is te houden. De correspondent der Daily News telegrafeert uit Petersburg: Uit Bulgarije komen tijdingen, dat de vorst en zijn gouvernement zich volkomen bewust zijn van de gevaren, die hen van de zijde van Rusland bedreigen. Er zijn reeds maatregelen genomen, om

Zierikzeesche Courant | 1886 | | pagina 1