Buitenland. geen woord gerept is. Thans meldt de Polosker corres pondent der Russ. Kur. daarover het volgende. Door een tot dusver onbekende oorzaak geraakten twee waggons, een bagage- en een postwagen van den posttrein, in brand en gelijktijdig ontspoorde de loco motief. De trein was bijzonder goed bezet, zoodat een vreeselijk gedrang ontstond tusschen de passagiers, die uit de waggons vluchtten, waarbij eenige personen het leven verloren. De locomotief is onbruikbaar ge worden, een stoker is gedood, terwijl de andere zwaar gewond werd. Een gedeelte der brieven in den post wagen is verbrand, terwijl een ander gedeelte verscheurd en verloren gegaan is. Een der postambtenaren sprong uit den brandenden waggon en kwam er ongedeerd afeen tweede, die zijn voorbeeld wilde volgen, was niet zoo gelukkig, hij bekwam ernstige brandwonden. In 't geheel verloren 9 personen bij dit ongeluk hun leven en werden 3 zwaar gekwetst. Een reiziger ver loor zijn koffer, waarin zich 20000 roebel bevondook andere reizigers hebben min of meer ernstige verliezen door deze ramp geleden. Bij Napels heeft een bloedig gevecht plaats gehad tusschen roovers en soldaten. Eene rooversbende wilde zich meester maken van den persoon van Victor Hood, den zoon van Lord Bridport, pair van Engeland, die te Castello di Maniaci woont, het kasteel dat eenmaal door den koning der Beide-Siciliën aan admiraal Nelson ten geschenke gegeven werd. Een heftig gevecht heeft tusschen de bewoners van het kasteel, door in allerijl aangerukte troepen bij gestaan, en de roovers, plaats gehad. Ten slotte hebben de koninklijke troepen het van de rooversbende ge wonnen, vele roovers zijn gekwetst en een viertal is gevangen genomen. Te Carrollton (staat Mississippi) drongen, toen een neger terecht stond, die beschuldigd werd een blanke vermoord te hebben, minstens vijftig blanken de ge rechtszaal binnen, die dertien negers doodschoten en vcrscheidenen wondden. Te Monte Carlo had een Hongaarsche graaf zijn laatsten Louis d'or op de groene tafel geworpen en verloren. Oogenschijnlijk volkomen kalm, verwijderde hij zich van de speeltafel en ging op een sofa zitten. Eensklaps haalde hij een dolkmes te voorschijn, stiet dat in zijn hart en gaf in sidderende houding den geest. De spelers hadden niets van het geval be merkt, maar de waakzame oppassers in de zalen wel. Zoo snel mogelijk vormden zij een kring om den doode, openden het venster achter de sofa, en een oogenblik later (het was negen uur des avonds) vloog het lijk het raam uit. Ongelukkigerwijze viel het lijk op de schouders van een oppasser, die buiten het gebouw wacht hield; niemand had iets van het voorval be merkt, maar het had treurige gevolgen, die het aan het licht brachten. De oppasser, die zoo eensklaps met een gestorvene in aanraking was gekomen, was zoozeer geschrikt, dat hij sedert dien tijd krankzinnig is en het zijn geheele leven wel zal blijven. Een geschiedenis, welke hoogst fantastisch klinkt, wordt van offlciëele zijde aan de Nation. Zeit. mede gedeeld. In den nacht van den 6 Maart kwam met een sneltrein van Berlijn te Leinefelde een reiziger aan, die in een dicht nabij het station gelegen hótel zijn intrek nam. Per telegraaf had hij vooraf zijn kamer besteld. Des nachts heeft hij het bed, nadat hij er een skelet van een mensch en een schedel in gelegd had, in brand gestoken, en het hotel zooals uit de sporen in de sneeuw kon nagegaan worden, door den tuin verlaten. Blijkbaar had de geheimzinnige gast willen doen vermoeden, dat hij in zijn bed verbrand was. Door .een adreskaart, welke de man had achtergelaten, is men te weten gekomen, dat het een koopman uit Berlijn is, die het skelet van een student te Berlijn had gekocht. Men gelooft dat de man niet wel bij 't hoofd was, toen hij die grap uithaalde. Ruim vijf jaren geleden werd bij gelegenheid van eene groote feestelijkheid op het buitenverblijf van lord Trevor, gelegen in de nabijheid van Chirk, in Denbigshire, een diefstal gepleegd. Een aanmerkelijk gedeelte der juweelen van lady Trevor, ter waarde van meer dan 50,000 p. sterk, werd door inbrekers geroofd. In spijt van de pogingen, tot ontdekking der daders van de ontvreemde kostbaarheden in het werk gesteld, werd geen spoor daarvan gevonden. Dezer dagen kwam een der bedienden in een kelder, waarvan slechts zeer zelden gebruik werd gemaakt, en daar vond hij een pakket, gewikkeld in papier, dat bij onderzoek den verloren schat bevatte. Men vermoedt, dat de inbraak en de roof indertijd zijn gepleegd door bedienden van het huis. Te Smilde verwekt eene zoogenaamde »heks" thans bij sommigen niet weinig onrust. Eene anders algemeen geachte vrouw wordt door menig onontwikkelde met wantrouwen aangezien, wijl ze in niet minder dan 3 huisgezinnen lieden »betsjoend" zou hebben. De hulp van een duivelbanner is reeds ingeroepen. Bij den algemeenen stilstand in de meeste zaken heerscht op liet gebied van de sluikerij eene groote bedrijvigheid. Niet het minst schrijft men aan de N. Gr. Ct. uit Winschoten in het zuidoostelijk deel der provincie Groningen't gebrek aan werk onder den arbeidenden stand, maar vooral de lang durige winter, die den veldarbeid verhindert, werken daartoe krachtig méde. In den nacht van Maandag op Dinsdag jl. moet een beduidend treffen tusschen ambtenaren en sluikers hebben plaats gegrepen nabij Oude Schans. Naar men verneemt, heeft een te Win schoten tehuis behoorende zoon van een schoorsteenveger, Marten Meis genaamd, een schot in de zijde ontvangen, 't geen den jongen man in gevaarlijken toestand doet verkeeven. Met het sluikersbedrijf hangen andere zaken samen, als: verboden nederlaag, het verkoopen van de onge dekte spiritualia op geheimzinnige wijze en niet zelden het onmatig gebruik van het vocht, omdat het minder hoog in prijs is. Wat echter hierbij wint, de moraliteit niet. Frankrijk, De 15e verjaardag van het uitbreken van den Commune-opstand is te Parijs zonder stoornis voorbij gegaan. Het kerkhof Père Lachaise en alle grooten pleinen werden door de politie bewaakt en bijna het geheele garnizoen van Parijs stond gereed om op het eerste sein uit te rukken. Des morgens om 9 uur werd in de achter het stadhuis gelegen kerk Saint-Gervais een mis voor de generaals Thomas en Lecomte gehouden, die 15 jaren geleden op den Montmartre door de communards doodgeschoten werden. Het kerkhof Père Lachaise werd den geheelen dag druk bezocht. Eenige personen en deputaties waaronder ook een van de Parijsche studenten legden op de graven van Delscluze, Jules Valles en Blanqui roode kransen. Ook werden tegen den bekenden muur, waar de in de Meidagen van '1871 gesneuvelde en doodgeschoten communards begraven liggen, roode bloemen gestrooid. Het gedenkteeken, dat ter herinnering aan de in den strijd tegen de communards gesneuvelde soldaten is opgericht, en bet graf van Thiers werden eveneens van kransen voorzien. Een der kransen, die op het graf van Thiers gelegd zijn, droeg het opschrift «Thiers, vainqueur de la Commune." De nieuwsgierigen, die des namiddags op het kerkhof eene manifestatie verwachtten, zagen zich teleurgesteld, en toen tegen vier uur een zware regenbui, de eerste sedert langen tijd, kwam, was het kerkhof spoedig verlaten. De Parijsche werklieden schijnen overigens over den tegenwoordigen toestand, welke in de koffiehuizen dien dag druk besproken werd, toch niet zoo erg ontevreden te zijn; zij meenden bijna allen, dat men het, ondanks de crisis, nog beter had, dan onder het keizerrijk. Egypte. Aan de Standard wordt uit Caïro gemeld, dat onlangs aan het departement van financiën en bij de administratie der Daira Sanieh grove schurkerijen zijn ontdekt, waardoor hooggeplaatste ambtenaren werden gecompromitteerd. Verscheiden ambtenaren hadden eene vereeniging gevormd, die in het geheele land agenten had. Deze maakten de ontvangers der belastingen, bang door de verzekering, dat zij waren beschuldigd van oneerlijkheid en zouden worden gestraft indien zij dit niet voor eene som van 100 tot 500 pond afkochten. Een der 'ontvangers, die toevallig een zuiver geweten had, bracht de afpersing aan den dag door zich direct bij den controleur- generaal te Cairo te beklagen. Er is een onderzoek ingesteld, dat op bevel van den heer Baring met groote gestrengheid wordt voortgezet. Bulgarij e. Aan de Köln. Ztg. wordt uit Sofia gemeld: Het verzet van vorst Alexander tegen het besluit, dat de conferentie op het punt was van te nemen, is op verschillende wijzen uitgelegd. De waarheid is als volgt vorst Alexander erkent alleen de Bulgaarsch-Turksche overeenkomst, die de Sultan en hij hebben geteekend. De Porte heeft evenwel zich door de aanmerkingen der mogendheden laten bewegen, die overeenkomst geheel te wijzigen, zonder de toestemming van den vorst te vragen. Desniettemin wilde de conferentie die overeenkomst, die meer eene Turksch-Europeesche dan eene Turksch-Bulgaarsche was geworden, onderteekenen. Tegen deze verandering van den staat van zaken komt de vorst op. Zoo de mogendheden desniettemin voor nemens zijn den vorst te dwingen eene vereeniging goed te keuren, zooals zij die op het oogenblik wen- schen, kan de vorst alleen dit natuurlijk niet verhin deren, maar zal hij zich daardoor van zijne beloften jegens Turkije ontslagen achten. De vorst protesteert er tegen, dat deze overeenkomst aan de Bulgaren als een Turksch-Bulgaarsche wordt opgedrongen en verlangt, dat zij bij haren waren naam, als machtspreuk van Europa, zal bekend staan, Griekenland. Men zegt, dat de rapporten van de kommandanten der drie legercorpsen te Athene, waar zij dezer dagen bij den minister waren ontboden, zeer gunstig luiden en dat daardoor de oorlogszuchtige geest is versterkt geworden. De bladen spreken van de oproeping van nog vier of vijf lichtingen en het gouvernement onder handelt over eene leening van vijf millioen francs. Turkije. Zoowel uit Athene als uit Konstantinopel wordt gemeld, dat in Albanië en Macedonië zich plotseling eene in het oogvallende opgewondenheid openbaart. Te Athene meent men zelfs, dat in Albanië onlusten zijn uitgebroken. De voornaamste oorzaak van die stemming, zegt de 'Neue freie Pr esse is zeker, dat de Europeesche diplomatie er nog niet in is geslaagd de orde op het Balkan-schiereiland te herstellen. Reeds zijn zes maanden na de revolutie te Philippopel ver- loopen en nog is de zoogenaamde Bulgaarsch-Rumelische quaestie niet opgelost. Dat door de gebeurtenissen in Oost-Rumelië de rust in de Turksche provinciën niet is gestoord geworden, is aan de Bulgaarsche patriotten te danken, die al hun invloed hebben gebruikt om de Rumelische quaestie niet door een opstand in Macedonië te compliceeren. Italië. De veertiende verjaardag van het overlijden van Mazzini is in vele plaatsen van Italië plechtig herdacht. In alle steden, waar gedenksteenen of andere symbolen geplaatst zijn ter eere van dien apostel van Italië's eenheid, werden ze getooid met bloemkransen of lauwertakken. Te Genua hebben de democratische ver- eenigingen zich naar zijn graf begeven, om het met bloemen te bedekken. Te Rome zijn gemachtigden van de democratische vereenigingen naar het Kapitool getrokken om er een immortellenkrans neder te leggen aan den voet van het borstbeeld in een der zalen. In den verderen loop van den dag hield de republikeinsche afgevaardigde Bertani een conférence over Mazzini. De studenten waren in grooten getale opgekomen. Gemengd Buiteniaudseh Nieuws. Het schijnt dat de algemeene malaise weinig invloed heeft op de geldmiddelen van het reddingsleger, De commandant heeft namelijk een der groote booten van de Monarchlijn gehuurd, om daarmede, van uit Londen, met 1000 manschappen van zijn leger naar New-York te stoomen, ten einde daar een parade te houden. Na afloop dier parade zou men weer naar huis gaan. Onlangs was er bijna een zeeslag geleverd door de Grieksché sleepboot »PanhelIemon" en het eskader der Europeesche groote mogendheden, dat ter kalmeering van Griekenland voor de haven van Soeda voor anker lag. De sleepboot was door storm en duisternis uit haar koers geslagen en wilde 's nachts, om twaalf uur ongeveer, de haven van Soeda binnenloopen. De wachten op de Europeesche oorlogsschepen rapporteer den het schip aan hunne kommandanten, wat ten gevolge had, dat alle oorlogsschepen in staat van tegen weer werden gebracht. Men seinde elkander, en gaf de sleepboot bevel om te stoppen, terwijl groote bundels electriscli licht van uit de oorlogsschepen op het schip geworpen werden, om het te verkennen. Een Engelsch officier ging met een stoombarkas bij de sleepboot aan boord om te' vernemen wat zij hier zocht. Te vergeefs beweerde de kapitein, dat hij over een sleep boot bevel voerde en dat zijn schip uit den koers geslagen wasde zaak kwam den Engelschman verdacht voor. Gelukkig kwam spoedig een havenmeester aan- stoomen, die het geval ophelderde, zoodat de zeeslag voorkomen werd. De Fransche reiziger G, Révoil, die in 1882 en 'S3 door de streken Benadir, Somali en Bajum in het oostelijk deel van Afrika reisde, vertelde de volgende liefdesgeschiedenis uit Somaliland, die een gids, die hem op zijn jachttochten vergezelde en als een der beste boogschutters van het land gold, hem had mede gedeeld. Toen die gids jong was, woonde aan de Web rivier een Somali-meisje dat zoo beeldschoon was, dat alle jonge mannen van de aan den Web gelegen plaats Gelidi, aanzoek om haar hand deden. Zij beloofde eindelijk met den man te zullen trouwen, die met een en denzelfden pijl, poot en oor eener gazelle kon treffen, en de gids nam op zich om het onmogelijke mogelijk te maken. Uit een hinderlaag schoot hij een pijl op eene gazel af, maar op eene wijze dat die vluchtig langs het oor van het dier streek. De gazel meende dat een insekt haar stak en hief een achter poot op om het te verjagenvan dit oogenblik maakte de schutter gebruik om een tweeden pijl af te zenden, die poot en oor aaneen nagelde en de Helena van

Zierikzeesche Courant | 1886 | | pagina 2