2°. de betaling der overige som van f 1418,23s te doen uit den post voor Onv. Uitg. der Begrooting voor -1885. Het meerdere werk ten bedrage van f 559,93s, dat bezuiniging heeft gegeven op den dienst van 1886, zal uit de Begrooting van dat dienstjaar worden bestreden. De Voorzitter geeft op eene vraag van den heer Six te kennen, dat als buitengewoon is beschouwd het aanvoeren van grond, het aankoopen van staken en het loon voor buitengewoon toezigt. De heer Mooleriburgh zegt, dat hij voor zich als gewoon werk beschouwt al wat periodiek terugkomt en dat hij meent dat dit ook altijd in acht behoort te worden genomen. De Voorzitter zegt, dat Burgem. en "Weth. van hetzelfde denkbeeld zijn en meent dat dit ook hier is toegepast. Het voorstel van Burgem. en "Weth. wordt vervolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De openbare vergadering gaat in eene beslotene over, ter behandeling van de reclames tegen het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1885. De vergadering heropend zijnde, brengt de Voorzitter ter tafel, een voorstel van Burgem. en "Weth. tot wijziging- van de verordening regelende het openbaar lager onderwijs en het besluit tot heffing van schoolgeld op de openbare lagere scholen, en stelt dit tot onderzoek en verslag in handen van de heeren van Manende Looze en Six. Nadat de Voorzitter had medegedeeld, dat de voorgedragen wijzigingen noodig zijn tengevolge van de reorganisatie der Meisjesschool, vraagt de heer Schneiders, of de toegang tot de Hoogere Burgerschool voor meisjes even onbeperkt zal blijven als die nu is, waarop de Voorzitter antwoordt, dat Burgem. en Weth. geen voorstel wenschen te doen om daarin verandering te brengen. De heer Schneiders meent, dat dit zeer ten nadeele dei- Meisjesschool zou strekkenwaarop de heer van Kinschot opmerkt, dat de Voorzitter vroeger heeft gezegd dat de toeloop van meisjes naar de Hoogere Burgerschool dooi de nieuwe organisatie der Meisjesschool van zelf wel ver minderen zou. De Voorzitter merkt opdat deze zaak nu niet aan de orde is en geeft in overweging de bespreking hiervan uit te stellen tot dat de verordening behandeld wordt. De heer Moolenburgh moet nog opmerken, dat hij aan de meisjes de gelegenheid niet wenscht te ontnemen om van de lessen der Hoogere Burgerschool gebruik te maken. Als het onderwijs op de Meisjesschool voldoende is, zullen er van zelf minder meisjes naar de Hoogere Burgerschool gaan. Het geldt hier evenwel een principe en hij meent dat deze zaak nu niet in eenige minuten is af te doen. Voor zooveel hem persoonlijk bekend is van het onderwijs aan de meisjes op de Hoogere Burgerschool,- heeft dit gunstige resultaten opgeleverd. De heer Schneiders wederspreekt den heer Moolenburgh wat de gunstige resultaten betreft van het onderwijs op de Hoogere Burgerschool aan de meisjes. De Voorzitter acht het wenschelijk, de verdere bespreking dezer zaak te laten rusten en sluit na omvraag de vergadering. Snelpersdrukkerij van II. LAKENMAN te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1886 | | pagina 6