SPEELWERKEN SPEELDOOZEN SigarenTabakSnuif, KoffieTheeenz. J. II. HELLER, BEUN (Zwitserland). begaan zijn. Uit de verkregen inlichtingen blijkt, dat Runibold wel de uitdrukkingen «trek u terug, ga zoo spoedig mogelijk weg" gebezigd heeft, maar niet in den geest zooals de Grieksche bladen hebben mede gedeeld. liet gesprek droeg een vertrouwelijk karakter, zoodat de gebezigde woorden niet in de eigenlijke be- teekenis moeten worden opgenomen. Dat het onderhoud door de Grieksche bladen later verkeerd is wedergegeven, is een bewijs, dat üelyannis in het'departement van buitenlandsche zaken van deze onbeleefdheden gebruik gemaakt heeft om de gemoederen op te ruien. Op last van lord Salisbmy heeft sir Rumbold sedert dien tijd elke persoonlijke ontmoeting met den heer Delyannis zooveel mogelijk vermeden. Gemengd 15uitenlundscli Nieuws. Te Frankfort is eene zeldzame rechtszaak behandeld. Een ingezetene, Müller genaamd, algemeen als een gierigaard bekend, had zijn land bezaaid met rogge. Daarop was zijn stadgenoot Richter 's nachts naar het land gegaan en had met zaad van blauwe korenbloemen het woord »Vrek" er in gezaaid. Toen Müller latei- op een zomermorgen nnar zijn land kwam, zag hij daar een aantal personen, die met blijkbaar welgevallen het prachtige woord in blauwe letters stonden te be wonderen. Müller was woedend en verbluft, doch nauwelijks had zijne vrouw het vernomen of zij liet door een photograaf eene afbeelding van het woord nemen en zorgde dat haar man naar de rechtbank ging. Dientengevolge is Richter thans op grond van eeraanranding tot veertien dagen gevangenisstraf ver oordeeld. De schoonzuster van een hooggeplaatst Fransch ambtenaar had den sneltrein van Bordeaux naar Mou- tauban genomen en een coupé voor zich gereserveerd, ten einde veilig te reizen. Tut Agen ging alles goed, toen op eens het portier opengerukt werd en een groute kerel met het hoofd in de kraag van zijn jas gedoken, binnentrad. »Mijnheer, deze coupé is voor mij alleen, stamelde de dame van schrik buiten zich zelf. »Llet spijt mij antwoordde de man beleefd maar het is de schuld van den beambte, niet die van mij." Met deze woorden legde hij zijn valies op de bank en zette zich gereed om een dutje te doen. De trein snelde voort, doch nog niet zoo snel als het hart van de dame klopte. Spoedig zag de reiziger van zijn slaapje af en hegon zijn valies uit te pakken. De dame had hare blikken onafgewend op den inhoud van het valies ge vestigd en met ontzetting zag zij in handen van den man een revolver en een groote schaar. Mevrouw, zeide de geheimzinnige persoon thans, ik verzoek u mij een kleinen dienst te bewijzen. Mijne lange haren hinderen mij geweldig. Wees zoo goed ze mij zoo kort mogelijk af te snijden." «Mijnheer, stotterde de dame, zulk een verlangen het is u toch geen ernst?" «liet is mij in zoov. rre ernst, dat wanneer u mij dezen dienst niet wilt bewijzen, ik genoodzaakt zal zijn u dood te schieten. Gij hebt dus te kiezen!" En met de eene hand hield hij haar de schaar en met de andere den revolver voor. Nadat de operatie was afgeloopen, haalde de vreemdeling een handspiegel voor den dag, bekeek zich zelf en zeide vervolgens lachend: Een kapper had het niet beter kunnen doen. Jk dank u wel, mevrouw. Nu nog één dienst, mevrouw. Ik moet nog iets aan mijn toilet doen en terwijl ik dit doe, verzoek ik u een blik op het landschap te we» pen, dat werkelijk schoon is." De dame hield, zonder te protesteeren, haar gezicht tegen het raampje gedrukt en zag stil op haar horloge om te zien, hoe lang deze marteling nog zou duren, liet was 9 uur 55 min.binnen tien minuten moest de trein te Montauban aankomen. Eens klaps gaf de zonderlinge reiziger door een licht kuchen te kennen, dat hij met het in orde brengen van zijn toilet gereed was. De dame keerde zich schuchter om, maar welk een schrik 1 In plaats van een heer met gladgeschoren gelaat zag zij een Dominicaner monnik voor zich met een haard, die tot op de borst neerhing. Dat was tooverijToen de trein te Montauban stilhield, zeide de onbekende vóór hij uitstapte»lk hoop, me vrouw, dat gij nog wel zoo goed zult zijn mij tijd te gunnen, tot ik buiten de barrière ben." Dit verzoek was onnoodig, de dame was meer dood dan levend. Hare ouders wachtten haar op, en toen zij het avon tuur verteld had, gaf meri er den stationschef en ook de politie kennis van. Alle nasporingen zijn te vergeefs geweest. Op den weg naar de stad vond men alleen het monniksgewaad en de valschen baard van den zonderlingen reiziger. Te Parijs is dezer dagen overleden een geleerde, M. B. genaamd, die bij testament bepaald had, dat zijn lijk moest worden gegeven aan dokter Cornil, senator, en professor in de ontleedkunde, en dat deze er proefnemingen mede moest doen in tegenwoordigheid der studenten. De eenige dochter van den overledene heeft den uitersten wil van haren vader geëerbiedigd en het lijk aan dokter Cornil doen toekomen. Ten blijke van het kwijnend leven en de daaruit voortvloeiende waardeloosheid der schoonste bezittingen in onze kolonie Suriname ontleent de N. R. Ct. aan een particulier schrijven uit Paramaribo het navolgende: »In de laatste dagen is hier door eerie aanzienlijke dame aangekocht eene .suikerplantage, waar niet minder dan 70 koelies werkzaam zijn, en waarvan het op wortel staand liet met de nieuwe gehouwen en ver deren inventaris eene waarde van f 30.000 vertegen woordigen. De koopprijs beliep de ongelooflijk geringe som van f 450, behoudens verplichting, rustende op de nieuwe eigenares, om na expiratie van het werk contract der koelies, de retour-passage naar Engelsch- Indië voor dezen te voldoen. Naar men verneemt, zal deze plantage nu in eene cacao-aanplanting worden herschapen. Lady Bloom field, de weduwe van den bekenden Engelsehen diplomaat, geeft in hare mémoires onder den titel «Rerneniscences of court and diplomatic life," een voorbeeld van de voorzichtigheid, die bij de op voeding der jeugdige Prinsen en Prinsessen aan liet Hof van den Koning van Napels in acht werd genomen, liet was daar streng verboden voor de koninklijke kinderen het woord «liefde" uit te spreken, of hetzelfde woord in boeken te laten zien. In het. Boek der Boeken komt evenwel «de liefde" ook dikwerf voor, waarom de Koning gebood, het gevaarlijke «atnour" in tambour" te veranderen. De vorstelijke spruiten spraken daardoor in hunne gebeden van »le tambour du bon Dieu." Het bericht van liet Berl. Tageblatt, als zou de heer Oscar Carré den markthallen-circus, te Berlijn hebben gekocht, wordt thans door genoemd blad zelf weer tegengesproken. Bijna nooit te voren hielden zich nabij de Wadden eilanden zulke groute hoeveelheden rotganzen op als gedurende dezen winter. Toch werden er ook bijna no"it zoo weinig gevangen als in dezen winter. De reden daarvan is voornamelijk, dat de vogels niet kort genoeg aan wal komen om voeder te zoeken, daar zij dit in de wierwaarden, welke vrij van ijs zijn, volop kunnen vinden. Eene bloemenliefhebster, Mrs. Morgan, die. dezer dagen te New-York overleed, laat eene verzameling Orchideeën na, welke haar f 450,000 gekost heeft. De Engelsche overste Syerelmey heeft een nieuw element ontdekt, dat de beroemde kitlijm verre overtreft. Het verbindt twee stoffen, wélke dan ook, op zoodanige wijze niet elkander, dat het onmogelijk is ze te scheiden. Twee tegels, door »Zopissa" aan elkander verbonden en daarna omhoog geworpen, welke bij hun val in vele stukken braken, bleven op de plaatsen, waar zij gelijmd waren, aan elkander. Evenzoo ging het met champagne-flesschen, waarvan de bodems dour dezelfde lijm aan elkander bevestigd waren. Men heeft bij de admiraliteit het voornemen, proeven te nemen met eene samenstelling van papier en ijzer, door middel van het nieuwe element aan elkander verbonden, welke samenstelling aan het krachtigste geschut weerstand zou bieden. Om oesters maanden lang versch te houden behoeft men hen,.volgens de onderzoekingen van een Franschman, Verill geheoten, slechts te leggen op eene plaats waar de versche lucht vrij kan toestroomen. De schelpen moeten echter volkomen gaaf zijn. Hij heeft eenige oesters gevonden, die sedert maanden aan een flescli hingen, tentoongesteld in een winkel, en toch nog levend waren. Door het beslist bandelen van den machinist van een locomotief is een treurig ongeluk te Keulen voorkomen. Om 5 uur kwam den personentrein van Coblcnz langs de Nieuwstad, in volle vaart het station binnenrijden. Hij was nog een paai- honderd meters van de Lands- strasse verwijderd, toen een open rijtuig met 4 personen nog in haast de baan wilde overgaan. Plotseling strui kelde het paard over de rails, het viel neer- en ondanks de zweepslagen was het niet meer op de been te krijgen, lntusschen naderde de trein tof. groote ontzetting der toeschouwers; zij die in 't rijtuig waren gezeten, waren als verlamd van schrik en .dachten niet eens aan vluchten, toen de machinist, het gevaar bemeikende, het geluk had al den stoom eensklaps te laten ont snappen en den trein op minder dan een meter van het rijtuig tot staan te brengen. De Indépendcmce deelt mede dat Eu géne 't Kint, die, zooals men weet onlangs, na afloop van zijn straftijd, weder op vrije voeten is gesteld," in liet huwelijk zal treden niet iemand, wier naam in zijn proces in het geheel niet genoemd is. Het blad belooft weldra nadere bijzonderheden. Men berekent, dat in Europa 33 millioen paarden zijn. Daarvan telt Rusland er 17 millioen, Oostenrijk- IJongarije 3,500,000, Duitschland 3.300,000, Frankrijk iets minder dan 3 millioen Engeland 2,700,000 en Italië 1,200,000. De andere staten hebben allen minder dan 500,000 paarden. De rijkdom van het Kaapland aan diamanten is nog steeds groot. In December 1885 zijn van Kimberley 261,836 karaat Kaap-diamanten uitgevoerd, een waarde van 255,672 pd. st. vertegenwoordigende. De geheele uitvoer van diamanten in het jaar 1885 heeft eene aangegeven waarde van 2,489,788 pd. st. bereikt. Een nieuw soort reclame is door een Engelschen kruidenier in toepassing gebiaclit. Hij heeft de «Nic holas Nicklebey" uitgegeven in 8° net uitgevoerd en geïllustreerd, maar met die eigenaardigheid dat onder aan iedere bladzijde eene reclame staat voor de artikelen van genoemden kruidenier. Burgorlijke Stand to Zierikzee. Van '1926 Febr. 1886. Geboren: Een zoon van J. Moeliker en C. Bolle. v M. F. de Vos en J. van Gastel. A. Verdoorn en J. van Beveren. Overleden: A. Vermeule, 65 j., weduvvn. N. Leen we, 65 j., 'ongeh. z. G. Müller, 39 j., man van M. S. Mause. F. Wisse, bijna 89 j., wed. A. den Boer. ADVERTENTIEN. De ondergeteekende heeft de eer meê te deelendat zij heden alhier aan de Oude Haven A 304 een W 1IV 2£ 3E Bj heeft geopend in Terwijl zij zich beleefd tot het leveren dier artikelen aanbeveelt, belooft zij alles te zullen aanwenden om door een nette behandeling liet haar te schenken ver trouwen waardig te worden. Zierikzee, Wed. J. VAN DER BIJL- 18 Februari 1886. van Westen. Antwerpen: Zihercn Medaille: ^tirïcEi: Diploma: (■tonden Medaille: Klzza 1884, li reins 1884. 4 200 stukken spelend; met of zonder expressie, mandoline, trommel, klokken, engelenstemmen, castagnetten, harpspel enz. 216 stukken spelend; verder nécessaires, sigarenstanders, Zwitsersche huisjes, photografie-albums schrijfgereedschappenhandschoenkastjes, briefbezwaavders, bloemvazen, sigarenkokers, tabaksdoozen, werktafeltjes, flesschen, bierglazen, stoelen enz., alles met muziek. Steeds wordt het nieuwste en voortreffelijkste aanbevolen, als bijzonder geschikt voor gelegenheidsgeschenken, door tBSF"" Tengevolge van de aanzienlijke daling der prijzen van de onbewerkte materialen, sta ik op mijne thans in omloop zijnde prijscouranten eene korting toe van 20 °/0zelfs bij de kleinste bestelling. Slechts rechtstreeksche bestelling is waarborg voor de echtheid. Geïllustreerde prijscouranten worden franco toegezonden.

Zierikzeesche Courant | 1886 | | pagina 3