HEESTSALEN, Meubilaire en andere ROERENDE GOEDEREN, EENIG P0RCELEIN EN KRISTAL, Een Hollandsch Wagentje, Ondanks haar gering aantal waagde de politie den aanval. Eenige belhamels werden gegrepen, geboeid en meegenomen. Van alle kanten stormde het grauw nu op de agenten los, doch de politie sloeg alle aanvallen af en bracht, hoewel met moeite, de plunderaars achter slot. Tegen den raad zijner vrienden belegde de Mayor 's avonds een meeting van werkgevers en werklieden om het geschil bij te leggen. De vergadering werd weldra gestoord door het bericht, dat een troep plunderaars alle winkels in Bond-Street vernielden. De politie, die voortdurend versterking ontving, behield weer de overhand en maakte bij de verdediging van eenige fabrieken met goed gevolg gebruik van de spuiten. Verder werd de orde niet gestoord, doch een aantal fabrieken hebben groote schade geleden. Door een krankzinnige is een spoortrein te Birkenfeld in groot gevaar gebracht. De ongelukkige had namelijk op de rails twee groote steenen gelegd, op een plaats waar een sneltrein binnen enkele minuten moest passeeren. De krankzinnige had dit niet gedaan met het doel den trein te laten derailleeren, maar om hem te doen stoppen en er dan in te kunnen stappen. Gelukkig ging eenige oogenblikken voor de sneltrein een goederentrein langs liet andere paai- rails; de machinist zag het gevaar dat den sneltrein dreigde, stopte en verwijderde de steenen. Tusschen Frankrijk en België wordt onderhandeld over het tot stand brengen van eene telephonische verbinding tusschen Parijs en Brussel over Rijssel. In het volgende jaar zal het vijftig jaren geleden zijn, dat de eerste spoorweglijn in Frankrijk, van Parijs naar St. Germain, geopend werd. Bij deze gelegenheid zullen een internationaal spoorweg-congres en een tentoonstelling van alles wat op het gebied van spoorwegen betrekking heeft, plaats hebben. Naar een dagblad te Graz mededeelt, hebben zich in genoemde stad verscheidene Fransche officieren gevestigd met het doel om de Duitsche taal machtig te worden. Ook in verscheidene andere Oostenrijksche steden, als: te Weenen, Praag, Lenz, Innsbruch en Salzburg moeten op last hunner regeering Fransche officieren met hetzelfde doel zijn komen wonen. Deze week is de boot der reddingsmaatschappij te Blankenbergh in zee gestoken om jacht te maken op een walvisch, die zich sedert eenigen tijd op de Belgische kust vertoonde. De jacht heeft vier uien geduurd en er werden '19 geweerkogels van groot kaliber op het dier afgeschoten. Daarna is liet na ernstig gekwetst te zijn, in de richting van het westen verdwenen. De negende partij, door de schaakspelers Steinitz en Zuckertort te St. Louis gespeeld, is weer door Steinitz gewonnen, De eerste bood koningin Gambet aan, maar zijn tegenstander weigerde dit en gaf het spel bij den negen en dertigsten zet op. Daar Steinitz te St. Louis nu drie partijen heeft gewonnen, staan beide kampioenen gelijk. Ieder heeft nu vier partijen gewonnen. Over veertien dagen zal de strijd te New- Orleans worden voortgezet. Enkele Amerikaansche bladen vinden in deze gelijkheid aanleiding om te beweren, dat de beide schaakspelers een afspraak hebben gemaakt, maar volgens de beoordeelaars bestaat er niet de minste reden om dergelijke onder stellingen te wettigen. Pasteurs methode. Dr. Biggs, die door het Bellevue Medical College te New-York naar Parijs was gezonden om Pasteur's methode van inenting tegen hondsdolheid te onderzoeken, bericht daaromtrent o. a. Het beginsel, waai op Pasteur's methode berust, komt neder op het volgende. Het ontwikkelingstijdperk (incubatie) van de razernij, die door den hond op andere dieren en op menschen kan worden overgebracht, wisselt zeer af in duur, maar is bij menschen ge woonlijk zeer lang. Als men het gift van den hond dooi' een reeks konijnen laat gaan, daalt dit tijdperk bij laatstgenoemde tot ongeveer 7 dagen. De giftsterkte van het ruggemerg bij konijnen, die na 7 dagen sterven, kan men men onveranderd behouden, door het in geheel droge lucht hij een bepaalde warmte te bewaren. Als men menschen of dieren inent met die verschillende ruggemergen, door namelijk te be ginnen met zeer zwak vergift en het allengs in zwaarder graden gebruikt, worden de ingeënten onvatbaar, ook voor den sterksten graad. »De ontwikkelingstijd van dit vergift duurt zeer kort, en de tijd die noodig is om onvatbaarheid te weeg te brengen, is veel korter dan die binnen welken zicli de gevolgen van den beet van een dollen bond vertoonen. Als men dus maar tijdig met de behandeling begint, is het mogelijk een mensch of een dier voor de ziekte onvatbaar te maken vóór den gewonen tijd van ontwikkeling is afgeloopen. Bij den mensch kan ten minste nog 20 dagen, nadat de beet is toegebracht, met de behandeling nog tijdig worden begonnen, en veelal nog na langere tusschenruimte. Volgens Pasteur maakt verdrooging van het rugge merg de giftstof niet zwakker, maar wel minder in boeveelheid. Het vergift, dat voor de inenting wordt gebruikt, is dus altijd van gelijke soort, maar ver schilt alleen in hoeveelheid. Als men nu met kleine hoeveelheden begint en die dagelijks vermeerdert, kan men menschen en dieren voor zeer groote hoeveelheden ongevoelig maken." Intusschen merkt dr. Biggs op, dat Pasteur's methode nog alleen op ervaring berust en dus alleen naar de uitkomsten kan worden beoordeeld. Deze nu hebben tot dusver al zijn beweringen bevestigd, en als verdere waarnemingen even zoo gunstig uitvallen, heeft Pasteur zich door zijn ontdekkingen buitengewoon verdienstelijk gemaakt. Tijdens dr. B. te Parijs was, werden eiken dag 20 tot 25 personen ingeënt, en schier eiken dag kwamen weder patiënten, die zich onder behandeling van den hoogleeraar stelden. De ongeregeldheden te Leicester hebben in dezen hoofdzetel der kousenfabricatie gedurende een paar dagen een paniek veroorzaakt, niet veel minder dan die te Londen. Leicester, een stad met '130,000 in woners, heeft slechts 120 man politie. Er kwam echter versterking uit Northampton en in de stad werden vrijwilligers aangenomen. De onge regeldheden kwamen niet voort uit gebrek aan werk; zij zijn ontstaan, omdat werkgevers en werklieden het niet over de bepaling der loonen eens konden worden. De Mayor had tevergeefs getracht het geschil bij te leggen en de werklieden te bewegen de zaak door een scheidsrechter te laten uitmaken. Hierin komt dit oproer met de plundering te Londen overeen, dat het vooruit werd beraamd en aangestookt door boeven en leegloopers. De ongeregeldheden begonnen Donder dagochtend om elf uur. Een groot aantal werklieden was bijeengekomen. Eerst ging het er kalm toe, maar weldra kwamen een paar leiders de opgewondenheid aanstoken en spoedig zette de bende zich in beweging. Schreeuwende en tierende trok men door de straten. De Mayor vermaande de oproermakers tot rust, maar zij trokken van de eene fabriek naar de andere, ver brijzelden ruiten en deuren, en om twee uur was het oproer in vollen gang. De politie-agenten verdedigden eenige groote fabrieken met goed gevolg. Eerst 's avonds om half elf gingen de oproermakers naar huis. Den volgenden ochtend, toen de glazenmakers nog bezig waren de schade van den vorigen dag te herstellen, werd het vernielingswei k hervat. In de kousenfabrieken en winkels weid alles stuk geslagen, maar er werd niets gestolen. Weer trachtte de Mayor te vergeefs de orde te herstellen. Hij werd met groot gejuich begroet, maar het ruiten ingooien hield niet op. Lord Cavendish was onlangs met zijne drie zoons een rijtoer te paard gaan maken langs het strand nabij llolste-Hall. (Lancaster). Eenklaps bevonden zich de vader en een van zijne zoons te midden van drijfzand. De beide paarden begonnen te zakken en waren niet meer in staat zich uit het zand te werken. Lord Cavendish steeg van het paard en ook hij zakte in het zand. Verscheidene vissche.rs bemerkten gelukkig zijn kritieken toestand. Zij haalden stroo en touwen en na veel moeite werden lord Cavendish, en zijne twee paarden op het droge gebracht. Wanneer men hem niet te hulp was gekomen, zou hij ongetwijfeld in het zand omgekomen zijn. In de citadel van Warschau zijn den 28 Januari eenige nihilisten onthoofd. In den nacht waren dooi de gendarmen de voorbereidende maatregelen genomen. Drie katholieke priesters en een pope begaven zich naar de cellen der veroordeelden om ze op den dood voor te bereiden. De terechtstelling had plaats bij het aanbreken van den dag, in tegenwoordigheid van den keizerlijken procureur Poskowski, van twintig gendarmen en van de vier genoemde priesters. De schoenmaker Ossotoski, de wever Pietrusinski en de student Kuninski waren zeer kalm, alleen de vrede rechter Barduvvski beefde. Toen de vier veroordeelden op het schavot stonden, riepen zijLeve de sociale revolutie! De lijken zijn in de citadel begraven. ADVERTENTIEN. De Notaris Mr. J. MOOLENBURGII te Zierikzeezal, ten verzoeke van de benifi- ciaire Erfgenamen van den Heer C. M. LE SAGE TEN BROEK, aldaar, aan het huis Wijk D No. 36 op de Nieuwe Haven te Zierikzee, op Mnsdag" 2*23 Februari 1886, 's voormiddags te 10 ure, publiek presonteeren te vei'koopen BENE PARTIJ alsTafelsStoelenLedikantenKleerkast Waschtafels, Spiegels, Schilderijen, Penantkastje, 1 marmeren Pendule, 1 mahoniehouten Kabinet, '1 dito Chiffonière, Speeltafeljes, Canapé, Zieken stoel 1 Bed met toebehooren en Dekens koperen Doofpot en dito KetelsSpeeldoos Likeurkeldertje met 5 Fleschjes, Koffie- en Thee serviezen, 1 Klok, 1 Ladetafel, 1 Kist met Timmermansgereedschap, eenig Koper-, Gtlas- en Aardewerk, Evenals Amerika onlangs zijn rijksten burger 'verloren heeft in Vanderbilt, zoo heeft China dien verloren door den dood van den banker Hu-Taotaï. Zijn vader was een kleine koopman en hij zelf begon zijn loopbaan op de laagste sport van den maatschappelijken ladder. Wegens zijne bijzondere handelskennis, nam Hu-Taotaï zoowel in rijkdom toe, en werd in de handelswereld de aanzienlijkste man van het Heinelsche Rijk. Het paleis, dat hij te Hang-Chou bewoonde, was een wonder van weelde, Hu-Taotaï had het hoogste ordeteeken en de keizer had hem een bijzonder eerebewijs gegeven door hem den titel van provinciaal rechter toe te kennen, alsmede het recht een gele jaqulte, de kei zerlijke kleur, te dragen. Zijne begrafenis had met groote plechtigheid plaats. Aan het hoofd van den stoet ging een aantal koelies, gebukt onder den last papiertjes, waarop zedespreuken met het penseel ge- teekend waren. Daarna volgden de lantaarndragers en een muziekkorps. Thans kwamen ongeveer '100 kleine jongens, in elke hand een wapen van een bij zonderen vorm houdende. Hierna volgden de dragers der tafels, waarop de namen der voorouders waren gegraveerd. Na de tafels met vruchten en het portret van den overledene kwamen twee groepen bronzen beelden, waarvan de een was gekleed met witte rijk geborduurde kleeden, en de andere, met scharlaken en gele kleeden. Tusschen deze twee groepen liepen mannen met lantaarns, vlaggen, parasols, waaiers en andere voorwerpen. De ceremoniemeester, geheel in het wit gekleed, want wit is de rouwkleur in China, volgde te paard. Achter hem een groote witte tent, die door knechts gedragen werd, en waaronder de bloed verwanten hun bedroefd gelaat verborgen. Eindelijk kwain de lijkkist, staande op een prachtigen glazen wagen, welke door 24 sterke mannen op de schouders werd gedragen. Ten slotte volgden een aantal manda rijnen en andere voorname personen. De Duitsche industriëelen zijn niet gunstig gestemd voor de internationale tentoonstelling in '1889 te Parijs te houden. De voorwaarden, waarop de tentoon stelling plaats heeft, schijnt hun niet aanlokkelijk toe. ALSMEDE: bestaande in5 stuks blauw Porceleinzijnde 3 Potten en 2 Bekers4 blauwe Kommen5 blauwe porceleinen Vleesehschotels, 16 dito Eet- borden, 3 dito Schalen, 6 roode dito Schoteltjes met 5 Kopjes, 6 dito Pulletjes, 1 Saksisch Theeservies, een stel Kristal, als: 2 Karaffen met bakjes, 10 Champagneglazen, 10 Bier glazen, 12 Punchglazen, 10 Wijnglazen en 6 Likeurglaasjes. Voorts nog 4 kristallen Karaffen en 11 dito Wijnglazen, een dito Roomkan met 2 Compótes, alsmede meer andere GOEDEREN. Kijkdag op Maandag 22 Februari 1886, 's namiddags van 2 tot 5 ure. WK" De Notaris Mr. J. C. VAN DER LEK Spa-s? DE CLERCQ zal, op Uinsrdag' 23 Februari des voorm. IO nul-, ten verzoeke en op de Hofstede van den Heer J. DE JONGE, onder Bruinisse, publiek verknopen EENE PARTIJ BES.TAANDE IN: 4 Werkpaarden, 2 Melkkoeien, 'jHlffifTti 3 Kalfvaarzen '1 1 */2 jarige eSkQt Vaai'S'1 dito Os4 jarige Ossen en Vaarzen, 4 Kalveren, 1 Loopvarken, 1 Karnhond en Hok 80 Kippen mitsgaders 1 Riemwagen 1 Arreslede Boerenwagens Baksleden Snijmachine, Windmolen, Ploegen, EggenKarn molen Karn en andere Bouw- en Melkgereedschappen benevens Hooi, Stroo, Brandhout en eene MESTPUT groot 90 voeren.

Zierikzeesche Courant | 1886 | | pagina 3