BIJV OEGSEL I: 9r van Zaterdag 15 Februari 1886. 1 f£as, iciitejT. BIJ BE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD ZIERIKZEE, aangevende ertentiën n vooraf geleverd. jnoer publici- >p de daarin ifdplaats van eheel Neder- neening is dit lie hebben wij ureau wenscht den is. waarin grijke order TE Jr. losito. licht 3 V2 k pons, buiten- Ider borgtocht. 2 en van 6% fEHDAM pCt. 70'=/,. 85»/,, -1015/s 101»/,, 104'/4 'U b39/lG 45'/,, 401'/, 879/,, 100'/, 87» i) 1293/, 6fi»/„ 6615/,, 67»/,, 6B"/„ 90'/, 13613 931/, 67 117'/,, 591/, 94'/, 9<39/,6 59»/, B 140 S. R. f 1,161/, rs - 2,44 celen af a - 6,25 a - a - 5,25 a - 4,25 a - 4,50 a - 4,25 a - 3.50 a - 6,50 a - 10,— a - 7,25 a - Zienkzee, 15 stuks. ZIERIKZEESGHE G0URA1T TE gehouden den 5 February 1886. Voorzit® Mr. J. P. N. Brmerins, Burgemeester. Afwezig is de keer W. A. Ooktman. (1 vacature.) De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat de navolgende stukken zijn ingekomen 1°. een brief van de Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring van bet raadsbesluit van 13 October 1885, voor zoover daarbij de Meisjesschool wordt vervangen door eene andere, en de jaarwedde der onderwijzeres aan de nieuwe school wordt geregeld. In den omvang van het onderwijs aan de school wordt door hen berust; tegen de jaarwedden dei' onderwijzers in enkele vakken hebben zij geene bedenking, evenmin tegen de bepaling, die eene wijziging brengt in art. 2 der Ver ordening op het lager onderwijs. Evenwel verdient het naar hunne meening overweging, die verordening als nog duide lijkheidshalve bij afzonderlijk besluit te wijzigen. De Voorzitter zegt, dat Burgem. en Weth. eerlang een wijziging der bedoelde verordening, zooals de Gedeputeerde Staten wenschen, zuilen voorstellen; 2°. twee brieven van 'hetzelfde Collegie, berigtende de goedkeuring dei' raadsbesluiten van den 22 December 1.1. tot af- en overschrijving van - en op posten der gemeente- begrooting voor 1885 en tot den openbaren verkoop van boomen. De Voorzitter geeft te kennen, dat de verkooping van boomen op den 30 Januarij 1.1. gehoudenheeft opgebragt f 204,75 en dat de opbrengst van het op denzelfden dag verkochte hakhout bedraagt f 120,35; 3°. twee brieven als voren, ten geleide van de goed gekeurde gemeenterekening over 1884 en gemeentebegrooting voor 1886; 4°. twee brieven als vorenhoudende berigt van ontvangst van een afschrift der op den 22 December 1.1. vastgestelde verordening tot wijziging van die op de havens en toezending- van een uittreksel uit het koninklijk besluit van 14 Januarij 1.1., Ho. 9, waarbij wordt goedgekeurd de door den Raad bepaalde heffing van een vei'gunningsregt op den klein handel in sterken drank. De Voorzitter geeft kennis, dat deze verordeningen zijn afgekondigd. Wordt besloten, deze brieven en mededeelingen voor kennisgeving aan te nemen; 5°. eene specifieke opgaaf van den Gemeente-Ontvanger van de in 1885 ontvangen sommen wegens vei'gunningsregt voor den verkoop van sterken drank in het klein, ten bedrage van f 1610. Ter visie gelegd van de leden; zullende de opgaaf latei- in het archief worden geplaatst 6°. brieven, houdende kennisgeving' van de aanneming der benoemingen: van Jhr. C. C. Th. Six en Mr. D. N. van Hoytema tot leden der Plaatselijke Schoolcommissie van den lieer J. Borghstijn tot lid der Commissie van Toezigt op het Middelbaar Onderwijs van Mr. J. M. Isebree Moens tot Voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur van Mr. C. J. Fokker tot Regent van het Burger-Weeshuis, en van Jhr. Mr. A. R. P. van Kinschot tot Commissaris der Vischmarkt, Voor kennisgeving aangenomen; 7°. een schrijven van het Bestuur der Onderlinge Waar- borgvereeniging voor arbeiders en werklieden, houdende een kort verslag der Vereeniging over 1885, met verzoek om eene toelage uit de gemeentekas van f 108. Namens Burgem. en Weth. stelt de Voorzitter voor, het verzoek toe te staanen de betaling- dier toelage te doen uit den post voor Onv. Uitg.begrooting 1886. Dienovereenkomstig' wordt besloten; 8°. de geloofsbrief en de daarbij behoorende stukken van het op den '12 Januarij 1886 gekozen raadslid Jhr. C. C. Th. Sis. De Voorzitter stelt deze bescheiden in handen van de heeren Schuurbeque Boeije, Moolenburgh en Goemans, om den Raad daaromtrent verslag uit te brengen, en schorst daartoe de vergadering. Na de heropening der vergadering deelt de heer Boeije mede, dat de Commissie de stukken heeft nagezien en in orde bevondenen dat zij adviseert tot toelating van den heer Six als Raadslid. Aldus besloten 9°. een verzoekschrift van de Wed G. J. van dei' Graaf geb. Boot, om afschrijving van hoofdelijken omslag over 1885, daar zij wegens het overlijden van haar man zonder middel van bestaan is. Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt afschrijving verleend tot een bedrag van f 1,54. De Voorzitter brengt op nieuw ter tafel, het verzoek van de heeren P. X. O. Luijcx te 's Hertogenbosch en F. J. van de Yen te Zierikzee, in boedanigheid van eenige erf genamen van Mevr. de Wed. P. Schillemans geb. de Wit, om afschrijving van haren aanslag in den hoofdelijken omslag waarvan de behandeling in de vorige vergadering is aan gehouden, en deelt mede, dat Burgem, en Weth. ten gevolge van de hun in die vergadering gedane opdragt nader hebben onderzocht, voor welk aandeel ieder der ver zoekers erfgenaam is. Het is hun uit de verkregen inlichtingen gebleken, dat de heeren Luijcx en van de Ven de eenige erfgenamen zijn en ieder voor gelijk deel geregtigd. Burgem. en Weth. blijven daarom bij bun vroeger voorstel. Hij herinnert, dat dit voorstel is geweest om afschrijving te verleenen voor u/u gedeelte van de'ti aanslag sedert den dag van het overlijden, bedragende f 89,58s, op grond dat de aanslagen van hen die in den loop van een dienst jaar overlijden, volgens de verordening, te rekenen van den dag des overlijdens, verschuldigd zijn door hunne erfgenamen in de gemeente wonende of verblijvende, ieder voor hun aandeel in de nalatenschap; dat de heer van de Yen de eenige hier wonende erfgenaam is', en volgens de bekomen inlichtingen Vu gedeelte uit de nalatenschap trekt en er dus slechts een zoodanig gedeelte van den aanslag- ten zijnen laste moet blijven. De heer Moolenburgh herhaalt zijne vroegere opmerking, dat, nu er slechts twee erfgenamen zijn, alleen afschrijving moet worden verleend voor het aandeel waartoe de elders wonende in de nalatenschap geregtigd is en dus hier voor de helft. Hij stelt als amendement op het voorstel voor, afschrijving te verleenen voor de helft van den aanslag, na den dag van het overlijden. Dit amendement wordt aangenomen met 10 stemmen tegen 1, die van den heer Boeije, zoodat afschrijving wordt verleend voor f 48,865, De Voorzitter deelt mededat nog zijn ingekomen kennis gevingen van S. Rozemond en Jhr. Mr. W. A. de Jonge, dat zij deze gemeente metterwoon hebben verlaten en aan spraak hebben op afschrijving van hoofdelijken omslag. Namens Burgem. en Weth. stelt hij voor, afschrijving te te verleenen aan den eerstgenoemde voor f 9,80 en aan den laatstgenoemde voor f 14. Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1886 | | pagina 5