ADVERTENTIEN. R. KÖÖLE ZOON VAN HOUWENINGE EN VISSER, ROETMAN SCHEFFERS A Co., SCHIEDAM. ZUIVERE JENE VERGIST, OM HET GELEERDE FRAKSCH werd getroffen, maar alle berichten, dat de Bulgaven zich gewillig aan het herstel van den status quo ante zouden onderwerpen, moeten als verzinsels worden beschouwd. G-root- 13i-itta.il j e. De staatslieden maken zich verdienstelijk met het houden van redevoeringen in den lande om de kiezers j niet alleen op te wekken trouw ter stembus te verschijnen, maar hen ook voor hunne gevoelens trachten te winnen. Lord Salisbury, die weder geheel hersteld is, trad te Londen op en verweet de liberalen,' dat zij hun best hadden gedaan om de commissie tot onderzoek der nijverheid onmogelijk te maken. Hij verzekerde dat de Tories er niet aan dachten om de graanrechten te herstellen. Hij zelf was een beslist voorstander van vrijen handel en zou daarvan ook nimmer afwijken, maar dit verhinderde niet, dat Engeland zich tegenover anderen verdedigde, die de Engelsche producten hooger belasten, dan de voort brengselen van andere volken. Hierbij wees de lord op Spanje, dat door verhoogen van invoerrecht op wijn met goed gevolg kan worden bestreden. Donderdagavond was lord Harlington, oud-minister van oorlog in het kabinet-Gladstone, te Belfast aan het woord, waar het hoofd der gematigde liberalen »de offensieve en defensieve alliantie", welke tusschen het kabinet-Salisbury en de Parnellisten gesloten is, heftig heeft gecritiseerd. Hij verklaarde zich beslist tegen de scheiding van Ierland en Engeland, en toonde de noodzakelijkheid voor het Vereenigde Koningrijk aan, dat een groote meerderheid van liberalen gekozen werd, want wanneer de partijen in het aantal ge kozenen gelijk staan, zal de Iersche deputatie meesteres zijn en zal zij de meest overdreven aanspraken kunnen doen gelden. Te Birmingham heeft John Bright de oorlogszuchtige plannen der regeering jegens Birma afgekeurd, alsmede hare voornemens met betrekking tot een tarieven- oorlog. Italië. De Temps heeft uit goede bron vernomen, dat de Italiaansche ambassadeur te Konstantinopel last heeft gekregen op de conferentie het herstel van den vorigen toestand in Oost-Rumelië te verlangen, maar tevens aan te dringen op het nemen van maatregelen om den toestand der Rumeliërs te verbeteren; in ieder geval moet hij zich tegen eene interventie van Turkije of van Rusland verzetten. Van de aanspraken der Grieken en Serviërs wordt in de instructie geene melding gemaakt. Rusland. Uit de cordate houding der regeering in de Bul- gaarsche quaestie maakt men te Petersburg op, dat Rusland op de conferentie te Konstantinopel uitdruk kelijk de verwijdering zal verlangen van vorst Alexander, wiens candidatuur voor het gouverneurschap van Oost- Rumelië nu onmogelijk is geworden. Na de bestraffing, die hij door zijn uitsluiting uit de Russische armee heett ontvangen, is de taak der conferentie veel ge makkelijker geworden, omdat er nu geen sprake meer kan zijn van de vereeniging van Bulgarije en Oost- Rumelië en hierdoor verliezen de aanspraken van Griekenland en Servië allen grond. Gemengd Ruitenlandscli Nieuws. Een ingezetene van Londen maakt in de Standard de opmerking, dat de stad Heidelberg thans inderdaad voornemens is, de bijna niet geëvenaarde schoonheid van haar kasteel te vernietigen, door aan de heuvel zijde een bergspoorweg aan te leggen, die tot den top van den berg, vlak achter het kasteel, loopen zal. Aangezien als de voornaamste reden daartoe worden opgegeven, dat de stad meer door Engelschen bezocht zal worden, meent de briefschrijver in tijds hen te moeten waarschuwen, ten einde hen in staat te stellen, tegen eene zoo noodelooze daad van wandalisme te protesteeren. Prof. "Virchow is dezer dagen te velde getrokken tegen de thans algemeen verbreide meening, dat het voor de gezondheid voordeelig is, ook 's winters ge durende den nacht de vensters open te houden. Omdat het uitstroomen van bedorven lucht alleen bij verschil van temperatuur plaats heeft en dit ophoudt, als de koude buitenlucht ook de kamer vervult, kunnen er bedenkelijke ziekteverschijnselen ontstaan, en hebben vele menschen door die dwaling reeds hun leven verloren. De doctoren te Parijs en omstreken hebben de aandacht der bevoegde autoriteit gevestigd op het groot aantal kinderen, dat aan pijnen in de ingewanden lijdt. Dientengevolge heeft de prefect van politie bevel gegeven de speelgoedwinkels en marktkramen te onderzoeken, bij welk onderzoek is gebleken, dat een aanzienlijke hoeveelheid speelgoed, vooral fluitjes, met vergiftigde stoffen geschilderd waren, terwijl suikergoed in vergiftigd gekleurd papier was gewikkeld. De gouverneur-generaal van Moskou, vorst Dolgoroukow ging onlangs met den avondtrein van Berlijn naar Moskou terug. Hij was vergezeld van zijn kamerdienaar, een Italiaan, en werd tot aan het station te Berlijn vergezeld door eenige hooggeplaatste Russen in de Duitsche hoofdstad. Niet lang, nadat de trein vertrokken was, vermiste de vorst zijn handtasch, waarin zich zijn geld, juweelon, ordeteekens en andere kostbaarheden bevonden, ter waarde van 30,000 roebels, alsmede hoogst gewichtige documenten. De vorst bracht na deze ontdekking een slapelooze nacht door, telegrapheerde aan de politie te Berlijn en zond, te Thorn aangekomen zijnde, zijn kamerdienaar naar Berlijn terug om de vermoedelijk gestolen tasch op te sporen. Intusschen was de tasch in handen gekomen van den stationschef, die haar ongeschonden kon teruggeven. Uit het leven van Berlijnsche spitsboeven. Onlangs werd te Berlijn een vrouw gearresteerd, die in het zakkenrollen zeer handig was. Zij legde zich speciaal toe op het ledigen van de zakken der dames door deze staande te houden met de mededeeling dat zich een groote vlak bevond op de rugzijde van haar mantel. De zakkenrolster ging dan druk aan het poetsen en intusschen wist zij zich van hetgeen van hare gading zich in de zakken bevond, meester te maken. Zij leefde met een man, die in hare winsten deelde, en ook gearresteerd is, Omtrent de leefwijze van dit paar spitsboeven wordt het volgende mede gedeeld. Een jaar geleden zag men in twee kleine theathers te Berlijn steeds een echtpaar, dat aan het artisten-personeel, inzonderheid aan de vrouwelijke artisten, bij benefice-voorstellingen en andere gelegen heden kransen, bouquetten, bloemkussens enz. enz. aanbood, wat in deze schouwburgen anders zelden het geval was. Een en ander had tengevolge, dat het echtpaar spoedig met de arlisten in aanraking kwam, welke verhouding nog intiemer werd, toen het echtpaar na de voorstellingen soupers aanbood en allerlei feestjes organiseerde. Het paartje deelde mede, dat zijn naam Herzog was, dat de man boekbinder van beroep was, maar zijn zaak had overgedaan toen zijne vrouw eene groote erfenis had gekregen, waarvan het de rente niet eens vevteeren kon. De oudere tooneelspelers vonden de zaak bedenkelijk en hielden zich zeer geretireerdde jongeren daarentegen werden des te intiemer met de familie Herzog. In den af- geloopen zomer was het echtpaar naar Leipzig geweest en met allerhande kostbare voorwerpen teruggekomen, die het, naar het voorgaf, van bloedverwanten ten geschenke bekomen had. De betrekkingen tusschen de Herzog's en enkele artisten werden ten slotte zoo vertrouwelijk, dat een actrice zich met mevrouw Herzog, hoofd tegen hoofd, liet photographeeren. Het was dus geen wonder, dat toen de artisten van de ontmaskering van het echtpaar Herzog hoorden, stonden te kijken als bij een donderslag met helderen hemel. Hoe uitstekend de zakkenrolster het verstond door friseeren en kleeding zich onherkenbaar te maken, blijkt hieruit dat de tooneelspeelster, die zich met mevrouw llerzog had laten photographeeren, bij de confrontatie hare oude lieve vriendin niet meer herkende. Na deze opgedane ondervinding koesteren de artisten onmiddellijk argwaan jegens hem, die hen met kleine geschenken nadert of attenties bewijs^ Amerikaansche bladen verhalen de volgende zonder linge huwelijksgeschiedenis. Te Valdosta, in Georgië, zou een schoon 17jarig meisje, Lilie Boss, in het huwelijk treden met een weduwnaar van 66 jaren, Wetherington genaamd. Alle toebereidselen waren gemaakt, voor een rijk bruiloftsmaal was gezorgd en de gasten waren genoodigd. Er ontbrak niets, dan alleen, op het laatste oogenblikde bruid. Even vóór de trouwplechtigheid zou plaats hebben, liep zij weg met haar vroegeren minnaar, een knappe jongen van 22 jaren, en nadat zij hun huwelijk hadden laten voltrekken, keerden de jongelui naar het ouderlijk huis van de bruid terug, waar juist de gasten voor het bruiloftsmaal waren aangekomen. De ouders van Lilie schikten zich wijselijk in het onveranderlijke. De oude bruidegom zonder bruid nam de zaak koeltjes op. Maar hij bedankte toch voor de uitnoodiging om deel te nemen aan het feest, dat nu tot aller genoegen afliep. De mededeeling dat op de Antwerpsche tentoonstelling meer dan 200 zakkenrollers, meest Duitschers, door de politie waren gevat, vond te Berlijn weinig geloof en daarom heeft het hoofd der politie zich met een schrijven tot den hoofdcommissaris van politie te Ant werpen om inlichtingen gewend. Het antwoord luidde, dat het aantal der gearresteerde Duitsche zakkenrollers 13 bedraagt, waaronder twee Berlijners. Bovendien zijn om andere misdrijven, gedurende den tentoonstel- lingstijd gepleegd, nog 16 Duitschers veroordeeld. De hoeveelheid bier, die door Duitschland uitgevoerd wordt, neemt geregeld toe. Verleden jaar bedroeg de uitvoer van '1 Januari tot 30 September 1,050,000 hectoliters. Dit bedrag is dit jaar geklommen tot '1,200,000 hectoliters. KI e r k n i e u w s. De opening der najaars-vergadering van de alge- meene synodale commissie der Ned. Ilerv. Kerk is bepaald op Woensdag 18 November, des namiddags te 1 ure. Tegen het besluit van het Provinciaal Kerkbestuur van Noord-Holland, waarbij aan den Kerkeraad van Amsterdam gelast werd het van hem verlangde attest van goed gedrag voor eenige leerlingen van ds. Laurillard af te geven, is door den Kerkeraad cassatie aangeteekend. De zaak zal nu voor de Synode komen. Correspondentie. Wij ontvingen van bevriende hand als Feuilleton voor de Courant »een reisverhaal naar de Transvaal". We vertrouwen dat dit verhaal velen zal interesseeren en misschien voor enkelen zelfs van nut kan zijn we ruimen er daarom gaarne een plaats voor in en betuigen hiermede den geachten inzender onzen dank voor zijn welwillend gedaan aanbod. Met het volgende nummer zullen we met het Feuilleton een aanvang maken, voor heden ontbrak ons de ruimte. Red. ^berichten, dat van af -1 Juni de renten der deposito's worden gesteld als volgt: op 5 dagen zicht 2'/°%, 1 maand opzeggens 3 3 maanden dato 3%, 1 jaar dato 3V2%, terwijl tevens gelden tegen solied onderpand op billijke voorwaarden zijn te bekomen. THEE-SOORTEN dit iiet magazijn van welke zich zoowel door goede kwaliteit, als lagen prijs bijzonder aanbevelenzijn: Afgewogen in verzegelde Pakjes van vijftwee en een half en een Onswaarop het Nummer en de Prijs van af f 0,90 tot f 3,00 per 5 ons zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijs-Couranten zijn gratis verkrijgbaar: St. Annaland P. Kuiper. Axel Wed. Joh. Veenhuizen. Brouwershaven Wed. J. W. v. Braband. Hontenisse C. Fassaert. Middelburg Mej. M. L. J. Goethals. Neuzen J. C. van Sprang. Sluis Mej. J. C. A. Mets. Vlissingen Mej. M. M. de Bruge, Lepelstraat, F 64. Zierikzee M. F. de Vos Cz. Zonnemaire Wed. J. Ever wijn. Vereeniging' van Cistfabrikanten. Bekroond met de Zilveren Medaille op de Wereld- Tentoonstëlling Amsterdam 1883, LEVEREN UITSLUITEND in alle hoeveelheden, tot de laagste prijzen. te blijven onderhoudenis de beste maatregel een abonnement te nemen op een Fransch tijdschrift, dat door vorm en inhoud tot lezen dringt. Dit vindt men in L'ILIUSTRATION EUR0PÉENNE. Wekelijks verschijnt hiervan een nummer met 4 of 5 platen. De tekst wordt gevormd door romans, novellen, causeries over letterkunde, wetenschap of kunstgedichtenenz. De nieuwste romanwelke er in verschijnt MARL1GE ET FATALITE trekt algemeen de aandacht; het verhaal blijft voort durend en in klimmende mate boeien. Men abonneert zich voor een geheelen jaargang a f (franco per post f £»5£i>0)5 de betaling geschiedt per kwartaal. BureauKerkstraat 35, te Amsterdam.

Zierikzeesche Courant | 1885 | | pagina 3