Door Burgem. en Weth. worden daartoena overleg met den Inspecteur, aanbevolen de heeren 1°. R. D. Nauta, te Akkrum; 2°. W. de Hoog, te Dordrecht; 3°. D. H. Meijer, te Rotterdam. De Voorzitter doet de openbare vergadering in eene beslotene overgaan. De openbare vergadering heropend zijndewordt het voorstel van Burgem. en "Weth.om de betrekking van Ieeraar in de Fransche en Engelsche taal op de boven vermelde wijze te splitsen, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Vervolgens wordt bepaald, dat de te benoemen Ieeraar in de Engelsche taal uiterlijk den '1 Junij e.k. in functie moet tredenbehoudens goedkeuring van het besluit be treffende de splitsingdoor den Minister. Daarna wordt overgegaan tot de benoeming. By stemming worden uitgebragt: '10 stemmen op den heer R. D. Nauta en 1 stem op den heer W. de Hoog, zoodat de heer Nauta is benoemd. Op voorstel van Burgem. en "Weth. besluit de Raad: I. te beschikken over den post voor Onvoorz. Uitg. der begrooting voor 1885, tot een bedrag van 50,85, ter betaling der kosten van het vernieuwen van een der kadastrale plans II. af te schrijven van II. X, Art. (Onvoorz. Uitg.), begrooting 1884, op H. V, Afd. I, Art. 13 (Kosten voort- vloeijende uit de wet van 4 Dec. -1872 (Staatsbl. No. '134) [besmettelijke ziekten], 12,93, en op II. HI, Afd. II, Art. 8 (Onderhoud van de begraafplaats en het lijkenhuis), f 11,75; III. af te schrijven van H. VI, Afd. II, Art. 2 (Ver- plegingskosten van krankzinnigen in geneeskundige gestich ten), begrooting 1884, op: H. Ill, Afd II, Art. 8 (Onderhoud van de begraafplaats en het ljkenhuis), f 165,42; II. I, Afd. II, Art. 5 (Kosten van de bevolkingregis ters), f '17,55; H. II, Afd. II, Art. 4 (Administratiekosten der plaatse lijke belastingen)7,59r' II. I, Afd. II, Art. 14 (Kosten van aanplakken en omroepen)5,07s II. I, Afd. II, Art. 6 (Kosten van schryfloonen en be hoeften), f 31,78; IV. naar aanleiding van een ingekomen kennisgeving- van vertrek uit de gemeente, afschrijving van hoofdehjken omslag over '1884 te verleenen aan Mevrouw de weduwe S. Campbell, geb. den Boer, tot een bedrag van f 0,93s. De Voorzitter stelt namens Burgem. en Weth. voor, afwijzend te beschikken op het vroeger ter tafel gebragt verzoekschrift van den eervol ontslagen nachtwacht JSchip pers om eene jaarljksche toelage of gratificatie uit de gemeentekas. Hij deelt mededat vroeger aan het eervol ontslagen lid der nachtwacht H. de Graaf, zooals de adressant aan voert, eene jaarljksche gratificatie is verleend, doch dat de toestand toen anders was en dat Burgem. en Weth. geene termen vinden om o,p dit verzoek gunstig te beschikken. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van Burgem. en Weth., om op het verzoek afwyzend te be schikken, aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat nog is ingekomen een brief van het Dagelijksch Bestuur van het Waterschap Schouwen, dat de Raad zijne goedkeuring zal verleenen om het onderhoud der havenhoofden, waarin de gemeente voor hare rekening heeft, weder voor een driejarig tijd vak, en wel over '1885, 1886 en 1887, aan te besteden. Evenals vroeger worden de kosten geraamd op f 800 per jaar. Op voorstel van Burgem. en Weth. verleent de Raad die goedkeuring. Namens Burgem. en Weth. stelt de Fooi-zifter voor, de belooning- verbonden aan de betrekking van Commies der plaatselijke belastingen, gedurende de vacature (29 Januarij tot '15 Maart 1885), ten bedrage van ƒ44,11, uit te keeren aan de personen met het werk dier betrekking belast geweest, en Burgem. en Weth. te magtigen die som naar evenredigheid der gedane werkzaamheden te verdeelen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. De Voorzitter biedt namens Burgem. en Weth. den Raad aan, bet verslag van den toestand der gemeente over 1884. Wordt besloten dit ter visie van de leden te leggen; zullende het worden gedrukt en aan de leden rondgedeeld. Het kohier der hondenbelasting voor 1885, waartegen geen reclames zijn ingekomen, wordt met eenige wijziging vastgesteld op 467. Tot leden der Commissie voor de zaken der Schutterij worden herbenoemdde heeren Boeije en Schneiders van Grejffenswerth en tot plaatsvervangende leden, de heeren de Looze en van Manen. De Voorzitter deelt mede, dat nog zijn ingekomen: '1°. de rekening en balans der gasfabriek over 1884. De Raad stelt deze stukken tot onderzoek en verslag in handen eener Commissie, bestaande uit de heeren van Manen, van Kinschot en de Crane; 2°. het verslag der gasfabriek over 1884. Ter visie gelegd van de leden; zullende het worden gedrukt en als bijlage bij het gemeente-verslag worden gevoegd; 3°. de rekeningen over 1884 van den straatweg tusschen Zierikzee en Brouwershaven en bet Burgerlijk Armbestuur. Gesteld in handen van de heeren de Jonge, Goemans en S. J. Ochtman, tot onderzoek en verslag; 4°. een schrijven van den beer G. A. de Looze, waarin hij te kennen geeft, dat het hem als regent van het Burgerlijk Armbestuur herhaaldelijk is voorgekomen, dat hij weezen beneden de zes jaar beeft moeten verzorgen ten koste van genoemd bestuur, omdat artikel 8 van het regle ment voor het Burgerweeshuis zegt, sdat kinderen niet vroeger in het huis zullen worden opgenomen, alvorens zij »den leeftijd van zes jaar hebben bereikt." Om die reden stelt hij aan den Raad voor, eene wijziging in dat artikel te brengendoor öf uit het artikel weg te laten de aanwijzing van den leeftijd, èf door aan het slot toe te voegen»de verplegingskosten zullen aan de Arm- sbesturen of aan hen die zich met de verzorging der kinderen tot hun zesde jaar belasten, door het Weeshuis worden vergoed"; latende bij zulks over aan de keuze van heeren regenten. Als hij in aanmerking neemt, dat de fondsen van bet Weeshuis in een zeer bloeijenden toestand verkeeren en de rekeningen sedert een groot aantal jaren met een batig saldo hebben gesloten, zoo zelfs, dat er in de laatste tien jaren voor meer dan f 25000 is belegd, meent hij, dat zijn voorstel is gegrond op regt en billijkheid en rekent hij het zich ten pligt dit te doen in bet belang der stedelijke financiën en voor het regt van ieder burger. Overeenkomstig het voorstel van Burgem. en Weth. wordt dit stuk tot onderzoek en verslag gesteld in handen eener Commissie, tot leden waarvan de Voorzitter benoemt de heeren Moolenburgh, Schneiders en S. J. Ochtman. De Voorzitter zegt, dat het voorstel van den heer de Looze in afschrift aan de regenten van bet Burgerweesbuis is medegedeeld met verzoek om advies, en dat dit advies dadelijk na ontvangst aan de Commissie zal worden mede gedeeld. Namens de daartoe benoemde Commissiën wordt verslag uitgebragt '1door den heer Houwer, omtrent de rekening over 1884 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Commissie adviseert tot goedkeuring dezer rekening in ontvang op f 250, J> uitgaaf 193,43 met een goed slot van 56,57 met uitnoodiging aan de rendanten, om bet batig saldo na aftrek van zoo mogelijk nog gedane betalingen over 1885, te storten in de gemeentekas. Dienovereenkomstig wordt besloten. De heer Ochtman hield zich als mede-rendant buiten stemming; 2°. door den beer de Looze, omtrent de rekening over 1884 van het pensioen- en weduwenfonds der gemeente beambten. Het advies der Commissie strekt tot goedkeuring dezer rekening, in ontvang en uitgaaf' op f 719,08. Zijnde onder de ontvangsten begrepen eene bijdrage uit de gemeentekas van f 279,12. Aldus besloten. Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt daarna nog besloten, de woning onder de Noordhavenpoort tot weder- opzeggens toevoor 70 cent in de week, te rekenen van 1 Mei 1.1., te verburen aan de Wed. J. van der Have. Na omvraag sluit de Voorzitter de vergadering. Snelpersdrukkerij van H. LAKENMAN te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1885 | | pagina 6